Şimdi Ara

Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
6
Favori
73.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir önceki konunun link'i;http://resim.donanimhaber.com/m_53532666/mpage_1/key_/tm.htm

Buradan devam edelim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• js-20000 aldım.

biss nasıl girerim. menüsü pek bi karışık.

aynı anda 2 tv ye görüntü nasıl aktarırım. Bimeks' e öyle yazıyorda.

Jameson JS-20000 FTA

* FTA
    * RS-232, Scart
    * 2500
    * 1.0, 1.2
    * Türkçe Dil Desteği
    * Ebeveyn kontrol
    * Favori Kanal Listesi Oluşturma
    * İki Farklı Tv de Görüntü
    * Çoklu Dilde Menü Desteği

birde ntv paketindeki kanallar frekansı doğru ama sinyal almıyor.
  • Merhaba,

Öncelikle @jameson_ 'a CCCam server ile alakalı açıklaması için teşekkür ederim.

Ben cihazı uzun bir araştırma sonucunda 2 gün önce Bimeks mağazadan elden aldım, cihazın üzerinde çizik vs. herhangi bir kusur yoktu ayrıca kasası da o kadar kötü değil. Cihazın gerek SD gerekse HD görüntü kalitesi bana gayet iyi geldi. Bence bu fiyata bu cihaz gayet iyi bir tercih olacaktır tabiki yazılım desteğinin sürmesi şartıyla. Bu arada yeni indirdiğim bazı "mkv" filmleri açamadım (mkv 5.0 ve üzeri versiyonlarla riplenmiş olanları) bununda yeni yazılımla çözülceğini temenni ediyorum.

İyi akşamlar...
  • bugün electro world de 3003 modelini inceledim dendiği gibi kasa kalitesi fena değil, cihaza elektrik bağlantısı yapılmadığı için öndeki mavi ışık şikayeti için bişey diyemem ama bazı arkadaşların abarttığı kadar kötü değil. scart çıkışı yok HD cihaz için büyük bir eksiklik değil ama olmadığını bilin fiyat olarakta 299 TL. bimeks webden 256 TL. ye almayanlara veya almak istemeyenlere duyrulur.
  • bende bimex mağazadan aldım tek ve açılmış teşhirdi yeni açılmış hiçbir kusuru yoktu teşhir diyince uydu cihazlarında yeni ürünse korkmayın alın zaten tekno marketlerde kullanmaları imkansız sistem yoktur d smart kullanırlar ama bir lcd tv teşhir olabilir mağazada kullanıp gönderebilirler cihazın serverını aktif ettim ama gömülü servırı beğenmedim 5-6 jssport 3-4 adult insan 2-3 tanede belgesel verir beni mutlu etmedi servırı görüntüsünü soruyordu bi arkadaş atlantadan iyimi diye evet atlantadan iyi modül girişi var en azından e sata var mkv var fiyat çokiyi ben kampanyadan 219 tl aldım şimdi 300tl bu rakkama bu özelliklere atlantadan çok iyi bence görüntü vu duo,danda iyi kendim cccam denemedim inşallah oda iyidir test edip görücez
  • Arkadaşlar cihazla ilgili en önemli tespitler alıntı'larda daha önce yapılmıştı !...

Dolayısı ile cihazı edinmek isteyenlerin tercihini belirleyecek en önemli etmen, cihazda
    bulunan e-sata portudur. E-sata kayıt işlevinde çok önemli avantajlar sağlamaktadır. E-
    sata'lı kayıtın avantajları için geçmiş mesajlarıma gözatabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

Cihazı aynı kablo ile çanaklara bağlayıp DM800 ile karşılaştırdım (loop çıkışından) , sonuçta
    HD görüntülerde kalite olarak söz edilecek fark görünmüyor DM ye göre olarak biraz daha
    ışık açılmış gibi biraz aydınlık görüntü veriyor.

SD görüntülerde ise Jameson keskinlik olarak biraz fazla, fakat bu bazı kalitesiz
    görüntülerde kenarlarda biraz tırtıklanma ve pixel dağılmasına sebep olabiliyor. Sonuçta
    kalitesiz SD görüntüde olmayan keskinliği suni olarak arttırmaya çalışırsanız böyle olabilir.

