Şimdi Ara

PHILIPS 9 SERISI KULLANICILARI [ANA KONU] (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.674
Cevap
13
Favori
156.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bigbooss

quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

quote:

Orijinalden alıntı: Crossruff

Arkadaşlar, 9 serisinde web browser var mı?

Web browser var, flash desteği yok.

bende internet olmadığı için tam bilemiyorum ama. kullanan arkadaşlar youtube ye filan girdiklerini söylüyorlardı.
    şimdi bizim tvlerde internette ne yapabiliyoruz ? dizi sitelerinden dizi - ya da film filan seyredebilirmiyiz , youtube de gezebilirmiyiz ?

www.dizimag.com adresinden HD dizi izleyebilirsiniz.iphone ve ipad kullanıcıları gibi html destekli sitelerden film ve dizi izlenebiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• anladım. herşeye rağmen işimizi görebiliyoruz yani.
  • arkadaşlar HOPARLÖRDEKİ ÇIT ÇIT SESİ benim canımı sıkıyor açıkçası.

bu bence yazılımsal bir şey değil bence.

tamamen donanımsal birşey hatta elektriksel bir olay.

ben tv mi devamlı 2 aydır ups ile kullanmama rağmen oluyor.ups çıkarsam bile yine oluyor.

bu konuya bir yoğunlaşsak nasıl olur acaba?

yurt dışı forumlara bakan varmı acaba bu konu ile ilgli?

benim 9705E 5+1 ses sistmei bağlı olduğu için aynı anda 5 hoparlörden çıt çıt sesi gelince ister istemez frekansı yükseliyor sesin...
  • Bilgi olsun diye yazıyorum, 2011 serisi TV'mde bu ses problemi yok. Sanırım 2010 modellere özgü birşey? Philips foruma bakmanızı tavsiye ederim.
  • dün bir şey farkettim. içerisi zifiri karankıl olduğunda televizyonda tamemn siyah ekran olduğunda amblight kapalı olduğu halde tv nin sağ ve sol tarafındaki ledler çok kısık bir şekilde yanıyıor , tvyi kapattığımda sönüyor. tekrar açtığımda yine aynı şekilde bir ortamda sağ ve sol ledler çok çok kısık şekilde yanıyor.

ve led lambalardan kaynaklandığını düşündüğüm buzzing gibi inceden bir ses geliyor bunun nedeni nedir ? bir sorun mu acaba ? orada bir kaçak var gibi geldi bana. eğer bu bir sorun sa ben bunu servise nasıl anlatırım adam bu kadar karanlıkta görünen bir şeyi ne yapacan diyebilir servisleri biliyorsunuz. daha önce de bir sürü problem yaşamıştım servisle ve kendi çabamla halletmiştim.

sizde zifiri karanlıkta akşam üzeri lütfen bir deneyin. ekran tamamen karanlık olsun , örneğin sinyal olmayan bir kanala gelin ya da tv yi başka bir moda geçirin ekranda ışık yayacak hiçbir şekilde bir şey olmasın

@@@drangelman çıt sesi bende de oluyor ama kafaya takmıyorum. bir sorun olmaz herhalde.
    bu arada tv nin garanti süresini uzatabiliyormuyuz acab ?

• Karanlıkta ledlerin kısık yanması normal, çıt sesi ise sadece hdmi de oluyor, ben scartda denedim hiç çıt gelmedi, ama denemek için hd sat reciveri hdmi2 ye bağladığımda çıt sesleri geldi birde tam emin değilim ama atv de sanki daha çok sık yapıyordu çıt sesini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

Karanlıkta ledlerin kısık yanması normal, çıt sesi ise sadece hdmi de oluyor, ben scartda denedim hiç çıt gelmedi, ama denemek için hd sat reciveri hdmi2 ye bağladığımda çıt sesleri geldi birde tam emin değilim ama atv de sanki daha çok sık yapıyordu çıt sesini.

amblihgt kapalı olsa bile tamemen karanlık bir ortamda görülecek kadar çok kısık bir şekilde ledlerin yanması normal yani ? o zaman bir problem yok. doğru anladım sanırım. ?
  • quote:

quote:

Karanlıkta ledlerin kısık yanması normal, çıt sesi ise sadece hdmi de oluyor, ben scartda denedim hiç çıt gelmedi, ama denemek için hd sat reciveri hdmi2 ye bağladığımda çıt sesleri geldi birde tam emin değilim ama atv de sanki daha çok sık yapıyordu çıt sesini.

amblihgt kapalı olsa bile tamemen karanlık bir ortamda görülecek kadar çok kısık bir şekilde ledlerin yanması normal yani ? o zaman bir problem yok. doğru anladım sanırım. ?

