Şimdi Ara

PHILIPS 9 SERISI KULLANICILARI [ANA KONU] (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.674
Cevap
13
Favori
156.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Senin kriterlerini tabiki farklı v.s olabilir ve saygı duyarım ama o dediklerin örneğin bana hiç hitap etmiyor

HX9x ise Phil 9x dan çok daha stabil ve perofmanslı bir panel zaten TOP-3 listesindeki 3.no.lu panelde budur
    Diğeri ise listelerde bile yok,çünkü sadece Avrupa içindir! ancak bana göre Phil/9xx da güzel bir panel ama HX8/9
    ile aynı kulvarda değildir,üstelik fiyatı da bugün için hiç değmez,çünkü çok pahalı ve Sony alternatifi varken bu panel alınmaz!

Phil her sene 9xx serisinde uçuyor ve sonra satılmadığı için indirimlere başlayıp dibe vurduruyor!bu arada diğer Serilerini satarak
    KAR ettikten sonrada neredeyse zararına varıncaya kadar 9xx ları bitiriyor,bu film her sene oynuyor

Sharp Modüller tabiki en iyisi vede en pahalısı ancak bunlarında tipleri var ve Phil tam hangisini kullanıyor bilemiyorum ama
    X-Gen-Quatron olanını kullanmıyor,bunun bir altını kullanıyor veya iki altını,ancak bunlarda güzel,tek sorun "Banding" yapmasıdır!
    Phil ayrıca Sharp Modülleri prestij için kullanıyor!! ancak teknik olarak başarılı değil bu Modülü kullanmada çünkü her sene en çok konuşulan
    sorunlar nedense hep 9xx lar oluyor!!(2008 den beri aynen böyledir)
    Phil deki diğer ana Modül LGD nindir ve bununla fazla bir cacık olamaz,dolayısıyla 8/9 larda Sharp tercih ediyor,son iki yıldır biraz daha
    düzeldi ama yeterli değil+

Ben her sene çok kişiye 9xx aldırdım ama hep ucuzladığı zaman tercih edin diyorum şuandaki para için hiç değmez!

++
    Bu sene Sony yılı olabilir,acele etmeyin ve Sony fiyatlarını 750/850 olarak iyi takip edin!

++
    Sen ayrıca "tam doğru renk" ve inky-Black and details arıyorsan itele gitsin bu panelleri,gel sana 4 kağıda 5090 bulayım panel nedir gör o zaman
    (vividçi/satureci veya acaip parlak seven birisi değilsen) sanırım bu hafta 1 tane daha 5090 çıkıyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 19 Mayıs 2012; 22:26:01 >

• Arkadaslar bu panellerde sorun olayi sanki birazda bakis acisi ile alakali gibi geliyor bana.ya insanlarda sahin gozu var herseyi gorwbiliyorlar yada bu sorunlar var ise her insanin gozune batacak sekilde olmali.
    Bende 2004 model 42 pf9967i plazma var.scartta sd yayinda hdmi ile hd yayinda tek sorunu yok.goruntu cam ayna kristl desem yeridir.ne bulutlanma ne cloding buzzing bs vs.ama sd yayini hdmi den seyredince goruntu acayip bozuluyor.ne ararsaniz var.
    birde insan ueni birsey aldiginda yeni aldigi urunde herseyin gozune batmasi olayi bir sekilde oluyor ve tatmin olamama durumu oluyor.ornek:

Gecenlerde f1 yarislarini seyretmek icin key girilebilen ucuz bir uydu cihazi aldim.bunu mutfakta sigara icerken harici ekran kartli philips pc monutorune bagliyacaktim.dha takar takmaz goruntude bir tuhaflik vardi.uc yildir seyrettigim eski uyduda hic gozume carpmayan dikkat etmedigim bir bulaniklik beyazlarda asiri parlaklik siyahlarda grilik vs vs.tum ayarlarla oynadim durdum yok.en son eski uydumu taktim be goruntunun aslinda aymi oldugunu durumun psikolojik oldugunu anadim.bir ac gun sonra aklia harici ekran kartinin goruntu ayarari ile oynamak geldi.ayarlari yapinca goruntu harika oldu.bazi seyler de psikolojikmi acaba.yine gecenlerde biri bahsetmisti.yeni aldigi tv nin ekraninin acayip ansia yaptigini cok rahatsiz oldugunu soylemis eski tv yi taktiginda aslinda onunda yansima yaptigini ama ozamana kadar bu duruma pek onem vermediginden yenisindeki beklentileeinde fazlaligindan aslinda herzaman olan seyi farketmedigini soylemisti.

