Şimdi Ara

Piranha Destek Cevaplıyor (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.123
Cevap
249
Favori
944.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: isacubukcu

Aslında P440 daki sorun alt bantın biraz ince yapılmış olması rom'da. Bir önceki orjinal rom'umda kalın bir bar vardı. Dolayısı ile sorun olmuyordu dokunmatik. LCD Destiny ayarlarında bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Root lu olsa marketten uygulama çekip değiştirip deneyeceğim ama rootlu değil. Neyse bekliyoruz P440 için düzeltilmiş JB versiyonunu heyecanla

Sayın isacubukcu,

P440 ile başlayan Piranha Android Tabletinize uyumlu yazılım (rom) dosyasını indirebileceğiniz link Pm den size iletilmiştir.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdasoneren

quote:

Orijinalden alıntı: isacubukcu

quote:

Orijinalden alıntı: cagdasoneren

CM10 için aslında aynı özelliklere sahip cihazları bulsak onlara yapılmışmı baksak belki uygun rom bulunabilir. xda developers forum'a baktın mı hocam ben uğraşıyorum ama Samsung galaxy S3 için bizim romlar ve developer arkadaş iranda biz sadece beta tester ve websitesini falan tasarlıyoruz video incelemelerini çekiyoruz aslında bu cihaz içinde çalışsak o taraflarına ben bakarım ama dediğin gibi zaman lazım bu işler için... Bak bu bizim xda'daki Rom

MS Team HD

Custom Rom için çalışan biri olsun ben desteklerim yani

Süpermiş. Ucundan kıyısından biliyorsunuzu işi. Ben pratikte sıfırım bu konularda. Bilgim var mı var. Fakat uygulama hiç yapmadım. Sayısını sayamadığım kadar rom denedim P440 cihazda :) Birisinde dokunmatik çalışmıyor. Diğerinde herşey güzel ses çalışmıyor vs. Tam oturanını bulamadım açıkcası. Acaba cihazda hangi çipset var. Bunu öğrensek daha rahat bulabilirdik. İçini açmak istemiyorum. Bizim ufaklığa aldığım için cihazı Plus garantisinide yanında 29.90 verip almıştım. Modlama işine bir bakalım. Nasipse yapalım.

Bakalım önce bu JB rom gelsinde zaten chipleri falan gösteren yazılımlar mevcut androidde onları öğrenmek kolay... 2 gündür cihazı yanımda taşıyorum ki JB yüklemek için. Bugün gelsin artık şu JB rom

Sayın cagdasoneren,

Bu gün test amaçlı Jb güncellemesi gönderildi ancak testlerde ses ve wifi ile ilgili sıkıntılar olduğundan bunların düzeltilmesi için tekrar kontrol edilmesi istendi. Jb güncellmesi en geç Cuma gününe kadar yayınlanacaktır.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ergibo9

quote:

Orijinalden alıntı: Piranha Destek

quote:

Orijinalden alıntı: gözlemci10

sayın yetkili,

piranha business tab 10.1 ürün kullanıcısıyım.huawei E177 turkcell wınn kullanıyorum.modemi tablete bağladığımda önce yeşil sonra mavi ışık yanıp sönüyo fakat bağlantı tamamlanamıyor.pin kodu iptal durumda,cihazın wi-fi bağlantısı kapalı ama Ayarlar/Diğer/Mobil ağlar/Erişim Noktası Adları bölümüne giriyorum orda turkcell yazmıyor.yeni apn ekle deyip yazmış olduğunuz apn ayarlarını yapıyorum ama fayda yok.yardımcı olurmusunuz lütfen...

Sayın gözlemci10,

Modeminizde otomatik dosya sistemini iptal etmeniz gerekmektedir. Bunun için gerekli programı ve videosunu buradan indirin,

Bu işlemler bilgisayar üzerinden yapılacaktır.

