Şimdi Ara

En iyi büyük ekran TV tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
1
Favori
10.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Para sıkıntısı yok arkadaşlar. Üst limit 10.000 TL diyelim. Bu fiyata alınabilecek en güzel özellikli, büyük3D li tv ne olabilir. Plazma sanırım 3D de en iyi neticeyi veren teknoloji. Elbette Led tv de olabilir. Ama görüntüsü en parlak 3D performansı çok iyi büyük ekran TV tavsiyesi istiyorum sizden.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

quote:

Orijinalden alıntı: techraven

O parlaklığın temel nedeni FPR gözlüklerin yapısı ile ilgili zaten. Polarize filtre kullandığından ışık geçirgenlikleri yüksek. SG gözlükler ise likit kristal cam kullandıkları için ışık geçirgenlikleri düşük, bu nedenle parlaklık düşük kalıyor ve özellikle gündüz 3D izlenmesi hiç hoş olmuyor. LW hangi modeliydi, 980S?

Modele yarın bakarım ama cidden çok parlak ve gerçekçi idi görüntüsü. Samsung ise karanlık kaldı yanında. Ama Polarize filitre baş ağrısı ve dönmesi yapıyormuş sanırım. Ama verdiği zevk bence diğerinden fazla gibi.

Yok, aksine baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı gibi yan etkileri olan SG (aktif) teknoloji. FPR gözlüklerde bu sorunlar yok, çünkü TV ile senkronize çalışmıyorlar ve görüntü daha doğal bir şekilde veriliyor.

3D ile ilgili genel bilgi için aşağıdaki linkin ilk mesajını okumanı tavsiye ederim;

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 8 Aralık 2011; 16:38:15 >

• 1.65hx20
    2. 65vt30
    3. 64d8000

pasiv gözlüklüler, 3d çözünürlük konusunda halen aktiflerin gerisinde.

http://forum.donanimhaber.com/m_51269889/mpage_15//tm.htm#55407650

başlığındaki mukayeseleri bir inceleyin derim. müsait bir zamanda, Türkçesini de, birebir tercüme olarak, yorum katmadan yazacağım
  • quote:

Bir de sanırım bu teknolojiye sahip LG nin en büyük boyu 55" değil mi?

http://www.istanbulbilisim.com.tr/lg-72lex98-led-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,20409.html#TabPanelStart

bunu bekliyorum ben de.

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Orijinalden alıntı: drages

vt30 kaliteli bir televizyon.. 3D aktif gözlüklerde en başarılı tv okuduğum kadarıyla ama parlaklık konusunda zayıf.. aydınlık odada kullanmanın çok zor olduğunu yabancı incelemelerde okudum..

fpr ların aydınlık ortamda iyi görüntü verdiğini kim söylüyor? neye göre parlak?
    CNET'in, full led lw 9800 incelemesindeki "its screen performed poorly in ambient light" 'ın Türkçesi ne ola ki? benim ingilizcem biraz zayıf ta

bak.. alıntı yapıyosun ama alıntı aldığın mesajı bile okumuyosun.. okumadan cevap vermeyin lütfen.. bir zahmet sonuna kadar okuyun eğer alıntı yapacaksanız..

ben sana mesajımda okuman gereken yeri söylim:

"...sarmamış olabilir.. ki lw980 serisi için iç açıcı yorumlar yok fazla.. lw serisi şu..."

gördün mü bu bölümü? hadi ingilizcen zayıf, türkçen de mi öyle?.. okuyun.. en azından alıntı yaptığın mesajın hepsini oku.. okumak istemiyosan alıntı da yapma.. ben birşey pazarlamaya çalışmıyorum.. bildiklerimi ve gözlemlerimi söylüyorum..

ne yamanci okumuş yazdığı mı ne de agtr.. ben üşenmeyip her sayfayı okurken milletin alıntı yazdığı mesajı bile tam okumaması üzüyor beni.. neyse..

agtr ingilizcen zayıfsa neden alıntı yapıyorsun ingilizce sayfadan? Alıntı yaptığın sayfada LG pasif gözlüklerinin aktiflerden daha "brighter" aydınlık olduğunu da yazıyor bu arada, alıntı yaptığın yer (benim yazımı kastediyorum) zaten bunu söylüyor.. herkez 4/4 lük ingilizce bilecek diye birşey yok.. Pasif ya da aktif insan zevkine göre iyi ya da kötü olabilir. Ama pasifin daha parlak olduğunu 6 nokta körler derneği bile biliyor...

