Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2012 Modelleri (LM960V, LM860V, LM760S, LM670S, LM660S) [ANA KONU] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
138
Favori
998.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: invitation

quote:

Orijinalden alıntı: Crawler06

LM760 serisinde Resolution Upscaler, aynen LM660 serisindeki gibi "Basic",
    Sanırım seni hatalı yönlendirmişler.

Magic Remote, 660 serisi ve yukarısında standart olarak veriliyor.

arkadaşım LG nin kendi sitesindeki spesifikasyonlardan baktığımız zaman 760 serisini PLUS olarak görebilmekteyiz.

Veya aşağıdaki pdf i inceleyebilirsin. Sağdan 4. kolon Resolution Upscaler, 3. kolon ise Resolution Upscaler Plus gösteriyor.

http://www.lgblog.co.uk/wp-content/uploads/2012/03/2012-Model-Master-V4.0.pdf

• Şimdi tasarımı tamamen geri planda bırakıyoruz. LW980S ve LM960M arasında en önemli fark USB üzerinden DTS ses codecini destekliyor oluşu ve dual play fonksiyonu. Donanımsal olarak baktığımızda da LM960M'in en belirgin farkı dual core işlemciye sahip olması. Sırf işlemci farkından bile bakarsak asla muadildir diyemeyiz.
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşım LG nin kendi sitesindeki spesifikasyonlardan baktığımız zaman 760 serisini PLUS olarak görebilmekteyiz.

Veya aşağıdaki pdf i inceleyebilirsin. Sağdan 4. kolon Resolution Upscaler, 3. kolon ise Resolution Upscaler Plus gösteriyor.

arkadaşım linkini verdiğin yerden baktığımda seninde yazdığın gibi 760 Basic gözüküyor ama lg nin kendi sitesinden spesifikasyonlardan baktığımızda ise Plus gözüküyor. anlamadım açıkcası. uygulamada çok bariz bir fark yoksa Resolution Upscaler Basic yada Plus ne fark eder diyebilirmiyiz acaba. 760 ile 660 arasında görebildiğim tek fark Resolution Upscaler ve MCI oldu. MCI 400 ile 800 arasında ve Resolution Upscaler Basic yada Plus arasında çok ciddi bir fark yoksa fiyat olarak 47LM660 daha çok tercih sebebi olabilirmi acaba ne dersiniz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşım linkini verdiğin yerden baktığımda seninde yazdığın gibi 760 Basic gözüküyor ama lg nin kendi sitesinden spesifikasyonlardan baktığımızda ise Plus gözüküyor. anlamadım açıkcası. uygulamada çok bariz bir fark yoksa Resolution Upscaler Basic yada Plus ne fark eder diyebilirmiyiz acaba. 760 ile 660 arasında görebildiğim tek fark Resolution Upscaler ve MCI oldu. MCI 400 ile 800 arasında ve Resolution Upscaler Basic yada Plus arasında çok ciddi bir fark yoksa fiyat olarak 47LM660 daha çok tercih sebebi olabilirmi acaba ne dersiniz?

ben de alıcı gözle baktığım için söyleyeyim, 660 da olmayan bir şey de 3 d sound ama bunun için özel bir ses sitemi gerekli olduğunu düşünüyorum. Açıkçası ben MCI 400 ve MCI 800 olanlarda panle farkı olabileceğini düşünerek 760 ve 860 modellerine kaydım. Panellerin 100Hz ve 200Hz olabileceklerini ve gerisinin yazılımla yükseltilmiş olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Şimdi tasarımı tamamen geri planda bırakıyoruz. LW980S ve LM960M arasında en önemli fark USB üzerinden DTS ses codecini destekliyor oluşu ve dual play fonksiyonu. Donanımsal olarak baktığımızda da LM960M'in en belirgin farkı dual core işlemciye sahip olması. Sırf işlemci farkından bile bakarsak asla muadildir diyemeyiz.

dual play fonksiyonu televizyonun özelliği mi? ben sadece kutudan çıkan gözlük olduğunu düşünüyorum. Yani 660 da da aynı gözlükleri kulalnsak olmaz mı, veya sizin yaptığınız gibi custom gözlükleri?
  • Dual Play bu TV'nin değil, LM serisinin fonksiyonu. Bizim yaptığımız işlem geliştirilmiş, artık çözünürlük kaybı yaşanmıyor oyunlarda. Bizim yaptığımız custom gözlükler de kullanılabilir elbet, neden kullanılmasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertb

quote:

ben de alıcı gözle baktığım için söyleyeyim, 660 da olmayan bir şey de 3 d sound ama bunun için özel bir ses sitemi gerekli olduğunu düşünüyorum. Açıkçası ben MCI 400 ve MCI 800 olanlarda panle farkı olabileceğini düşünerek 760 ve 860 modellerine kaydım. Panellerin 100Hz ve 200Hz olabileceklerini ve gerisinin yazılımla yükseltilmiş olduğunu düşünüyorum.

panellerin gerçekte 100 Hz veya 200 Hz olup olmadığını daha önceki sayfalarda sormuştum ama cevap alamamıştım. tam bilgisi olanda yok sanırım. yukarıda verilen pdf den bakıldığında ise aralarındaki tek farkın MCI olduğu gözüküyor. çok anlamış değilim açıkcası.

