Şimdi Ara

Have,Has-----Have got,Has got farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
11.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar diyelim "benim bir arabam var" derken
    I have got a car. mı diyoruz.yoksa;

I have a car mı diyoruz.??

Bu have got-has got kullanımı ile have- has kullanımının farkını biri anlatabilirmi?

• Konuşmada farklı sadece anlam olarak farkı yoktu diye biliyorum konuşurken have got has got kullanılıyodu galiba yazıda da diğeri
  • i have a car dediğinde yanılmıyorsam arabam var anlamına geliyor. i have got a car dediğinde ise bir arabaya sahibim anlamı geliyor diye biliyorum.

ayrıca yanılmıyorsam have got kullanımı kendinle ilgili has got kullanımı başkasıyla ilgiliydi. she has got a car he has got a car hesabı
  • "Got"a gerek yok bence have yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: H. Upmann

i have a car dediğinde yanılmıyorsam arabam var anlamına geliyor. i have got a car dediğinde ise bir arabaya sahibim anlamı geliyor diye biliyorum.

ayrıca yanılmıyorsam have got kullanımı kendinle ilgili has got kullanımı başkasıyla ilgiliydi. she has got a car he has got a car hesabı

"Bir arabaya sahibim" cümlesi ile "bir arabam var cümlesi arasındaki fark nedir ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: malumat1245

quote:

i have a car dediğinde yanılmıyorsam arabam var anlamına geliyor. i have got a car dediğinde ise bir arabaya sahibim anlamı geliyor diye biliyorum.

"Bir arabaya sahibim" cümlesi ile "bir arabam var cümlesi arasındaki fark nedir ki?

fark = got

• He She It has
    I You have

diğerini bilmiyorum.
  • I have - geniş zamandır. Her zaman "sahibim" anlamına getirebilirsin

I have got - perfect zamandir. Her zaman "sahibim" anlamına gelmez. Aslında "Aldım" gibi bir anlamı vardır.Ama zamanla "sahibim" gibi bir anlama kaymıştır.
  • Bir fark yok aralarında. Anlamlarıda aynı, sadece konuşurken öyle söylüyolar.

Mesela;

I have to go
    I have got to go (kısaltılmışı: i gotta go)

İkisinininde bir farkı yok. Dış etkenlere bağlı olarak gitmek zorunda olduğunu belirtiyor.
  • quote:

quote:

Ne bileyim yav benim bildiğim ingilizce i go you go we go

• quote:

Orijinalden alıntı: -Google-

I have - geniş zamandır. Her zaman "sahibim" anlamına getirebilirsin

I have got - perfect zamandir. Her zaman "sahibim" anlamına gelmez. Aslında "Aldım" gibi bir anlamı vardır.Ama zamanla "sahibim" gibi bir anlama kaymıştır.

yani "got" ı hem konuşma dilinde hem de yazı dilinde ister kullanırım ister kullanmam anlamına mı geliyor bu?
  • Have got İngiliz ingilizcesi, have Amerikan ingilizcesidir
  • İkisi de aynı şey sadece olumsuzlarında biri don't have biri haven't got olur. have - don't have daha yaygındır have got ise ileride görülecek karmaşık tense'ler, yardımcı fiiller nedeniyle -tahminimce- önceden verilmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaY_WaLkeR.

Bir fark yok aralarında. Anlamlarıda aynı, sadece konuşurken öyle söylüyolar.

Mesela;

I have to go

İkisinininde bir farkı yok. Dış etkenlere bağlı olarak gitmek zorunda olduğunu belirtiyor.

Teşekkürler aradığım buydu.
  • have got ve has got kullanılmıyor
    sadece has ve have kullanılıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DaY_WaLkeR.

Bir fark yok aralarında. Anlamlarıda aynı, sadece konuşurken öyle söylüyolar.

Mesela;

I have to go

Teşekkürler aradığım buydu.

Bir de türkçe olarak düşünün.

Mesela arabam var,arabaya sahibim. İkisininde anlamı aynı, söylenişi farklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

Have got İngiliz ingilizcesi, have Amerikan ingilizcesidir

bu da farklı bir vakış açısı tabii
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

Have got İngiliz ingilizcesi, have Amerikan ingilizcesidir

Doğru açıklama budur.
  • quote:

i have got perfect zaman değildir. Perfect olabilmesi için I have gotten gibi bir kullanıma sahip olması gerekir( have + v3). Have got/have her ikisi de sahiplik bildirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __JokeR__

quote:

i have got perfect zaman değildir. Perfect olabilmesi için I have gotten gibi bir kullanıma sahip olması gerekir( have + v3). Have got/have her ikisi de sahiplik bildirir.

i have got - perfect zamandir. got, get'in 3. halidir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.