Şimdi ben bir alıntı yapıcam bunu anlayabilecek misin...

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1303892383

"VT30 has lower light output than 3D LED/LCD TVs, which means that 3D watching in very bright rooms is not optimal. The optimal condition for 3D watching on VT30 is a dark room."

çevirisi: VT30 diğer 3d led/lcd lerden daha az ışık (parlaklık) çıkışına sahiptir, bu demektir ki çok aydınlık odalar bunun için tam olarak uygun değildir. VT30 3D izleme için ideali karanlık odadır.

Ben kendi yorumumu yazıyorum, sen aklınca laf atmaya çalışarak cevap verdiğini zannediyorsun.. TV filan geçelim, okumadığın mesajdan, anlamadığın dilden alıntılar yapmamanı tavsiye ederim.

• quote:

hocam parlak zaten, ben parlak değil demiyorum ki. artı, ben bu tv ler kötü filan da demiyorum. bu tv lerde çözünürlük henüz, aktif gözlük kullanan sistemlerdeki kadar yüksek değil. çözünürlük olayını hallettiklerinde, özellikle büyük ekran modellerde alternatif olabilir

4 dil biliyorsun.. güzel.. başarılı..

insanları doğru bilgilendirmekten bahsediyorsun.. pasif gözlüklü televizyonların çözünürlüğü daha düşük diyorsun aktiflerden.. haklıydın.. ama pek iyi bir teknoloji takipçisi olmadığın için bunun artık geçerli olmadığını bilmiyorsun..

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1310384844 :

"Cinema 3D gets Full HD 3D certification
    LG Electronics has announced that its Cinema 3D TV (47LW570S-ZD) has been certified “Full HD in 3D-Mode” by VDE, one of the largest technical and scientific international associations in Europe. "

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1304582822 :

LG has now made some improvements to the TVs with Cinema 3D and all current users and future users will benefit from this update as it is a firmware update to the TV. LG says that they have changed the algorithm used to show 3D pictures.

"Before the Cinema 3D technology worked like this: During a time period of 1/200 seconds the TV showed 2 frames; 540 lines for the left eye and 540 lines for the right eye.
    The new algorithm shows 4 frames instead of 2 during the 1/200 second time frame. It shows 1080i for the left eye and 1080i for the right eye."

kısaca uzun bir süredir pasif gözlüklü lg televizyonlar, aktiflerle aynı çözünürlükte...

Sana türkçe ve ingilizce anlatmaya çalıştım durumu ama sen komik olmaya çalışıyorsun değişik tavırlarla.. bilgi istiyosan al doğru bilgi sana.. sanırım o 4 dil içinde türkçe ve ingilizce yok.. almanca da anlatırdım sana ama almancam senin türkçen kadar olduğu için sıkıntı çıkabilir..

okumuyorsun, bilmiyorsun, yazıyorsun.. ama ne yazma.. en azından türkçe yazabiliyorsun.. yamanci onu da yapamıyor.. Allam Allam.. neyse buraya son yazım bu .. takılın siz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drages -- 12 Aralık 2011; 3:03:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drages

quote:

hocam parlak zaten, ben parlak değil demiyorum ki. artı, ben bu tv ler kötü filan da demiyorum. bu tv lerde çözünürlük henüz, aktif gözlük kullanan sistemlerdeki kadar yüksek değil. çözünürlük olayını hallettiklerinde, özellikle büyük ekran modellerde alternatif olabilir

4 dil biliyorsun.. güzel.. başarılı..

insanları doğru bilgilendirmekten bahsediyorsun.. pasif gözlüklü televizyonların çözünürlüğü daha düşük diyorsun aktiflerden.. haklıydın.. ama pek iyi bir teknoloji takipçisi olmadığın için bunun artık geçerli olmadığını bilmiyorsun..

