Şimdi Ara

Dune HD TV-101 Review & İnceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
4
Favori
17.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: popcornhour

quote:

Orijinalden alıntı: benign2004

peki video bitrate neydi? ses dts'mi dtshdma mı? ac3'mü buffer'a alma oldumu? Birşey yazarken afaki değil biraz veri koyun ortaya

kullandığınız dosya çok extream bir şey değilse sorun olmaması gerekiyor.
    zira smart modellerinde de 100mbit var ve şakır şakır çalıştırabiliyor.

Ayrıca tv-101 modeli piyasaya daha yeni çıktı ve kullandığı yazılım daha beta.
    Bu haliyle bile ürün kusursuza yakın ve çıkacak yazılımlarla bu ürünün nerelere gidebileceğini tahmin edebilirsiniz.

Sorunun en net gözlemleneceği medya 12 Monkeys Bluray. Dtshdma ses seçeneğini kullanırken birkaç dakika sonra film donmaya başlıyor ve ses gidiyor. Infoya bastığımızda video çözünürlüğü N/A oluyor. Buffer sürekli artıyor. Ses seçeneğinden sesi dts yapınca düzeliyor. Sonra dtshdma yapınca birsüre sonra tekrar başlıyor. Ses seçeneğinin değişmesi ve bu değişimle kalitesininde düşmesiyle sorunun düzelmesi gayet net bir şekilde sorunun network desteğinden kaynaklandığını gösteriyor. Umarım bu sorun yazılımsal bir sorundur ve çıkacak yazılımlarla düzeltilir. Çünkü tek usb portlu ve birçok özelliği kırpılmış bir cihazın network desteği bu kadar sorunlu olursa nasıl kullanılacak . Tek usb porta disk tak çıkarlamı uğraşacağız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Harman/Kardon-JBL

quote:

Orijinalden alıntı: competan4

Selamlar,

Biraz önce siparişi verdim netten. Z5500 ile Toshiba SV 685 ile nasıl bağlantı yapacağım acaba? Anladığım kadarıyla Dune'da optik giriş yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba Toshiba TV'de coax veya optic çıkışın var ise Logitech'e giriş yapıp öyle ses alabilirsin.

Ben mi yanlış anlattım bilmiyorum ama sormak istediğim şu; Dune 101'i ses sistemine (Z5500) nasıl bağlayacağım? Hangi çıkışlar olduğunu da bulamadım Dune'da, mesela coax. var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

quote:

Orijinalden alıntı: benign2004

peki video bitrate neydi? ses dts'mi dtshdma mı? ac3'mü buffer'a alma oldumu? Birşey yazarken afaki değil biraz veri koyun ortaya

kullandığınız dosya çok extream bir şey değilse sorun olmaması gerekiyor.
    zira smart modellerinde de 100mbit var ve şakır şakır çalıştırabiliyor.

Ayrıca tv-101 modeli piyasaya daha yeni çıktı ve kullandığı yazılım daha beta.
    Bu haliyle bile ürün kusursuza yakın ve çıkacak yazılımlarla bu ürünün nerelere gidebileceğini tahmin edebilirsiniz.

TV-101 den sipariş verdim henüz elime geçmedi ama ağ üzerinde sorun olacağını sanmıyorum 100 mbit cat5 ağda 2 senelik R6A da bile sorun olmuyor 50GB /DTS HD MA 7.1 ses ve 40 Mbit/s bit rate üstü dosyalarda kesintisiz izleniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 14 Kasım 2011; 0:06:54 >

