Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY W | ANA KONU (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.134
Cevap
101
Favori
1.258.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 8KoBe8

gittigidiyor'da 3 tane ekran filmi 9,5 liraya satılıyor. deri çekmeli kılıf da varmış.
    mat ekran koruyucu 19.90 lira diyor.
    ben de silikon kılıf bekliyorum ekran koruyucuya da samsundan bakacağım olmazsa netten artık.

Haklısın 8KoBe8, gittigidiyor'da sanki geçen hafta yoktu bu ürünler. Neyse, artık bir kere almış oldum.

Bari şu silikon veya kauçuk kılıflar gelse de rahatlasak.

Bu arada bir önceki mesajımda, ingiltere amazonda verdiğim linklerdeki ürünleri maalesef Türkiye'ye göndermiyorlarmış. Posta masrafını öğrenmek için 2 ürünü sepete ekledim fakat adresi girince olay patladı..
  • s.a arkadaşlar. bu telefonu 4 hafta süre zarfında kullanan bir olarak objektif bir bakışla genel değerlendirme yapacak olursam:

-3 gün galaxy s2 yi ciddi manada kullanan biri olarak bu tlf nu elime aldıktan sonra şıklığı, zarifliği ve kullanış şekli fevkalade güzel

-İçerik olarak ; bu telefonu üretenler bizim aklımızdan ne geçiyorsa her şeyi düşünüp ona göre tasarlanmışlar

- Genel olarak memnunum diyebilirim...

Gelelim eksiklerine.. Umarım eksikleri değerlendirp bizden kaynaklanan sıkıntı varsa paylaşırsınız

-Çoklu mesaj gönderen biri olarak; en basit bir samsung tlf nun bile rahatlıkla yaptığı çoklu mesajdan (bu tlf için) bir türlü tatminkar olamadım.Yani gönderdiklerime ya iletilemiyor , ya göndermiyor.. anlayacağınız sıkıntı yani

- telefon bir gün içinde 2 veya 3 defa kendi kendine açılıp kapanıyor. Bilmem bir tek benim telefonda mı bu sıkıntı var..

-nokia tlf larında bilgisayara bağlanıp rahat işlem yapabildiğin gibi bu tlf nda işlem yapmayı bırak, bir türlü bilgisayara bağlanamıyorum

Şimdiya kadar test ettiğim bu sıkıntıların dermanı var ise , gerçekten herkese bu tlf nu almayı tavsiye ederim....

umarım değerlendirirsiniz

Son olarak az daha unutuyordum .. eksiklerden bir diğeride mesajlara her ne zaman girersem gireyim, çıktıktan sonra mutlaka uygulama yöneticisinde hala mesajlar bölümünü kullandığım ve boş yere enerji ( yani batarya tasarrufu) harcadığını gözlemledim..

yanlış anlamayın mesajlar bölümünden orta tuşa basarak değil de, geri tuşuyla ( yani gereği gibi) çıkmama rağmen görev yöneticisinde çalışıyor görünüyor.....
  • selam arkadaşlar;

Öncelikle Samsung Galaxy W alan arkadaşlarıma hayırlı olsun diliyorum..

Bende telefoncularda bakınırken gözüme bu telefon çarptı açıkcası blackberry 9780 kullanıcısı olarak artık android bir telefona geçmek istiyorum.Malum bütçe kısıtlı fiyat/performans olarak gözüme bu çarptı.abimde HTC sensetion var özellikleri çok iyi fakat bana çok kaba geliyor...

Sizlerden ricam özellikle kullanan arkadaşlarım için ekran kaştesi ve görüntüsü nasıl biraz bunlardan bahsederlerse iyi olur.Diğer özellikleri zaten bilindik ve iyi...

saygılarımla
    gök
    han
  • sayın gökhan ekran kalitesi nasil ki bir notebook ekranına bakarken pixelleri göremiyorsun bundada aynı sekilde. ki artık pixelleri sayılar orta veya üst seviye telefon kalmadı. ekranda koruyucu sart niye dersen cizilirmi bilmem ama cok iz yaptıgını belirtmek isterim.
    telefon basit plastik gibi duruyor ama telefonu yanlıslıkla cok sert bir sekilde düsürdüm. batarya felan cıktı.. hatta ekranda nokta oldu sandım elime takılıyordu ekran koruyucu delinmisti ama onu cıkarıp attıktan sonra baktım ki ekranda en ufak bir nokta bile yok. telefon mıcırlı yere düsmesine ragmen telefonun kasasındada hic bir cizik olusmadı. aynı seviyelerden bundan 2-3 sene kadar önce kullandıgım 5800'ı düsürdügümde üst tarafı tamamen zedelenmisti. bilgilerinize...
  • srdr_ks

İlgine teşekkürler;

ekran koruyucu ile kullanıldığında parmak izi yapmıyor anladığım kadarı ile...