1. Dccrap dosyasını rardan çıkarın,

2. Modeminizi bilgisayarınıza takın açılmasını bekleyin,

3. Bilgisayarım a sağ tıklayın,

4. Yöneti tıklayın,

5. Bilgisayar yönetimi penceresinden Aygıt yöneticisini tıklayın,

6. Modemler i tıklayın,

7. Modeminizin ismini görüyorsanız tüm pencereleri kapatın, eğer modeminizin ismini göremiyorsanız modeminizin driverlarını yeniden yükleyin,

8. Dccrap klasörünü açın,

9. dccrap.exe dosyasını çift tıklayın,

10. Açılan program menüsünden arama ikonuna tıklayın,

11. Program menüsünden cihaz bilgilerinizi göreceksiniz, bu bilgilerin bulunduğu pencerenin ayrılmış alt kısmına tıklayın,

12. Modem markanızın kodunu girin,

HUAWEİ: AT^U2DIAG=256
    ZTE : AT+ZCDRUN=8

Enter a basın,

13. OK ibaresi aldıktan sonra modeminizin otomatik dosya sistemi iptal edilmiş olacak,

14. Modeminizi android tabletinize takın modem bağlantınız 3-4 dk içerisinde kurulacaktır. Bağlantı kurulumu sağlayamazsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Piranha Android Tablet Bilgisayar,

VINNWİFİ Tp-Link özelliği bulunan modemlerde herhangi bir ayar yapmadan kablosuz ağ (Wi-Fi) üzerinden internete bağlanabilirsiniz.

3G modemler Android işletim sistemine uyumlumudur; 3G modem modelleri orjinal yazılımlarıyla Android işletim sistemiyle uyumlu olarak çalışmaktadır. Ancak operatorler bazı 3G modem yazılımlarında kısıtlama yapabilmektedir.

Piranha Android Tablet Bilgisayarda 3G Modem Kurulumu.

1. 3G modeminizde kullandığınız hattın PIN kodunu iptal edin,
    2. Ayarlar bölümüne girip Wifi bağlantısını kapalı konuma getirin,
    3. 3G modeminizi usb girişine takın (bazı modellerimizde otg kablo kullanılmaktadır),
    4. 3-4 dk içerisinde modem ışığı yeşil renkten (bazı modemlerde kırmızı) mavi renge dönüşecek,
    5. Tabletin sağ alt köşesinde şebeke sinyal göstergesi belirecek. Şebeke sinyal göstergesi 1 dk içerisinde mavi renge dönüşüp 3G uyarısı gelecek. Bu işlemlerden sonra modem bağlantınız tamamlanmış olacak.
    6. Yukarıdaki işlemlerden sonra şebeke sinyal göstergesini göremiyorsanız; Ayarlar/Diğer/Mobil Ağlar/Erişim Noktası Adları bölümüne girin şebeke isminin yazılı olduğu alanın sağ köşesindeki tiki işaretleyin. Bu menüden çıktıktan sonra 1 dk içerisinde modem bağlantınız kurulmuş olacak.

Turkcell 3G modem kullanıyorsanız aşağıdaki ayarları yapmanız gerekecektir.

1. Ayarlar/Diğer/Mobil ağlar/Erişim Noktası Adları bölümüne girin,
    2. Turkcell yazan yere tıklayın,
    3. İsim = Turkcell 3G
    4. APN = MGB
    5. MCC= 286
    6. MNC= 01
    7. Kimlik Doğrulama Türü= PAP veya CHAP
    8. APN Türü= default

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra geri tuşuyla menüden çıkın 3-4 dk içerisinde Turkcell 3G modeminiz sorunsuz bir şekilde internete bağlanacaktır. Pro Tab 7 ver Business Tab 7 modellerimizde ayarları menü/kayıt seçimiyle kaydedin.

ÖNEMLİ: Bazı 3G modem modellerinde otomatik dosya sistemini iptal etmeniz gerekebilir. 3G modeminiz kısıtlıysa kısıtlamasız yazılım dosyalarınıhttp://huaweifirmware.blogspot.com adresinden indirebilirsiniz.

Hi-Link destekli 3G modem kullanıyorsanız;

1. 3G modeminizde kullandığınız hattın PIN kodunu iptal edin,
    2. Ayarlar bölümüne girip Wi-Fi bağlantısını kapalı konuma getirin,
    3. 3G modeminizi usb girişine takın (bazı modellerimizde otg kablo kullanılmaktadır),
    4. 1-2 dk içerisinde modem ışığı yeşil renkten (bazı modemlerde kırmızı) mavi renge dönüşecek,
    5. Ayarlar/Diğer/Ethernet seçeneğine girin,
    6. Use Ethernet kısmındaki tiki işaretleyin,
    7. İnternet bağlantınız tamamlandığında, ekranın sağ alt köşesinde ağ bağlantı ikonu belirecektir. Bu işlemden sonra Hi-Link destekli 3G modeminizle internet bağlantısı kurmuş olacaksınız.

sayın yetkili bende HUAWEI E176G turkcell vınn kullanıcısıyım ve piranha businnes tab 7.0 cihazı kullanıyorum. arkadaşla aynı sorunu yaşıyorum. bunun çözümü nedir acaba?

