Şimdi Ara

Home Entertainment Network (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.913
Cevap
49
Favori
80.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asukrumercan

quote:

Orijinalden alıntı: sakpinar

Konuyu bende merakla takip edip okuyorum.Topladığım bilgilere göre bende kısmet ise aşağıdaki modellerden birini yurtdışından getirtmeye çalışacağım.Sanırım benim taleplerimi rahatlıkla karşılar.

DS212+
    DS211j

Bana biraz kucuk gozuktuler, hard diskler cabuk doluyor. Bence alabileceginiz kadar buyuk kapasiteli NAS alin..

Dogru diyorsunuz.Mkv,divx,flac,jpeg derken hdd cabucak sınırına ulaşır.Bi üst modellerine bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Ali,bende de SOL 20 Mbps sınırsız (100Gb) internet var,bu e4200 senin wifi de extra hız/performans kattı mı? Tavsiye edermisin.
    (bu arada bende numaramı taşımıştım,çok kullanmasam da )

Serdar, fark kattı tabii en azından çekim mesafesi çok arttı. anteni daha güçlü olduğu için 165m2 dairenin her yerinden çekiyor.

şuanda pstn hatlatımı kullanamıyorum. çokta sorun değil hani.

ben gbit ağ kurmak ve 4 adet gbit portundan yararlanmak için aldım, ayrıca net daha da hızlandı. 54mbit wireless e mahkumiyetten kurtuldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

quote:

Ali,bende de SOL 20 Mbps sınırsız (100Gb) internet var,bu e4200 senin wifi de extra hız/performans kattı mı? Tavsiye edermisin.

Serdar, fark kattı tabii en azından çekim mesafesi çok arttı. anteni daha güçlü olduğu için 165m2 dairenin her yerinden çekiyor.

ben gbit ağ kurmak ve 4 adet gbit portundan yararlanmak için aldım, ayrıca net daha da hızlandı. 54mbit wireless e mahkumiyetten kurtuldum.

Ok o zaman arka balkonda sorun yaşıyordum,160$ a buldum yarın siparişini verip bir deneyeyim.
    Kurulum sırasında senden destek alırım.

• quote:

Satarsan haber eder misin?

Tabiki.
    PM cevaplandı
  • quote:

quote:

quote:

Ok o zaman arka balkonda sorun yaşıyordum,160$ a buldum yarın siparişini verip bir deneyeyim.
    Kurulum sırasında senden destek alırım.

Sn. Ahmet teşekkürler.
    Dün az kalsın 809 pro fiyatına 859 pro alıyordum. Kendimi zor tuttum.

Serdar,
    ok. yardımcı olurum tabii.

Vatanbilgisayarda zaten 10 taksit 320 TL

Senin fiyat + kdv ise pahalıya geliyor. ama kullanılmamıştırda birisinden almışsan o başka.

edit;kelime hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 30 Kasım 2011; 7:33:21 >

• quote:

Serdar,
    ok. yardımcı olurum tabii.

Vatanbilgisayarda zaten 10 taksit 320 TL

Senin fiyat + kdv ise pahalıya geliyor. ama kullanılmamıştırda birisinden almışsan o başka.

vatana baktım 201 $ world varsa 185 $+kdv indirimli hali...

ben indexten direk alacağım.
  • Hafta sonunu bekle serdar
    %20+5 indirim ve taksit yapiyorlar
  • Dun aksam Yamaha AV controller app'i icin yeni bir update yapti, airplay'e benzer bir ozellik eklediler.

Boylece iphone'dan AVR kontrolu yaparken iphone uzerindeki albumleri de album kapaklarini da destekleyerek AVR uzerinden dinleyebiliyorsunuz. Oldukca pratik gozukuyor.

http://itunes.apple.com/us/app/av-controller-us/id467496375?ls=1&mt=8

Olumsuz yani ise bu fonksoyonu sadece Aventage serisi destekliyor, RX serisi AVR'lar desteklemiyor.

