Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
224.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • frontları small yaparsan sub'u daha aktif kullanabilirsin, sinemada ben small'da kullanıyorum, sen de her ikisini dene, hangisi hoşuna giderse onu kullan
  • Yamaha SW012 wooferımı satıyorum.

Sıfır hata ve çizik. 10/10 kondüsyon. KArgo benden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

frontları small yaparsan sub'u daha aktif kullanabilirsin, sinemada ben small'da kullanıyorum, sen de her ikisini dene, hangisi hoşuna giderse onu kullan

Small yaptim.sanki daha ii gibi oldu.
    Amfideki ve sw deki phase ayarlarini nasil yapmam gerekior.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • phase bende 180'de duruyor, crossover 80 yap, front small ---- sinemada keyif verir, müzikte baş ağrıtır :)))
  • fakat sinema uzmanı arkadaşlar daha doğrusunu söyleyecektir
  • Sub karşınızda duruyorsa phase 0 eğer oturduğunu yerin arkasındaysa phase 180 olarak ayarlayın

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Sub karşınızda duruyorsa phase 0 eğer oturduğunu yerin arkasındaysa phase 180 olarak ayarlayın

Phase olayini arastirmistim ama ya ben anlayamadim yada net olarak anlatilmiyor.

Sw nin arkada veya onde olumuna gore phase i nie ayarliyoruz?

Bazi yerlerde bassin ice mi disa mi vurup vurmacagini ayarlamak icin demisler.

Bazi yorumlarda da hosuna nasil gidiyorsa ole yap demisler.

Bu konu aydinlatilirsa sanirim cogu sw kullanacilar icin yararli olacak.

• Hocam ben bu konuyu çok araştırdım formda çok değerli arkadaşlara sordum hepsinin cevabı aynıydı bu phase ayarı tamamen subu koyacağınız yer ile alakalı bu konuyu aktif subwoofwer konusunda işlersek daha iyi olur

• the-music kullanıcısına yanıt
    Phase alignment aktif subwwoferlaın ev sineması sistemlerinde kulanılmasının başlangıcından beri tartışılan bir olay. Üreticiler bile tam olarak nasıl kullanılacağını tam olarak ortaya koymadılar.
    Şimdi asıl konu avr tarafından beslenen ön hoparlörleriniz ve kendi amfisiyle beslenen subwooferınızın aynı fazda çalışabilmelerinin imkansız olması durumudur. Bunu çözebilmek için bir switch konuldu çoğunlukla da bu switch bir knob şeklinde ayarlanabilir oldu. Bu subwoofer giriş sinyalinin polaritesini içe çevirerek ön hoparlörleriniz ile aynı fazı yakalayabilmenizi sağlayacaktır. Ancak başka bir önemli sorununuz vardır subwooferın durduğu yer eğer ön hoparlörleriniz işe aynı hizzada durmuyor hatta size daha yakın beya arkanızda duruyorsa faz farkını ayarlamanız elzem olabilir.
    Öncelikle subwooferınızı odanın içinde durmasını istediğiniz yere yerleştirin. Ardından siz de sürekli oturacağınız yere oturun ve daha önceden bildiğiniz oldukça baslı bir müzik açın bu müzik tempolu olursa daha iyidir. Ardından bir arkadaşınızdan siz dinlerken phase knobunu yavaş yavaş 0 dereceden 180 dereceye doğru çevirmesini isteyin belirli bir noktada bass seslerin belirgin şekilde toplayacağını ve sistemin uyumlu çaldığını hissettiğiniz an durun.
    Benim şahsi tecrübelerime göre subwoofer önde köşelerden birinde duruyorsa ben hep 0-90 derece aralığında genellikle de 90 ye yakın en iyi sonucu aldım. Sub size daha yakına konumlanıyorsa 180 dereceye doğru daha iyi sonuçlar alınabiliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar yorumlariniz icin tessekkur ederim.

Hocam phase ayarini elle ayarlin demessiniz.

Ama benim sw nin fotosuna bakarsaniz bende sadece 0-180 switch tarzi bi sey var. 90 derece seklinde bi sey yok. Yani ya 0 yapmam gerikior ya da 0.

Sw; sag on kolonun yaninda ve kosede duruyor.

Sw ile aramdaki mesafe 2-3 mt.

• the-music kullanıcısına yanıt
    O zaman 0 da kalsın

• Cok saolun cevaplar icin.

• Merhaba ,

Geçen sene Denon Avr x2000 ve Magnat 802 5.0 Kule Seti almıştım. O zaman bütceyi daha fazla zorlamamak için Sub almamıştım. Şimdi sisteme 1000 lira altında bir sub eklemek istiyorum ama öne çıkan fiyat/performans ürünlerinde sınır 1500-2000 TL civarı gibi.

