Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.849
Cevap
60
Favori
224.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enerji78

Yapılan literaturel bir test değil tamamen teste katılanların kulak zevklerine dayanarak, zevk için ve herhangi bir ticari amaç olmadan yaptıkları bir test. Nasıl yapıldığı bence testi yapanların kararıdır ve sonuçlarını alıp kullanmak veya kullanmamakta bize kalmış bir durumdur. Bu kadar zahmete girip böyle bir testi yapmak için emek, zaman, para vs harcadıkları için kendilerini tebrik etmek gerekir diye düşünüyorum. Burası bir paylaşım platformu ve öneri verilmesi daha iyiye gitmek için mutlaka gereklidir fakat bunu birbirimizin motivasyonunu kırmadan yapmalıyız.

Çok doğru yazmışsınız enerji78.
  • quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

sayfayı baştan sona okudum..çok güzel bir test olmuş..ne güzel insanlar birbirlerine evlerini açıyor,böyle güzel,sıcak bir ortamda sohbet,muhabbet,test imkanı oluyor..valla kıskandım dogrusu,orada olmak isterdim.. bu şekilde testlerin ve buluşmaların devamı dilegiyle...

test de emegi geçen arkadaşlara teşekkürler..sayelerinde bilgilenmiş olduk

Bence bulunmak istemezdin. aticus, eresgü ve benim halen her yerimiz ağrıdığı gibi, kulaklarımızda halen duymuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

sayfayı baştan sona okudum..çok güzel bir test olmuş..ne güzel insanlar birbirlerine evlerini açıyor,böyle güzel,sıcak bir ortamda sohbet,muhabbet,test imkanı oluyor..valla kıskandım dogrusu,orada olmak isterdim.. bu şekilde testlerin ve buluşmaların devamı dilegiyle...

test de emegi geçen arkadaşlara teşekkürler..sayelerinde bilgilenmiş olduk

Bence bulunmak istemezdin. aticus, eresgü ve benim halen her yerimiz ağrıdığı gibi, kulaklarımızda halen duymuyor.

ahh abicim yaa sen neden bahsediyorsun..bak böyle konuştun şimdi daha da arttı hevesim..bende oto müzik sistemleri ile ugraşıyorum,agrılara alışıgım :)

fena sardım bu ev müzk,sinema sistemlerine,fakat bu farklı bir kulvar ve ben çok istekli hevesliyim..şimdi elimde ki z5500 ü satıyorum avr li bir sistem kuracagım bende onun araştırmasını yapıyorum,bilgi edinmeye çalışıyorum...aslında ben oldum olası meraklıyım ev sinema sistemlerine fakat yeni evlendim yeni ev açtım kendime şimdi istedigim gibi evime istedigim ürünleri alabiliyorum,tabi maddi imkanlar elverdigince..önceden böyle bir şansım yoktu..

• quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Aman diyeyim neler oluyor?

20hz sinyal saniyede 17 metrelik bir yarıcaplı daire oluşturacak şekilde yayılıyor. 17 metre 'den daha küçük alanda hissedilmez diye bir şey kesinlikle mümkün değil.

Bir örnekle anlatmak gerekirse 1000hz'lik midrange bir sinyal 90db şiddetle saniyede 331metre katediyor.

Buradan çıkacak sonuç Ultra Alt Frekanslar orta ve üst frekanslara oranla çok yavaş bir şekilde bizlere ulaşıyor. MK SOUND 'un yapmaya çalıştığı şey işte bu durumu lehine çevirmek. Tam tersi durumlarda testte konu olan bass seslerin oluşması ve sönümlenmesi yavaş oluşuyorsa en mükemmel subwoofer bile sistemin diğer bileşenleriye bir tınısal eşlik (Timbre Maching) yakalayamıyor.

Sayin Hi-Def-Man'

Dediginiz gibi dalga boyunun bitis yaninda durmaya gerek yok ama yine de izole 20 hz'in 17m'lik dalga boyunun icinde olunca nasil hissedileceginden emin degilim. Bildiginiz gibi 17m uzunluk aslinda sinuzoidal sekilde gidiyor, ses de havanin basinc aktarimi ile duyuluyor. Sonucta kulak zarindaki titresimlerin sonucunda bize ulasiyor. Dalganin icinde olunca daha dogrusu source'a 17m'den yakin olunca kulaga gelecek titresimler tam sinuzoidal dalga olmayacak. Boylece kulak zari titresimleri de eksik kalacak. Bana ideal sesi duyamayiz gibi geliyor.