Daha olumsuz yani ise bendeki Z11 bu programi hic desteklemiyor bende marantz NA7004 uzerinden airplay kullaniyorum,,

Denon ve marantz'in kendi programlari Yamaha'nin app'i yaninda cok zayif kaliyor, Pioneer'a bilmiyorum ama Yamaha'nin ki gibi detayli bir app'e benziyor.

D&M grubunun app'lerini ciddi anlamda gelistirmesi gerekiyor...

• Merhaba,
    SOL Tılgın HG 1311 den yeteri kadar performans alamadığım için bende Cisco - Linksys E4200 aldım. (alalı 2 hafta olmuştur ama fırsat bulamadım kuruluma)
    firmware güncelleme yaparak (ver 1.0.03) MAC Clonlama ile taktım, nete bağlandım. LAN da 1 Gb/sn erişimi gördüm ama wifi de 65Mb/sn görüyorum daha fazla görmem gerekmez mi?

DD-WRT yüklemediğim için olabilir mi?

Home Entertainment Network

• Kabloda 1 gbit görmen normal Serdar, portları gigabit zaten.

Kablosuzda da arada duvar falan yoksa 300 mbps ile bağlanıyor.

DD-WRT stabil çalıştığı için yüklenmesi öneriliyor ama orijinal yazılım ile kesinti yaşamıyorsan değiştirmene gerek yok.
  • 300mbps

• quote:

Kabloda 1 gbit görmen normal Serdar, portları gigabit zaten.

Kablosuzda da arada duvar falan yoksa 300 mbps ile bağlanıyor.

DD-WRT stabil çalıştığı için yüklenmesi öneriliyor ama orijinal yazılım ile kesinti yaşamıyorsan değiştirmene gerek yok.

LAN da sorun yok ok...sorun laptop ın 802.11n yi desteklediği halde niye 65 görüyor

orjinal arayüzdeki wi fi arayüz aşağıda, sen dd-wrt yükledin mi?

• Evet DD-WRT kullanıyorum.

• Birde N bağlantı kullanmak için güvenlik protokolünü WPA2 Personel yapman gerekiyor gibi bir ayrıntı vardı sanırım.
  • quote:

Evet DD-WRT kullanıyorum.

ok bende yukleyip bir deneyeyim.
  • son versiyon denedim yemedi,aşağıda ki sizin yüklediğiniz versiyonu yükledim (17084) ok çalıştı ama
    orjinal firmware ile olan bağlantı hızına göre birdeğişiklik olmadı.
    yine 65 Mb/sn görüyor. Bir yerlerde eksik mi yapıyorum ne
    bu 300 Mb/sn yi nasıl görcez acep

ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/V24-K26/svn17084/dd-wrt.v24-17084_NEWD-2_K2.6_mini-e4200.bin

• wireless adaptörün ayarlarını kontrol ettin mi?

N protokolü aktif mi?

Belki b/g olarak çalışıyor olmasın?

Driver güncellemesi yapıp dene istersen.
  • akşam biraz daha uğraşır, ayarların ekranlarını paylaşırım, bir bakarsın seninkiler le aynı mı diye...
  • laptopun özelliklerinde her ne kadar ;
    Uyumluluk : Wi-Fi®
    Ağ Desteği : 802.11b/g/n
    Üretici : Atheros
    Kablosuz Teknoloji : Kablosuz LAN
    Üretici : Atheros
    Kablosuz Teknoloji : Bluetooth® 3.0 + HS

yazsa da (tamamı BURADA)

elimde ki AirTies 2410 300 Mbps 802.11n Usb adaptörü takıp denedim,sonuç ancak 144 Mb/sn.
    çalışmalara devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astramastra -- 19 Aralık 2011; 22:19:37 >

• aygıt yöneticinden air 2410 un özelliklerine girin
    gelşmiş bölümünde
    20/40 otomatik
    40 toleranssız devre dışı
    80211 preamble otomatik
    ,yapıp tekrar kontrol edin 150 üstünü görmesi lazım
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.