Şimdi Ara

TIRLAR HAKKINDA BÜTÜN SORULARINIZI YANITLAYABİLİRİM (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
4
Favori
200.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benimde dayım Mercedes Axor aldı.Biraz Charesiz abiden bilgi almak istedim.Bana biraz rotarder hakkında genel bilgi verirmisin...??? Sence Mercedeslerde rotarder nasıldır...??? Saygılar...:):):)
  • 2001 Model 95.XF 480 aldık ama yakıt işini tam oturtamadık galiba.
    25 ton yükle bu aracın Bursa-Kayseri yolunda 100 km'de kaç litre yakması normaldir. bunun cevabını verebilecek var mı?
  • Selam arkadaşlar,

Özellikle profesyonel tır şöförü (ve diğer ağır vasıta süren) arkadaşlara sorum var.

Ben binek araç sürücüsüyüm ve trafikte tır şöförü arkadaşlarda her gün beraberiz.

Tırlarla aynı trafikte yer alan binek araç sürücülerine önerileriniz neler?

Ben önlerinde iken sert frenleme yapmamaya çalışıyorum. Yada ışıklarda arkamdan tır geliyorsa ve kırmızı ışık aniden yanarsa ya aracı sağa cekip duruyorum yada yerine göre durmuyorum (tırın küçük araç kadar seri duramayacağını düşünüyorum) Belki bakımlı araçlar durabilir ama tüm araçların bakımlı yada doğru yüklenmiş olduğu pek düşünemiyorum)

Görüş açınız nasıl yukarıda? Akşamları İstanbulun köprü trafiğinde, daralan şeritlerde yol kapmaya çalışan araçları görebiliyormusunuz? ben kafalarını bir anda önünüze sokan binek araçları rahat göremediğinizi düşünüyorum. yanılıyormuyum? Yada treylerin diğer bir aracı sıkıştırıp sıkıştırmadığı kontrol edebiliyormusunuz. (araçlar genelde çekicinin kapladığı hacme göre yanaşıyorlar, treyler devereye girince kaçılamıyor bazen.

trafikde risk almamak için tır'larla beraber seyrederken nelere dikkat etmemiz gerekir? en cok gördüğünüz binek araç sürücüsü hatası nedir?

Birde ricam var, (otobüs ve tır şöförlerinden) lütfen öndeki araç ile emniyet mesafesi koyalım. bazen arkadan tampona yapışan büyük araç, binek araç sürücüsünü çok tedirgin ediyor. araca yaklaşmayı yol isteme aracı olarak kullanmayalım lutfen. (Bu ricamı yanlış anlamayın, binek araç sürücüleri bence daha riskli ve kuralsız araç kullanıyor ama ağır vasıta daha iyi araç kullansa bile yaratığı risk daha fazla.

Herkeze kazasız belasız seyirler dilerim.

• Abi mersedes tokatli vites nasil kullanilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARKADAŞLAR MERHABA. YAKIN ZAMANDA ELİME YÜKLÜ MİKTARTARDA PARA GELECEK. 2 ADET DAİLREMİ VE BİR YAZLIK EVİMİ SATACAĞIM. ÇOK FAZLA PARA KAZANDIRMIYOR ARTIK.
    ARKADAŞLAR 355.00 BİN TL PARA GELECEK GİBİ. 40.000 LİRADA HAZIRDA PARAM VAR. YANI 395.00 TL GİBİ BİR PARA OLACAK ELİMDE.
    NASIL BİR İŞ YAPMAK İSTEDİĞİMİ DÜŞÜNDÜM VE 2 VEYA 3 ADET ÇEKİCİ VE DORSE ALIYIM DİYORUM. BİRKAÇ YERDE BULDUM DA.
    1997 IVECO EURO 55.000 TL
    1997 IVECO EORU 52.000 TL
    1998 SCANIA L 400 70.000 TL
    3 ADET DORSE DE ORTALAMA 75.000 TL GİBİ
    YANI ARKADAŞLAR PARAM YETİYOR. BİR ARKADAŞIMIN YARDIMI İLE BİR KAÇ FIRMAYA BAĞLAYIP ŞÖFÖR TUTARAK ÇALIŞŞTIRABİLİRİM TÜRKİYE İÇİNDE.

