Şimdi Ara

Etil Alkol öldürürmü ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
136.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şurada öldürür, süründürür yazanlara gülüyorum. etil alkolu kullanmayı bilmezseni, tabi öldürür. alın, okuyun. benim de yaptığım tarif. hatta iddaa ediyorum, orjinal baileysten daha güzel. içtiğiniz likörlerin hepsinde etil alkol vardır. etil alkolden, votka, rakı bile yapabilirsiniz.

toplam 1 litre baileys için:(orijinalindeki gibi %17 alkollü)

185 gr etil alkol (alkol oranı%95,büyük migros veya makrolardan alınabilir,para sorun değil deniyorsa,viski konyak veya votka da kullanılabilir,bu taktirde miktarlar değişir+ ilave su gerekir)
    1 yemek kaşığı kahve kreması
    1 yemek kaşığı neskafe
    1 yemek kaşığı toz hindistan cevizi(veya bulunabilirse 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi özütü/extresi)
    1 adet yumurta sarısı(konmayabilir)
    50 gr yemeklik,pastalık süt kreması(200 ml paketlerle marketlerde satılıyor)
    500 gr süt
    140 gr toz şeker(karışımın içinde eritilecek)
    80 gr bitter çikolata(benmari usulü ile eritilerek kullanılacaktır)
    1 tatlı kaşığı vanilya
    4-5 damla vanilya özütü (şart değil,öneri)
    1 damla acıbadem özütü(marketlerde minik esans tüpü benzeri ambalajda satılıyor)dikkat çok baskın bir tad,fazla kullanmayın.

bu malzemeleri iyice karıştırın, kavanozda buzdolabında 15 gün kadar saklayın.
    daha sonra ürünü ince bir süzgeçten geçirerek içindeki toz hindistan cevizi taneciklerini ayıklayın.(veya daha iyisi hindistan cevizi özütü bulun direkt onu kullanın ve ayıklama sıkıntısından kurtulun)
    bu aşamadan sonra ürünü tadıp son kontrolleri yapın.

ben kişisel olarak orijinal baileys'de: krema, alkol ,kahve, çikolata,vanilya, acıbadem,süt,hindistancevizi ve şeker tatlarını alıyorum.
    son kontrollerde, bu sayılan tatlardan eksikliğini hissettiğiniz bir şeyler varsa, bir miktar ilave edebilirsiniz.

ürünü buzdolabında saklayarak, yaklaşık 3 ay içinde tüketebilirsiniz.

1 lt.likörün toplam maliyeti:
    her şeyi sıfırdan alıp yaparsanız 50 tl(etil alkol 30 tl, 1 lt alabiliyor ve %18ini kullanıyorsunuz)
    gerçek anlamda ''miktarlar üzerinden hesaplanacak olursa'' 15 tl civarında olabilir.
    (aldığınız etil alkol,özütler,toz hindistan cevizi,neskafe vb.birçok kez kullanılabilir miktardadır,sadece süt,krema ve çikolata alarak en az 5 kere bu likörü yapabilirsiniz)

%100 baileys olmasa da, çok lezzetli bir likör elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

alıntı:https://eksisozluk.com/entry/49769487
    Sentetik tinere olan yaklaşımınız, tinercileri dahi rüyasında ters döndürecek cinstenmiş gerçekten.
    Onlar bile tineri sadece koklarken siz akşam yemeklerinden sonra ramazan şerbeti gibi içiyorsanız! acaba, sabah kahvaltısını da ekmeğin üzerine Bally sürerekmi yapıyorsunuz diye düşünmemek elde değil!
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Genel kullanım amaçlı demiş, steril değildir ve içinde başka katkılar da olabilir.
    Hem alkol günahtır, içme.

alkol günah değildir yanlış bilgi verme ben helal kesim üzümlerle okunmuş mayalarla şarap yapıyorum
  • şurada öldürür, süründürür yazanlara gülüyorum. etil alkolu kullanmayı bilmezseni, tabi öldürür. alın, okuyun. benim de yaptığım tarif. hatta iddaa ediyorum, orjinal baileysten daha güzel. içtiğiniz likörlerin hepsinde etil alkol vardır. etil alkolden, votka, rakı bile yapabilirsiniz.

toplam 1 litre baileys için:(orijinalindeki gibi %17 alkollü)