9606 konusua gelince 4000 tl den gram fazla veremem.k modeli ile aralarindaki tek fark uydu alicisi.onunda pek okadar bi onemi yok bence.ben hem h hem. k modelini canli inceledim hem vatanda hem darty de.tek bir kusur sorun gormedim.media markt temmuzda anlastik phil geecek dedi.bakalim bekliyoruz.temmuz sonu agustos basina kadar beklemedyim.saygilar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ben philips 9705ten sonra ambilight olmayan bir panel alacak olursam bu vt50 den başka panel olmaz bugünün panelleri arasında.
    5090 fiyatını 3000 civarına çekebilirseniz onun içinde alıcı olabilirim. öncelikle durumu nedir öğrenmek lazım tabiki.
    hiç ambilight kullanmayan biri için ambilight önemsiz olabilir belkide ama benzer görüntü performansı veren tvler arasında ambilight özelliği alınacak paneli belirler benim için.
  • Sn.lemagru

5090 paneli satan ben değilim ama ben tüm TR deki Pio lara aracılık ederim,herkes beni tanır Pio konusunda

Hem 3 kağıt diyorsun hemde "alıcı olabilirim" diyorsun ama bu tanımlar 5090 için şuanda maalesef hiç oturmuyor
    Sadece bir kişiye 3,8 fiyata bulduk,ancak satan arkadaş şimdilik vazgeçti!

4/4,5 arası gidiyor 5090 lar şuanda(çok uzun zamandır böyle gidiyor!)

En son tolgative sattı 4,5 kağıda ve skyra satın aldı(1 yıllık Garantisi devam ettiği için bu fiyata çıktı!!)

++

"Ambilight" ise sadece Phil de vardır bir başka panelde yoktur! siz bunu bir "kriter" olarak öne çıkarıyorsanız o zaman Phil panele devam edin

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Senin kriterlerini tabiki farklı v.s olabilir ve saygı duyarım ama o dediklerin örneğin bana hiç hitap etmiyor

HX9x ise Phil 9x dan çok daha stabil ve perofmanslı bir panel zaten TOP-3 listesindeki 3.no.lu panelde budur
    Diğeri ise listelerde bile yok,çünkü sadece Avrupa içindir! ancak bana göre Phil/9xx da güzel bir panel ama HX8/9
    ile aynı kulvarda değildir,üstelik fiyatı da bugün için hiç değmez,çünkü çok pahalı ve Sony alternatifi varken bu panel alınmaz!

Phil her sene 9xx serisinde uçuyor ve sonra satılmadığı için indirimlere başlayıp dibe vurduruyor!bu arada diğer Serilerini satarak
    KAR ettikten sonrada neredeyse zararına varıncaya kadar 9xx ları bitiriyor,bu film her sene oynuyor

Sharp Modüller tabiki en iyisi vede en pahalısı ancak bunlarında tipleri var ve Phil tam hangisini kullanıyor bilemiyorum ama
    X-Gen-Quatron olanını kullanmıyor,bunun bir altını kullanıyor veya iki altını,ancak bunlarda güzel,tek sorun "Banding" yapmasıdır!
    Phil ayrıca Sharp Modülleri prestij için kullanıyor!! ancak teknik olarak başarılı değil bu Modülü kullanmada çünkü her sene en çok konuşulan
    sorunlar nedense hep 9xx lar oluyor!!(2008 den beri aynen böyledir)
    Phil deki diğer ana Modül LGD nindir ve bununla fazla bir cacık olamaz,dolayısıyla 8/9 larda Sharp tercih ediyor,son iki yıldır biraz daha
    düzeldi ama yeterli değil+

Ben her sene çok kişiye 9xx aldırdım ama hep ucuzladığı zaman tercih edin diyorum şuandaki para için hiç değmez!

++
    Bu sene Sony yılı olabilir,acele etmeyin ve Sony fiyatlarını 750/850 olarak iyi takip edin!

++
    Sen ayrıca "tam doğru renk" ve inky-Black and details arıyorsan itele gitsin bu panelleri,gel sana 4 kağıda 5090 bulayım panel nedir gör o zaman
    (vividçi/satureci veya acaip parlak seven birisi değilsen) sanırım bu hafta 1 tane daha 5090 çıkıyor!