SD lerde DM800 e göre görülen bir fark da şu: eğer ekranda yoğun +
    hareketli bir sahne varsa aşağıdan geçen hareketli altyazı biraz bulanıyor, biraz dikkat
    ederseniz bunu farkediyorsunuz. Burada işlemci biraz kendini koyveriyor gibi.

Aynı durum HD yayınlarda da var mı ? detaylı bakamadım ya da yok / farkedilmiyor.

Bu durumlar bizim normalde HD film izlediğimiz 55" ekranda ve 2.5 -3 metreden kendini
    belli ediyor ama 40-42" için çok daha az etkili olacaktır, belki farkedilmeyecektir. 42"
    ekrana bağlayıp henüz deneyemedim.

MKV ve avi oynatma çok pratik, USB diski hemen tanıdı ve içindeki klasörleri gösterdi, ileri
    geri alma hızlı yavaş oynatma elinizin altında, fakat diskteki bazı klasörleri beğenmedi hiç
    açmadı nedeni anlayamadım daha doğrusu vakit olmadı.

16-17 GB boyutundaki Thor'u denedim hatasız oynattı görüntü olarak da sorun yok gayet
    net, yanlız 24p desteği yok galiba, TV görüntüyü 1080p 50Hz olarak görüyor. DTS HD MA
    5.1 sesi optikten Onkyoya hatasız aktardı. DTS HD 7.1 seslerde ne yapar onu
    deneyemedim, HDMI dan 5.1 iletimi var mı, downmix yapar mı onu da deneyemedim.

Sonuç olarak kalitesiz 3:4 SD yayınların bir an önce azalması onların yerine 16:9 ve HD
    yayınların artması gerekiyor, önümüzdeki senelerde gidişat böyle olur umuyoruz, zaten
    kaliteli bile olsa 16:9 ekranlarda 3:4 yayını izlemek bile çekilmez durumda.

selamlar+

Yorum için teşekkürler.

Özellikle SD görüntü işlemesi hakkındaki değerlendirmelerinizle, önemli ipuçlarına işaret
    etmişsiniz!

Bu incelemeden çıkarılacak sonuç; cihazda bulunan Zoran marka işlemcinin SD yayınları iyi
    ölçekleyemediğidir. (SD vasat scaling.)

Tüm bunlarla berraber, cihazdaki Zoran marka işlemcinin SD performansı; ALI 3602, 3606,
    NXP 8735, CSM 1203 ve NEC işlemcilerden biraz dahi iyi ölçekleme yapabildiğini
    göstermektedir.

ALI 3602 a, b serisi ve 3606 serisi ; Baff 2000HD, Yumatu HD, Next 18500HD,
    Seul x3 turboHD, FX HD, Titan HD, Seul HD2, Titan HD2 v.s. v.s.

NXP 8735 ; Inpax 9100HD, Amstrad 19100HD, 19500HD, Starcom 1005HD, Next 19500HD

CSM 1203 ; Seul chipbox HD

NEC ; Atlanta HD box

Bu itibarla cihazı edinmek isteyenlerin, yukarıda model ve seri numarası verdiğim işlemcili
    cihazlara göre, öncelikli olarak tercih edebilirler. Ancak şurasıda unutulmamalıdır ki, SD
    görüntüdeki kalite farkı, farkı farkettirecek düzeyde olmayacaktır.

Saygılar sevgiler.
  • her esata hdd uygunmudur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

her esata hdd uygunmudur .

Her esata hdd uygun olması gerekir.

Zamanında Next 2000 HD cihazda test ettiğim e-sata harddisk, western digital idi.
  • arkadaşlar kargom geldi çok şükür beklediğimden daha güzel bir ürün çıktı karşıma bence dış görüntüsü gayet güzel cihazın

ürünü bimeksten netten sipariş verdim cihazın teşhir veya defolu bir ürün gelme gibi bir durum yok ( bazı arkadaşlar bundan şikayet etmişlerdi hatta meaj atan olmuştu sanırım bimeks bu uyarıları dikkate almış ) sizin için bir kaç foto çektim telefonla çektiğim için çok net değil resimler birde cihazın naylonlarını çıkarmadım parlamalar ondan dolayı oldu.şu an cihaz kutusunda duruyor 15-20 gün sonra evime taşındığımda kullanıcağım o zaman performansıyla ilgili yorumlarımı yapıcağım.Dış görünüş açışından, kutudan hdmi kablo çıkması,kumandasının hoş olması,kullanma klavuzu tamamen türkçe en güzelide arkasında made in korea yazmasıyla benden geçer net oldu cihaz.umarım işinize yarar fotolar saygılar.

http://imageshack.us/photo/my-images/192/21102011020.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/836/21102011028.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/59/21102011021.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/219/21102011022.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/7/21102011024.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/828/21102011026.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/98/21102011027.jpg
  • quote:

Arkadaşlar cihazla ilgili en önemli tespitler alıntı'larda daha önce yapılmıştı !...