* BU ARAŞTIRMIŞ OLDUMUM ARAÇLAR SİZCE NASIL KM LERİ 600.000 DEN YUKARIDA DEĞİL.
    * PARA KAZANDIRIR MI?
    * AYLIK KE KADAR KAZANDIRIR?
    * AYLIK NE MASRAF ÇIKARIR?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErGn78

ARKADAŞLAR MERHABA. YAKIN ZAMANDA ELİME YÜKLÜ MİKTARTARDA PARA GELECEK. 2 ADET DAİLREMİ VE BİR YAZLIK EVİMİ SATACAĞIM. ÇOK FAZLA PARA KAZANDIRMIYOR ARTIK.
    ARKADAŞLAR 355.00 BİN TL PARA GELECEK GİBİ. 40.000 LİRADA HAZIRDA PARAM VAR. YANI 395.00 TL GİBİ BİR PARA OLACAK ELİMDE.
    NASIL BİR İŞ YAPMAK İSTEDİĞİMİ DÜŞÜNDÜM VE 2 VEYA 3 ADET ÇEKİCİ VE DORSE ALIYIM DİYORUM. BİRKAÇ YERDE BULDUM DA.
    1997 IVECO EURO 55.000 TL
    1997 IVECO EORU 52.000 TL
    1998 SCANIA L 400 70.000 TL
    3 ADET DORSE DE ORTALAMA 75.000 TL GİBİ
    YANI ARKADAŞLAR PARAM YETİYOR. BİR ARKADAŞIMIN YARDIMI İLE BİR KAÇ FIRMAYA BAĞLAYIP ŞÖFÖR TUTARAK ÇALIŞŞTIRABİLİRİM TÜRKİYE İÇİNDE.

* BU ARAŞTIRMIŞ OLDUMUM ARAÇLAR SİZCE NASIL KM LERİ 600.000 DEN YUKARIDA DEĞİL.
    * PARA KAZANDIRIR MI?
    * AYLIK KE KADAR KAZANDIRIR?
    * AYLIK NE MASRAF ÇIKARIR?

Eger isin icinden yetisme degilseniz ve cevreniz yoksa, bence cok zorlanirsiniz ama.. Hayirlisi olsun diyelim. Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dostum kw ne demek?? internette çok fazla bilgi var ama daha acılır biçimde anlatabilirmisiniz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Csher1903

dostum kw ne demek?? internette çok fazla bilgi var ama daha acılır biçimde anlatabilirmisiniz??

kw güç biri
    örnegin 0.74 kw 1 hp ye eşiitir
  • mercedes axor 1835 ls ile 1840 arasındakı fark nedır veya 1840 neden daah cok tutuluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.erkan

mercedes axor 1835 ls ile 1840 arasındakı fark nedır veya 1840 neden daah cok tutuluyor

1840 400 beygir 1835 350 beygir ve bildiğim kadarı ile 1840 yağ yaktığı için çok tutuluyor. birde parçası şahin fiyatı gibi..
  • quote:

quote:

mercedes axor 1835 ls ile 1840 arasındakı fark nedır veya 1840 neden daah cok tutuluyor

1840 400 beygir 1835 350 beygir ve bildiğim kadarı ile 1840 yağ yaktığı için çok tutuluyor. birde parçası şahin fiyatı gibi..

hımm tşklr bırde onceden scanıa r tutulurken sımdı ıse g motor tutulmaya basladı sebebı nedır
  • quote:

quote:

quote:

hımm tşklr bırde onceden scanıa r tutulurken sımdı ıse g motor tutulmaya basladı sebebı nedır