• bu ürünü bende düşünmeye başladım. ancak benim için işlemcisi vs çok da önemli değil şu durumda. filmlerimi genelde sıkıntı olmadan egreat r6a yla izliyorum. benim için önemli kısım cihaz da web browser desteği mevcut mu ? basit şekilde de olsa internet sayfalarını daha da önemlisi ftp sitelerini açmasını istiyorum. bu özelliğe sahip midir bu cihaz ?
  • tüh benim şansıma , gittigidiyor %8 indirim yapmış , 229tl
  • Aaah ah....
    fiyat o kadar güzel olmuski nerdeyse alasım geldi.
    keşke bir kart okuyucu ve 2-3 tane usb port koysalardı.
    hemen alırdım,
    bunlar sorun değil diyenler bugünkü indirimi kaçırmamalı.
  • atakum52 , 10-15 TL'ye bir kart okuyucu al ve cihaza usb'den bağla.
    bu şekilde hem kart okuyucusu olur hem de birden çok usb portu :)
  • popcornhour, hazır buradayken sorayım bu cihazda yada 301 modelinde direk olarak internet sayfalarını görüntüleme imkanı oluyor mu ? üzerinde web browser yüklü geliyor mu ? özelliklerinde şu şekilde yazıyor çünkü. "Ağ Özellikli Medya Oynatıcı için özel olarak tasarlanmış HTML ara yüzü ile cihazı ilk kez kullananlar bile bu ürünü kolaylıkla kullanmaya ve internette gezinmeye başlar"

daha önce de yazdığım gibi ftp sayfalarını açabilmesi önemli benim için. eğer öyle bir özelliği varsa elimdeki R6A yı satışa çıkarıp bundan alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miyankizu

popcornhour, hazır buradayken sorayım bu cihazda yada 301 modelinde direk olarak internet sayfalarını görüntüleme imkanı oluyor mu ? üzerinde web browser yüklü geliyor mu ? özelliklerinde şu şekilde yazıyor çünkü. "Ağ Özellikli Medya Oynatıcı için özel olarak tasarlanmış HTML ara yüzü ile cihazı ilk kez kullananlar bile bu ürünü kolaylıkla kullanmaya ve internette gezinmeye başlar"

daha önce de yazdığım gibi ftp sayfalarını açabilmesi önemli benim için. eğer öyle bir özelliği varsa elimdeki R6A yı satışa çıkarıp bundan alacağım.

ftp sayfalarını açıp açamadığını denemedim ama kişisele görüşüme göre %99 açar.
    zira bu cihazın web browseri gerçekten çok başarılı.

• quote:

quote:

quote:

Selamlar,

Biraz önce siparişi verdim netten. Z5500 ile Toshiba SV 685 ile nasıl bağlantı yapacağım acaba? Anladığım kadarıyla Dune'da optik giriş yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba Toshiba TV'de coax veya optic çıkışın var ise Logitech'e giriş yapıp öyle ses alabilirsin.

Ben mi yanlış anlattım bilmiyorum ama sormak istediğim şu; Dune 101'i ses sistemine (Z5500) nasıl bağlayacağım? Hangi çıkışlar olduğunu da bulamadım Dune'da, mesela coax. var mı acaba?

Popcornhour rica etsem şu benim soruyu da cevaplasan cidden sevaba gireceksin yahu. Zaten 2 gün ile son kampanyayı kaçırdım, yazık yani :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Selamlar,

Popcornhour rica etsem şu benim soruyu da cevaplasan cidden sevaba gireceksin yahu. Zaten 2 gün ile son kampanyayı kaçırdım, yazık yani :)

Optik - coax çıkış yok diye çok dile getirildi, bu cihaz ancak HDMI üzerinden 5.1 veya 7.1 iletebilir yani HDMI dan HD sesleri çözen AVR ile gerçek 5.1-7.1 ses alabilirsin.

Z5500 tipi optik/coax girişli ses sistemi olanlar 5.1 beklemesinler, sanal 5.1 olabilir 2 kanal analog kablo ile veya HDMI üzerinden TV ye 2 kanal PCM stereo girip TV den optik çıkış alarak z5500'e bağlantı olabilir.

Ancak TV nin HDMI dan gelen 5.1 'i optik çıkışa 5.1 olarak aktarabilmesi söz konusu ise bu olabilir böyle bir destek varsa ?

selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 15 Kasım 2011; 9:19:09 >

• There will be no BD Iso or folder support and as well no DTS(MA) / TrueHD support.
    İnternette dune ile ilgili şöyle bir yazı okudum. BD ISO yu menusuz izleyebiliyoruz değil mi?
    Eğer DTS(MA) ve TrueHD yi duyamayacaksak sıkıntı olur.
    Dün dukkanınızdan 101 sipariş ettim. Umarım böyle bir sorun yoktur. Deneme şansınız oldu mu?
    Cevap için teşekkürler. Avforums a baktım daha ingiltere ye bile gelmemiş bu alet.
  • 101/301

