Şimdi Ara

Türkiye insani gelişmişlikte 92. sırada... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
2.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: İzmirli Muhasebeci

quote:

Orijinalden alıntı: Khiron

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Just Silence

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HandsUpPantiesDown

quote:

cahillik + din = berbat bir toplum.

şerefsiz seni dini neden karıştırıyorsun it

Sofu Detected !!

Tek hücreli detected !!

Küfür eden birisini savunmak tam sana göre bir davranış zaten...

Vah vah yesinler abisi ilkokul küfür psikolojisinden kurtulamamışsın küfür eden var küfür edilen var bak o veledi savunmakta sana göre bişey (mi) bilemiyicem çünkü seni tanımıyorum ama sen beni tanıyorsun galiba?

senin gibi cahil kazmaları savunacağına, adam akıllı ne bok olduğumuzu cesaretle açık açık söyleyeni savunuyor işte, küfür edeni tanıması mesele mi ki laf söylemesin, onu destekleyen de bokun tekidir zaten, velet sana derler iki kelime edemeyen azgın tekeler sizi

xxfearxx

iki kelimeyi sen et xxfearxx :D liseliye bak allahım xxfearxx sen utanmadan birde yorum mu yapıyon git büyüde gel

Sanırım arkadaş utancından nickini değiştirdi

Türkiye insani gelişmişlikte 92. sırada...

Not: Dinci, zikirci değilim Komiğime gitti ben de bi el atayım dedim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sofu Detected !!

Tek hücreli detected !!

Vah vah yesinler abisi ilkokul küfür psikolojisinden kurtulamamışsın küfür eden var küfür edilen var bak o veledi savunmakta sana göre bişey (mi) bilemiyicem çünkü seni tanımıyorum ama sen beni tanıyorsun galiba?

senin gibi cahil kazmaları savunacağına, adam akıllı ne bok olduğumuzu cesaretle açık açık söyleyeni savunuyor işte, küfür edeni tanıması mesele mi ki laf söylemesin, onu destekleyen de bokun tekidir zaten, velet sana derler iki kelime edemeyen azgın tekeler sizi

xxfearxx

iki kelimeyi sen et xxfearxx :D liseliye bak allahım xxfearxx sen utanmadan birde yorum mu yapıyon git büyüde gel

ben yeterince konuştum, ama senin azından veletten başka laf çıkmadı, ha bide şakirti savunmaya kalktın o kadar , kimin liseli olduğu zaten ortada yaşını belli ediyorsun yazdığın yorumlarla ergen sen git tuvalete oyun oyna aklın ona çalışır bu yaşta sadece

Gel kardeşim yüz yüze konuşalım yaşımıda gör işçievleri caddesi no 27 şirinyer buca izmir muhasebe bürosu klavye başından din kurtarmaya yada sizin gibi kaplanlık yapmaya çalışmıyorum çünkü ne sen biyere varırsın ne ben bi yere varırım tek edinmiş olucağımız şey sen egonu biraz yükseltirsin o olur ben aştım bunları artık ondan seni dalgaya alıyorum daha yolun başındasın ama kötü bi yol umarım gözlerin açılır gelirsende beklerim bi çayımı içersin.

haha şaka gibisin resmen sana sadece gülüyorum çok güzel kıvırmışsın liseli ergen iken bir anda 30 yaş üstü adam kesiliverdin , mesele yüzyüze gelip konuşmak tartışmak yada cahilin biriyle biryerde buluşup sırf kendi gibi düşünmüyorum diye beni dövüp egosun tatmin etmesi meselesi değil ki(senin için söylemedim) birçoğunuzun anlamadığı şey bir konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan insanların nedense her şeyi kesin ve net biliyor gibi konuşması

Bahsettiğin konu nedir acaba? Biz ne hakkında konuşuyoruz sen ne diyorsun çok yanlış gelmişsin yada ne yaptığını bilmiyorsun son derece saçmaladığının farkında değil misin gerçekten konumuz bu değildi ki.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sofu Detected !!

