Şimdi Ara

Vodafone 858 Smart Genel (uygulama, ROM, tiyolar...)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
5
Favori
54.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bestnewyorker

iki yıl sonra konuya yazıyorum.. elimde ikinci telefon olarak kullandığım vodafone 858 var.. bütün titreşim ayarlarını kapattım ama,hala tuş kilidini kaldırırken, menü tuşlarına dokunurken titreşim yapıyor. bunu engellemenin bir yolu var mıdır./ saygılar

hocam şu an elimde olmadığından bakamadım ama klavye ayarlarında da dokunmatik geri bildirim ayarları var, oraya da bakıp kapatmalısın.
  • Evet DH ahalisinin çok ilgi göstermediği bu telefonu bu akşam edindim.
    Fiyat performans açısından çok iyi bir noktada olmasına rağmen donanımı pek beğenilmiyor.
    Çok daha iyi modeller var çünkü. Ama kullanıcılar bir noktayı kaçırıyorlar, bu cihaz tarifenizle 120 ya da 240 liraya geliyor.
    Vodafone'dan ve mevcut tarifesinden memnun olanların gönül rahatlığı ile alabileceği bir akıllı telefon olduğunu düşünüyorum.

Telefonun gsm arena linki:
    http://www.gsmarena.com/vodafone_858_smart-3955.php

Vodafone cihaz kampanyası:
    http://www.vodafone.com.tr/Kampanyalar/Vodafone-Smart-Cihaz-Kampanyasi.php

ingilizce inceleme (baya detaylı)
    http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/vodafone-smart-963032/review

Ufaktan izlenimlerimi yazayım:
    -öncelikle cihaz ufak, telefonu sürekli elinde olanlar beğenecektir. gidin vodafone shoplara, elinize alın bakın.
    -şarjı 2 günü görüyor standart kullanımda. ama ben gibi 3g açık olsun, arkada latitude, gtalk, twitter, facebook, gmail çevrimiçi çalışsın ve bir iki sistem programı çalışsın, biraz konuşup mesajlaşayım derseniz şarjı 14-16 saat zor gidiyor. diğer android modellerde bu yük altında performans nasıl bilemeyeceğim ama ortalama bir performans gibi geldi.
    -kutuda data kablosu, kablo AC adaptörü ve kulaklık geliyor. kulaklığı ortalama, eski samsung ch@t 335'iminkinden kötü geldi.
    -benim özellikle dikkat ettiğim bir şeydi, ahize hoparlörü kaliteli, karşı tarafın sesi güzel geliyor.

dokunmatik özellikleri ve ekran:
    -dokunmatiği ortalama diyebilirim, çok iyi değil ama kötü de değil. bir kaç farklı dokunmatik telefonun ekranı denediğim oldu, fikrim bu.
    -dik olarak q klavye küçük gelir yazamam diyordum bir q klavye telefondan sonra ama ortalama başarımda yazmaya başladım ilk aldığım anda, şimdi daha iyi.
    isteyen yan klavye ya da numerik klavye olarak kullanabilir.
    -internet videolarında multitouch vardı, telefonda göremeyince şaşırmıştım. meğer yazılımsal olarak kitlenmiş.
    custom rom ile açılıyormuş, biraz böyle bızıkladıktan sonra deneyeceğim.
    -telefonun ekran küçük ve pikseli az ama bu haliyle baya iyi iş görüyor yine de. uyumlu olmayan uygulama çok nadir rasladım.
    tabi çok oyun yüklememiş bir kullanıcı olarak yazıyorum bunu. bazı uygulamalarda fontlar küçük kalıyor bir de 320-240 ekranla.

android market:
    -market.android.com dan uygulamalara bakıyorum, ekran görüntüleri ve türk kullanıcılarının yorumları var. uygulamayı pc'den indir diyorum. "uygulama en yakın sürede telefonunuza indirilecek" diyor. telefon internet bağlantısını gördüğü anda daha önceden indir dediğim uygulamaları sırayla indirip kuruyor. olay budur. kendi menüsünde de market uygulaması var, program indirmek çok kolay. rom güncellemesi ile farkı android marketler de açılıyormuş. bir dünya deneyebileceğiniz program var standart olanında bile.

