Şimdi Ara

Piranha Destek Cevaplıyor (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.122
Cevap
249
Favori
944.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemkar1

Merhaba,

Piranha leon marka bir navigasyon sahibiyim. İçindeki yazılım yanlışlıkla silindiği için rom dosyasına ihtiyacım var. Mümkünse göndermenizi rica ederim.

Teşekkürler.

Sayın cemkar1,

Leon modeli cihazlarımız iki versiyondur, dogru yazılımı (rom) size gönderebilmem için cihazın arka kısmında yer alan seri numarasını bana iletmeniz gerekmektedir.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kormemis

ipone ve ipadime piranha yazılımını kurdum , piranhanın sadece benim elle çizdiğim yoldan gitmesini istiyorum , kendisinin trafiğe göre ya da en kısa yoldan çizdiği yoldan gitsin istemiyorum.

mesela ben bir rota belirleyeceğim ve eşim o yoldan gidecek. bunu yapmaya uğraşıyorum ama başarılı olamadım. yardımcı olursanız sevinirim

Sayın kormemis,

Google eart üzerinden rotanızı çizip kml olarak bilgisayarınıza kayd edin, cihazı usb modunda bilgisayarınıza bağlayın, kml dosyasını Piranha klasörü içerisinde yer alan (favourites) klasörüne kopyalayın. Bilgisayar bağlantısını kesin, nevigasyon menüsünden benimpiranham/verial/gönder bölümüne girin favorileri içe aktar seçimiyle rotayı kayd edebilirsiniz. Dilerseniz Seyehat rehberi seçimiylede aynı işlemi yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: catil

selamlar benim cihaz alınalı baya bir süre oldu fakat hiç güncelleme yapamadım güncelleme ücretsiz mi onu da tam anlamadım nasıl güncelleme yapacağım naviextras com dan Naviextras Toolbox diye bir şey indirdim programı açtım cihazı bağladım pc ye cihaz içeriği doğrulanıyor diyor uzun süredir başka hiç bir şey olmuyor ...
    cihaz pirahna fuga 5 inç modeli................

üç kere aynı soruyu sorum hep arada kaynıyor cevaplanmıyor.........................

üç kere aynı soruyu sorum hep arada kaynıyor cevaplanmıyor.........................

Sayın catil,

Öncelikle naviextras toolbox programını bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp yeniden kurun, daha sonra;

Öncelikle cihazınıza güncelleme yapabilmeniz içinhttp://www.naviextras.com sitesine üye olup, kullanıcı adı ve şifre almanız gerekmektedir.

Sonrasında yapacağınız işlemler:

• Navigasyon cihazınızı PC’nize bağlayınız
    • Cihazınızın ekranında çıkan USB seçeneğini seçiniz
    • Naviextras Toolbox Programını açtığınızda 1- 3 dk bekleyiniz
    • Bilgisayar ekranında bağlandı uyarısı geldikten sonra
    • Naviextras Toolbox üzerinde Kullanıcı adınız ve şifreniz ile oturum açmak için Oturum Aç kutucuğunu tıklayınız.
    • Güncellemeler kutucuğuna tıkladığınızda cihazınıza ait güncellemeleri yükleyebilirsiniz.

Cihaz içeriği dogrulanıyor kısmında internet bağlantınız üzerinden naviextras serverlerine ulaşmaya çalışıyor ayrıca güvenlik duvarı yada virüs programınız erişimi engelliyor olabilir

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mobidik64

İlgi ve alakalarınızdan dolayı çok teşekkür ederim

uzun zamandan sonra piranha destek tam destek olmuş başarılarınızın devamını dilerim..

Sayın mobidik64,

Rica eder, cihazı iyi günlerde kullanamanız dileğimizle.

İyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tamer DURAN

Rıdvan bey merhaba. Söylediğiniz gibi gps antenini kontrol ettim ve benim hatam olarak gps kablosunun teyp bağlantı ayağı ile aracın şaşesi arasına sıkıştırmamdan mütevellit deforme olduğunu ve çalışmaz durumda olduğunu tespit ettim.Söylediğiniz gibi gps anteni temininde bana yardımcı olmanızı istiyorum. Gecen bu süre içinde bana samimiyetle ve sabırla zaman ayırıp arızanın giderilmesi hakkında yardımcı olduğunuz için size ve diğer piranha çalışanlarına çok teşekkür ederim. Tamer DURAN

Sayın Tamer DURAN,

İlgi ve alaknızdan dolayı biz teşekkür ederiz. Alıcı adınızı ve adresinizi Pm den bana iletirseniz gün içerisinde adresinize aras kargo aracılığıyla gps anteni gönderimi yapılacaktır.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonyabi

iyi günler. ben yaklaşık 2 ay önce tv özellikli piranha avatar cihazdan aldım. ürünle ilgili şöyle bir sıkıntım var.

ürünü açınca ortalama 13 ila 19 dk arasında uydu bulamıyor. bu süre sonunda uydudan sinyal alabiliyor. oysa ki benim iphone açar açmaz konumumu buluyor.

ayrıca 2 hafta önce ankara kızılayda idim. cihazı açtım yol bulsun diye. 20 dk bağlanmasını bekledim bağlanmadı. daha sonra ankaradan çıktım otoban girişine yakın bağlandı.

bu cihazlar bu kadar geç mi bağlanıyor. yoksa bende ki cihaz mı böyle. dünde bir çok kez müşteri hizmetlerini aradım "0212 599 00 88" telefonu açan olmadı.

Sayın sonyabi,

Gps navigasyon cihazları uydu bağlantı süresi ortalama 3 dk dır. 20 dk sürüyorsa cihazınızın harita menüsünden yönet/kullanıcı veri bilgisi/varsayılan ayarlara sıfırla seçeneği ile cihaz ayarlarını sıfırlayın, bu işlemden sonra açık alanda 3 ila 9 dk arasında gps sinyali alacaktır. İlk gps baglantı süresi 3 ila 9 dk arasında sürmektedir.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: exper26

Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

Alıntıları Göster
    Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz
  • quote:

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piranha Destek

quote:

Orijinalden alıntı: disaster38

Merhaba Sayın Piranha Destek yetkilisi

Piranha Encore model navigasyonlu teyp alıp Renault Laguna 2005 model arabama takmak istiyorum. arabada 2 teyp boşluğu var ve yere uygunluğu konusunda sıkıntı olacağını düşünmüyorum. ancak direksiyon kumandasının teypte aktif olup olmayacağını merak ediyorum. bu konuda ne yapmam gerekiyor? sivas'ta özel bir firma, kumandanın çalışmayacağını söyledi. kayseri'de cihazı taktırabileceğim anlaşmalı bir yeriniz var mı, yoksa direksiyon kumandasını kullanmam imkansız mı?

şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

Sayın disaster38,

Encore double din modelimiz standart double din ölçülerindedir, olası boşlukları kapatmak için kutu içeriğinde çerçeve bulunmaktadır.

Direksiyon kumandalarının geneline uyumludur formda bu konuyla ilgili Dj_ByKadir arkadaş anlaşılır bir şekilde baglantıyı nasıl yapılabileceğini belirtmiştir. Konuyuhttp://forum.donanimhaber.com/m_53810392/mpage_34/key_/tm.htm sayfasından araştırabilirsiniz.

Kayseride anlaşmalı olduğumuz bir servisimiz bulunmamaktadır. Aracın teknik servisinde yada montaj konusunda uzman bir ustaya bağlantıyı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Montajı yapacak arkadaşa yukardaki linkte yer alan bağlantı şemasını gösterirseniz gerekli baglantıyı kolaylıkla yapacaktır.