Tek hücreli detected !!

xxfearxx

ben yeterince konuştum, ama senin azından veletten başka laf çıkmadı, ha bide şakirti savunmaya kalktın o kadar , kimin liseli olduğu zaten ortada yaşını belli ediyorsun yazdığın yorumlarla ergen sen git tuvalete oyun oyna aklın ona çalışır bu yaşta sadece

Gel kardeşim yüz yüze konuşalım yaşımıda gör işçievleri caddesi no 27 şirinyer buca izmir muhasebe bürosu klavye başından din kurtarmaya yada sizin gibi kaplanlık yapmaya çalışmıyorum çünkü ne sen biyere varırsın ne ben bi yere varırım tek edinmiş olucağımız şey sen egonu biraz yükseltirsin o olur ben aştım bunları artık ondan seni dalgaya alıyorum daha yolun başındasın ama kötü bi yol umarım gözlerin açılır gelirsende beklerim bi çayımı içersin.

haha şaka gibisin resmen sana sadece gülüyorum çok güzel kıvırmışsın liseli ergen iken bir anda 30 yaş üstü adam kesiliverdin , mesele yüzyüze gelip konuşmak tartışmak yada cahilin biriyle biryerde buluşup sırf kendi gibi düşünmüyorum diye beni dövüp egosun tatmin etmesi meselesi değil ki(senin için söylemedim) birçoğunuzun anlamadığı şey bir konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan insanların nedense her şeyi kesin ve net biliyor gibi konuşması

Bahsettiğin konu nedir acaba? Biz ne hakkında konuşuyoruz sen ne diyorsun çok yanlış gelmişsin yada ne yaptığını bilmiyorsun son derece saçmaladığının farkında değil misin gerçekten konumuz bu değildi ki.

vaziyeti yerlere serdin hala paçayı kurtarmaya çalışıyorsun ama battıkça batıyorsun tamam ben seni anladım ergen kardeşim

• Puahaha konuya bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Puahaha konuya bak.

Hort oldu panpa
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sofu Detected !!

Tek hücreli detected !!

xxfearxx

vaziyeti yerlere serdin hala paçayı kurtarmaya çalışıyorsun ama battıkça batıyorsun tamam ben seni anladım ergen kardeşim

Çok fena ezdin gerçekten ama hangi konuda ezdiğini anlıyamadık orası ayrı dur senin yaptığını bende yapıyim benim bahsettiğim messinin çalımları değil xavinin şutları bunu o kafana sok çok fena ezdim haa neyse daha uğraşamıcam seninle naptığını anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Cahilliğin ve dinin bir arada olduğu toplumlardan bahsediyor hocam.
    Bakın siz cahil değilsiniz bu yüzden dini doğru yorumlayabiliyorsunuz.
    Ama cahil insanları din aracılığı ile yönetmek kadar kolay bir şey yok.

+1

Tüm mesajları okudum @Khiron'a hak vermemek elde değil fakat bazı arkadaşlar ne denemek istediği sanırım anlamamış yada anlamamazlığa geliyor veya bilerek çarpıtıyor.
  • Şu tartışmaların seviyesine bakıyorum da gerçekten 92. sırada olmamız lazım. Kahvehanede bile düşmez bu seviye bu kadar. =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc_fosil

benim anlamadığım Türkiye'de gelir dağılımı koca Amerika'dan daha iyi. Amerika zengin çok zengin fakir çok fakir.

Avrupa ya gidersin. Kapı Komşuna bir selam verirsin. Komşun selamını almaya tenezzül etmez. Sanki küfür etmişin gibi muamele yapar sana

Alışveriş yaparsın iki poşet taşıması için fransız arkadaşından yardım istersin şöyle bir cevapla karşılaşırsın "ben taşıyamam almasaydın"

Avrupa da metro istasyonuna girersin bir sürü insanın orada yaşadaığını görürsün.