Bunu bilimsel olarak aciklayan bir kaynak varsa okumak isterim.

Sayın @asukrumercan

Metre konusunda fazla takılmışsınız. 1000hz sinyali duymak için 331metre uzakta olmamız gerekmediği gibi 20hz sinyali duymak için 17 metre uzakta olmamız gerekmiyor.

Ses dalgaları kaynaktan yayılıyor 17metre uzağa atılmıyor saniyede 17 metre katediyor. Ben hep böyle bilirim.

20hz altını duyamamamızın sebebi olarak kulak yapımızın mekanik bir şaheser olması dolayısıyla bu frekansdaki sinyallerin kulak içi salınımlarını sağlayamaması olarak açıklanabilir mi siz çok daha iyi bilirsiniz.

Bu kadar güçlü subwooferlar 20hz altında kulaklarımızı gıdıklayamasa da (mecazi anlamda) oda içerisinde hatırı sayılır bir miktarda havayı hareket ettirerek diğer dış duyu organlarımızı uyarıyor ve bu salınımları hissedebiliyoruz.

Ben bu şekilde biliyorum mekanik olarak anlatabilecek varsa da duymaya hazırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: rgokdemir

quote:

Orijinalden alıntı: lufubu

@rgokdemir, müsaadenizle iki şey sormak isterim.
    Komşularınızdan testin tekrarı konusunda talep geldi mi?
    Test konusunda eksik donanımı tamamlama düşünceniz var mı? ( - VERDİĞİMİZ GEÇİCİ RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ - tabelası )

Sn lufubu

Allahtan komşuların birisi birader diğeri annem ve babam da sorun olmuyor
    Yoksa bu kadar ileri gidemezdim.
    Tabelaya da gerek yok..
    Rahatsızlık KALICI

O zaman üçünü aynı anda bağlayıp denemek de güzel olurdu .

• Arkadaşlar bakın ne buldum.

http://hometheaterreview.com/subwoofer-reviews-information/index.php?page=2

E artık bu link atıp tutanlara da kapak olur heralde.
  • Valla ben aldım evde denedim test ettim beyenmedim illa reviewdan iyi not almiş diye beyenmemmi gerekiyor odaya yetersiz geldi en başlarda beyenmiştim ama sonradan yetersiz geldi napalım ben ürün kötü berbat falanda demiyorum benim oda büyük orda yeterli verimi veremedi bunda sinirlencek birşey yok kulakcım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuribaras -- 16 Kasım 2011; 21:33:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

quote:

Yapılan literaturel bir test değil tamamen teste katılanların kulak zevklerine dayanarak, zevk için ve herhangi bir ticari amaç olmadan yaptıkları bir test. Nasıl yapıldığı bence testi yapanların kararıdır ve sonuçlarını alıp kullanmak veya kullanmamakta bize kalmış bir durumdur. Bu kadar zahmete girip böyle bir testi yapmak için emek, zaman, para vs harcadıkları için kendilerini tebrik etmek gerekir diye düşünüyorum. Burası bir paylaşım platformu ve öneri verilmesi daha iyiye gitmek için mutlaka gereklidir fakat bunu birbirimizin motivasyonunu kırmadan yapmalıyız.

+1

Aticus3 ve Sertac iki hafta oncede sub larini yuklenip bana geldiler. Ikisine ve de diger test grubuna cok tesekkurler boyle bir test yapip, yorumlarini paylastiklarini icin. Bu ruh, paylasim ve yardimlasma en guzel tarafi isin.

Bir sonraki teste artik video kayit yapip, youtube da yayinlarlar, bizde seyrederiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: archer75

quote:

quote:

+1

Aticus3 ve Sertac iki hafta oncede sub larini yuklenip bana geldiler. Ikisine ve de diger test grubuna cok tesekkurler boyle bir test yapip, yorumlarini paylastiklarini icin. Bu ruh, paylasim ve yardimlasma en guzel tarafi isin.

Bir sonraki teste artik video kayit yapip, youtube da yayinlarlar, bizde seyrederiz.