Hocam benim TV'den beklentilerimden biride 3D, yoksa senin tavsiye ettiğin TV'lerden ya bu 5090'ı yada SV'yi alırdım. Bu TV'lerin güncel sürümleri olsa keşke :( VT50'yi çok övdüler, açıkçası TV almadan onuda görmek isterim. Yani benim için birinci kriter net olarak görüntü kalitesi. Ondan en iyi iki belki üçe giren TV'ler arasında 3d, amblight vs gibi ek özelliklere bakacağım. Şu an sony ve philips üst serileri benim listemdeler.

Bu arada bugün teknosada hx850 ve 9706'yı tekrar inceledim. 9706'da ki görüntüde diğer televizyonlara göre bariz olarak biraz kumlanma efekti vardı. Bu neden oluyor hocam ? Ben daha önce saturnde incelediğimde bunu pek görmemiştim. Tabii sanrım o görüntü kaynağı daha kaliteliydi, Philips'e ait özel bir standdı ve kaynak avatar bluray'di. Teknosa'da ise tüm TV'ler aynı kaynapğa bağlıydı ve sanırım HDMI'da değildi bu görüntü.

HX850 ise daha yeni geldiği için bağlamamışlardı, rica ettim playstation'a bağladılar. Görüntü gerçeketen çok netti. Bence bu modelin görüntüsü plazmaların parlak hali, LCD/LED'lerde olan o kumlanma, pixellenme'yi hiç göremiyorum, sanki plazma gibi. Tabii acaba 9706 gibi bunuda o ortak kaynağa bağlasalardı aynı sonucu verecek miydi, onu bilemiyorum. Ama dikkatimi çeken bir unsur, teknosa'daki onca aydınlatma altında bile hx850'de çok çok azda olsa bulutlanma gördüm alt tarafta. Tabii %100 emin değilim, buna bir karanlıkta bakmak lazım. Ama 2012 Sony HX850 Ana Konusu linkinde bu modeli ilk alanlarda aynı şeyi söylüyor. Galiba Sony'de senin bahsettiğin bu kronik sorun devam ediyor. Sen bu konuda sony'nin liderliği ilk kez geçen sene samsung'a kaptırdığını söylemiştin. Sony mühendisleri bu sene eski başarılarını tekrarlamak için fazla mesai yapmış olabilirlermi acaba :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 20 Mayıs 2012; 21:52:04 >

• @bang

Beklentiler herkeste biraz farklı oluyor;örneğin bendeki beklentiler,seninki gibi hiç değil hatta ben 3D olmayan Hi-End bir panel bulamıyorum
    ve ona yanıyorum;herifler artık dandik entry-level 32lik panele bile 3D koyuyorlar

Sanırım SV 1/2 sene belki beni idare eder ve böyle bir panel bulamazsam aynen 5090 alacağım

++
    Mağazalarda test filan olmaz ve bağlantılar/ayarlar v.s v.s çok farklı oluyor!

Sony 2012 HX7/8/9 Phil den biraz daha iyi paneller,ayrıca kronik Phil 9xx serisi sorunları nedir daha bilinmiyor,sanırım bu sene
    biraz daha iyi hale getirdiler!

Şuanda HX8x dışarda çok iyi övgü alıyor(kullanıcı bazında)ben Test Sitelerini hiç "referance" almıyorum,hatta bazılarını okuyunca sadece gülüyorum

"Hollywood-FILM" leri ise çok farklı çekiliyor,bu resimler cam gibi pürüzsüz/net filan olmaz grain-effect azda olsa vardır,Cameralar filtre kullanıyor genelde
    ve bazıları gündüzü akşam gibi yapıyor veya çift-filtre ile çekim yapılıyor ve gökyüzü mavi iken bir bakıyorsunuz blueish-greyness gibi bir hava oluyor v.s v.s

Benim işte burada ilk tercihim bir "FILM" ci olarak her zaman iyi set.edilmiş bir PDP dir tabiki en başta Pio veya bu olmazsa o zaman Pany
    Tosh SV ise gerçek manada bir FILM ci panelidir ve bu panel PDP-LCD gibi bir resim verebiliyor;tabi doğru ve FİLM için uygun set ederseniz!

Ancak bu resimleri çoğu insan ya karanlık/koyu/cansız v.s bulabiliyor;en başta vivid/sature+çok parlak izlemeyi sevenler!