Dolayısı ile cihazı edinmek isteyenlerin tercihini belirleyecek en önemli etmen, cihazda
    bulunan e-sata portudur. E-sata kayıt işlevinde çok önemli avantajlar sağlamaktadır. E-
    sata'lı kayıtın avantajları için geçmiş mesajlarıma gözatabilirsiniz.

quote:

quote:

Cihazı aynı kablo ile çanaklara bağlayıp DM800 ile karşılaştırdım (loop çıkışından) , sonuçta
    HD görüntülerde kalite olarak söz edilecek fark görünmüyor DM ye göre olarak biraz daha
    ışık açılmış gibi biraz aydınlık görüntü veriyor.

SD görüntülerde ise Jameson keskinlik olarak biraz fazla, fakat bu bazı kalitesiz
    görüntülerde kenarlarda biraz tırtıklanma ve pixel dağılmasına sebep olabiliyor. Sonuçta
    kalitesiz SD görüntüde olmayan keskinliği suni olarak arttırmaya çalışırsanız böyle olabilir.

SD lerde DM800 e göre görülen bir fark da şu: eğer ekranda yoğun +
    hareketli bir sahne varsa aşağıdan geçen hareketli altyazı biraz bulanıyor, biraz dikkat
    ederseniz bunu farkediyorsunuz. Burada işlemci biraz kendini koyveriyor gibi.

Aynı durum HD yayınlarda da var mı ? detaylı bakamadım ya da yok / farkedilmiyor.

Bu durumlar bizim normalde HD film izlediğimiz 55" ekranda ve 2.5 -3 metreden kendini
    belli ediyor ama 40-42" için çok daha az etkili olacaktır, belki farkedilmeyecektir. 42"
    ekrana bağlayıp henüz deneyemedim.

MKV ve avi oynatma çok pratik, USB diski hemen tanıdı ve içindeki klasörleri gösterdi, ileri
    geri alma hızlı yavaş oynatma elinizin altında, fakat diskteki bazı klasörleri beğenmedi hiç
    açmadı nedeni anlayamadım daha doğrusu vakit olmadı.

16-17 GB boyutundaki Thor'u denedim hatasız oynattı görüntü olarak da sorun yok gayet
    net, yanlız 24p desteği yok galiba, TV görüntüyü 1080p 50Hz olarak görüyor. DTS HD MA
    5.1 sesi optikten Onkyoya hatasız aktardı. DTS HD 7.1 seslerde ne yapar onu
    deneyemedim, HDMI dan 5.1 iletimi var mı, downmix yapar mı onu da deneyemedim.

Sonuç olarak kalitesiz 3:4 SD yayınların bir an önce azalması onların yerine 16:9 ve HD
    yayınların artması gerekiyor, önümüzdeki senelerde gidişat böyle olur umuyoruz, zaten
    kaliteli bile olsa 16:9 ekranlarda 3:4 yayını izlemek bile çekilmez durumda.

selamlar+

Yorum için teşekkürler.

Özellikle SD görüntü işlemesi hakkındaki değerlendirmelerinizle, önemli ipuçlarına işaret
    etmişsiniz!

Bu incelemeden çıkarılacak sonuç; cihazda bulunan Zoran marka işlemcinin SD yayınları iyi
    ölçekleyemediğidir. (SD vasat scaling.)

Tüm bunlarla berraber, cihazdaki Zoran marka işlemcinin SD performansı; ALI 3602, 3606,
    NXP 8735, CSM 1203 ve NEC işlemcilerden biraz dahi iyi ölçekleme yapabildiğini
    göstermektedir.

ALI 3602 a, b serisi ve 3606 serisi ; Baff 2000HD, Yumatu HD, Next 18500HD,
    Seul x3 turboHD, FX HD, Titan HD, Seul HD2, Titan HD2 v.s. v.s.