• Orijinalden alıntı: Crawler06

Sanırım Lg nin sitesini incelemeden bu cevabı verdin. Aşağıdaki linkten 760 ve 660 da Basic, 860 serisinde plus olduğunu görebilirsin.

http://www.lg.com/uk/common/compare/products-compare-result.jsp?CatID=8115&BURL=%2Fuk%2Ftv-audio-video%2Ftelevisions%2Findex.jsp

buda LG 'nin spesifikasyonlarını gösteren sayfası.

http://www.lg.com/tr/tv-ses-video/televizyon/LG-3d-tv-47LM760S.jsp

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mertb

quote:

panellerin gerçekte 100 Hz veya 200 Hz olup olmadığını daha önceki sayfalarda sormuştum ama cevap alamamıştım. tam bilgisi olanda yok sanırım. yukarıda verilen pdf den bakıldığında ise aralarındaki tek farkın MCI olduğu gözüküyor. çok anlamış değilim açıkcası.

birde ara bir model var biliyorsunuz, 670. bunun özellikleri 760 ile aynı görünüyor, tek far ise 400 ve 800 meselesi. arada ise epeyi bir fiyat farkı bulunuyor, o nedenle ben panellerin farklı olduğunu düşünüyorum ama dediğiniz gibi, internet ortamında somut bilgi yok.

• quote:

Teorik olarak Hz değeri önemli ama gerçekte önemsiz; standart şebeke elektriği dalgalanması 50 Hz; tv’lerde yapay olarak bünyesindeki yazılımlar ile Hz. değerini artırıp görüntüyü daha net ve akıcı yapmaya çalışırlar ki başarırlar.Bu özellikteki TV’lerde 100 Hz. ile 800 Hz. arasındaki farkı anlamak neredeyse imkansızdır.
    Bunlara ilave olarak kesin konuşmayıp edindiğim bilgiye göre 2012 LM serisi net 200Hz değerine sahip...
    Hz değeriyle beraber TruMotion özelliği de titreşimi en alt seviyeye indirmeye yarayan güzel bir arkadaşımız

• quote:

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Resolution upscaler bildiğim kadarıyla SD yayının çözünürlüğünü arttırmak için var ama LG Türkiye sitesinde, youtube vs. gibi videoların kalitesini arttırmaya yaradığı yazılmış.

Dün akşam LG shop'a tekrar gittim ve SD yayınını HD uydu alıcısı ile test ettim. Önceden de söylediğim gibi özellikle alt yazılarda anormal bir dağılma söz konusu. Hemen yanında duran bir önceki LG serisi bile yazıyı çok net gösterirken LM660, sanki 4-5 yıl öncesinin LCD televizyonları gibi görüntü veriyor. Satış elemanı yaklaşık 5 dakika ayarları kurcaladı ama yine de çözemedi.

Sonrasında Teknosa'ya geçtim, oradan 3900 TL fiyat aldım. LG shop'ta 3800 TL aldığımı söyleyince haftasonunu beklememi, cumartesi günü turuncu indirim olacağını ve yeni serilerde minimum %10 indirim yapılacağını söylediler ve ısrarla beklememi söylediler. Umarım doğrudur çünkü en kötü ihtimalle 390 TL lik bir indirime tekabül ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crawler06 -- 25 Nisan 2012; 16:39:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

quote:

Teorik olarak Hz değeri önemli ama gerçekte önemsiz; standart şebeke elektriği dalgalanması 50 Hz; tv’lerde yapay olarak bünyesindeki yazılımlar ile Hz. değerini artırıp görüntüyü daha net ve akıcı yapmaya çalışırlar ki başarırlar.Bu özellikteki TV’lerde 100 Hz. ile 800 Hz. arasındaki farkı anlamak neredeyse imkansızdır.
    Bunlara ilave olarak kesin konuşmayıp edindiğim bilgiye göre 2012 LM serisi net 200Hz değerine sahip...
    Hz değeriyle beraber TruMotion özelliği de titreşimi en alt seviyeye indirmeye yarayan güzel bir arkadaşımız

Merhaba, şebeke frekansı ile direkt ilgisi olduğunu çok düşünmüyorum. Sonuçta Analog elektrik kullanılmıyor, doğrultularak 5V, 12V gibi DC kaynaklar kullanılıyor, Ledlerde doğru akım kullanıyor zaten. Belki Pc örneğini verebilirim, onu da şebekeye bağlıyoruz ama atıyorum 3.2GHz hızında çalışabiliyor, burada frekans kaynağını osilatör sağlıyor.