Bu arada Phil 9xx larda FILM için bana göre oldukça düzgün paneldir! tabi uygun şekilde set.edilirse,canlı/parlak/çok net tanımı v.s işleri FILM ler
    için geçerli değildir;siz Sinemaya gittiğiniz zaman böyle resimmi izliyorsunuz,bir düşünün bakalım

Dolayısıyla bugün USA/Canada da insanlar FILM için çok büyük çoğunlukla büyük ekran PDP tercih etmeleri bundan dolayıdır ve bu insanların evlerinde ayrıca
    LCD de vardır ama FILM leri PDP den izlerler çok büyük çoğunluğu!

++
    Gördüğüm kadarıyla Mora efekti+Bleeding+Homojenite v.s sorunları Sony de aynen devam,zaten bu sorun en çok Samy/Phil/LGE ve Sony de olmaktadır!

++
    Sonuç olarak 3D çok güzel bir olay ama bu paneller ile değil!!zaten bu işin tekniği paneller için tam oturmuyor ve bana göre 3D efektinde Pany PDP ler en iyisi+
    ondan iyisi ise Sharp-ELITE panelde

• @e.altundag,

Darty'de stok kalmamış. Bu ne gıdım gıdım getiriyorlar. Zaten Philips'te 52 getirmiyordu yanlış hatırlamıyorsam, 52'ler hep paralel ithalattı ? Ben bu Philips'in işine akıl sır erdiremedim. Umarım dediğin gibi Darty getirir Temmuzda. Darty'de kimle konuşmuştun? Bende arayıp bu modeli beklediğimi söyleyeyimde belki dikkate alırlar.
  • quote:

@bang

Beklentiler herkeste biraz farklı oluyor;örneğin bendeki beklentiler,seninki gibi hiç değil hatta ben 3D olmayan Hi-End bir panel bulamıyorum
    ve ona yanıyorum;herifler artık dandik entry-level 32lik panele bile 3D koyuyorlar

Sanırım SV 1/2 sene belki beni idare eder ve böyle bir panel bulamazsam aynen 5090 alacağım

++

Sony 2012 HX7/8/9 Phil den biraz daha iyi paneller,ayrıca kronik Phil 9xx serisi sorunları nedir daha bilinmiyor,sanırım bu sene

Şuanda HX8x dışarda çok iyi övgü alıyor(kullanıcı bazında)ben Test Sitelerini hiç "referance" almıyorum,hatta bazılarını okuyunca sadece gülüyorum

"Hollywood-FILM" leri ise çok farklı çekiliyor,bu resimler cam gibi pürüzsüz/net filan olmaz grain-effect azda olsa vardır,Cameralar filtre kullanıyor genelde
    ve bazıları gündüzü akşam gibi yapıyor veya çift-filtre ile çekim yapılıyor ve gökyüzü mavi iken bir bakıyorsunuz blueish-greyness gibi bir hava oluyor v.s v.s

Benim işte burada ilk tercihim bir "FILM" ci olarak her zaman iyi set.edilmiş bir PDP dir tabiki en başta Pio veya bu olmazsa o zaman Pany
    Tosh SV ise gerçek manada bir FILM ci panelidir ve bu panel PDP-LCD gibi bir resim verebiliyor;tabi doğru ve FİLM için uygun set ederseniz!

Ancak bu resimleri çoğu insan ya karanlık/koyu/cansız v.s bulabiliyor;en başta vivid/sature+çok parlak izlemeyi sevenler!

Bu arada Phil 9xx larda FILM için bana göre oldukça düzgün paneldir! tabi uygun şekilde set.edilirse,canlı/parlak/çok net tanımı v.s işleri FILM ler
    için geçerli değildir;siz Sinemaya gittiğiniz zaman böyle resimmi izliyorsunuz,bir düşünün bakalım

Dolayısıyla bugün USA/Canada da insanlar FILM için çok büyük çoğunlukla büyük ekran PDP tercih etmeleri bundan dolayıdır ve bu insanların evlerinde ayrıca

++
    Gördüğüm kadarıyla Mora efekti+Bleeding+Homojenite v.s sorunları Sony de aynen devam,zaten bu sorun en çok Samy/Phil/LGE ve Sony de olmaktadır!

