Şimdi Ara

Altın Yatırımı Yapmak isteyenler için Fırsatlar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.326
Cevap
61
Favori
128.123
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüm yatırımlık altın çeşitlerinde Bonus kartile şimdi al Şubat'ta öde ve hem de 12 taksitde öde kampanyası oldukça etkili gözüküyor.Piyasa fiyatlarına çok uzak değil,benim için tek handikap Bonus Kartımın olmaması :(.
    Örnek vermek gerekirse serbest piyasada 1 adet ATA Altın satış: 695 TL. , burda ise 727TL.ye geliyor,hem de şubatta ödemeye başlıyorsunuz 12 taksitte.

http://www.hizlial.com/Hizlilistele.aspx?CatID=109170&utm_source=Mailing&utm_medium=1710_336&utm_campaign=altin&refid=336

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdin34 -- 22 Ekim 2011; 23:39:26 >

• Bu mesajı yazdığımdan beri Hızlı al sitesine giremiyorum.Beni banladılar mı ne yaptılar anlamadım,yada millet hücum etti altın almaya,sitede arbede yaşanıyor şu an :))))))
  • Lira Kalın (Ata Lirası)...659,70........672,34

Ata lira 672 TL şu an. Taksiti artık hemen hemen her yer yapıyor.
  • Hocam ben şu an world kartda bu şekilde bi kampanya olsa ,şubatda al 12 taksitte öde hemen alırdım,ihtiyacım vardı.Maalesef Bonus yok.
    Bu arada ben Kadıköyde geçen gün birkaç kuyumcuya kredi kartı ile Ata altın almak istediğimi söylediğimde, bana verdikleri fiyat 12 taksitte 770-800TL. aralığında oldu.
  • siteye bende dün giremedim
  • Aynı fırsatı ben de farkettim ama sabah konu açmaya fırsatım olmadı. yaklaşık vade farkı ve piyasayla arasındaki farkı hesapladığınızda ortalama %10 daha pahalıya altın alıyorsunuz. ama 4 ay sonra ödemeye başlayıp 12 taksitte ödemek güzel bi fırsat bence. özellikle uzun vadede altını satmayı düşünmeyenler için çok sıcak fırsat..

üfe'ye göre geçen yılbaşından beri ortalama %35-40 civarında, tüfe'ye göre ise ortalama %49 civarında getirisi olan bir yatırım aracı için %10'luk risk göze alınabilir.
  • aldım bakalım.
  • arkadaşlar fırsat yeni değil yaklaşık 2 aydır devam eden tüm ürünlerde geçerli bir fırsat. Ama hizlial yeni yeni üyelere mail gönderip altın üzerinden bilgilendirme yapmaya başladı.

gold magazacılık bu kampanyayı yılda 2 kez 6 ay için yapıyor 4. ayda şimdi al 6 ay sonra öde olarak kampanya vardı ve ben o zaman altın almıştım geçen ay ilk taksiti ödedim.

sayın @bluerdem altının getirisinden bahsetmiş ama unutmamak lazım ki 6 - 7 ve 8. aylarda ortodoğudaki karışıklık, amerikanın borç durumundaki belirsizlik ve euro bolgesinin durumu hepsi bir araya gelince %20 gibi hızlı bir yükseliş oldu. ons fiyatı 1912 $ olan altın şu anda 1655 $. ( 1 ons = yaklaşık 31 gr )

Ve ekonomistler altındaki kar realizasyonunun devam edeceğini ( düşüşün) belirtiyor, tabiki onların her dediği dogru çıkacak diye bir kural yok ama adımları temkinli atmak lazım çünkü zaten %12 veya 13 fazla fiyatla altını alıcaz birde % 5-6 fiyat gerilerse %20 zarar edilir.

• Bonus kampanyasında şöyle bir ibare var;
    * Altın alımlarında taksit erteleme geçerli, peşin fiyatına 12 taksit uygulaması geçerli değildir.

Tabi ürünün ödeme seçeneklerinde 12 taksitli fiyatı, peşin fiyatı ile aynı. Biraz kafa karıştırıcı bir ibare olmuş.
  • gold ve gold kurluşu olan hızlıaldan uzak durun derim heleki altın vs gibi yüklü miktarda para getiren işlemlerde. önce bir şikayet var ve ekşisözlüğü okuyun. param değerlensin diye sipariş verirsiniz ürününüzü göndermeyip iptal ederler paranızıda taksit taksit geri öderler adamlara bedavaya kredi vermiş olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thsn_can

gold ve gold kurluşu olan hızlıaldan uzak durun derim heleki altın vs gibi yüklü miktarda para getiren işlemlerde. önce bir şikayet var ve ekşisözlüğü okuyun. param değerlensin diye sipariş verirsiniz ürününüzü göndermeyip iptal ederler paranızıda taksit taksit geri öderler adamlara bedavaya kredi vermiş olursunuz.