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1310384844 :

"Cinema 3D gets Full HD 3D certification
    LG Electronics has announced that its Cinema 3D TV (47LW570S-ZD) has been certified “Full HD in 3D-Mode” by VDE, one of the largest technical and scientific international associations in Europe. "

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1304582822 :

LG has now made some improvements to the TVs with Cinema 3D and all current users and future users will benefit from this update as it is a firmware update to the TV. LG says that they have changed the algorithm used to show 3D pictures.

"Before the Cinema 3D technology worked like this: During a time period of 1/200 seconds the TV showed 2 frames; 540 lines for the left eye and 540 lines for the right eye.
    The new algorithm shows 4 frames instead of 2 during the 1/200 second time frame. It shows 1080i for the left eye and 1080i for the right eye."

kısaca uzun bir süredir pasif gözlüklü lg televizyonlar, aktiflerle aynı çözünürlükte...

Sana türkçe ve ingilizce anlatmaya çalıştım durumu ama sen komik olmaya çalışıyorsun değişik tavırlarla.. bilgi istiyosan al doğru bilgi sana.. sanırım o 4 dil içinde türkçe ve ingilizce yok.. almanca da anlatırdım sana ama almancam senin türkçen kadar olduğu için sıkıntı çıkabilir..

okumuyorsun, bilmiyorsun, yazıyorsun.. ama ne yazma.. en azından türkçe yazabiliyorsun.. yamanci onu da yapamıyor.. Allam Allam.. neyse buraya son yazım bu .. takılın siz...

Ciddi bir kapak cevap olmuş :) teşekkürler. Ben dün de bugün de gittim yine baktım. 55LW980s alacağım kesin artık. Dizayn olarak Samsung 55D8000 le kıyaslanırsa Samsung muhteşem kalıyor bunun yanında ama bu 3D performansı ve full led olması sebebiyle son kararım 55LW980S. Bunun 60" veya 65" i 2 aya kadar çıkar mı sizce? Mart başına kadar zamanım var almak için.

• evet.
    cnetteki sıralamalar şöyle
    En iyi resim kalitesine göre en iyi 5 HDTV

1. Sharp Elite PRO-X5FD series
    2. Panasonic TC-PVT30 series
    3. Samsung PND7000/8000 series
    4. Sony XBR-HX929 series
    5. Panasonic TC-PST30 series

http://reviews.cnet.com/best-hdtvs/

HDTV Genel Sıralama

1. Sharp Elite PRO-X5FD series
    2. Panasonic TC-PVT30 series
    3. Samsung PND7000 series
    4. Panasonic TC-PVT30 series
    5. Sony XBR-HX929 series
    6. Samsung UND8000 series
    7. Panasonic TC-PGT30 series
    8. Sony KDL-NX720 series
    9. Samsung UND6400 series
    10. LG 55LW9800
    11. LG PZ950 series
    12. LG LW5600 series
    13. Panasonic TC-PST30 series
    14. Sharp LC-70LE73U series
    15. Samsung LN46D630

http://reviews.cnet.com/best-high-definition-tvs/

aşağıdaki de avs deki sıralama
    plazma
    Panasonic Viera TX-P50VT30E
    Samsung PS51D8000
    Panasonic Viera TX-P46GT30E
    LG Infinia 50PZ950
    LG Infinia 50PZ550

3d lcd
    Samsung UE55D8000
    Sony Bravia KDL-55HX920
    Sony Bravia KDL-HX46820
    Sharp Aquos LC-40LE830E
    LG Infinia 55LW650s
    Sony Bravia KDL-46EX720
    LG Infinia 42LW5500
    Philips PFL427606H/12
    LG Infinia 47LEX8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 14 Aralık 2011; 10:19:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Eğer sizin için SD yayınlar çok önemliyse Sony HX920, 3D fonksiyonu önemliyse bence LG LW650S.

Dizayn ve diğer başka + özellik olarak hemen her konu da sanırım Sony üstün ama 3D de Lg. Yav bunların hepsinin iyi olduğu yok mu hiç.

Peki, Aktif gözlüklü modeller içinde Samsung, Panasonic, Sony düşünülünce hangisi ön planda. LG nin beğenmediğim en büyük yanı dizaynı ve 55" ten büyük model olmaması.