Birde gün ışığından aşırı bir şekilde etkilenme oluyormu?

teşekkü
    rler..
  • Evet malesef bilgisayar telefonu hic bir sekilde yigin depolama olarak gormuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan__63

Son olarak az daha unutuyordum .. eksiklerden bir diğeride mesajlara her ne zaman girersem gireyim, çıktıktan sonra mutlaka uygulama yöneticisinde hala mesajlar bölümünü kullandığım ve boş yere enerji ( yani batarya tasarrufu) harcadığını gözlemledim..

yanlış anlamayın mesajlar bölümünden orta tuşa basarak değil de, geri tuşuyla ( yani gereği gibi) çıkmama rağmen görev yöneticisinde çalışıyor görünüyor.....

mesajlarla ilgili olan sıkıntılarını birebir bende yaşıyorum özellikle toplu mesaj gönderme işkence. diğerleriyle ilgili bende bi problem yok.
  • Arkadaşlar bu telefonun ekranı oldukça sağlam ve kolay kolay çizilmiyor. Birileri test etmiş.. Buyrun seyredin..!

http://www.youtube.com/watch?v=2AlFEcgdHzE&feature=player_embedded
  • quote:

Orijinalden alıntı: var ol

sensei bu konuyla bir tek sen ilgileniyorsun
    diğer arkadaşlar telefonu test ettiklerinden bahsediyor.
    ama bu telefon bilgisayar bağlandığında yığın depolama aygıtı olarak görüyor ve kies te bağlanmıyor. ben galaxy s te baktım onlarda usb bağlanma modu diye bir seçenek var fakat wda böyle bir seçenek mevcut değil
    telefonu inceleyen arkadaşlar "nereleri ile inceliyor" çok merak ediyorum
    fayadalı bişiler yapacaklarsa bu kişiler sorunlara çözüm olmak için yapsınlar.
    hava atmak için değil.
    sana da teşkkür ediyorum. birtek sen cevap veriyosun

Teşekkürler biliyorsam yada aklıma bir fikir gelirse yazıyorum. Her soruya cevap vermek isterdim ama cihazı ve androidi o kadar iyi bilmiyorum acemiyim nede olsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webhaluk

Evet malesef bilgisayar telefonu hic bir sekilde yigin depolama olarak gormuyor.

Hem KiesAir bağlantısıyla, hemde usb kablo takıp usb bellek gibi kullanabiliyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

USB bellek gibi göstermek için;
    Uygulamalar --> Ayarlar --> Kablosuz ve Ağ --> USB Yardımcı uygulamaları --> Belleği PC'ye Bağla diyorum
    USB Kablosunu Bağlayın uyarısı çıkıyor USB Kablosunu takıyorum. Ekranda USB belleği bağla çıkıyor bunada basıyorum USB Bellek kullanılıyor yazısı çıkıyor ve bağlanmış oluyoruz işlem bu kadar.
    Bu şekilde hem USB Bellek kısmını hemde SD Kartı ayrı ayrı sürücüler olarak görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [S]ensei -- 6 Aralık 2011; 23:07:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan8280

selam arkadaşlar;

Öncelikle Samsung Galaxy W alan arkadaşlarıma hayırlı olsun diliyorum..

Bende telefoncularda bakınırken gözüme bu telefon çarptı açıkcası blackberry 9780 kullanıcısı olarak artık android bir telefona geçmek istiyorum.Malum bütçe kısıtlı fiyat/performans olarak gözüme bu çarptı.abimde HTC sensetion var özellikleri çok iyi fakat bana çok kaba geliyor...

Sizlerden ricam özellikle kullanan arkadaşlarım için ekran kaştesi ve görüntüsü nasıl biraz bunlardan bahsederlerse iyi olur.Diğer özellikleri zaten bilindik ve iyi...

saygılarımla
    gök
    han

Öncelikle şunu söylemek isterim ki ne kadar para o kadar köfte durumu. Ekranı bir slcd veya amoled kalitesinde değil elbette. Öyle olsaydı zaten bu fiyata zor alırdık bu cihazı. Ama parasının karşılığınıda verdiğini belirtmek isterim. Pişman olacağınızı düşünmüyorum.

HTC Sensation ile yanyana deneme şansım olmadı ama;

Her telefon iphone ile kıyaslandığından yanyana koyup inceledim. iPhone 4'ün ekran çözünürlüğü dolayısıyla netliği kesinlikle daha iyi. Parlaklık konusunda da iphone4 birazcık önde :)

Sony Ericsoon ARC ile şu an yanyana koydum ve ekran ışıklarını sonuna kadar açtım. Sonuç ARC biraz daha parlak kabul ama kontrası biraz fazla kaçırmış sony (fotolardaki beyaz alanlarda bazı detaylar kayboluyor), bence galaxy w renkleri daha doğru gösteriyor.

