Şimdi Ara

Etil Alkol öldürürmü ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
136.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar bir alisweris merkezinin alkol reyonunda %90 alkollü etil alkol satildigini gordum. Litresi 5 lira gibi bi rakamdi. Cok ucuza geliyo meyve suyuna karistirsak falan. Acaba öldururmu ki bizi? Aksam alkol komasina girermiyizki??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepHou5e -- 9 Kasım 2011; 15:36:16 >

• şurada öldürür, süründürür yazanlara gülüyorum. etil alkolu kullanmayı bilmezseni, tabi öldürür. alın, okuyun. benim de yaptığım tarif. hatta iddaa ediyorum, orjinal baileysten daha güzel. içtiğiniz likörlerin hepsinde etil alkol vardır. etil alkolden, votka, rakı bile yapabilirsiniz.

toplam 1 litre baileys için:(orijinalindeki gibi %17 alkollü)

185 gr etil alkol (alkol oranı%95,büyük migros veya makrolardan alınabilir,para sorun değil deniyorsa,viski konyak veya votka da kullanılabilir,bu taktirde miktarlar değişir+ ilave su gerekir)
    1 yemek kaşığı kahve kreması
    1 yemek kaşığı neskafe
    1 yemek kaşığı toz hindistan cevizi(veya bulunabilirse 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi özütü/extresi)
    1 adet yumurta sarısı(konmayabilir)
    50 gr yemeklik,pastalık süt kreması(200 ml paketlerle marketlerde satılıyor)
    500 gr süt
    140 gr toz şeker(karışımın içinde eritilecek)
    80 gr bitter çikolata(benmari usulü ile eritilerek kullanılacaktır)
    1 tatlı kaşığı vanilya
    4-5 damla vanilya özütü (şart değil,öneri)
    1 damla acıbadem özütü(marketlerde minik esans tüpü benzeri ambalajda satılıyor)dikkat çok baskın bir tad,fazla kullanmayın.

bu malzemeleri iyice karıştırın, kavanozda buzdolabında 15 gün kadar saklayın.
    daha sonra ürünü ince bir süzgeçten geçirerek içindeki toz hindistan cevizi taneciklerini ayıklayın.(veya daha iyisi hindistan cevizi özütü bulun direkt onu kullanın ve ayıklama sıkıntısından kurtulun)
    bu aşamadan sonra ürünü tadıp son kontrolleri yapın.

ben kişisel olarak orijinal baileys'de: krema, alkol ,kahve, çikolata,vanilya, acıbadem,süt,hindistancevizi ve şeker tatlarını alıyorum.
    son kontrollerde, bu sayılan tatlardan eksikliğini hissettiğiniz bir şeyler varsa, bir miktar ilave edebilirsiniz.

ürünü buzdolabında saklayarak, yaklaşık 3 ay içinde tüketebilirsiniz.

1 lt.likörün toplam maliyeti:
    her şeyi sıfırdan alıp yaparsanız 50 tl(etil alkol 30 tl, 1 lt alabiliyor ve %18ini kullanıyorsunuz)
    gerçek anlamda ''miktarlar üzerinden hesaplanacak olursa'' 15 tl civarında olabilir.
    (aldığınız etil alkol,özütler,toz hindistan cevizi,neskafe vb.birçok kez kullanılabilir miktardadır,sadece süt,krema ve çikolata alarak en az 5 kere bu likörü yapabilirsiniz)

%100 baileys olmasa da, çok lezzetli bir likör elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

alıntı:https://eksisozluk.com/entry/49769487
    Sentetik tinere olan yaklaşımınız, tinercileri dahi rüyasında ters döndürecek cinstenmiş gerçekten.
    Onlar bile tineri sadece koklarken siz akşam yemeklerinden sonra ramazan şerbeti gibi içiyorsanız! acaba, sabah kahvaltısını da ekmeğin üzerine Bally sürerekmi yapıyorsunuz diye düşünmemek elde değil!
  • Etli öldürmez metil öldürür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamdoctor -- 9 Kasım 2011; 15:40:32 >
  • Başlık mesaj uyumsuzluğu Metil mi? Etil mi?
  • Metanol, yani metil alkol zehirdir. Panzehiri de etanol, yani etil alkoldür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 9 Kasım 2011; 15:31:19 >
  • Deneyip sonucu yazarsan seviniriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • götürrrrrrrrrrrrrrrr reyiiiiiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzzzzz
  • Metil alkol zehirlidir, koklama bile.