Öte yandan söylemiş olduğunuz insan gözü algısı ile ilgili olabilir ki bunun da saniyede 25 kare veya 25 Hz olduğu söylenir. Hareketli sahnelerde panel tazeleme hızının etkili olacağını düşünüyorum. Çünkü kaynak aynen verilmiyor interpolaasyon algorithmaları kullanılarak geçişler ve hareket iyileştirilmeye çalışılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertb -- 25 Nisan 2012; 16:43:43 >

• quote:

Resolution upscaler bildiğim kadarıyla SD yayının çözünürlüğünü arttırmak için var ama LG Türkiye sitesinde, youtube vs. gibi videoların kalitesini arttırmaya yaradığı yazılmış.

Dün akşam LG shop'a tekrar gittim ve SD yayınını HD uydu alıcısı ile test ettim. Önceden de söylediğim gibi özellikle alt yazılarda anormal bir dağılma söz konusu. Hemen yanında duran bir önceki LG serisi bile yazıyı çok net gösterirken LM660, sanki 4-5 yıl öncesinin LCD televizyonları gibi görüntü veriyor. Satış elemanı yaklaşık 5 dakika ayarları kurcaladı ama yine de çözemedi.

Sonrasında Teknosa'ya geçtim, oradan 3900 TL fiyat aldım. LG shop'ta 3800 TL aldığımı söyleyince haftasonunu beklememi, cumartesi günü turuncu indirim olacağını ve yeni serilerde minimum %10 indirim yapılacağını söylediler ve ısrarla beklememi söylediler. Umarım doğrudur çünkü en kötü ihtimalle 390 TL lik bir indirime tekabül ediyor.

Acaba bu sd yayınlardaki kalite sorunu 860v modelinde de var mıdır? İnceleyen oldu mu?
    Saygılar...

• Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.LG den 3D televizyon almayı düşünüyorum aklımda birkaç ikilem var yardımcı olursanız sevinirim.Bütçem 3000-3500 TL arası.Televizyonu bilgisayarda kullanmayı düşünüyorum. 47LM660S ve 47LW650S Arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim?Bu iki televizyonun ne gibi farkları var,yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...
  • Yaa arkadaslar dusenmeyin alın da bizde faydalanalım artık :)
  • Bayrampaşa Forum istanbuldan geliyorum. Teknosa da LM serisinin yeni modelleri vardı. 42 LM620 için 2.750 küsür fıyat koymuşlar umarım hafta sonu güzel bir indirim olur da alırım artık. :)
  • arkadaşlar foruma yeni katıldım lw 5500 serisini almayı düşünürken 2012 lm serisi çıktı malum olarak gönlüm onlara kaydı bütçe olarakta 2000-2800 gibi bir tv düşünüyorum doğal olarakta 42 lm620 bütçeme uygun geldi acaba bu seride DTS destekliyormu? Ayrıyeten smart ve uydu alıcı var sanırım beni bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkürler...
  • quote:

O sorunlar da çözülür hocam, LG'nin kendi mağazasında olan çalışanlar bile tanımıyorlar neredeyse ürünleri. Bu TV'lerin işlemcisi ve fonksiyonellikleri geçen seneki LW serisinden farklı. Fonksiyonlarını tanımadan ayarlarını kurcalamak da bir işe yaramaz. Bir takım referans ayarlara sahip olup denemek gerekli.

• quote:

Orijinalden alıntı: karakule10

arkadaşlar foruma yeni katıldım lw 5500 serisini almayı düşünürken 2012 lm serisi çıktı malum olarak gönlüm onlara kaydı bütçe olarakta 2000-2800 gibi bir tv düşünüyorum doğal olarakta 42 lm620 bütçeme uygun geldi acaba bu seride DTS destekliyormu? Ayrıyeten smart ve uydu alıcı var sanırım beni bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkürler...

LM620'de smart TV fonksiyonu var sanırım, o yüzden DTS ve flash player 10 için var diyebiliriz. Bana söylenmiş olan şey 2012'de tüm smart TV'lerde DTS ve FP 10 desteği olduğu yönünde. Deneme imkanınız varsa almadan önce denemenizi tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar LM serisinin LW serisinden farklarını LM serisinde hangi özellikler olduğunu ilk mesaja bir arkasdaş yazarsa güzel olmaz mı?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.