Sayın ergibo9,

Forumda yer alan Android 4.1 jelly Bean yazılım (rom) güncellemesini yaptıktan sonra tekrar deneyin sorunsuz çalışacaktır.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: erase99

quote:

Orijinalden alıntı: erase99

Merhabalar,

Piranha pathfinder isimli cihazımın işletim sistemi bozuk durumda.

Başlangıçtaki cihazı açınca gelen GPS kutucuğuna tıklayınca hiçbir şey olmuyor.

Uygun bir yazılım göndermenizi ivedilikle rica ediyorum.

Benden önceki kişilere cevap vermenizi anlarım,
    Ancak benden sonraki kişilere cevap verip te bana cevap vermemek , ilgisizliktir.

Bu hatanızı düzeltmenizi rica ediyorum.

Sayın erase99,

Kişisel nedenlerden dolayı 28.12.2012 tarihinden bu yana forumda değildim. Sorununuzun çözümü için cihazın seri numarasını Pm den bana iletmeniz gerekmektedir.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2428gokhan

bu soruma uzun süredir yanıt alamıyorum ?

merhaba geçenlerde harita yazılımı yüklediğimiz diablo3,5" cihaz şuan ekranda piranha yazısı geliyor ve orda kalıyor ne açılıyor be kapanıyor NE YAPA BİLİRİM seri numarasını açamadığım için göremedim ama sizle daha önceki yazışmamda vardı ordan aldım CİHAZIN SERİ NOSU 0b140014b1008a62

Sayın 2428gokhan,

Pm den yazılım (rom) dosyalarınızı indirebileceğiniz linki size iletmiştim sanırım size ulaşmamış. Yazılım (rom) dosyalarınızı indirebileceğiniz link ve yükleme konusunda gerekli bilgi Pm den size iletilmiştir.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piranha Destek -- 31 Aralık 2012; 13:20:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan.efe

Merhabalar öncelikle böyle bir yardım sitesi için çok teşekkür ederim.

Benım sorunum yükleme yapmadan önce yedekleme yaptım ve güncellemeyi başarıyla gercekleştirdim ama yedeklemeyi geri yüklerken bir hata oluştu. ve harita sayfasına giriş yapamıyorum hata veriyor. Yazılım yüklenmesi gerektiği söylendi eğer bana yardımcı olursanız çok teşekkür ederim pıranha infiniti hd.p38114140

hakan.bayram48@hotmail.com bu benm mail adresim burdan da yardımlarınızı iletebilirsiniz.

Sayın hakan.efe,

Bu konuda size yardımcı olabilmem için;

1. Cihazın modelini,

2. Cihazın seri numarasını,

3. Ayarlar/Sistem bölümünde yer alan Id serial numarasını Pm den bana iletmeniz gerekmektedir.

Kolay gelsin.

• hocam cihaz elinize ulaştımı acaba
  • business 2 tablet 9 inç için jelly bean var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar Rıdvan Bey,
    Daha öncede yazmıştım, 2008 toyota aracıma taktırdığım DİSPATCHER model cihazınız ile ilgili sorun yaşıyorum.
    1- GPS açtığımda "mobilnavigator.exe encountered a serious error and must shut down" şeklinde bir uyarı alıyorum ve Uygulama açılmıyor. (SD kartı biçimlendirmiştim.)
    2- Bluetooth cebimle eşleşiyordu ancak 1 aydır te. görmüyor yada bağlanmıyor.
    3- USB bağlantısını kullanarak müzik dinliyorum Flash bellekten virüs bulaştı ise ne yapabilirim.
    4- Müzik için flash bellek taktığım usb girişine PC yi bağladım ancak cihazı görmedi, Cihazın önyüzündeki USB girişine uygun kablo bulunca PC yi bağlasam ve virüs taraması yapsam olur mu?
    5- Güncelleme için MODEM olarak cep telefununumu kullanıyoruz. eğer öyle ise Piranha extrayı telefone nasıl kurarım ( kuramam çünkü cebim android değil). Güncel haita dosyası talep etmek durumundayım.
    6- Dispatcher cihaz için yazılım prog. da istiyorum.