++
    Sonuç olarak 3D çok güzel bir olay ama bu paneller ile değil!!zaten bu işin tekniği paneller için tam oturmuyor ve bana göre 3D efektinde Pany PDP ler en iyisi+

albani hocıam. bende senin gibi filmciyim. senin ve flatpanelshd nin verdiği ayarları yaptım gayet güzel sd yayınları böyle izliyorum. filmleri sinema modunda izliyorum , renk kalitesini beğeniyorum tv nin. ancak senin bahsettiğin şu local dimmingi tam becerememe işine bende katılıyorum ama bu filmlerde koyu sahnelerde belli olmuyor örneğin tvyi test etmek için jpg olarak attığım resimlerde tamamen beyaz ya da farklı bir resimden , tam siyah bir resime geçiş yaparken ekranda siyah oluşumu biraz yavaş oluyor bir bardak suyu selpak peçeteye döktüğünüzde suyun selpak peçeteye yayılışı gibi tv de de ekranda yavaş yavaş siyah oluşumu gözle görülür yavaş bir şeklide ekranı kaplıyor , bu sorun değil elbetti. bu local dimming olan tvlerin hepsinde olan normal bir şey midir orasını da tam bilemiyorum ama ben böyle bir şey gözlemledim.

bunun dışında bir sorun yok tv de sd yayınlarda halo ve maçlarda hız sorunu ve bazı oyunlarda da halo oluşumu mevcut , hd filmlerde hiç bir şekilde hiç bir soruna rastlamadım sıfır sorun açıkcası,

bu arada oyun için tavsiye ettiğin bir ayar var mı ? dinamik arka ışık standartta duruyor onu en iyi görüntü yapsam bir değişiklik olur mu ? tavsyien var mı bu konuda . ÖZELLİKLE FİLM İÇİN AYAR OLARAK TAVSİYEN VARSA ÇOK SEVİNİRİM.

• Full-LED+Local-Dimming için sürekli yazıyorum,bu işi dünyada en iyi yapan 3 panel var

1-Sharp XS1(bu sistemin komple bulucusudur Sharp!)
    2-Sony X45x
    3-Tosh SV685

Birde Sharp-ELITE var ki şuanda dünyanın en iyi panelidir bu meret

Local-Dimming işte bu panellerde doğru olarak çalışmaktadır sadece;biz diğerlerine "çakma-LD" diyoruz

Bunların içlerinde ise en performanslı ve az sorunlu(hatta sorunsuz)ise Tosh SV685 dir herifler bu Seride LD nin zirvesine çıkmışlar
    ama şuan en tepe Tosh panel olan ZL1 de ise LD çalışması SV kadar değil diyebilirim ki ZL1 de tam 512 Cluster vardır(Zone) ve tam 3072
    adet LED vardır

Kağıt üstünde rekor ZL1 in elinde ama pratikte işler kağıt üstü gibi gitmiyor maalesef

++
    Şimdi yukarıda yazdığım 4 adet panelin dışında çoğu üreticide bir seride LD li panel çıkarıyorlar ama hikaye!
    Gördüğüm kadarıyla ve yukarıdaki yine 4 paneli hariç tutarsam en iyi LD çalışması Sony HX9x lardadır ki bu panel TOP-3 deki paneldir

1-Sharp-ELITE
    2-Pany VT3/5
    3-Sony HX9x

Sonuç olarak fazla takılmayın Full-LED+LD olayına,ne veriyorsa eyvallah deyin+

++
    Ancak sen Hız sorunu var demişsin ki hiç olmaması gerekiyor;Phil 9x larda normalde Hız sorunu pek yoktur desemde stabilite sorunu
    olduğu için bazı kişilerde motion sorunu olmaktadır!
    Haloing effect her panelde olur ama o bahsettiğim panellerde çok daha az olur!! bunada fazla takılmayın,burada işin fiziki ve sistem
    gereği,pixel çalışmasıyla ilgili teknik bir sebebi vardır!
    Maç larda hız sorunu varsa,o panelin Latency değerinin yüksek olmasıdır sebebi!

Gamer lar için ayar olmaz!!! sadece çoğu özellikleri OFF yapmak yeterlidir(sistemi ağırlaştıracak uygulamalar)ancak bununla bir ilerleme her panelde
    aynı şekilde olmaz!!kesin bir neticede vermez!

