Şimdi Ara

Sahibinden'deki Get ilan ve Ptt kapıda ödeme hakkında.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
32.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ***@rmour***

Merhaba ben de get ile ilan açmamı isteyen bir müşteri yüzünden ilk defa get kullanacağım sanırım. Acaba kargoyu teslim aldıktan sonra onay vermezse ne oluyor? Kargo şirketini arayıp teslim alınıp alınmadığını mı soruyorlar?

onay vermezse 3 gün içinde oto onaylanıyor iptal ederse peşini tutabilirsiniz. sonuçta kargocu paketi teslim ediyor belgelerde kayıtlı işlem. süreç senin lehinde işler..

örnek konu:

http://forum.donanimhaber.com/m_37437760/tm.htm
  • Beyler şimdi ben xbox 360 sli msatıyorum. 540 tl ye adam get ilan aç dedi parayı sisteme ödeyeceğiz dedi sorna elime ürün geçince senin hesaba da para yatacak dedi. Acaba bu işlem nasıl kullanılıyor benim açımdan zararı var mı para alamama gibi? Ptt kapıda ödeme ile de yapabilirsin dedi. Ne dersiniz yorumları bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa_iliç -- 2 Kasım 2011; 20:29:08 >

• Güvenli eTicaret (GeT)

sahibinden.com'da yapılan alışverişlerde, alıcı-satıcı arasında güvenli ödeme ve ürün teslimi olanağı sağlayan uygulamalara “Güvenli e-Ticaret”, kısaca GeT adı verilir.

GeT ile yapılan alışverişlerin temel farkı, sahibinden.com’un alışveriş ve ödeme sürecini başından sonuna kadar kontrol etmesidir.

Standart ilanlar üzerinden yapılan alışverişlerde ödeme ve ürün teslimi tamamen alıcı ve satıcının sorumluluğu altındadır.

GeT ilanları üzerinden yapılan işlemlerde, sahibinden.com’un etkin denetimi ile alıcı ve satıcı arasındaki işlemlerin bütün aşamalarında sıkı takibi söz konusudur. Tüm bu aşamalar sahibinden.com GeT hesapları aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

GeT sistemi ile satış yapan kullanıcıların ödeyeceği ücret, ürün satış bedeli üzerinden hesaplanan bir komisyonla karşılanmaktadır...

------------------------------

GeT sisteminin işleyişi

Güvenli e-Ticaret sistemiyle yapılan alışverişin güvenli olmasının sağlayan işleyiş şu şekildedir:

GeT sistemi ile gerçekleştirilen işlemlerde alınan ürün sorunsuz şekilde alıcıya ulaşana kadar ödeme sahibinden.com tarafından güvence altındadır.

GeT aşamaları sırasıyla aşağıdaki gibidir:

Alıcı “Güvenli e-Ticaret” ilanındaki "Sepete Ekle" butonuna tıklar.
    Alıcı sepetine eklediği ürünün ödemesini kredi kartı ile gerçekleştirir.
    Bu noktada yapılan ödeme satıcının hesabına değil, sahibinden.com'un "GeT Havuz Hesabı”na yatırır.
    Yapılan ödeme sahibinden.com tarafından incelenir, uygun görülürse onaylanır.
    Ödeme onaylandıktan sonra, sahibinden.com satıcıya bilgilendirme e-postası ve mesajı gönderir.
    Satıcı, ürünü eksiksiz ve ilan açıklamasına uygun olarak alıcının adresine kargolar.
    Kargo alıcıya ulaşır. Alıcı ürünü eksiksiz ve ilan açıklamasına uygun olarak teslim aldığını “Bana Özel” bölümünden onaylar.
    Alıcının onayından sonra, GeT işlemleri için yapılan ödeme gerekli komisyon düşülerek GeT Havuz Hesabından satıcının banka hesabına en kısa sürede havale edilir.
    Eğer ürünle ilgili bir sorun varsa, alıcı ürünü satıcıya iade etme hakkına sahiptir. İade işlemlerinde ürünün kargo ücretini alıcı öder. Ürün için ödenen miktar bankalar birliğinin almış olduğu kararlar ve yasal prosedürler gereği alıcıların banka hesaplarına 2 ile 7 iş günü içerisinde yansıtılmaktadır. İş günlerine hafta sonları ve resmi tatiller dahil değildir.