işlevsellik (android):
    sistem ile çalışan programlar kurabiliyorsunuz, mesela 3g watchdog diye bir program kurdum, açılışta çalışıyor, sizin belirlediğiniz mb cinsinden kotayı hesaplıyor zaman ayarına göre. limitli paket kullananlar için paket aşımı korkusu yok
    -usb kablo ile pcye takıyorum, internetimi direk paylaşıyorum ya da wifi hotspot yapıyorum, interneti wifi olarak paylaşıyorum. bunlardan kablo ile olanı tercihim, diğeri iyi pil harcıyor.
    -telefonun kişiler listesi işlevsel. ben kişilerimi gmail'imde tutuyordum zaten, gmail hesabımla login oldum bir kez gmail uygulamasına, gmail kişileri rehbere otomatik geçti, facebook login oldum, facebook rehberi otomatik geçti, twitter falan da aynı şekilde otomatik geçiyor. hangilerinin rehberde listeleneceğini de ayarlayabiliyorsunuz. aşağıda yazan bir arkadaş zil sesi atamada sorun yaşamış, olay aynı kişinin sim/facebook/gmail/telefon kişi kopyalarından olabilir. bu kişileri birbirine linkleme olayı da var bir de. bızıklayın sorun yaşayan arkadaşlar.

bunun gibi bir çok güzelliği var, zaman geçtikçe yazarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 4 Aralık 2011; 16:45:57 >

• bende pazar günü almayı planlıyorum benim oyun vb. Pek ilgilenmem interneti hızlımı?video izleniyormu?menüler arası geçişte kasıyormu?
  • arkadaşımda motorola droid 2 vardı, onun smooth'luğunda diyebilirim ekran geçişleri için.
    video izleniyor mu, abes bir soru olmuş farklı programlar mevcut, kimi çok fazla dosya türü destekliyor,
    telefon ise genel codeclere sahip geliyor zaten. ekranı küçük (320-240) ve 16m renk değil tabi, abimde htc desire var.
    yan yana koyunca fark büyük, renk derinliğinden çok piksel miktarı önemli.
    interneti gayet hızlı geldi wi-fi ile, 3g ile sorarsan vodafone kullanıyorum,
    daha önceki telefonum edge ve java olduğundan karşılaştırma yapsam tam objektif olmaz.
  • İnternet video soruyu şuna dayanarak srmuştum html 5 e geçicekmiş ya adobe o yuzden suan izleniyormu diye sordum, menüler arası geciste bazı telefonlar 10 saniye snra geçiyor
  • merhabalar,

vodafone 858 smart sahibiyim ve bir sorum olacak :

telefonda hücre bilgi yayını için bir seçenek bulamadım.Skorlar vs. için. Mesajlar > Ayarlar kısmında böyle birşey yok.
    Bilen-gören varsa yardımcı olabilir misiniz?
  • turkcell hatla çalışıyomu acaba
  • Bende almayı düşünüyorum bütcem kısıtlı olduğu için smart bana göre yalnız kararsızım ılk kez android kullanacam n95 kullanıyorum smart n95 8gb üstünmü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maranga444

turkcell hatla çalışıyomu acaba

bende avea hatla kullanıyorum.sadece açılışta vodafone logosuyla açılıyor.
  • bende genç avantaj kampanyası kapsamında aylık 5 lira ek ödemeyle aldım.
    +ele iyi oturuyor
    +görünümü ve kasası hoş boyutları güzel
    +dokunmatiği güzel
    +konuşmalarda ses kalitesi gayet iyi hem ahize hem mikrofon gayet güzel
    +hoperlörün ses çıkış gücü ve kalitesi de güzel
    +wifi ile bağlantı kalitesi de güzel