O çok mükemmel avrupa da binlerce insan evsiz barksız yaşar. Dandik bir ev kirası 1000 euro dan başlar

pariste 15 metrekare ortak tuvaletli yere aylık 600 euro gibi bişey verirsin. (tam hatırlamıyorum fiyatını güncellerim öğrenince)

insanların sex hayatına 14-15 yaşlarda başladığı avrupa ülkeleri ön sıralardaysa

kusura bakmayın ben cahil olmaya razıyım. 92 inci sırada değil 192 inci sırada olsam umurumda değil.

komşuluk olsun, yardımseverlik olsun, insan ilişkileri olsun Türkiye'nin bu değerleri hiç bir ülkede yok.

ülkesini sevmeyen kişilere soruyorum madem sevmiyosunuz üülkenizi niye gitmiyorsunuz. Türkiye'de yaşamak zorunda değilsiniz. Bir kaç kuruş biriktirin dil öğrenin oradan bir karı bulun evlenin. Çok zor olmasa gerek bu.

Her Millette Çürük Elmalar Vardır. Bizde Yok mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BLowrinq

quote:

Orijinalden alıntı: mc_fosil

benim anlamadığım Türkiye'de gelir dağılımı koca Amerika'dan daha iyi. Amerika zengin çok zengin fakir çok fakir.

Avrupa ya gidersin. Kapı Komşuna bir selam verirsin. Komşun selamını almaya tenezzül etmez. Sanki küfür etmişin gibi muamele yapar sana

Alışveriş yaparsın iki poşet taşıması için fransız arkadaşından yardım istersin şöyle bir cevapla karşılaşırsın "ben taşıyamam almasaydın"

Avrupa da metro istasyonuna girersin bir sürü insanın orada yaşadaığını görürsün.

O çok mükemmel avrupa da binlerce insan evsiz barksız yaşar. Dandik bir ev kirası 1000 euro dan başlar

pariste 15 metrekare ortak tuvaletli yere aylık 600 euro gibi bişey verirsin. (tam hatırlamıyorum fiyatını güncellerim öğrenince)

insanların sex hayatına 14-15 yaşlarda başladığı avrupa ülkeleri ön sıralardaysa

kusura bakmayın ben cahil olmaya razıyım. 92 inci sırada değil 192 inci sırada olsam umurumda değil.

komşuluk olsun, yardımseverlik olsun, insan ilişkileri olsun Türkiye'nin bu değerleri hiç bir ülkede yok.

ülkesini sevmeyen kişilere soruyorum madem sevmiyosunuz üülkenizi niye gitmiyorsunuz. Türkiye'de yaşamak zorunda değilsiniz. Bir kaç kuruş biriktirin dil öğrenin oradan bir karı bulun evlenin. Çok zor olmasa gerek bu.

Her Millette Çürük Elmalar Vardır. Bizde Yok mu ?

evet var

• quote:

ülkesini sevmeyen kişilere soruyorum madem sevmiyosunuz ülkenizi niye gitmiyorsunuz. Türkiye'de yaşamak zorunda değilsiniz. Bir kaç kuruş biriktirin dil öğrenin oradan bir karı bulun evlenin. Çok zor olmasa gerek bu.

İngiltereye falan giden bir sürü arkadaşım var daha hiç kötü yorum yapmadılar. Hele komşulukla ilgili hoşgörüyle ve yardımseverlikle ilgili hiç çemkirmediler. Sadece yoksulların olduğunu falan söylediler de napak yani?
    Türkiye'de yardımseverlik misafirperverlik var ha? Ulan birinden bir şey isteyeceğin zaman hırsızmıdır katil midir diye 2 kez düşünüyon. Biri senden bir şey istediği zaman hırsız mıdır katil midir diye iki kez düşünüyon. Yoldan geçen hiçkimseye en küçük güvenim kalmadı. Sokak ortasında biri öldürse acaba iki kişi kafasını çevirip bakarmı diye merak ettiğim zamanlar oldu. Türkiye kültürel olarak insanlık olarak dünyanın en yozlaşmış yerlerindendir. Asya milletlerinden, Araplardan sonra biz varızdır herhalde.

Avrupa'ya laf atıyon falan da kaç kere gittiğinide merak ettim açıkçası. Gittiysen de ya sen saçma kişiliklerle karşılaşmışındır, ya benim arkadaşlarım iyi olanlarla karşılaşmıştır.