Dynamic backlight ayarıda panele göre değişir,çünkü bu ayar her panelde aynı neticeyi vermiyor! kendin deneyeceksin bunu

Film için zaten o bahsettiğin set.ler OK dir veya kafana göre bazılarını biraz değiştirebilirsin+

• quote:

Full-LED+Local-Dimming için sürekli yazıyorum,bu işi dünyada en iyi yapan 3 panel var

1-Sharp XS1(bu sistemin komple bulucusudur Sharp!)
    2-Sony X45x
    3-Tosh SV685

Birde Sharp-ELITE var ki şuanda dünyanın en iyi panelidir bu meret

Local-Dimming işte bu panellerde doğru olarak çalışmaktadır sadece;biz diğerlerine "çakma-LD" diyoruz

Bunların içlerinde ise en performanslı ve az sorunlu(hatta sorunsuz)ise Tosh SV685 dir herifler bu Seride LD nin zirvesine çıkmışlar
    ama şuan en tepe Tosh panel olan ZL1 de ise LD çalışması SV kadar değil diyebilirim ki ZL1 de tam 512 Cluster vardır(Zone) ve tam 3072
    adet LED vardır

Kağıt üstünde rekor ZL1 in elinde ama pratikte işler kağıt üstü gibi gitmiyor maalesef

++
    Şimdi yukarıda yazdığım 4 adet panelin dışında çoğu üreticide bir seride LD li panel çıkarıyorlar ama hikaye!
    Gördüğüm kadarıyla ve yukarıdaki yine 4 paneli hariç tutarsam en iyi LD çalışması Sony HX9x lardadır ki bu panel TOP-3 deki paneldir

1-Sharp-ELITE
    2-Pany VT3/5
    3-Sony HX9x

Sonuç olarak fazla takılmayın Full-LED+LD olayına,ne veriyorsa eyvallah deyin+

++
    Ancak sen Hız sorunu var demişsin ki hiç olmaması gerekiyor;Phil 9x larda normalde Hız sorunu pek yoktur desemde stabilite sorunu
    olduğu için bazı kişilerde motion sorunu olmaktadır!
    Haloing effect her panelde olur ama o bahsettiğim panellerde çok daha az olur!! bunada fazla takılmayın,burada işin fiziki ve sistem
    gereği,pixel çalışmasıyla ilgili teknik bir sebebi vardır!
    Maç larda hız sorunu varsa,o panelin Latency değerinin yüksek olmasıdır sebebi!

Gamer lar için ayar olmaz!!! sadece çoğu özellikleri OFF yapmak yeterlidir(sistemi ağırlaştıracak uygulamalar)ancak bununla bir ilerleme her panelde
    aynı şekilde olmaz!!kesin bir neticede vermez!

Dynamic backlight ayarıda panele göre değişir,çünkü bu ayar her panelde aynı neticeyi vermiyor! kendin deneyeceksin bunu

Film için zaten o bahsettiğin set.ler OK dir veya kafana göre bazılarını biraz değiştirebilirsin+

anladım. teşekkür ederim hocam. (bir çok şeyi senden öğreniyoruz )

hız sorunu şöyle açıklayım. ben hep sd yayın izliyorum futbol maçı izlerken hız sornu bariz belli oluyor ama sd yayın olduğu için sanırım. iyi bir hd yayında durum nasıl olur bilmiyorum

oyunda hız sorunu yok aslında şöyle ki , örneğin bir çok oyunda herhangi bir sorun yaşamadım sadece futbol maçında pas attığın zaman ekranın hızlıca yer değiştirmesinde hiçbir şekilde ekranda sorun görünmüyor gayet net akıcı bir şeklide topun gittiği yöne doğru hızlıca kayıyor ama benim anlamadığım topta hızlı bir pasta her zaman titreme oluyor ve bazende bu titreme adamlarda titreme oluyor ? 400 hz açık olmasına rağmen. diğer bütün ayarları kapattım durum yine böyle oldu.

o kadar büyük bir sorun değil belki ama dediğim gibi , ekran akıcı net bir şekilde kayarken neden topta titreme oluyor? ve neden hd filmlerde niye hiçbir şeklide halo oluşumu ve hız sorunu yok?

bu sorumu da cevaplarsanız çok sevinirim. bir şeyler öğrenmiş oluruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 21 Mayıs 2012; 18:12:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

@e.altundag,

Darty'de stok kalmamış. Bu ne gıdım gıdım getiriyorlar. Zaten Philips'te 52 getirmiyordu yanlış hatırlamıyorsam, 52'ler hep paralel ithalattı ? Ben bu Philips'in işine akıl sır erdiremedim. Umarım dediğin gibi Darty getirir Temmuzda. Darty'de kimle konuşmuştun? Bende arayıp bu modeli beklediğimi söyleyeyimde belki dikkate alırlar.