-ekranı ufak alışıncaya kadar zorlanıyorsunuz
    -oyunlarda hafif kasmalar oluyor
    -müzikçalarda ekolayzer ayarı yok ya da ben bulamadım
    -kamera kalitesi düşük ve flaşsız

benim gördüğüm kadarıyla artı ve eksileri bu yönde ancak bu paraya gayet başarılı bir telefon. feysbuka sürekli bağlı halde kullanımla 2güne yakın gidiyor şarjı. oyun müzilçalar falan çalıştırıldıgında 1gün civarı yetebiliyor. benm gibi android denemek isteyen ve eski telefonundan sıkılanlar için iyi bi seçim olabilir. 5800 gibi kaba bi telefondan sonra çok şık ve kullanışlı geliyor insana ancak 5800daki gibi internete bağlanırken wifi ile mi yoksa şebekenin internet servisinden mi baglanmak istediğimi soran bir yapısı yok. bu biraz sorun oldu benim için. ilk aldıgım gün 7liramı yedi bu yüzden :D:D

• arkadaşlar merhaba,

bende 4 gün oldu cihazı alalı, epey bir özelliğini keşfettim, fakat sizlere sormak istediğim birkaç konu var;
    mesela bir kişiye resim atadınız, bu resim rehberdeyken o kişinin üzerinde görünmesine rağmen kişi ararken resim çıkmıyor. Bunu çözemedim. bir de ana ekrana bir resim koyamıyorum, yani resim ekliyorum ama çok büyük oluyor yani sayfaları gezerken resimde sayfa sayfa ilerliyor. bunu tek resim üzerine yani tek ana ekrana sabitleyemiyor muyuz?

bu 2 konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  • Doğru sölüyorsun ilk gün benimde 9 liramı yedi
  • kullanani 2 gun oldu cok guzel
  • tekrar merhaba,

birde kişiye farklı bir zil sesi atayamıyorum. atıyorum ama o kişi aradığı zaman normal melodiyi çalıyor. atadığım zil sesini çalmıyor. bununla alakalı da yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • bence almalisiniz suan mobil olarak giriyorum cok guzel gercekten rom atilmalimi kararsizim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Micheal Owen

bence almalisiniz suan mobil olarak giriyorum cok guzel gercekten rom atilmalimi kararsizim

rom atılınca bayağı hızlandığını söylüyorlar. nette forumlarda bikaç rom var nasıl atılacağını falan da adım adım anlatmışlar ama bu konularda pek bilgim olmadığı için denemedim ben. ilerde sıkılıp denerim ama büyük ihtimal

romu yenileyerek telefondaki multitouch özelliği aktif hale getirilebiliyormuş, overclock özelliği eklenıyormus, daha uzun pil ömrü oluyormuş ve birkaç özellik daha geliyormuş hızlanmasının yanısıra bunlar da rom atmak için cezbedici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bangez -- 15 Kasım 2011; 16:17:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bangez

quote:

Orijinalden alıntı: Micheal Owen

bence almalisiniz suan mobil olarak giriyorum cok guzel gercekten rom atilmalimi kararsizim

rom atılınca bayağı hızlandığını söylüyorlar. nette forumlarda bikaç rom var nasıl atılacağını falan da adım adım anlatmışlar ama bu konularda pek bilgim olmadığı için denemedim ben. ilerde sıkılıp denerim ama büyük ihtimal

romu yenileyerek telefondaki multitouch özelliği aktif hale getirilebiliyormuş, overclock özelliği eklenıyormus, daha uzun pil ömrü oluyormuş ve birkaç özellik daha geliyormuş hızlanmasının yanısıra bunlar da rom atmak için cezbedici.

Ben telefon daha yayginlastigi zaman aticm rom

• rom atmak lazım, ben de vaktim olunca o rehberleri bir karıştıram.

zil sesi ataması telefonun her sosyal ağın kişi listesini telefona atması ile alakalı, yukarıda da yazdım. biraz bızıklayın telefonu, benzer kayıtları linkleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpcan1903

merhabalar,

vodafone 858 smart sahibiyim ve bir sorum olacak :

telefonda hücre bilgi yayını için bir seçenek bulamadım.Skorlar vs. için. Mesajlar > Ayarlar kısmında böyle birşey yok.
    Bilen-gören varsa yardımcı olabilir misiniz?

bilen yokmu?
  • yok sanırım bende göremedim hücre bilgi ekranı ile ilgili bir menü. telefonun en büyük eksiklerinden biri ayrıntılı bir kullanım kitapçığı vermiyor olması. verdiği o ufak tanıtım broşürü sadece genel özellikleri bi miktar anlatıyor. sanırım kurcalaya kurcalaya öğrenilecek
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.