Benim tv yi kasım 2011 de almıştım,kesinlikle ses sorunu yok.Kaliteli bir scartla kullanıyorum.Evimdeki hiçbir 9000 serisi tv de en ufak ışık kaçırma durumu yok,sadece diğer iki odadaki samsung b7000 de kör olacak şekilde ve phil 8404 de az var.Görüntü ayarlarınız ne şekile bilmiyorum ama önemli bir konu.Dinamik kontrast kapalı,dinamik arka ışık en iyi görüntü şeklinde ayarlayınız ve tekrar bakınız.Bazı kullanıcılar vividci olduğundan ne varsa sonuna kadar açıyor,sonra da görüntü kirliliği oluşuyor.

• Arkadaşım bende aylardır kullanıyorum scart ile sd uyduda hiç çıt sesi veya başka bir problem olmadı. 3 -4 gün hd uydu bağladım hdmi2 den ve çıt seslerini bende duydum hemde sıkça. ambilight ise tam siyah ekran gösterirken ledler kısık olarak beyaz renkde yanmaya devam ediyor.
  • quote:

Arkadaşım bende aylardır kullanıyorum scart ile sd uyduda hiç çıt sesi veya başka bir problem olmadı. 3 -4 gün hd uydu bağladım hdmi2 den ve çıt seslerini bende duydum hemde sıkça. ambilight ise tam siyah ekran gösterirken ledler kısık olarak beyaz renkde yanmaya devam ediyor.

HD Uydu alıcı,bluray,sd alıcı,notebook bağlantılarının hiçbirinde ses sorunum olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DATRONX

quote:

quote:

Benim tv yi kasım 2011 de almıştım,kesinlikle ses sorunu yok.Kaliteli bir scartla kullanıyorum.Evimdeki hiçbir 9000 serisi tv de en ufak ışık kaçırma durumu yok,sadece diğer iki odadaki samsung b7000 de kör olacak şekilde ve phil 8404 de az var.Görüntü ayarlarınız ne şekile bilmiyorum ama önemli bir konu.Dinamik kontrast kapalı,dinamik arka ışık en iyi görüntü şeklinde ayarlayınız ve tekrar bakınız.Bazı kullanıcılar vividci olduğundan ne varsa sonuna kadar açıyor,sonra da görüntü kirliliği oluşuyor.

@@DATRONX benim soruma cevap vermişsen eğer . ledlerin yanma konusunu yanlış anlattım sanırım. tv nin kenarlarındaki amblight ışıklarının yanmasından bahsediyorum. çük düşük güçte yanıyor öyle ki sadece ekran tamamen siyah olduğunda ve oda ışığı kapalı şekildeyken farkediliyor ve tvyi kapattığımda kapanıyor. Bu herkesin tvsinde mi var yoksa benimkinde mi var merak ettim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@@DATRONX benim soruma cevap vermişsen eğer . ledlerin yanma konusunu yanlış anlattım sanırım. tv nin kenarlarındaki amblight ışıklarının yanmasından bahsediyorum. çük düşük güçte yanıyor öyle ki sadece ekran tamamen siyah olduğunda ve oda ışığı kapalı şekildeyken farkediliyor ve tvyi kapattığımda kapanıyor. Bu herkesin tvsinde mi var yoksa benimkinde mi var merak ettim.

Panel için yazmıştım genel olarak,ambilightdaki durum normal,sıkıntı yok.