Darty degil.media markt ile konustum temmuzda philips ile anlasiacagini soyledi.su anda anlasmalari yokmus.tabi oda orda calisan bir sefti.nekadar soyledigi dogru cikar bilmiyorum.ama darty de var sitesinde stok var diyor.bir ara 5168tl ye dustu ama ondan sonra yeinde sayiyor.babalar gunu ve avrupa samp. belki bir firsatimiz olur bakalim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sn albani,
    5090 bile olsa garantisi bitmiş veya bitmek üzere olan bir panele 4-4,5 vermek bana göre olmadığı için 3 civarına olabilecekse alıcı olurum demiştim.
    ambilight benim için bir kriterdir ama en son bakılacak kriterdir, aynı performansta ve benzer fiyatlardaki iki panel arasında ambilight olanı tercih ederim çünkü odanın ambiansını yükseltiyor ambilight.
    iyi forumlar
  • Acillll acillll
    Arkadaşlar yaklaşık 5 aylık 9705 kullanıcısıyım birkaç gündür problem yaşıyorum fakat internette herhangi bir açıklama bulamadım yardımcı olursanız sevinirim sorun şu:Ekran durup dururken ikiye bölünmeye başladı sol taraf kararıyor ya da philips yazısı yukardan aşağı iniyor sağ tarafta ise yayın devam ediyor 3D ile alakası yok o tv'yi açıp kapatmadan sorun düzelmiyor,tekrar açtığım da eski haline dönüyor nedendir anlamadım
  • Acillll acillll
    Arkadaşlar yaklaşık 5 aylık 9705 kullanıcısıyım birkaç gündür problem yaşıyorum fakat internette herhangi bir açıklama bulamadım yardımcı olursanız sevinirim sorun şu:Ekran durup dururken ikiye bölünmeye başladı sol taraf kararıyor ya da philips yazısı yukardan aşağı iniyor sağ tarafta ise yayın devam ediyor 3D ile alakası yok o tv'yi açıp kapatmadan sorun düzelmiyor,tekrar açtığım da eski haline dönüyor nedendir anlamadım
  • Philips My Remote uygulmasını kullanan var mı? Philips resmi sitesinde 8007 modelini incelerken video'da TV görüntüsünün aynen mobil cihazlara aktarabildiğini söylediklerini gördüm. Bu diğer model TV'lerde de bu şekilde çalışabiiyor mu? Mesela 9705/9706/9606 kullananlardan yorum bekliyorum.

http://www.philips.com.tr/c/my-remote/303237/cat/
    http://itunes.apple.com/ee/app/av-remote/id426883783?mt=8
    https://play.google.com/store/apps/details?id=philips.oneremote

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 28 Mayıs 2012; 23:35:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tiyatoraaa

Acillll acillll

cevap vermiştim diye biliyorum ama göremiyorum o dünkü msg ımı
    bana sanırım eMail den soran siz idiniz?

Şayet Modül hatası değilse(V/HSL hatası gibi)Driver/Tcon ve benzer sistem hatası olup,panel tamir edilecektir
    veya Modül değişecektir veya sistem hatası ise ve tamir edemiyorlarsa yine Modül değişimi olabilir ancak
    bu işler kolay değil ve bu gibi benzer durumlarda paneli değiştiriyorlar komple(TV den bahsediyorum)

Servis alsın,onlar anlar değişim çıkarsa o panelden bildiğim kadarıyla ellerinde yok!Modül de olacağını
    hiç sanmıyorum(Sharp)çok büyük ihtimalle değişim olur ama yerine ne verirler bilemem,Phil bu konuda
    standardı belli olmayan ve bazen insanı ciddi sıkıntıya sokan işler yapabiliyor!

9xx Serisi Hi-End olduğu için,yerine mecburen 9706 teklif edebilirler(aslında fark ücreti alınmaması gerekiyor
    ancak TR de bu işler böyle değil maalesef ve fark isteniyor,bence sana böyle bir teklif yaparlarsa,o farka bakarsın
    ve sana tavsiyem 2012 olan modeli almaya bak!!)

Tamir edemiyorlar genelde ve bir süre sonra tekrar aynı hatayı verebiliyor! o zaman zaten direk değişim
    yaparlar ama ben böyle sorunlu panellerde tamirden yana değilim!