NXP 8735 ; Inpax 9100HD, Amstrad 19100HD, 19500HD, Starcom 1005HD, Next 19500HD

CSM 1203 ; Seul chipbox HD

NEC ; Atlanta HD box

Bu itibarla cihazı edinmek isteyenlerin, yukarıda model ve seri numarası verdiğim işlemcili
    cihazlara göre, öncelikli olarak tercih edebilirler. Ancak şurasıda unutulmamalıdır ki, SD
    görüntüdeki kalite farkı, farkı farkettirecek düzeyde olmayacaktır.

Saygılar sevgiler.

Merhaba,

Ben cihazı son yazılımıyla kullanıyorum ama yukarıda bahsedilen alttan geçen hareketli yazılardaki bulanma bende mevcut değil belki yeni yazılımla giderilmiştir ben eski yazılımla hiç kullanmadım. Ama insanların bu sorunun giderildiğini cihazı alırken göz önünde bulundurması gerekir.

Zaten yukardaki değerlendirmeyi yapan arkadaşın daha sonraki mesajıda aşağıdadır.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jameson_

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jameson_

JS-3003 Ekim 2011 Version 2 yazılımıhttp://ebayi.jameson.com.tr/attachment.php?id_attachment=79
    JS-3004 Ekim 2011 Version 1 yazılımıhttp://ebayi.jameson.com.tr/attachment.php?id_attachment=80
    Her iki model için Kanal Listesihttp://ebayi.jameson.com.tr/attachment.php?id_attachment=81

Ekteki yazılımlar bugün tarihi ile web sitemizde de yayınlanmıştır. [OK]

Modeller her ne kadar aynı gibi olsada yazılımlar farklılık gösterebilmektedir.

Arkadaşlar gerekli cevaplar gayet olumlu ve yerinde, Kasa tasarım konusuna gelince ürünün bu konuda çok kötü bir kasası yok zira piyasada bulunan diğer ürünlere göre karşılaştırınca konuşulmamalı bizce. Tabi bu konuyu dikkate alıyoruz sınırlı sayıda mini full hd olarak yeni bir ürün yapmaya karar verdik aynı teknolojide, en azından kasayı gizlemek zor olmayacaktır.

Jameson: 2 sorum olacak:

1- 3003 için yeni yazılım neleri değiştiriyor yani şu anda üzerinde galiba haziran tarihli bir yazılım var değiştirmeye değer mi?

2- Yazılım yükleyince mevcut kanallar ve sıralama siliniyor mu, tekrar tarama yapmak gerekiyor mu?

ben FTA olarak taratıp kullanıyorum, hazır kanal listesi kullanmak istemiyorum sonradan istenmeyen 300-500 kanalı silmek daha zor oluyor adult vs.

Hiçbir şekilde, ana sw dosyası yüklenince kanal listesi silinmemektedir, ayrıca sunucu ayarlarınızda aynen değişmemektedir. Haziran yazılımına göre kesinlikle yazılımı güncellemeniz menfatinizedir, zira o tarihten bu tarihe TR lokasyonunda yaşanan birçok sorun giderilmiştir.

Kasa için birşey demiyorum artık...!

Son yazılımı yükleme ile altyazılardaki bulanma sorunu ortadan kalktı kesin olarak.

Başka neler düzeltildi bu konuda bilgi var mı?

• güncelemeyi yaptım ama her açılışta yeni sw var yükleyin çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

güncelemeyi yaptım ama her açılışta yeni sw var yükleyin çıkıyor

USB takılı ise içindeki yazılımı gördükçe o uyarı çıkıyor. Yazılımı usbden silerseniz uyarı kaybolur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bama12

bende bimex mağazadan aldım tek ve açılmış teşhirdi yeni açılmış hiçbir kusuru yoktu teşhir diyince uydu cihazlarında yeni ürünse korkmayın alın zaten tekno marketlerde kullanmaları imkansız sistem yoktur d smart kullanırlar ama bir lcd tv teşhir olabilir mağazada kullanıp gönderebilirler cihazın serverını aktif ettim ama gömülü servırı beğenmedim 5-6 jssport 3-4 adult insan 2-3 tanede belgesel verir beni mutlu etmedi servırı görüntüsünü soruyordu bi arkadaş atlantadan iyimi diye evet atlantadan iyi modül girişi var en azından e sata var mkv var fiyat çokiyi ben kampanyadan 219 tl aldım şimdi 300tl bu rakkama bu özelliklere atlantadan çok iyi bence görüntü vu duo,danda iyi kendim cccam denemedim inşallah oda iyidir test edip görücez

Gömülü server?