Bu işin üst sınırı olmadığı için bütçeyi esnetmeden aşağıdaki modellerden hangisini önerirsiniz. Kullanılacak oda 25 m2

* JBL Arena Sub100 [ Mediamarkt’da indirime girmiş 900 TL piyasada 1200 TL civarı ]
    https://www.jbl.com/subwoofers/ARENA+SUB100P.html

* Jamo Sub-210 [ 900 TL]
    http://www.boyutdijital.com/JAMO-SUB-210-AKTIF-SUBWOOFER-HOPARLOR,PR-1265208.html

* PURE ACOUSTİCS RB 1200 [ 850 TL ]
    http://www.istanbulhifi.net/?newUrun=1&Id=1597017&CatId=bs149203&Fstate=&/PURE-ACOUST%C4%B0CS-RB-1200-SUBWOOFER

* indiana Line Basso 830 [ 1150 TL ama pazarlıkla fiyatı düşerse tercih sebebi olur mu ? ]
    http://www.gsaelektronik.com/urun/indiana-line-basso-830-aktif-subwoofer_1397.aspx

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeteryayeter -- 13 Kasım 2016; 22:40:52 >

• yeteryayeter Y kullanıcısına yanıt
    E-hiçbiri

Kule hoparlörleriniz var bence biraz daha yükseltip daha erkili bir sub alın keza bu subların hiçbiri 35hz altına inmez.
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler. Aslında duymaktan korktuğum cevabı verdiniz.

Evet kulelerin içinde bass hoparlörler var ama tahmin edeceğiniz gibi yeterli olmuyor. Bu durumda önerebileceğiniz uygun bir alternatif var mı acaba ?

Araştırırken karşıma çıkan Basso 850'nin çalışma aralığı 27-180 olarak görünüyor. 1500 TL fiyatı var.

http://www.indianaline.it/en/basso-850/1961

Son olarak ses sistemini %80 dizi/film izleme amaçlı kullanıyorum. Filmler genellikle Blueray-rip , diziler ise HDTV-rip oluyor. Orjinal Blueray dışındaki sıkıştırılmış seslerde bahsettiğiniz hertz seviyesini hissetmek mümkün mü ? 1000 TL altındaki altındaki bütcelerde mevcut ürünler hiç performans artışı sağlamaz mı? Giriş seviyesi sistemlerde benim gibi aynı seçenekler arasında kalan çok insan var.

• yeteryayeter Y kullanıcısına yanıt
    Sisteme ekleyeceğiniz her ürün belli oranda fayda sağlar ama ön hoparlörlerinizden daha alt frekanslara inmeyecekse elde edeceğim birkaç desibeli ben neyleyim.
    Subwoofer kelime anlamı olarak ikiye ayırırsak SUB-WOOFER olarak aslında 1980 lerin başlarında ilk ürünler çıkmaya başladığında SUBSONIC frekanslara inebilecek wooferlar yani 25-30hz seviyesi hedef gösterildi. Ardından daha da alt frekanslar olarak 17-20hz leri çevirebilecek INFRASONIC wooferlar piyadaya çıktı hatta o zamanlar bunlara INFRAWOOFER adı verilmesini de tartıştılar ama pek kabul görmedi. Ancak paket sistemlerin ortaya çıkması küçük uydu hoparlörleri bass konusunda desteklemek ihtiyacı böyle 8inçlik 50-100 watt güçlü küçük bütçeli wooferlar türedi halen de satılmaya çalışılıyor.
    Yani bana göre sistem yanlış çalıştı jargon söyle olmalıydı.
    INFRAWOOFER-SUBWOOFER-WOOFER şeklinde kategoriler oluşmalıydı. Böylece satın alacak insanlar da ne kadar fazla ödersem hangi kategoriden cihaz alırımı bilirdi.

• avr işine ilk girdiğimde ilk sub'um jamo sub200 idi. sonra sırasıyla jamo sub210, jbl e150, dali ikon sub mk2, focal chorus sw700 v kullandım, şu an an focal ile devam ediyorum, 2. el piyasası 1300 tl civarında, ikon çok durmadı, bulunduğum yerden bir arkadaşa sattım, ilk 3 sub tam bir fiyaskoydu, daha üst sub kullanmadığım için focal'i değerlendiremeyeceğim ama şu an aldığım keyif inanılmaz, bu fiyat skalasında daha iyisi var mı bilmiyorum ama kesinlikle tavsiye ederim, galiba chorus 700 ve chorus 700v olarak 2 modeli mevcut, benimkisi 700 v olanı, güncel model
  • İyi günler arkadaşlar,
    Aktif subwoofer alırken ikinci el almak çok mu sıkıntılı bir durumdur, herhangi bir sıkıntısı olduğunu nasıl anlarız.
    Siz olsanız hangisini tercih edersiniz :
    ikinci el monitör audio rxv12'yi 2000 TL,
    sıfır Dali sub k-14f 2750 TL.

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.