++

• quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

quote:

@bang

++

++

++

albani hocıam. bende senin gibi filmciyim. senin ve flatpanelshd nin verdiği ayarları yaptım gayet güzel sd yayınları böyle izliyorum. filmleri sinema modunda izliyorum , renk kalitesini beğeniyorum tv nin. ancak senin bahsettiğin şu local dimmingi tam becerememe işine bende katılıyorum ama bu filmlerde koyu sahnelerde belli olmuyor örneğin tvyi test etmek için jpg olarak attığım resimlerde tamamen beyaz ya da farklı bir resimden , tam siyah bir resime geçiş yaparken ekranda siyah oluşumu biraz yavaş oluyor bir bardak suyu selpak peçeteye döktüğünüzde suyun selpak peçeteye yayılışı gibi tv de de ekranda yavaş yavaş siyah oluşumu gözle görülür yavaş bir şeklide ekranı kaplıyor , bu sorun değil elbetti. bu local dimming olan tvlerin hepsinde olan normal bir şey midir orasını da tam bilemiyorum ama ben böyle bir şey gözlemledim.

bunun dışında bir sorun yok tv de sd yayınlarda halo ve maçlarda hız sorunu ve bazı oyunlarda da halo oluşumu mevcut , hd filmlerde hiç bir şekilde hiç bir soruna rastlamadım sıfır sorun açıkcası,

bu arada oyun için tavsiye ettiğin bir ayar var mı ? dinamik arka ışık standartta duruyor onu en iyi görüntü yapsam bir değişiklik olur mu ? tavsyien var mı bu konuda . ÖZELLİKLE FİLM İÇİN AYAR OLARAK TAVSİYEN VARSA ÇOK SEVİNİRİM.

sayın bigboss veya albani hocam;
    flatpanel ayarlarını aldım da albani hocamın ayarlarını nereden bulabilirim? Teşekkürler...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tiyatoraaa

Acillll acillll

cevap vermiştim diye biliyorum ama göremiyorum o dünkü msg ımı
    bana sanırım eMail den soran siz idiniz?

Şayet Modül hatası değilse(V/HSL hatası gibi)Driver/Tcon ve benzer sistem hatası olup,panel tamir edilecektir
    veya Modül değişecektir veya sistem hatası ise ve tamir edemiyorlarsa yine Modül değişimi olabilir ancak
    bu işler kolay değil ve bu gibi benzer durumlarda paneli değiştiriyorlar komple(TV den bahsediyorum)

Servis alsın,onlar anlar değişim çıkarsa o panelden bildiğim kadarıyla ellerinde yok!Modül de olacağını
    hiç sanmıyorum(Sharp)çok büyük ihtimalle değişim olur ama yerine ne verirler bilemem,Phil bu konuda
    standardı belli olmayan ve bazen insanı ciddi sıkıntıya sokan işler yapabiliyor!

9xx Serisi Hi-End olduğu için,yerine mecburen 9706 teklif edebilirler(aslında fark ücreti alınmaması gerekiyor
    ancak TR de bu işler böyle değil maalesef ve fark isteniyor,bence sana böyle bir teklif yaparlarsa,o farka bakarsın
    ve sana tavsiyem 2012 olan modeli almaya bak!!)

Tamir edemiyorlar genelde ve bir süre sonra tekrar aynı hatayı verebiliyor! o zaman zaten direk değişim
    yaparlar ama ben böyle sorunlu panellerde tamirden yana değilim!

++

Desteğin için sağol albani hocam teknik servise karşı nasıl bir yol izlemeliyim Türkiye'de genelde değişim işleri sıkıntı olur ben buradaki servisteki arkadaşların çok iyi ustalar olduğunu sanmıyorum ne tavsiye edersin bu arada tv'yi çok beğeniyordum ya yerine yenisi de yok gibi poffff onca para ver burjuva olsak sorun değil de...

• Kardeşim senin acilen Servise panelini yazdırman gerekiyor ve anlattığım şekilde herifler bir yol bulacaklar,ayrıca bulmak zorundalar!
    hele bir müracaatını yap gerisi nasılsa gelecek,şayet paneli adam edemiyorlarsa değişim veya para iadesi veya bir başka seri ile
    değiştirecekler v.s

Garantin olduğu için sorun olmayacak,o panel gidik gibi zaten!

Phil de zorluk çıkıyor ama senin panelde artık zorluk çıkaracak bir durum yokki!
  • Peki kardeş sağol, dediğini yaptım zaten.Yarın alacaklar tv'yi ondan sonra Allah Kerim. Tanıdığım tek uzman sensin takrar başını ağrıtıcaz gibi görünüyor,kolay gelsin
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.