Kusura bakmayın Rıdvan bey yoracağım sizi ama kendi imkanlarım ile çözüm bulma şansım yok. Cihaz bilgilerini aşağıya yazdım. İlginiz ve Alakanız için şimdiden teşekkürler.

Seri no : P384603
    processor: SİRFAtlas-IV
    platform: 00.5.02
    Ram Size: 128 MB
    App Version: V1.2.22 20111112
    Os Version : N101105E101105O1103121030
    DEVİCE ID : f950f26e0c1e148f5f69d602d0fd73d5
    MCU VERSİON : SW12-17.9.HW5830-1.0

• tekrar merhaba pm den mesaj geldi ama link yok
  • hocam öncelikle kolay gelsin sanırım cihaz elinize ulaştı sorunla ilgili bir gelişme oldumu acaba kolaylıklar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: setas

hocam cihaz elinize ulaştımı acaba

Sayın setas,

Cihazınız bu gün bize ulaşıp kayıt işlemleri tamamlanmıştır. Gün içerisinde gerekli işlemler yapılıp tarafınıza gönderilecektir.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozqur333

business 2 tablet 9 inç için jelly bean var mı

PIRANHA BUSINESS II TAB 9 ANDROİD 4.1.1 JELLY BEAN GÜNCELLEMESİ

Ram yetersiz, işlemci yetersiz, grafik kartı yetersiz denilip, müşterilerini Android güncellemelerinden mahrum bırakan dev firmalara inat Piranha Android Tablet kullanıcılarına Android 4.1 Jelly Bean güncellemesini yayınlıyoruz.

NOT: Bu güncelleme Business II Tab 9 P422, P423, P426, P440 serili cihazlarımız içindir. Diğer modellerimiz için en kısa sürede Androd 4.1 Jelly Bean güncellemesi yayınlanacaktır. Diğer modellerimiz için güncelleme yayınlama tarihiniwww.piranha.com.tr haberler bölümünden takip edebilirsiniz.

Aşağıdaki linkten LiveSuit yazılım (rom) yükleme programını indirin,

http://yadi.sk/d/EOFjyga81Qz9C

Aşağıdaki linkten Business II Tab 9 için Android 4.1 Jelly Bean yazılım (rom) dosyasını indirin,

http://yadi.sk/d/6TYOjQUD1TdU1

Aşağıdaki linkten LiveSuit programı aracılığıyla yazılım (rom) yükleme videosunu izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=HbCNs1u8DNw

Cihazın stabil çalışması için; Yazılım (rom) yüklemesi tamamlandıktan sonra yazılımla yüklenen uygulamaların kurulmasını bekleyin. (5-10Dk) sürebilir.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ormanci61

Merhabalar Rıdvan Bey,
    Daha öncede yazmıştım, 2008 toyota aracıma taktırdığım DİSPATCHER model cihazınız ile ilgili sorun yaşıyorum.
    1- GPS açtığımda "mobilnavigator.exe encountered a serious error and must shut down" şeklinde bir uyarı alıyorum ve Uygulama açılmıyor. (SD kartı biçimlendirmiştim.)
    2- Bluetooth cebimle eşleşiyordu ancak 1 aydır te. görmüyor yada bağlanmıyor.
    3- USB bağlantısını kullanarak müzik dinliyorum Flash bellekten virüs bulaştı ise ne yapabilirim.
    4- Müzik için flash bellek taktığım usb girişine PC yi bağladım ancak cihazı görmedi, Cihazın önyüzündeki USB girişine uygun kablo bulunca PC yi bağlasam ve virüs taraması yapsam olur mu?
    5- Güncelleme için MODEM olarak cep telefununumu kullanıyoruz. eğer öyle ise Piranha extrayı telefone nasıl kurarım ( kuramam çünkü cebim android değil). Güncel haita dosyası talep etmek durumundayım.
    6- Dispatcher cihaz için yazılım prog. da istiyorum.

Kusura bakmayın Rıdvan bey yoracağım sizi ama kendi imkanlarım ile çözüm bulma şansım yok. Cihaz bilgilerini aşağıya yazdım. İlginiz ve Alakanız için şimdiden teşekkürler.