Kolay gelsin.

merhaba

cuma günü piranha encore ürünü alıp bugün montaj için ustaya bıraktım yalnız usta direksiyon kumandasını bağlayamadığını yukarıdaki verdiğim tarih neticesinde encore nin sürekli sinyal aldığını söyledi teknik konulardan anlamadığım için bu söylediğine cevap olarak yaptırabileceğim birşey var mı aracı bıraktığım yer haber bekliyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: salihgelgec

quote:

quote:

Piranha Encore model navigasyonlu teyp alıp Renault Laguna 2005 model arabama takmak istiyorum. arabada 2 teyp boşluğu var ve yere uygunluğu konusunda sıkıntı olacağını düşünmüyorum. ancak direksiyon kumandasının teypte aktif olup olmayacağını merak ediyorum. bu konuda ne yapmam gerekiyor? sivas'ta özel bir firma, kumandanın çalışmayacağını söyledi. kayseri'de cihazı taktırabileceğim anlaşmalı bir yeriniz var mı, yoksa direksiyon kumandasını kullanmam imkansız mı?

Sayın disaster38,

Encore double din modelimiz standart double din ölçülerindedir, olası boşlukları kapatmak için kutu içeriğinde çerçeve bulunmaktadır.

Direksiyon kumandalarının geneline uyumludur formda bu konuyla ilgili Dj_ByKadir arkadaş anlaşılır bir şekilde baglantıyı nasıl yapılabileceğini belirtmiştir. Konuyuhttp://forum.donanimhaber.com/m_53810392/mpage_34/key_/tm.htm sayfasından araştırabilirsiniz.

Kayseride anlaşmalı olduğumuz bir servisimiz bulunmamaktadır. Aracın teknik servisinde yada montaj konusunda uzman bir ustaya bağlantıyı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Montajı yapacak arkadaşa yukardaki linkte yer alan bağlantı şemasını gösterirseniz gerekli baglantıyı kolaylıkla yapacaktır.

Kolay gelsin.

merhaba

cuma günü piranha encore ürünü alıp bugün montaj için ustaya bıraktım yalnız usta direksiyon kumandasını bağlayamadığını yukarıdaki verdiğim tarih neticesinde encore nin sürekli sinyal aldığını söyledi teknik konulardan anlamadığım için bu söylediğine cevap olarak yaptırabileceğim birşey var mı aracı bıraktığım yer haber bekliyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

teşekkürler

Sayın salihgelgec,
    http://forum.donanimhaber.com/m_53810392/mpage_34/key_/tm.htm adrinde yer alan şemayı ve nasıl yapıldığına dair yazıyı montaj yapan ustaya gösterirseniz sorunsuz montajı yapacaktır.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piranha Destek -- 3 Eylül 2012; 13:28:38 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sayın disaster38,

Kolay gelsin.

merhaba

teşekkürler

Sayın salihgelgec,
    http://forum.donanimhaber.com/m_53810392/mpage_34/key_/tm.htm adrinde yer alan şemayı ve nasıl yapıldığına dair yazıyı montaj yapan ustaya gösterirseniz sorunsuz montajı yapacaktır.

Kolay gelsin.

tekrar merhaba

ustaya bahsettiğiniz açıklama ile montaj şemasını gönderdim ama bu kullanılan dirençlerin kaç ohm olduğunun söylenmesi gerektiğini söyledi siz bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Dirençlerin kaç ohm olması gerektiği ile ilgili?

teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sayın disaster38,

Kolay gelsin.

merhaba

teşekkürler

Sayın salihgelgec,

Kolay gelsin.

tekrar merhaba

ustaya bahsettiğiniz açıklama ile montaj şemasını gönderdim ama bu kullanılan dirençlerin kaç ohm olduğunun söylenmesi gerektiğini söyledi siz bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Dirençlerin kaç ohm olması gerektiği ile ilgili?