28 liraya satılan etil alkol var, onu içebilirsin.
  • suan tekrar baktim MEY markasi üretmis. gebel Kullanim Amacli ETIL Alkol yaziyo sisede. Ölurmuyüz =)

• off kafanız mı iyi türkiyede belli bir alkol satış sınırı var yanılmıyorsam sınır %60(içilebilir olan türden) %90 dediğin bildiğin kolonya arkadaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

Metil alkol zehirlidir, koklama bile.

28 liraya satılan etil alkol var, onu içebilirsin.

Dikkat edin beyler, bağışıklık sisteminiz çökmesin
  • MEY in ürünü naapsak yaa. Gören Icen Yokmu Bu Sividan :)
  • Genel kullanım amaçlı demiş, steril değildir ve içinde başka katkılar da olabilir.
    Hem alkol günahtır, içme.

• Yeşil peri el sallamasın dikkat et.
  • Temizleme için eczaneden etil alkol aldım. Adam 200 ml için 4 lira falan aldı. Nerde satılıyor bu bahsettiğin alkol, gidip alayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Temizleme için eczaneden etil alkol aldım. Adam 200 ml için 4 lira falan aldı. Nerde satılıyor bu bahsettiğin alkol, gidip alayım.

200 ml için 4 lira normal panpa, sakın metil alma. Bi de malzemeci olcan ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRanc3r

suan tekrar baktim MEY markasi üretmis. gebel Kullanim Amacli ETIL Alkol yaziyo sisede. Ölurmuyüz =)

Genel Kullanım amaçlı "Denatüre Alkol"den vergi alınmadığı için bu kadar ucuz olsa gerek. Denatüre alkol nedir diye soracak olursan içilmesini önlemek için hertürlü acı,zehirli,pis maddeyi alkolle karıştırmaktır. Kolonya o yüzden o kadar acı geliyor ya.
    Mey'in ürettiği alkol (28 liralık) denatüre değilse vodka 1967 ile eşdeğer birşeydir.
    Eczanede öyle pahalı olması normal tıbbi alkol ise tamamen saf oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arcatera -- 9 Kasım 2011; 16:56:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Temizleme için eczaneden etil alkol aldım. Adam 200 ml için 4 lira falan aldı. Nerde satılıyor bu bahsettiğin alkol, gidip alayım.

200 ml için 4 lira normal panpa, sakın metil alma. Bi de malzemeci olcan ya

Metil satılmıyormuş zaten artık. Ekşi sözlükde yazıyorsa doğrudur.
  • Yakar panpa
  • pek fazla bilinmeyen bir konudur bu:
    doğal yani fermantasyon yolu ile elde edilen alkoller %14-16 da durur. Daha derişik istenirse damıtmak gerekir taki azeotrop yani alkol ve su karışımı nı KN ayrımı yapılamayana kadar. Alkollü içkilerde genelde femante alkol kullanılır ve vergi alınır bunlardan, fakat endüstride ve laboratuvarda kullanılan alkoller vergiden muaftır. Bunun içinde vatandaş bunları alıp içki olarak içmesin diye çok az miktarda zehirli madde konur. Sentetik alkol alıp içemezsiniz, ha bir dönem benim yaptığım gibi 1 lt meyve suyu ile yarım çay bardağı saf alkol karıştırabilirsiniz ama sonra vücudunuzda ne gibi sakatlıklar ortaya çıkar bilmem

edit: bu bilgi sadece etil alkol içindir , metilin her cinsi ile mortingen şıtrayzen olursunuz , diğer alkoller de ne kadar zararlıdır etkilidir zehirlidir bilgim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctauren -- 9 Kasım 2011; 17:10:51 >
  • waz gectik ölmeyelim diye
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.