Server içinde mi geliyor cihaz? Ne kadar sürelik bir server?

3003 modelini TV'ye scart girişinden bir aparatla bağlayamaz mıyız? Arka plan resmi var mıdır nette bulamadım burada da göremedim.

Cihazı tüplü tv'de kullanmayı düşünüyorum. Panelde zaten dahili uydu var bunu da 2. tv'ye takıp dreambox500s'i emekli ederim. Cihazın Ccam performansı nasıl deneyen oldu mu?
  • rca-scart dönüştürücü ile bağlantı yapabilirsiniz, ccam performansı 500s i tutmaz, gömülü server dedikleri bazı hotbird kanalları için geçerliymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

bende bimex mağazadan aldım tek ve açılmış teşhirdi yeni açılmış hiçbir kusuru yoktu teşhir diyince uydu cihazlarında yeni ürünse korkmayın alın zaten tekno marketlerde kullanmaları imkansız sistem yoktur d smart kullanırlar ama bir lcd tv teşhir olabilir mağazada kullanıp gönderebilirler cihazın serverını aktif ettim ama gömülü servırı beğenmedim 5-6 jssport 3-4 adult insan 2-3 tanede belgesel verir beni mutlu etmedi servırı görüntüsünü soruyordu bi arkadaş atlantadan iyimi diye evet atlantadan iyi modül girişi var en azından e sata var mkv var fiyat çokiyi ben kampanyadan 219 tl aldım şimdi 300tl bu rakkama bu özelliklere atlantadan çok iyi bence görüntü vu duo,danda iyi kendim cccam denemedim inşallah oda iyidir test edip görücez

Gömülü server?

3003 modelini TV'ye scart girişinden bir aparatla bağlayamaz mıyız? Arka plan resmi var mıdır nette bulamadım burada da göremedim.

Cihazı tüplü tv'de kullanmayı düşünüyorum. Panelde zaten dahili uydu var bunu da 2. tv'ye takıp dreambox500s'i emekli ederim. Cihazın Ccam performansı nasıl deneyen oldu mu?

evet server içinde geliyor firma yetkilisi bir arkadaş vardı serverın 1 yıldan az olmayacağını söylemişti.
    bu cihazın birebir aynısının scart girişli olan modeli js-3004 bu cihaza bakın derim.
    http://imageshack.us/photo/my-images/828/21102011026.jpg/
    buda arka plan resmi ben paylaşmıştım sanırım gözünüzden kaçmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: MSerkanXXX

quote:

quote:

Gömülü server?

evet server içinde geliyor firma yetkilisi bir arkadaş vardı serverın 1 yıldan az olmayacağını söylemişti.
    bu cihazın birebir aynısının scart girişli olan modeli js-3004 bu cihaza bakın derim.

3003 ile 3004 aynı scart dışında
  • quote:

Orijinalden alıntı: MSerkanXXX

quote:

quote:

Gömülü server?

Jameson nickli arkadaş açıklama yapmış. 3003'de sanırım scart bağlantı için çıkış var ancak Scart şeklinde değilde Yuv ve/veya kulaklık jakı gibi AV çıkışı olarak olduğundan Scartsız muamelesi görmüş cihaz kullanıcılardan gibi bir anlam çıkardım mesajından.

Resimde de zaten scart için gerekli çıkışlar görülmekte DVB-S tuner girişinin yanında hemen:

Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 23 Ekim 2011; 0:52:22 >
  • kompozit çıkış mevcut
  • selamlar ben de bir adet jameson js-3003 satın aldım. ekim firmware i hemen uyguladım

kanald hd yi star hd yi izlemenin yolu nedir?
    server olayı nasıl oluyor? ne işe yarıyor?

cevaplar için şimdiden çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahho88

selamlar ben de bir adet jameson js-3003 satın aldım. ekim firmware i hemen uyguladım

kanald hd yi star hd yi izlemenin yolu nedir?
    server olayı nasıl oluyor? ne işe yarıyor?

cevaplar için şimdiden çok teşekkürler

dsmart modül olmadan izleyemezsin. onlar paralı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.