• anladım hocam. boştan yere sorun var mı düşünmüşüm.

açıkcası ben kullandığım tvye acayip alıştım. teknosaya gidiyorum bazen tvlere bakıyorum belki kendi tvm olduğu için bana öyle geliyor bilmiyorum ama, usb ile filmde takıp da denedim, hiçbiri de tat vermedi açıkcası.

bundan sonra da kaliteyi bozmaz ise yine philips 9xx serisi alırım sanırım. malzeme kalitesi olsun renklerdeki doğallık olsun fiyatına göre çok çok iyi bir tv . gece ışıkları kapatıp siyah ekrana getiriyorum full led olduğu için ışık sızması vs. hiçbir problem yok tv de , arkadaşlar eve geldiği zaman 5 yıllık sd uydu alıcısı ile aldığım görüntüyü görünce şaşırıyorlar ve artık benim tv referans alıyorlar sırf bu nedenle bir kaç arkadaşım 3000 TL na tv almaya çıkıp geri döndüler bu tv gibi görüntü alamadıklarını bu nedenle biraz daha bekleyip iyi bir şey alacaklarını söylediler.

özellikle 7xxx serisinin çok satıldığını gördüm. 9xx serisnin daha az satılmasının tek sebebi fiyatının pahalı olması, 2500 TL gibi komik bir rakama düşünce herkes alıyor tabi.
    yalnız full led bir tv içinde 5-7 bin TL normal bence ama ne yazıkki pazarlama ve reklam konusunda başarılı olmadıkları için üst segment ve yüksek fiyatlı tv olarak genelde sony , panasonic ve samsung satılıyor , 9706 serisi de yine 3 bin tl na düşecektir kesin zamanım olsaydı onu beklerdim..

• quote:

anladım hocam. boştan yere sorun var mı düşünmüşüm.

açıkcası ben kullandığım tvye acayip alıştım. teknosaya gidiyorum bazen tvlere bakıyorum belki kendi tvm olduğu için bana öyle geliyor bilmiyorum ama, usb ile filmde takıp da denedim, hiçbiri de tat vermedi açıkcası.

bundan sonra da kaliteyi bozmaz ise yine philips 9xx serisi alırım sanırım. malzeme kalitesi olsun renklerdeki doğallık olsun fiyatına göre çok çok iyi bir tv . gece ışıkları kapatıp siyah ekrana getiriyorum full led olduğu için ışık sızması vs. hiçbir problem yok tv de , arkadaşlar eve geldiği zaman 5 yıllık sd uydu alıcısı ile aldığım görüntüyü görünce şaşırıyorlar ve artık benim tv referans alıyorlar sırf bu nedenle bir kaç arkadaşım 3000 TL na tv almaya çıkıp geri döndüler bu tv gibi görüntü alamadıklarını bu nedenle biraz daha bekleyip iyi bir şey alacaklarını söylediler.

özellikle 7xxx serisinin çok satıldığını gördüm. 9xx serisnin daha az satılmasının tek sebebi fiyatının pahalı olması, 2500 TL gibi komik bir rakama düşünce herkes alıyor tabi.
    yalnız full led bir tv içinde 5-7 bin TL normal bence ama ne yazıkki pazarlama ve reklam konusunda başarılı olmadıkları için üst segment ve yüksek fiyatlı tv olarak genelde sony , panasonic ve samsung satılıyor , 9706 serisi de yine 3 bin tl na düşecektir kesin zamanım olsaydı onu beklerdim..

İnşallah o fiyatlara düşer de,diğer odadaki 46b7000 samy birine verir,alırım 9706 yı.2010 yılında kampanyadan TR ye çok kısıtlı sayıda gelmiş olan 52pfl9704 e 7799 tl ödeme yapmış biri olarak diyebilirim ki;3000 tl bandında alınacak tek tv olur yine.9706 kullanmadım ama 9704 benim gözümde çok farklı,9705 den her anlamda kaliteli.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum bende ilk ambilight lerden var.plazmada ambilight 2.o bendede var.tum isiklar kapandiginda ekran siyah oldugunda kanaldan kanaa gectiginde ambilight kendini en dusuk seviyeye cekip bir nevi stand by da bekliyor.gecel lambasi efekti veriyor.kardesimin 9705 i de ayni.sorun yok yani.

bu tvdeki cit sesi benim emektar plazadada var.belli beliriz oluyor ama gec saatlerde kisik sesle seyretmek zorunda oldugum zamanlar haric hic rahatsiz etmiyor.cok yakinindan ancak farkedilebiliyor.