teşekkürler

Sayın salihgelgec,

Direnç değerleri Ω yada KΩ olarak kullanılabilir. Direksiyon kumandanızda 5 tuş var diyelim, 5 farklı direnç kullanmanız gerekmekte örneğin; 100, 200, 300, 400, 500 ohm, degerleri tam verdim tabiki bu değerler farklıda olabilir. Her tuş için farklı değerdeki bir direnci kullanmak gerekiyor.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piranha Destek -- 3 Eylül 2012; 14:35:49 >

• merhaba

bi halledemedik kumanda işini teknik konulardan anlamadığımız için uğraşıyoruz firma bu şemaya göre tarif verebilirmi diye bir talepte bulundu yardımcı olursanız tekrardan çok sevinirim.

teşekkürler

• quote:

merhaba

bi halledemedik kumanda işini teknik konulardan anlamadığımız için uğraşıyoruz firma bu şemaya göre tarif verebilirmi diye bir talepte bulundu yardımcı olursanız tekrardan çok sevinirim.

teşekkürler

/>

Sayın salihgelgec,

Resimde görüldüğü gibi dirençlerin bir ucu şaseye, bir ucu ilgili tuşa, tuşların bir ucuda yönetim kablosuna bağlanacak. Bu şekilde bağlantı yapmanız gerekmektedir.

Kolay gelsin.

• Kimden: Piranha Destek
    Kime: hsmeteriz
    Tarih: 22 Ağustos 2012; 11:30:41
    Başlık: HARİTA

Sayın hsmeteriz,

İnanın sizin notunuz masamda duruyor bu gün sonuçlandıramazsam size güncel haritanın yüklü olduğu igo haritasını göndereceğim.

Kolay gelsin.

Rıdvan Bey pm'den mesaj gönderdim. Hala geri dönüş yapmadınız?
  • quote:

quote:

merhaba

teşekkürler

/>

Sayın salihgelgec,

Resimde görüldüğü gibi dirençlerin bir ucu şaseye, bir ucu ilgili tuşa, tuşların bir ucuda yönetim kablosuna bağlanacak. Bu şekilde bağlantı yapmanız gerekmektedir.

Kolay gelsin.

şemayı aynı şekilde gönderdim ama dirençlerin bağlıntısı ile ilgili şunu soruyorlar;

Benim sordugum soru butun direncler tek tek dugmeden mi cikacak yoksa paralellimi olacak tek tek olacak sa kumanda dagitalacak icinden uclar ayrilacak çunku normalde hepsi tek kablo olarak cikiyor paralel olacaksa zaten hepsi bir o zaman bir sorun yok bencede olmasi gereken tek tek cikis alinip baglanmasi siz isterseniz onlarin onerdigi veya bildigi yerde kumanda sistemini baglatin biz genel sistemi calistirdik her sey normal cihaza zarar gelir sonra biz ugrasmayalim isterseniz saat 5 gibi araciniz hazir alabilirsiniz .

Saygılarımla

• aracı teslim almaya gidiyorum şu an son olarak üstteki soruyada cevap verirseniz kumanda işini halledip sorunsuz montajı bitirmiş olacağım.

teşekkürler
  • navajo marka navigasyonuma güncelleme yaptım.fakat tekrar açtığımda ( navigasyon yazılım dosyası yerini kontrol edin) diye bir uyarı alıyorum kullanamıyorum.ne yapmam gerek lütfen yardım edin
  • . . .

Merhaba.
    Bir kaç gün önce Piranha İnfiniti HD White 5" modelini aldım.
    İlk denemeleri yaparken. Şehir dışına çıkınca birden harita görüntüsü siyah, gri ve mavi tonlarına dönüştü. Bu şekilde rota takibi yapmak oldukça zor.
    Bu bir sistem ayarmıdır? ve bu ayarı değiştirmek mümkün mü? (ekran görüntüsü ekleyebilirim)

. . .
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.