Şimdi Ara

Dune HD TV-101 Review & İnceleme (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
4
Favori
17.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dune 101 ci arkadaşlar birşey soracağım.

dune normalde harici altyazı desteği gibi
    harici ses dosyasını da destekliyor.
    acaba 101 modeli de destekliyormu denedinizmi.?

yani aynı dosyada film ve ona ait ses dosyası olunca o sesi seçip
    oynatabiliyormu.?

cevap verirseniz sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfve -- 19 Aralık 2011; 10:37:14 >
  • bunun nasıl yapılacağını söylerseniz akşama deneyebilirim.
    altyazı gibi aynı klasöre bir ses dosyası atacağız sanırım, ama bu ses dosyası hangi formatta olacak ve nereden bulacağız ?
  • desteklediği herhangibir ses formatı olabilir.

ac3 dts aac hatta mp3 bile

film adı ile aynı adda aynı klasöre atıp denerseniz sevinirim.

harici altyazı mantığı ile.
    ses dosyası için divxm.com sitesini yada sharebus sitesini kullanabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfve

desteklediği herhangibir ses formatı olabilir.

ac3 dts aac hatta mp3 bile

film adı ile aynı adda aynı klasöre atıp denerseniz sevinirim.

harici altyazı mantığı ile.
    ses dosyası için divxm.com sitesini yada sharebus sitesini kullanabilirsin.

ac3 bulamadım ama mp3 ses dosyasını buldum ve aynı isimle aynı klasöre attım.
    film oynarken aynı altyazı gibi değiştirmek istediğimde mp3 ses dosyasını görmedi.
    bir de ac3 ses dosyası indirip deneyeceğim.
  • quote:

dune 101 ci arkadaşlar birşey soracağım.

dune normalde harici altyazı desteği gibi
    harici ses dosyasını da destekliyor.
    acaba 101 modeli de destekliyormu denedinizmi.?

yani aynı dosyada film ve ona ait ses dosyası olunca o sesi seçip
    oynatabiliyormu.?

cevap verirseniz sevinirim..

Eski modellerin kumandasinda 2.audio butonu var ve harici ses dosyasını acabiliyorsunuz. Ancak TV-101 modelinde var mı , emin değilim.
  • Evet, yapılabiliyor.

Elimdeki bir filmde 2 ayrı ses dosyası olduğunu fark ettim. (Tur. - İng.) Aynen altyazı seçer gibi istediğin sesi seçebiliyorsun.

rfve, umarım sorunun cevabı olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceremo

Evet, yapılabiliyor.

Elimdeki bir filmde 2 ayrı ses dosyası olduğunu fark ettim. (Tur. - İng.) Aynen altyazı seçer gibi istediğin sesi seçebiliyorsun.

ilgine teşekkür ederim arkadaşım.

Emin olmak için yazıyorum.,

1- elinde bir film var ve film haricinde 2 adat ses dosyası haricen var.

2- bu hariçteki ses dosyaları film ile aynı klasörde

3- filmi başlattığında filmdeki dahili dublajlar dışında bu hariçteki dublajları da
    seçerek oynatabiliyorsun.

Doğru anlamışım değilmi.?
  • quote:

quote:

Evet, yapılabiliyor.

3- filmi başlattığında filmdeki dahili dublajlar dışında bu hariçteki dublajları da

Hayır öyle değil, sanırım ben yanlış anlamışım. Benim gördüğüm iki ayrı ses dosyası filme gömülüymüş. Yani klasörde farklı ses dosyaları yok.

Bunu yeniden denemek amacıyla inception filminin ac3 dosyasını indirmek istedim ama bunlar bayağı büyülk boyutlu dosyalar, benim var olan bağlantımla bayağı bir iş olduğu için vazgeçtim. Doğru yaptım mı bilmiyorum ama başka bir filmin nispeten küçük boyutlu bir ac3 dosyasını indirdim (200 mb) ve ismini inception olarak değiştirerek aynı klasöre attım. Ama filmi oynattığımda alet yine görmedi.

Anlayabildiğim kadarı ile size yardımcı olmaya çalıştım ama sanırım olmadı, üzgünüm. :(

• yeniden ilgine teşekür ederim arkadaşım.

evet doğru yapmışsın.
    bu dune nin en düşük fiyatlı ürünü olduğundan ona destek
    vermemişler olabilir.

zahmet verdik arkadaşım hakkını helal et.