Audio codecs: AC3 (Dolby Digital), MPEG, AAC, LPCM, WMA, WMAPro, FLAC, multichannel FLAC, Ogg/Vorbis; support for very high quality audio (up to 192 kHz / 24-bit)
    Audio file formats: MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkey’s Audio), Ogg/Vorbis, WAV, AC3, AAC

Dune Smart

Audio codecs: AC3 (Dolby Digital), DTS, MPEG, AAC, LPCM, WMA, WMAPro, EAC3 (Dolby Digital Plus), Dolby True HD, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio, FLAC, multichannel FLAC, Ogg/Vorbis; support for very high quality audio (up to 192 kHz / 24-bit)
    Audio file formats: MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkey’s Audio), Ogg/Vorbis, WAV, DTS-WAV, DTS, AC3, AAC
    HD audio support: pass-through and decoding (stereo downmix) of Dolby TrueHD and DTS HD MA audiotracks (Blu-ray), pass-through of multichannel LPCM audiotracks (Blu-ray, TS, MKV), decoding of FLAC audiotracks (MKV, external)

Dolby True HD, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio yok gibi.

• ses konusunda pek bilgi sahibi değilim ama, 301 için konuşalım. optikten z5500 ü bağlayan birisi dts sesleri alamayacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

ses konusunda pek bilgi sahibi değilim ama, 301 için konuşalım. optikten z5500 ü bağlayan birisi dts sesleri alamayacak mı?

Teknik bilgilerde DTS atlanmış olabilir mi acaba? DTS olmamasına ihtimal vermek zor.
  • yani ben de aslında ona şaşırıyorum, daha alt marka ve modellerle yapılabilen bir işi dune da yapılmaması çok zor herhalde..
  • DTSHDMA yı geçtim DTS bile veremiyorsa büyük rezillik.Anfide DTSMSTR logosunu görmedikten sonra neyleyim dune olmuş .
  • fransızca bir forumdan google translate ile DTS ve true HD olduğunu okudum problem yok
    Aşağıda notlar
    Hello,

We tested the main home theater audio formats on the Dune HD TV-101. Voici les conclusions de ces tests : The conclusions of these tests:

Dolby Digital: Yes (bitstream decoding + + LPCM stereo downmix)
    Dolby Digital Plus: Yes (+ decoding LPCM stereo downmix)
    Dolby TrueHD: Yes (bitstream decoding + + LPCM stereo downmix)
    DTS: Yes (bitstream decoding + + LPCM stereo downmix)
    DTS-HD MA: Yes (bitstream decoding + + LPCM stereo downmix)
    DTS-HD HRA: Yes (bitstream decoding + + LPCM stereo downmix)

Regarding the Dolby Digital Plus, HDI has indicated that the format would also be managed bitstream in the next firmware version.

Here also additional data on power consumption:

Consumption with a USB
    Deep Sleep mode: <1W
    Software standby mode: 3 W
    On (home page): 4 W
    Reading: 5 W

Consumption with USB hard drive
    Deep Sleep mode: <1W
    Software standby mode: 5 W
    On (home page): 6 W
    Read: 8 W
    Note: the use of Wi-Fi or analog audio can increase consumption.

Christophe

http://translate.google.co.uk/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.homecinema-fr.com%2Fforum%2Fviewtopic.php%3Ff%3D1182%26t%3D29969741%26start%3D90

• Sorun yok demek ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: £mre

DTSHDMA yı geçtim DTS bile veremiyorsa büyük rezillik.Anfide DTSMSTR logosunu görmedikten sonra neyleyim dune olmuş .

Dün elime geçti akşam biraz baktım fazla vaktim olmadı ama birkaç filmde deneyebildim DTS HD MA 7.1 downmix de sorun yok.

AVR ye bağlı deneyemedim ama downmix yapıyorsa 7.1 passthru da yapar, Forex R6A da bile DTS HD MA 7.1 görüyorum Dune 101 de mı görmeyeceğiz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.