Şimdi Ara

iPhone 4 PC ye Bağlanma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
24.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.iPhone 4 ios 5 tethered jb cihazım var.Dün herşey normaldi ancak bugün cihazı pc ye bağlayınca gidip geliyor,mesela bağlıyorum 2 kere titriyor bağlandı anlamında şarj işareti falan çıkıyor 20 sn sonra yine aynısı oluyor sanki yeni bağlanmış gibi titriyor,20 sn sonra yine aynı.Yani temassızlık gibi birşey.Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba ?

• PC görüyormu peki...?
  • Bunun bir çok sebebi olabilir. Tüm kombinasyonları denemeni öneririm. Misal;
    Farklı kablo aynı pc aynı iphone
    Farklı pc aynı kablo aynı iphone
    Farklı iphone aynı pc aynı kablo
    gibi
    bu şekilde algoritma yaparsan en azından sorunun nerede olduğunu bulabilir ve daha rahat hareket edebilirsin.
  • Eğer PC görüyorsa şu şekilde hallede bilirsin... C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" klasörünün içindeki driver dosyalarına rastladım. eğer benimle aynı sorunu yaşıyorsanız yani iphonunuz u windows fotoğraf makinası şeklinde vs.. görüyorsa yapmanız gereken önce yukarda verdiğim dizin adresini kopyalayın. ardıkdan bilgisayarıma sağ tuş özellikler , donanım ve arkasından aygıt yöneticisine giriyioyoruz. burada görüntü aygılarında olan apple iphone umuzu görüyoruz ve sağ tuş tıklayıp özelliklerine giriyoruz. sürücü sekmesinden "sürücüyü güncelleştir" i seçiyoruz .çıkan seçeneklerden "evet yanlızca bu kez " i seçip ileri ye basıyoruz. Çıkan pencerede "listeden yada belirli bir konumdan yükle" yi seçiyoruz ve ileri ye basıyoruz. ardından çıkan sayfada " bu konumlarda en iyis sürücüyü ara" yı seçip sadece "arama şu konumuda içersin" i işaretliyoruz ve aşşağıdaki boşluğa yukarda verdiğim
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" (sizde farklı olabilir eğer farklıysa bilgisayarınızda "usbaapl" yi aratın)
    klasör adresini girip ileri ye basıyoruz. bundan sonra iphone umuz artık kamera olarak değil usb aygıtı olarak gözükmelidir ve işlem tamamlanmıştır...

NOT:ALINTIDIR...

• Arkadaşlar pc ve itunes görüyor cihazı herşey normal sadece gidip geliyor.Cevaplar için teşekürler bu arada
  • Değişik kabloyla denedim yine aynı
  • Up, usb de sorun yok ama bağlantı gidip geliyor

Edit: iphone 4s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fucuklu Sumurta -- 16 Haziran 2014; 19:39:35 >
  • Fucuklu Sumurta kullanıcısına yanıt
    Sorunu çözdünmü dostum , bendede aynı problem var. Z87 Yani 4.nesil 1150 soket anakartlarda oluyor sadece sıkıntı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night_Noise

Sorunu çözdünmü dostum , bendede aynı problem var. Z87 Yani 4.nesil 1150 soket anakartlarda oluyor sadece sıkıntı .

iTunes yükledim düzeldi
  • Arkadaşlar benim iPhone 4s nin ekran kilidi şifresini unuttum iTunes ile restore etmem için itunese kayıt olmak mı gerek ben indirip denedim ama iTunes görmüyor telefonu nolur bir yardımcı olsanız
  • benim 4s'te gidip geliyor 6s'te sıkıntı yok 4s'i bağlayınca bağlantı gidiyo geliyo gidiyor geliyor seri bir şekilde.Bunun çözümü yok mudur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.