Elite X5 e bakacaksın, 60" ve 70" üretiliyor sadece. TR ye gelmedi ve geleceğini pek sanmıyorum, gelse de 60" için 15.000TL+ yı gözden çıkarman lazım hemen hemen.
    Diğer soruna gelince Sony HX920 ya da plasma ve daha iyi fiyatı bakımından Pany VT30. 3D olarak ikisi arasında Pany derim, plasmalarda 3D nin apayrı bir görüntüsü var. Yalnız biraz karanlık kalıyor 3D resimler, PDP lerin ışıklandırma ile çalışmamasından dolayı. Karanlıkta sorun olmaz ama aydınlıkta 3D görüntüler karanlık kalıyor maalesef.
    6 metre ciddi uzak bir mesafe, daha yakından izleme şansın yok mu? 55LW650S özellikle fiyatı bakımından masrafı az olacaktır tabii, güzel bir total sistem yapabilirsin onu alırsan. FPR gözlükler de 3D de her zaman en iyisidir.

Enplus mağazalarında gördüm sanırım. Löwe ve Sharp. İnanılmaz fiyatlarda. Bunlar bu parayı gereçkten hak ediyor mu? Bu TV lerden kimse bahsetmemiş şimdiye kadar(benim konu başlığımda)

Sharp:http://www.enplus.com.tr/urun/?26157/

Loewe: http://www.enplus.com.tr/urun/?26165/

PArdon ama oha. 55" löwe 20.000 TL eder mi sizce. Farkı ne mesela 55HX920 nin 2.5 katı fiyatı var ondan bu kadar mı üstün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_hakan -- 21 Şubat 2012; 9:04:25 >

• http://www.digitalversus.com/tv-television/buyer-guide-best-50-above-televisions-a1375.html
    bence yararı olur bir okuyun.
    http://www.digitalversus.com/tv-television/sony-bravia-kdl-55hx923-p11157/test.html
    bu da doğrudan tvnin yorumu.
    With native 3D content, the results are much better, and objects really seem to fly out from scenes with real depth of field. But despite having such a fast panel, the HX923 suffers badly from crosstalk, interference between the signals designed for the left and right eye leading to objects appearing twice on screen. Even more annoyingly, any slight movement in the position of your head adjusts the effect slightly, making it even more noticeable. The further back you tilt your head, the more crosstalk is visible, and beyond an angle of around 45°, the 3D effect is no longer visible. For the best results, you need to stay facing the screen directly.

bu da crosstalk ile ilgili yorum.

• quote:

Bu 60" e göre stand var mı acaba? Genelde 55" lerde gördüm standı.

öncelikle TV nizi güle güle kullanın. iyi bir seçim. sony, ford gibidir. alınca uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız, sonra ne kullansanız aklınız onda kalır. sorunuza gelince, 60" bir tv için, ne boy stand alsanız küçük gelecektir. TV ünitelerine bakın derim. hem salon için gümüşlük vs derdinden de kurtulursunuz. ikea ve doğtaş ta güzel modeller var
    http://www.ikea.com.tr/Urunler/tv-dolap_sistemleri/tv_uniteleri.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 24 Şubat 2012; 9:28:49 >

• quote:

quote:

Bu 60" e göre stand var mı acaba? Genelde 55" lerde gördüm standı.

öncelikle TV nizi güle güle kullanın. iyi bir seçim. sony, ford gibidir. alınca uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız, sonra ne kullansanız aklınız onda kalır. sorunuza gelince, 60" bir tv için, ne boy stand alsanız küçük gelecektir. TV ünitelerine bakın derim. hem salon için gümüşlük vs derdinden de kurtulursunuz. ikea ve doğtaş ta güzel modeller var
    http://www.ikea.com.tr/Urunler/tv-dolap_sistemleri/tv_uniteleri.aspx

Aynen sizin gibi düşünüp çok büyük bir ünite yaptırdım. Ancak o üniteye asayım mı yoksa sehpasının üzerinde mi dursun ona karar veremedim. Ağır bir TV sonuçta. 30 Kg o konuda ya kendi ayağında bırakırım ya da deprem gibi tehlikeleri de düşünerek yaptırdığım üniteye astırırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.