( tabii @popcornhour nickli arkadaş daha iyi açıklama getir. malum türkiyeye onlar getiriyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfve -- 20 Aralık 2011; 17:58:44 >
  • Helal olsun, ne demek :)

Bu arada popcornhour un bahsettiği 2. audio butonu benim elimdeki kumandada yok.
  • Dün akşam Dune TV 101 ile akış hızı 41-42Mbit 'i geçen 7.1 DTS HD MA sesli Pirates of Caribbean filmini izledim en ufak sorun olmadan 100Mbit/s kablolu ağ üzerinden,

24Hz 1080p modunda Onkyo SR608 üzerinden HDMI dan Tosh TV ye görüntü aktarımında da bir sorun yok, muhteşem bir sonuç verdi
  • Mastor , 110Mbit'li kuşlar belgesel görüntüsünü bile takır takır oynatıyor.
  • quote:

quote:

quote:

Evet, yapılabiliyor.

Hayır öyle değil, sanırım ben yanlış anlamışım. Benim gördüğüm iki ayrı ses dosyası filme gömülüymüş. Yani klasörde farklı ses dosyaları yok.

Bunu yeniden denemek amacıyla inception filminin ac3 dosyasını indirmek istedim ama bunlar bayağı büyülk boyutlu dosyalar, benim var olan bağlantımla bayağı bir iş olduğu için vazgeçtim. Doğru yaptım mı bilmiyorum ama başka bir filmin nispeten küçük boyutlu bir ac3 dosyasını indirdim (200 mb) ve ismini inception olarak değiştirerek aynı klasöre attım. Ama filmi oynattığımda alet yine görmedi.

Anlayabildiğim kadarı ile size yardımcı olmaya çalıştım ama sanırım olmadı, üzgünüm. :(

Farklı ses formatlarını görmek istiyor isen mutlaka mkv merge programı ile filmin dosyasının içerisine gömmen gerekiyor indirdiğin dosyayı media player o şekilde tanımayabilir.

• merhaba arkadaslar,
    benim size cok basit kisa bir sorum olucak:)

ben bu media playeri yeni kafaya taktim:) ve 2 haftadir cok arastirdim.
    ilk basta dark, egreat derken butun arastirmalarimda en iyilerden birinin dune hd tv-101 oldugunu gordum.

Benim cok fazla ag ile isim yok. Internetten film indirmeyecegim alet uzerinden.
    bilgisayardan indirip, subtitle dosuyalari ile ayni isimde bir foldera koyup harici hard diski media player'a baglayip, ordan da tv ye goruntuyu aktaracagim.

tek istedigim uzun sure kaliteli bi sekilde calisacak, isinmayan, butun film formatlarini ve subtitlelarini sorunsuz calistiran bir media player.

Sizce de dogru tercihmi?

Dogru derseniz, suan alicam:)

cevabinizi bekliyorum
  • Aslında Prime 3.0 in kumandasinda harici ses dosyaları için 2.audio butonu vardı ama yenilerinden yokmus.
  • quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

Mastor , 110Mbit'li kuşlar belgesel görüntüsünü bile takır takır oynatıyor.

110 Mbit'i ağdan oynatamayız herhalde USB den olacak, ama zaten öyle bir film de yok her film 110 mbit hızında olursa da depolamaya disk yetiştiremeyiz.

Fakat TV-101 bazı avi dosyalarını beğenmiyor açmıyor, sebebi nedir?

Aynı dosyayı R6A açıyor galiba veya splash vs. bilgisayarda açılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kevenk

bence güzel bir tercih olur sizin açınızdan. özellikle sadece film seyretme durumundaysanız sizi fazlasıyla memnun edecektir cihaz.
  • quote:

Mastor , 110Mbit'li kuşlar belgesel görüntüsünü bile takır takır oynatıyor.

bu videonun linkini vermeniz mümkün mü? pm den de atabilirsiniz. merak ettim. bi baktım internete ama bulamadım.
  • quote:

Aslında Prime 3.0 in kumandasinda harici ses dosyaları için 2.audio butonu vardı ama yenilerinden yokmus.

egreat s2 gelecekmi hocam size ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

Dün akşam Dune TV 101 ile akış hızı 41-42Mbit 'i geçen 7.1 DTS HD MA sesli Pirates of Caribbean filmini izledim en ufak sorun olmadan 100Mbit/s kablolu ağ üzerinden,

24Hz 1080p modunda Onkyo SR608 üzerinden HDMI dan Tosh TV ye görüntü aktarımında da bir sorun yok, muhteşem bir sonuç verdi

Dostum cihazın hayırlısı olsun, bendede aynı tv nin 46 ligi var, bendeki sorun htpc üzerinden 24 hz oynatmada ekran kararması. Ne ettiysem kurtulamadım bende pes edip en sonunda nmt cihazlara geciyorum.yarın dune D1 elimde olcak nasipse...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.