taksit taksit yatıran adamlar değil banka adamlar direk geri veriyor bankaya
  • bu fiyatlardan altına yatırım yapılmaz, elinizde patlamasın sonra
  • bu altını şimdi bu fiyata alsak satmaya kalktığımızda bugün ne kadara satabiliriz ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetuEs

bu altını şimdi bu fiyata alsak satmaya kalktığımızda bugün ne kadara satabiliriz ki

altın bu belli mi olur, ama kar amacıyla alınmaz
  • Diyelim bu paketi aldık.
    http://www.hizlial.com/altin-hediye/altin-taki/4-paket-10-ziynet-ceyrek-altin-pembe-kese_24.002.4086.0009.htm

Altının tanesi 180 TL ye gelecek çeyrek.
    Şubat ayı geldiğinde 190 dan bozdursak, hadi taş çatlasın 200 olsa.
    20x10=200 TL kar ederiz.
    Bilmiyorum değermi.
  • Ben hızlıaldan 2,3 kere altın aldım, sorun yaşamadım

Yalnız o zamanlar bonus puanla alışveriş yapınca havale fiyatından işlem görüyordu şimdi havale yada taksit aynı fiyat
  • şuan almayın sadece bugün altın ons fiyatı 50$ düştü. (-%1.50) 2 güne ordaki fiyatlara yansır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri

Diyelim bu paketi aldık.
    http://www.hizlial.com/altin-hediye/altin-taki/4-paket-10-ziynet-ceyrek-altin-pembe-kese_24.002.4086.0009.htm

20x10=200 TL kar ederiz.
    Bilmiyorum değermi.

Arkadaşım diyelim ki diye hesap yapılırsan kar ve zarar kardeştir diyip başına gelenlere katlanacaksın. Neden diye sorarsan her inişin bir çıkışı her çıkışında bir inişi vardır tezinden yola çıkasrak, geçen ay zirve yapan altın şimdi düzeltme yapıyor yani düşüşte. Hee nereye kadar düşer bilinmez ama bugun saat 13:57 de yorum yaparken altın 1655 $ idi şimdi 1638 $. yani 1 saat içinde yaklaşık olarak gramda 1 $ lik kayıp var.

Yani güncel fiyattan konuşursak şu an kuyumcunun çeyrek altın alış fiyatı 156 TL. sen 180 TL.den altın aldığında -24 TL ile başlamış olacaksın.

http://hasaltin.com/?p=anasayfa

Şimdi kimse "altın almayın diyorum diye anlamasın" ama altının düşüşlerinin durdugu yerden alış yapın ki maliyetiniz düşük olsun ( alış satış arası farkta 12 taksit için %10 uygundur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangeraus -- 18 Ekim 2011; 15:21:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fguler91

quote:

Orijinalden alıntı: thsn_can

gold ve gold kurluşu olan hızlıaldan uzak durun derim heleki altın vs gibi yüklü miktarda para getiren işlemlerde. önce bir şikayet var ve ekşisözlüğü okuyun. param değerlensin diye sipariş verirsiniz ürününüzü göndermeyip iptal ederler paranızıda taksit taksit geri öderler adamlara bedavaya kredi vermiş olursunuz.

taksit taksit yatıran adamlar değil banka adamlar direk geri veriyor bankaya

katılıyorum

bilmeden konuşunca böyle oluyor sen ürünü taksitle satın almışsan banka sana peşin iade etmez,bu ülkedeki bankacılık sistemi müşteriyi ezmek üzerine kurulmuştur,burada firmanın suçu yok.kaldı ki vatandaş olarak kimseninde bu sisteme gıkı çıkmadığına göre, daha fazla yoruma da gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

quote:

Orijinalden alıntı: Poyri

Diyelim bu paketi aldık.

20x10=200 TL kar ederiz.
    Bilmiyorum değermi.

Arkadaşım diyelim ki diye hesap yapılırsan kar ve zarar kardeştir diyip başına gelenlere katlanacaksın. Neden diye sorarsan her inişin bir çıkışı her çıkışında bir inişi vardır tezinden yola çıkasrak, geçen ay zirve yapan altın şimdi düzeltme yapıyor yani düşüşte. Hee nereye kadar düşer bilinmez ama bugun saat 13:57 de yorum yaparken altın 1655 $ idi şimdi 1638 $. yani 1 saat içinde yaklaşık olarak gramda 1 $ lik kayıp var.

Yani güncel fiyattan konuşursak şu an kuyumcunun çeyrek altın alış fiyatı 156 TL. sen 180 TL.den altın aldığında -24 TL ile başlamış olacaksın.

http://hasaltin.com/?p=anasayfa

Şimdi kimse "altın almayın diyorum diye anlamasın" ama altının düşüşlerinin durdugu yerden alış yapın ki maliyetiniz düşük olsun ( alış satış arası farkta 12 taksit için %10 uygundur)

Hocam peki altının düşüşlerinin durduğu yeri nasıl anlarız veya bununla ilgili bi öngörünüz var mı? Şu an alınmaz mı,beklemek mi lazım?Görüşleriniz için teşekkürler...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.