Aslında video kayıdı benim aklımdaydı ama inan pek fırsatımız olmadı. Kısmetse bendeki dinleti de olabilir. Bu arada bekleriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: nuribaras

Valla ben aldım evde denedim test ettim beyenmedim illa reviewdan iyi not almiş diye beyenmemmi gerekiyor odaya yetersiz geldi en başlarda beyenmiştim ama sonradan yetersiz geldi napalım ben ürün kötü berbat falanda demiyorum benim oda büyük orda yeterli verimi veremedi bunda sinirlencek birşey yok kulakcım

Sana her şey yetersiz geliyor. Bu konu da herkes ne kadar doyumsuz olduğunu bildikleri için, pek bir sorun yok! Haftaya da başka bir şey översin nasıl olsa.
  • Doyumsuzluk değilde iyiyi doğruyu bulma diyelim ona
  • quote:

Doyumsuzluk değilde iyiyi doğruyu bulma diyelim ona

Eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

quote:

quote:

quote:

+1

Aslında video kayıdı benim aklımdaydı ama inan pek fırsatımız olmadı. Kısmetse bendeki dinleti de olabilir. Bu arada bekleriz.

Super olur.

Senin meshur setup mi gormeye ilk firsatta gelecegim. Bende beklerim..

• quote:

Super olur.

Senin meshur setup mi gormeye ilk firsatta gelecegim. Bende beklerim..

Memnuniyetle.

Bu hafta değil, bir sonraki hafta dinledi unutma!
  • Ben büyük ihtimalle aşağıdakini alacağım gibi.

http://hometheaterreview.com/rel-acoustics-t1-subwoofer-reviewed/?page=2
  • quote:

valla ben @Nuri nin hep iyi olanı sakladığını gördüm şimdiye kadar. savunmak ya da başka bir niyetle yazmıyorum. sadece gözlemimi yazıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

quote:

valla ben @Nuri nin hep iyi olanı sakladığını gördüm şimdiye kadar. savunmak ya da başka bir niyetle yazmıyorum. sadece gözlemimi yazıyorum.

Hangisi? Ben hiç birini hatırlamıyorum da.

• Bir fikir geldi aklıma
    Bir topic açalım , sataşma üzerine , bu şekilde başka topic ler kirlenmemiş olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersin.clk -- 16 Kasım 2011; 22:56:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

Bir fikir geldi aklıma
    Bir topic açalım , sataşma üzerine , bu şekilde başka topic ler kirlenmemiş olur

Tutmaz!
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Sayin Hi-Def-Man'

Dediginiz gibi dalga boyunun bitis yaninda durmaya gerek yok ama yine de izole 20 hz'in 17m'lik dalga boyunun icinde olunca nasil hissedileceginden emin degilim. Bildiginiz gibi 17m uzunluk aslinda sinuzoidal sekilde gidiyor, ses de havanin basinc aktarimi ile duyuluyor. Sonucta kulak zarindaki titresimlerin sonucunda bize ulasiyor. Dalganin icinde olunca daha dogrusu source'a 17m'den yakin olunca kulaga gelecek titresimler tam sinuzoidal dalga olmayacak. Boylece kulak zari titresimleri de eksik kalacak. Bana ideal sesi duyamayiz gibi geliyor.

Bunu bilimsel olarak aciklayan bir kaynak varsa okumak isterim.

Sayın @asukrumercan

Metre konusunda fazla takılmışsınız. 1000hz sinyali duymak için 331metre uzakta olmamız gerekmediği gibi 20hz sinyali duymak için 17 metre uzakta olmamız gerekmiyor.

Ses dalgaları kaynaktan yayılıyor 17metre uzağa atılmıyor saniyede 17 metre katediyor. Ben hep böyle bilirim.

20hz altını duyamamamızın sebebi olarak kulak yapımızın mekanik bir şaheser olması dolayısıyla bu frekansdaki sinyallerin kulak içi salınımlarını sağlayamaması olarak açıklanabilir mi siz çok daha iyi bilirsiniz.

Bu kadar güçlü subwooferlar 20hz altında kulaklarımızı gıdıklayamasa da (mecazi anlamda) oda içerisinde hatırı sayılır bir miktarda havayı hareket ettirerek diğer dış duyu organlarımızı uyarıyor ve bu salınımları hissedebiliyoruz.

Ben bu şekilde biliyorum mekanik olarak anlatabilecek varsa da duymaya hazırım.

burada esas ihmal ettiğimiz şey sinyalin genliği. genlik yoksa sinyalin dalga boyu ve frekansı bellidir. zayıf bir sinyalse duyulmaz hissedilmez de. boyle dusunuyorum.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.