Şimdi Ara

***CANON MP 280 ile Fotoğraf Baskısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bitmeyen Kartuşlu Canon MP 280 ile fotoğraf basmaya çalışıyorum ama bir türlü net çıktı alamıyorum. Fotoğraf üzerinde çizgiler oluşuyor. Yoğun temizlik yaptım. Renklerin yoğunluğunu ayarladım. Renklerde sorun yok ama baskıda bir problem var. Baskıyı çizgi çizgi alıyor.
    Bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

• Kartuşlardaki kafada tıkanıklık yok ise yani püskürtme denetimi sayfası yazdırdığınızda çıkan sayfada renkler-şerit düzgün çıkıyorsa; sorununuzun kaynağı sanırım fotoğraf baskısı ayarları en iyi kalite ayarında baskı almamanızdan kaynaklanıyor.Fotoğraf kağıdına veya düz kağıda alınan resim-görsel ağırlıklı çıktılarda baskı ayarını(yüksek kalite baskı ayarı, kağıt türü fotoğraf kağıdı ayarı vs...) yapmaz iseniz; yazıcı hızlı baskı vermek için bazı detayları es geçerek çıktı veriyor ve çizik çizik çıktı alıyorsunuz Fotoğraf baskılarında...
  • Püskürtme denetim sayfası yazdırdığımda renklerin hepsi net basılmıyor. Kırmızı tonlarında beyaz çizgiler oluşuyor.
    Püskürtme uçlarındaki tıkanıklığı nasıl giderebilirim. Yoğun temizlik yaptırdım ancak birtürlü sorun giderilemedi.
  • Bitmeyen kartuşlu yazıcıyı aldığınız yerle irtibata geçmenizde fayda var.Yaşadığınız sorun çok komplike bir durum.birden fazla nedeni olabilir.kartuşlarınıza mürekkep gelmiyor olabilir, kartuşlarınızda mürekkep kalmamaış olabilir, kartuşlarınıza fazlada mürekkep geliyor olabilir, kartuşlarınızın kafası kısmen yanmışda olabilir...
    Yazıcıyı aldığınız yerle irtibata geçmenizi tavsiye ediyorum şu aşamada...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiryakid

Merhaba,
    Bitmeyen Kartuşlu Canon MP 280 ile fotoğraf basmaya çalışıyorum ama bir türlü net çıktı alamıyorum. Fotoğraf üzerinde çizgiler oluşuyor. Yoğun temizlik yaptım. Renklerin yoğunluğunu ayarladım. Renklerde sorun yok ama baskıda bir problem var. Baskıyı çizgi çizgi alıyor.
    Bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

fotograf kagıdının cinsi ne ise onu seçin. Mesela fotgraf kağıdınız Glossy iken Glossy Plus seçerseniz çizgi yazma istikametine dik çizgiler oluşabiliyor.

• Kağıt türünü hagaki seç, kağıt boyutu A4 kalsın, kenarlıksız baskıyı işaretleme ama resmi çerçevereye doldur seçeneğini işaretle, baskı kalitesini minimum standart yap tercihine göre yüksek de yapabilirsin(tavsiyemdir), sorun düzelecektir. Bu söylediğim yöntemle sadece A4 kağıt için çizgisiz net görüntü alabilirsin, fotoğraf kağıdını hagaki gibi gösterirsen netlik bozulur. Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vetyed -- 13 Mart 2016; 4:36:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.