Çünkü SCANIA'nın TR dağıtıcısı DOĞUŞ OTOMOTİV taktik yaparak TR piyasasında yeni R serisini 500 V8 motordan satışa çıkardı.
    Yani eskisi gibi R420 yok. Durum vaziyet bu olunca 500 beygire ihtiyaç duymayan müşteriler gidiyor G420 alıyor. Uzun yol veya yurtdışı çalışanlar da tercihlerini R serisinden yana kullanıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

quote:

quote:

quote:

Çünkü SCANIA'nın TR dağıtıcısı DOĞUŞ OTOMOTİV taktik yaparak TR piyasasında yeni R serisini 500 V8 motordan satışa çıkardı.
    Yani eskisi gibi R420 yok. Durum vaziyet bu olunca 500 beygire ihtiyaç duymayan müşteriler gidiyor G420 alıyor. Uzun yol veya yurtdışı çalışanlar da tercihlerini R serisinden yana kullanıyorlar.

pekı v8 motor daha az yakıt harcadıgını soyluyorlar neden tutulmuyor bırde g serısı damper ıcın kullanılan serı bılıyorum

• quote:

pekı v8 motor daha az yakıt harcadıgını soyluyorlar neden tutulmuyor bırde g serısı damper ıcın kullanılan serı bılıyorum

Fiyat farkını azımsanacak kadar değil, bunu da göz önüne almak gerekli.
  • Bu arada Rus markası ticari araç GAZ Türkiye'de üretime başlıyormuş.. Bilginize..

http://www.ototicari.com/haberler/rusya-nin-gaz-i-turkiye-de.html

• bu gazelle alanları anlamıyorum. şimdi kalktım bana fiyatı ucuz dicekler ama uzun dönemde diğer kaliteli markaları gectiğini kimse bilmiyor, gerek yakıp gerekse yedek parça ile araç zaten fiyatını katlıyor.
  • Hocam yeni nesil araçlarda robotize otomatik falan oluyor. İlla eski nesil düz vites almak isteyen bir şöför, hangi araçları alabilir ? Yoksa devri bitti mi düz viteslerin ?
  • slm arkadaşlar. ben mersedes axor ls ile ilgili bi kaç soru sorcam.motor hacmi ve motor gücü ile ilgili.satlık ilnlarına bakarken kafama takıldı .aynı model ve aynı özelliklere sahip araçların motor hacim leri ve motor gücü farklı farklı mesela-motor hacmi 4001-4500cm3- motor gücü 401-425hp.bir diğerinde m.h 3501 4000-m.g 376 400 hp daha düşük degrde olanlarda var dha yüksek olanda bunlar neden farklı.birde otamatik ve yarı otomatik olanı var tutulan hngisi tşkler.
  • arkadaşlar hepinize selamlar bilgisi olanalrdan yardım isteyeceğim 1840 actros 2001 model çekici bir aracım var son zamanlarda motor freni sorun yapıyor ustaya gösterdim yapamadı bazen devreye giriyor bazen girmiyor devreye girmediği durumlarda inişlerde sorun yaşıyorum arkadaşlar kimse motor freni düşük devirde tutmaz falan yazmasın yılların şoförüyüm arıza 2 aydır başladı daha önce cok iyiydi 2 kademeli motor freni var roterdar kadar memnundum ama ne olduysa bazen görev görmüyor arızası ne olabilir şanzuman diyen oldu kelebek diyen oldu kol diyen oldu usta baktı ayar cekti falan filan yani arıza olmadı bilen kişilerden yorum bekliyorum teşekürler
  • arkadaşlar biraz saçma olacak ama mercedes axor 1840 ile kalkış nasıl yapılır bilmiyorum vites sistemeni nasıl atılacağını öğrendim ama ilk kalkışta diyelim ki vitesi 3 e taktım normal yolda gider gibi debriyaja basıp bırakacakmıyım yoksa manuel viteste olduğu gibi yavaş yavaş mı bırakacağım debriyajı. neden soruyorsun derseniz zevk için bir defa kullanacağımda ilk seferde adama rezil olmayayım diye soruyorum
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.