-------------------------------------
  • Beyler peki ptt kargo ile göndersek sıkıtnı yaşar mıyım? Yine komisyon alınıyor mu?
  • Ptt kargo konusunda yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.
  • Get ile %7 komisyon alır. Eğer ptt ile gönderirsen şöyle olur gönderirsin kargo ücretini verirsin adam parayı gönderir sana sende postahaneden çekersin.Sadece 4 tl havale ücreti var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProdhatE

Get ile %7 komisyon alır. Eğer ptt ile gönderirsen şöyle olur gönderirsin kargo ücretini verirsin adam parayı gönderir sana sende postahaneden çekersin.Sadece 4 tl havale ücreti var..

Teşekkür ederim yorumunuz için. Peki ptt kargo ile herhangi bir sorun yaşar mıyım kapıda ödeme sistemi ile?
  • Yok yaşamassın ben şahsen yaptım sadece ulaşma süresi uzun şehir dışıysa özellikle.İzmire 3 günde zor gitti 2 günde anca geldi para.İstanbul karşı yaka 2 gün sürüyor biraz yavaşlar ama hiç sorun olmuyor.
  • PTT FALAN DOLANDIRILMADA
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

quote:

Get ile %7 komisyon alır. Eğer ptt ile gönderirsen şöyle olur gönderirsin kargo ücretini verirsin adam parayı gönderir sana sende postahaneden çekersin.Sadece 4 tl havale ücreti var..

Teşekkür ederim yorumunuz için. Peki ptt kargo ile herhangi bir sorun yaşar mıyım kapıda ödeme sistemi ile?

hocam yine siz bilirsinizde sanalpazar %3 komisyon alıyor.
  • @facemaker:Arkadaş adamın kafasını niye karıştırıyorsun.Parayı vermeden zaten malı vermiyorlar...
  • quote:

Yok yaşamassın ben şahsen yaptım sadece ulaşma süresi uzun şehir dışıysa özellikle.İzmire 3 günde zor gitti 2 günde anca geldi para.İstanbul karşı yaka 2 gün sürüyor biraz yavaşlar ama hiç sorun olmuyor.

Aslında ben de 1 2 sene önce laptop gönderdim bu yöntemle ama yine de çekncelerim vardı. Teşekkürler artık bayram dönüşü yollayacağım artık.

quote:

Orijinalden alıntı: syhkan

quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

quote:

hocam yine siz bilirsinizde sanalpazar %3 komisyon alıyor.

Komisyon gitmesin hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa_iliç -- 3 Kasım 2011; 7:37:01 >
  • Merhaba ben de get ile ilan açmamı isteyen bir müşteri yüzünden ilk defa get kullanacağım sanırım. Acaba kargoyu teslim aldıktan sonra onay vermezse ne oluyor? Kargo şirketini arayıp teslim alınıp alınmadığını mı soruyorlar?
  • 450 tl nin %7si 31 tl ediyor bunu fiyata ekle ptt kargoya ver karto takip no yu sisteme ekliyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: benxlegend
    onay vermezse 3 gün içinde oto onaylanıyor iptal ederse peşini tutabilirsiniz. sonuçta kargocu paketi teslim ediyor belgelerde kayıtlı işlem. süreç senin lehinde işler..

örnek konu:

http://forum.donanimhaber.com/m_37437760/tm.htm

Teşekkür ederim. Tek zararı en kötü ihtimalle zaman kaybı olur yani.
  • quote:

Teşekkür ederim. Tek zararı en kötü ihtimalle zaman kaybı olur yani.

aynen öyle :)
  • Teşekkürler. Yalnız son bir şey daha buldum. O kişi ürünü kabul ettikten sonra geri yollayabiliyormuş. Ya ürüne zarar verip geri yollarsa? Bunun hakkında bir bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***@rmour*** -- 17 Kasım 2011; 18:55:55 >
  • ptt kapıda ödeme yapmayın çok sakat iş,ürüne bakamadan paranız gidiyor ztn bakamıyorsunuz
  • GET ile dolandırılan bir kaç forum üyesi vardı. Daha doğrusu GET'in saçma sapan kuralları yüzünden.
  • Kargo firmasına göre değişiyor. Normalde açıp, bakılması gerekir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.