185 gr etil alkol (alkol oranı%95,büyük migros veya makrolardan alınabilir,para sorun değil deniyorsa,viski konyak veya votka da kullanılabilir,bu taktirde miktarlar değişir+ ilave su gerekir)
    1 yemek kaşığı kahve kreması
    1 yemek kaşığı neskafe
    1 yemek kaşığı toz hindistan cevizi(veya bulunabilirse 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi özütü/extresi)
    1 adet yumurta sarısı(konmayabilir)
    50 gr yemeklik,pastalık süt kreması(200 ml paketlerle marketlerde satılıyor)
    500 gr süt
    140 gr toz şeker(karışımın içinde eritilecek)
    80 gr bitter çikolata(benmari usulü ile eritilerek kullanılacaktır)
    1 tatlı kaşığı vanilya
    4-5 damla vanilya özütü (şart değil,öneri)
    1 damla acıbadem özütü(marketlerde minik esans tüpü benzeri ambalajda satılıyor)dikkat çok baskın bir tad,fazla kullanmayın.

bu malzemeleri iyice karıştırın, kavanozda buzdolabında 15 gün kadar saklayın.
    daha sonra ürünü ince bir süzgeçten geçirerek içindeki toz hindistan cevizi taneciklerini ayıklayın.(veya daha iyisi hindistan cevizi özütü bulun direkt onu kullanın ve ayıklama sıkıntısından kurtulun)
    bu aşamadan sonra ürünü tadıp son kontrolleri yapın.

ben kişisel olarak orijinal baileys'de: krema, alkol ,kahve, çikolata,vanilya, acıbadem,süt,hindistancevizi ve şeker tatlarını alıyorum.
    son kontrollerde, bu sayılan tatlardan eksikliğini hissettiğiniz bir şeyler varsa, bir miktar ilave edebilirsiniz.

ürünü buzdolabında saklayarak, yaklaşık 3 ay içinde tüketebilirsiniz.

1 lt.likörün toplam maliyeti:
    her şeyi sıfırdan alıp yaparsanız 50 tl(etil alkol 30 tl, 1 lt alabiliyor ve %18ini kullanıyorsunuz)
    gerçek anlamda ''miktarlar üzerinden hesaplanacak olursa'' 15 tl civarında olabilir.
    (aldığınız etil alkol,özütler,toz hindistan cevizi,neskafe vb.birçok kez kullanılabilir miktardadır,sadece süt,krema ve çikolata alarak en az 5 kere bu likörü yapabilirsiniz)

%100 baileys olmasa da, çok lezzetli bir likör elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

alıntı:https://eksisozluk.com/entry/49769487

• Etli öldürmez metil öldürür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamdoctor -- 9 Kasım 2011; 15:40:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

biz ailecek akşam yemeklerinden sonra sentetik tiner içiyoruz tavsiye ederim hazmı kolaylaştırıyor.

Sentetik tinere olan yaklaşımınız, tinercileri dahi rüyasında ters döndürecek cinstenmiş gerçekten.
    Onlar bile tineri sadece koklarken siz akşam yemeklerinden sonra ramazan şerbeti gibi içiyorsanız! acaba, sabah kahvaltısını da ekmeğin üzerine Bally sürerekmi yapıyorsunuz diye düşünmemek elde değil!
  • biz ailecek akşam yemeklerinden sonra sentetik tiner içiyoruz tavsiye ederim hazmı kolaylaştırıyor.
  • tanıdık bir eczane-eczacı ayarlanır veya kafalanır sonra kendisinden ücreti mukabilinde (50-60tl civarı) 5 lt lik bidonlarda satılan tıbbi amaçlı ETİL alkol edinilir.Arkadaşlar etil alkol bildiğimiz şeker kamışından üretilir.Mey firmasıda ürettiği içkilerde üzüm suyu ve şeker kamışı kullanır..Hatta rivayetlere göre bir dönem tamamen şeker kamışından üretim yapmış.Şeker kamışı saf ve doğal olduğundan herhangi bir zararı yoktur..5 litrelik bidonlarda satılan etil alkolde katkısız ve saftır fakat %98 alkol oranına sahiptir.bizim içebilmemiz için maksimum %40 civarında olması gerekir bunun için ise 1 litre saf alkole ortalama 1.5 litre su ilave edilerek seyreltilir bunun için en iyisi alkol metre ve üzerinde ml değerini gösteren kaplardan edinmektir.Bu sayede 5 litre saf alkolden ortalama 12 lt %40 oranlı içki elde edersiniz...Seyreltilen alkole 4-5 damla ardıç yağı (aktarlarda) eklerseniz miss gibi votka olur..Anason eklerseniz miss gibi rakı olur,meyveyle karıştırırsanız likör olur..
    Arkadaşlar yazdıklarım tamamen bilgi amaçlıdır.Bu işe girişecekseniz sitelerde yapımla ilgili videolar var öncelikle bu videoları incelemenizi tavsiye ederim.Sakın olaki ETİL alkol yerine METİL alkol almayın veya buda aynı diyen tiplere aldanmayın. aldığınız şişeyi veya bidonu iyi inceleyin yoksa tahtalı köyü boylarsınız.