9606 dusmedi dusmedi.butceye uymadigi icin bana az daha beklemek dusuyor.hos acelem yok.yasli plazmayi emikliye ayiricam ama bazi sartlarin uymasini bekliyorum.hani tok alici hesabi.simdi 55pfl8007 6800 tl den teknosa ile girisi yapti.bu serinin 9606 dan daha cabuk dusmesini umuyorum.artik hedefim agustos sonuna kadar uygun rakamlara ilk dusen 52inc ve ustu spectra3lu tvyi almak..hayirlisi olsun.beklemeye devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sn.bıgboss bırak şu panelinle uğraşmayı.Geç karşısına tadını çıkar ve birde git adam gibi hd receiver al keyfini katla.Nedir bu panelin senden çektiği...

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi universteli -- 23 Haziran 2012; 11:58:48 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    46 inch philips 9x ve sony hx850 arasında kararsızım.. Şu anda 9x serisi çok pahalı durumda... bu tvyi 3500-4000 tl civarında bulabilen arkadaşlar varsa nereden aldıklarını yazabilirler mi? bir de 9x serisi ile 8x arasında çok fark var mı? 9x e ulaşamazsam, 8x alınır mı sizce? Yoksa çok fark var mı her iki seri arasında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crossruff

Arkadaşlar merhaba,
    46 inch philips 9x ve sony hx850 arasında kararsızım.. Şu anda 9x serisi çok pahalı durumda... bu tvyi 3500-4000 tl civarında bulabilen arkadaşlar varsa nereden aldıklarını yazabilirler mi? bir de 9x serisi ile 8x arasında çok fark var mı? 9x e ulaşamazsam, 8x alınır mı sizce? Yoksa çok fark var mı her iki seri arasında?

52PFL9606'yı sıfır kutulu olarak 3 hafta önce Darty'den 4800 TL'ye aldım. Bu fiyat 55HX850'nin kampanyalı fiyatı ile aynıydı. 46'' fiyatları boyutuna göre biraz fazla, yakında onlarda düşmeye başlayacak. 52'ler Türkiye piyasasında eritliyor, Darty'de sanrım birkaç tane kalmıştır, 1-2 tane'de Vatan'da olabilir. 46PFL9706'lar ise hala çok miktarda var, onların stoklarını eritme henüz başlamadı, başlayınca 3000 TL altına düşer. Ama ben size diğer başlıktada dedim, aldıktan sonra pişman olmamak için 46'' almayın 52'' alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: universteli

Sn.bıgboss bırak şu panelinle uğraşmayı.Geç karşısına tadını çıkar ve birde git adam gibi hd receiver al keyfini katla.Nedir bu panelin senden çektiği...

Saygılar

@@@e.altundag cevaplar için teşekkür ederim.

@@üniversiteli - sende haklısın dostum:) ancak ben tv yi aldığım dönemde yeni ev almıştım bir sürü masraf yaptım bu nedenle tvyi bile çok zornalarak aldım evin ödemesinin bitmesine daha 5 yıl var + TV nin ödemesi de 11 ay devam edecek. bu nedenle bir süre daha uydu alıcı için 200-300 TL vremek istemyorum birde uydu alıcısını alınca 30 TL gibi bir para da kanallara veriyoruz sanırım ... tek maaş bu kadar hacı

gecçenlerde bahsettiğim sorun devam ediyor bazı kanallarda örneğin show-trt-cnbe ve bir kaç kanalda ekranın üst tarafı durmadan titriyor. yeni bir uydu alıcısı alamm gerekebilir sanırım ama uygun bir sd uydu alıcısı alacağım için marka -model farkeder mi bilmiyorum

• Bence sd alacağına sahibinden e gir 2.el temizinden bir atlanta hd al keyfine bak.uygun fiyatlara var

Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.