Güneşe çıkmadığınız sürece ekran parlaklığını %30-40 larda kullanabilirsiniz gayet yeterli oluyor.
  • Merak eden olursa diye birkaç ekran görüntüsü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [S]ensei -- 6 Aralık 2011; 23:50:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: [S]ensei

Merak eden olursa diye birkaç ekran görüntüsü

yorumların için teşekkürler;

Ekranda parmak izi bırakıyormu? yukarıda bir arkadaşım oldukça fazla bırakıyor dedi bunu önlemek için ekran koruyucu kullansak parmak izi bırak
    ırmı ?
  • telefonu eger gün ısıgında ekran parlaklıgı acık olarak kullanırsak sorun olmuyor. ama söyle bir durum var güc tasarruf modunu acarsan eger pil seviyen ayarladıgın seviyenin altına düstügü anda ekranıda senin ayarladıgın parlaklıga getiriyor. sen tekrar acsanda bir süre sonra yine düsüyor ekran parlaklıgı buda eger dısarıdaysan sorun olabiliyor. ama ben güc tasarrufunu kapattım zaten pil seviyesi %5 e geldiginde otomatik olarak ekran sevişyesini kısıyor buda bana yetiyor %5 ten sonra zaten cok bi performans beklememek lazım batarya az daha uzun gitsin yeter moduna giriliyor =)
  • BU arada bazı arkadaslarında belirttigi gibi bazen resetlenme problemi bendede oluyor 2-3 sn icinde bi kapatıp acıyor cihaz kendini buna anlam vermedim. ilk baslarda belki hafıza doldugundandır diyordum yada 2.3.5TENDİR DİYORDUM AMA baktım hala devam ediyor 2-3 günde bir oluyor bu durum... bunu galiba bizim cözemeyecegimiz bir durum update istiyor gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdr_ks

BU arada bazı arkadaslarında belirttigi gibi bazen resetlenme problemi bendede oluyor 2-3 sn icinde bi kapatıp acıyor cihaz kendini buna anlam vermedim. ilk baslarda belki hafıza doldugundandır diyordum yada 2.3.5TENDİR DİYORDUM AMA baktım hala devam ediyor 2-3 günde bir oluyor bu durum... bunu galiba bizim cözemeyecegimiz bir durum update istiyor gibi geliyor.

üstad teli bu gün alacam fakat bu reset atmalar açıkcası canımı sıkıtı...

neo ile bunun arasında kaldım benim gönlüm samsung tan yana fakat bu kilitlenmeler can sıkıcı ...

Acaba bir parogramla alakalı olabilirmi.Bununla alakalı bir araştırma felan yaptın mı ...

sa
    ygılar
  • ben resetleme sorunuyla hiç karşılaşmadım. sık sık advanced task killer'dan uygulamaları kapatıyorum ve görev yöneticisinden ram boşaltıyorum. hafızanın çok kullanılmasından dolayı resetlenmeler yaşanmış olabilir, bende olmadı öyle bir şey.

neo'nun dahili hafızası düşük diye aklımda kalmış, onda daha çok sorun olabilir bu konularda diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

BU arada bazı arkadaslarında belirttigi gibi bazen resetlenme problemi bendede oluyor 2-3 sn icinde bi kapatıp acıyor cihaz kendini buna anlam vermedim. ilk baslarda belki hafıza doldugundandır diyordum yada 2.3.5TENDİR DİYORDUM AMA baktım hala devam ediyor 2-3 günde bir oluyor bu durum... bunu galiba bizim cözemeyecegimiz bir durum update istiyor gibi geliyor.

neo ile bunun arasında kaldım benim gönlüm samsung tan yana fakat bu kilitlenmeler can sıkıcı ...

Acaba bir parogramla alakalı olabilirmi.Bununla alakalı bir araştırma felan yaptın mı ...

sa
    ygılar

Bendede bu tür bir sıkıntı olmadı şu ana kadar. Gayet stabil çalışıyor. Daha önce yazmıştım marketten indirdiğim bazı oyunlar donma kilitlenme yaptılar sadece. Cihaz normal çalışırken böyle sorunlar olmadı.
  • quote:

quote:

quote:

sa
    ygılar

Bendede bu tür bir sıkıntı olmadı şu ana kadar. Gayet stabil çalışıyor. Daha önce yazmıştım marketten indirdiğim bazı oyunlar donma kilitlenme yaptılar sadece. Cihaz normal çalışırken böyle sorunlar olmadı.

cevap için teşekkürler..

bu arada ben interneti cepten kullanıyorum yani teli modem olarak gösterip giriyorum..

bu telefonda sıkıntı olmaz dimi gerçi modem özelliği var fakat kullanan arkadalarım varsa yardımcı olsun
    lar ..
  • quote:

quote:

quote:

sa
    ygılar

bu kilitlenme olayları olduğu için neo ya doğru yönelme oldu fakat arkadaşım sağolsun aydınlattı beni...

zaten 2. terciğim neo.. hafızas zaten az onun için almıyacam

teşek
    kürler
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.