Seri no : P384603
    processor: SİRFAtlas-IV
    platform: 00.5.02
    Ram Size: 128 MB
    App Version: V1.2.22 20111112
    Os Version : N101105E101105O1103121030
    DEVİCE ID : f950f26e0c1e148f5f69d602d0fd73d5
    MCU VERSİON : SW12-17.9.HW5830-1.0

Sayın ormanci61,

Gün içerisinde harita dosyalarınızı indirebileceğiniz linki size ileteceğim.

Kolay gelsin.

• quote:

tekrar merhaba pm den mesaj geldi ama link yok

Sayın 2428gokhan,

Link eklemeyi unutmuşum pardon, link Pm den tarafınıza iletilmiştir.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: love_sterlin

benim tabletimde ses sorunu var .muzik dinlerken ses gelmiyor.Ayrıca video izlerkende görüntü gözükmüyor.Bunun sorunu ne olabilir.Şimdiden teşekkür ediyorum.

Marka:Piranha Bunniess TAB 10.1

Sayın love_sterlin,

www.piranha.com.tr adresinden yazılım (rom) dosyalarınızı indirip yazılım yükleyin. Sorun devam ederse donanımsal bir sorundur bu nedenle cihazı teknik servise göndermeniz gerekecek. Teknik servis onarım süremiz 3 ila 9 gün arasında değişmektedir.

Kolay gelsin.

• SÖYLEDİKLERİNİZİ AYNEN UYGULADIM AMA HERHANGİ BİRŞEY OLMADI CİHAZI AÇIYORUM PİRANHA YAZISI ÇIKIYOR RESET TUŞUNA BASILI TUTUYORUM HİÇ BİRŞEY OLMUYOR
  • quote:

Orijinalden alıntı: omergozu

Rıdvan bey merhaba,

3 gün önce hepsiburada.com'dan Encore navigasyon sistemi satın aldım. Aldığım günden beri GPS sinyali alamıyorum. GPS alıcısını bulunduğu yerden çıkarıp ön göğüse koydum, her türlü güncellemeyi yaptım, saatlerce bekledim, yine sonuç yok. GPS simgesi ilk andan beri kırmızı ve yanıp sönen sarı ışıklar. Cihazın arkasından GPS antenini söktüğüm zaman simge gri ve yanıp sönen yeşil ışıklar oluyor. Anten bozuk olabilir mi, yoksa yazılımsal bir sorun mu var?

Sayın omergozu,

Navigasyon menüsünden Ayarlar/Gps bölümüne girin, işaretli olan tiki kaldırın, sağ alt tarafta bulunan otomatik bul seçeneğine tıklayın, otomatik bulma işlemi tamamlandıktan sonra gps sinyali alması gerekiyor. Bu işlemden sonra sorun devam ederse gps anteni arızalıdır. Alıcı adınızı ve adresinizi Pm den bana iletin tarafınıza gps anteni gönderimi yapalım.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: feza-elektronik

merhaba . ben daha once sefakoydeki yerinize geldim ve diablo cihazıma gps acılmıyor diye yazılım yuklettim. ama dükkana geldigimde gene aynı sorunla karsılastım. bana gps dosyasının yedegini vericeklerdi ama 30 dakika beklememi solemislerdi bende vaktim olmadıgı icin bekleyememistim. keske bekleseydim diyorum simdiden. 2 tane pm attım geri donmediniz. bu cihazı artık kullanmak istiyorum . rica etsem bana ilgili dosyaları yollayabilirmisiniz acil yonden lütfen.

Sayın feza-elektronik,

Size yardımcı olabilmem için;

1. Cihazın modelini,

2. Cihazın seri numarasını,

3. Cihazın Sistem/Sistem bilgisi bölümünde yer alan Id serial numarasını Pm den bana iletmeniz gerekmektedir.

Kolay gelsin.
  • quote:

SÖYLEDİKLERİNİZİ AYNEN UYGULADIM AMA HERHANGİ BİRŞEY OLMADI CİHAZI AÇIYORUM PİRANHA YAZISI ÇIKIYOR RESET TUŞUNA BASILI TUTUYORUM HİÇ BİRŞEY OLMUYOR

Sayın 2428gokhan,

Farklı bir sd kartla deneyin 512MB yada 1gb hafıza kartıyla yazılım yüklemesi yapınız.

Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.