12 yaşında 26 kişi tarafından tecavüze uğrayıp kızın kendi rızasıyla olmuş kararı çıkan, annesi tarafından 5 liraya pazarlanan 12 yaşındaki kızın olduğu ülkede yaşayacağıma insanların kendi rızalarıyla 15-16 yaşında beraber oldukları ülkelerde yaşarım.

• şurdaki tartışmalara bakılınca neden 92. sırada olduğumuz anlaşılıyor her şeyden önce birbirimize tahammülümüz yok karşımızdakinin ne dediğini daha dinlemeden anlayamadan hemen ön yargı yapıyoruz
  • Bu konu böyle giderse kapanır
  • Arapların ekonomisi iyi ama din yüzünden cahiller diyenler asıl cahiller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Betonaoturmaüsütürsün

quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

quote:

Malesef doğruları söyleyen, olması gerekenleri söyleyen ve bunun içinde mücadele verenler hep boş konuşurlar. Gelişmişlik düzeyi ekonomiyle düzeltmek zor türkiye de. Arap ülkelerine bakıyorum, adamlarda para var ancak din yüzünden cahiller. Türkiye de de aynısı olacak! Bu kaçınılmaz son! Bizim insanımız ve diğer müslüman ülke insanları din olgusunu başka taraflarından anladığı ve bozulmuş, içi çürütülmüş bir mezhep olan "sünni"liğe ve "hak mezhep" dedikleri diğer mezheplere cahilce, sorgulamadan bağlandıkları için kendi potansiyellerini de yok etmiş durumdalar. "Dinler toplumların afyonudur..." sözü şu ana kadar yapılmış en iyi tespitlerden biridir. Bizi yöneten kişiler de dini en iyi şekilde kullanmaktadırlar! Ayrıca sırf üniversite okumuş olmak için allahın unuttuğu bir üniversite de maliye,kamu, iktisat vs. okuyup da çok şey bildiğini sananlar,burda artislik yapanlar da "okumuş cahiller"dir Al bir profesörün kitabını ezberle. Başka birşey değil türkiye de üniversite. İşsizliği örtmek adına devlet tarafından her dağ başına üniversite yapılması, vatandaşa yapılan en büyük haksızlıktır! Çünkü önce ekonomik özgürlüğü sağlayacak iş sektörleri, ardından bilinç düzeyini daha da yükseltmesini sağlayacak üniversiteler gelmelidir.

Ne konuşuyon reyiz sen neyi anlatmaya çalışıyon? Neler neler diyo adam sünni falan diyo yahu.

Benim ne demek istediğimi, neyi ima ettiğimi anlayan anladı. Sen convert edemediysen suç benim değil.

Boş boş konuşma ya

• Ülkenin bu durumu verilen cevaplardan belli. Millet daha başkasının inandığı değerlere saygı göstermiyor, işkembeden sallıyor. Böyle bir toplumda 92. olmak büyük başarı.
  • her kafadan ayrı ses çıkıyo tabikide 92. sırada oluruz ama yinede ilk 100 e girmişiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

Arapların ekonomisi iyi ama din yüzünden cahiller diyenler asıl cahiller.

İNSANİ GELİŞMİŞLİK, parayla pulla ölçülmez !! insanların eğitim,Öğretim ve bilimum insanlığı içine katıcak herşeyi ilgilendirir ancak Ekonomi ve parayı ilgilendirmez...

bakınız...örnek mesela Konuıyu okumadan yorum yazmak hakkında

ilkbaşlarda yazıyor Ekonomik durumu ilgilendirmediğini ama ''Din'e'' bişey dendiğini duyan adam zıplıyor ''olmaz öyle şey yanlışsınız'' diyor hemen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Just Silence -- 5 Kasım 2011; 2:04:00 >

• UAE, Bahreyn, Suudi Arabistan, Lübnan, İran, Libya, Azerbaycan, Kuveyt, Umman bizi geçmişken hala din diyenler, yapmayın, komik olursunuz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.