• Merhabalar bir alisweris merkezinin alkol reyonunda %90 alkollü etil alkol satildigini gordum. Litresi 5 lira gibi bi rakamdi. Cok ucuza geliyo meyve suyuna karistirsak falan. Acaba öldururmu ki bizi? Aksam alkol komasina girermiyizki??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepHou5e -- 9 Kasım 2011; 15:36:16 >

• götürrrrrrrrrrrrrrrr reyiiiiiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzzzzz
  • Alkolik evsiz bir arkadaşım vardı bizim mahallede takılırdı..

herkesten 1 liran var mı 1 liran var mı diye diye günlük kasa bira parası toplar içerdi yemek yediğini görmedim denk gelmedim köpekleri vardı yemek olursa onlara veriyordu

arada sırada kolonya içerdi portakal suyuyla karıştırırdı çok severdi tanıdı bir gün elleri nasırlaşmaya başladı taş gibi oldu parmakları gözleri de görmez oldu..

diyeceğim şu ki kafam iyi olsun diye ne bulursanız içmeyin 3-5 liran mı var git 1 tane bira al içeceksen.. yak bir tek sigara onuda yavaş yavaş keyifle keyif alarak için..

no para no alkol her bulduğunuzu içmeyin yazık etmeyin kendinize..

Düzenleme:

Öldürmez, Süründürür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A641C116 -- 16 Mart 2015; 18:38:25 >
  • starmaster kullanıcısına yanıt
    büyük migros, tansaş marketlerinde ve metroda satılıyor. reklam olmasın diye isim yazmamıştım.
  • Arkadaş sorulara cevap vermediğinden dolayı ölmüş bulunuyor beyler. Rahmetli çok iyiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctorfo

Bir arkadaş Ege Zirvenin Etilini damıtmaya çalışmış metil çıkmamış yani güvenilir.

Alıntıları Göster
    Depoları basılmış tutuklanmışlar.
  • gorkemchem kullanıcısına yanıt
    Valla ben kimseye tavsiye etmem, öncelikle esnaf olmanın kaidelerini, insana yada tüketiciye nasıl davranılır öğrenmeleri gerekiyor.
  • modifiye.jones M kullanıcısına yanıt
    Hocam konu bu ara biraz sıkıntılı cok da dillendirmemek lazım. O yüzden şimdilik girmeyelim.
  • Uzun zaman bio etil kullandim,lezzet olarak basarili ama içeriğini bilmem. İzmirde oturdugum icin membasindan ucuza buluyordum. Face gruplarindan izmirdeki en ucuza satan tekelleri yazdim gruptan kovdular 😂 birde baskanlari bana bi ton ozel mesaj yolladi ekmegimizdenmi edeceksin niye fiyat veriyosun fln. Sonradan ogrendimki satin aldigim tekeller direk fabrikadan tedarik edip satiyorlarmis. Arada %30 fiyat farki vardi. En son kendilerini distribütör diye tanitan kisilarin deposu basilmis,mallara el konulmuş,hukuki islemleri baslamis diye duydum. Bu aralar piyasada bulunmuyor bu marka. İzmirde kaliteli etil arayisimiz devam ediyor. Bilgisi olan olursa yeşillendirsinde nasiplenelim bizde.
  • Var mı devam eden? Hele bu zamlardan sonra?
  • Başlık mesaj uyumsuzluğu Metil mi? Etil mi?
  • Metanol, yani metil alkol zehirdir. Panzehiri de etanol, yani etil alkoldür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 9 Kasım 2011; 15:31:19 >
  • Metil alkol zehirlidir, koklama bile.

28 liraya satılan etil alkol var, onu içebilirsin.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.