Şimdi Ara

İmei numarası sıfırlandı yardım !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
3
Favori
46.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Huawei u8800 ideos x5 telefonum var. Orjinal güncelleme yaptım ve imei silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egecanince91 -- 30 Aralık 2011; 16:46:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Egecanince91

Merhaba arkadaşlar
    Huawei u8800 ideos x5 telefonum var. Telefonu rootladım ve daha sonra telefon hafızası ile hafıza kartına bi şekilde virür bulaştırmışım. Bende tamamen formatladım. Miui rom yüklemeye karar verdim. Cwm yüklerken pembe ekranı açıp (power tuşu ses açma ve kapama düğmeleri ile açılan) telefonu bilgisayara bağladığımda root dosyalarınada virüs bulaştığını farkettim ve orayıda formatladım. Neyseki dosyaları daha önce yedeklemiştim yedeklediğim boot dosyalarını geri koydum fakat telefonu açtığımda hat çekmemeye başladı. İmei numarasına baktığımdada 0 gösteriyor. Orjinal imei numaramı tekrardan telefonuma nasıl girerim kaydederim yardım ederseniz çok sevinirim.

Malesef aynı sorun bende de var, beim İMEİ de sadece 0 olarak gözüküyor ve arama yapmıyor.... :S öğrenirsen nasıl yapıldığını banada haber verirsen sevinirim.

• Aynen rom dan backup oldum bende de oldu beyler mecbur orginal rom a çevirip servis in yolunu tutucaz başka yolu yok galiba garanti de düzeltirmi artık tekrar mı klonlar hayırlısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicilian777

Aynen rom dan backup oldum bende de oldu beyler mecbur orginal rom a çevirip servis in yolunu tutucaz başka yolu yok galiba garanti de düzeltirmi artık tekrar mı klonlar hayırlısı.

orjinal romu tekrar yuklemeyi denedinizmi peki
    yada fabrika ayarlarına dönmeyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vuysal -- 17 Ekim 2011; 13:58:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vasfiuysal

quote:

Aynen rom dan backup oldum bende de oldu beyler mecbur orginal rom a çevirip servis in yolunu tutucaz başka yolu yok galiba garanti de düzeltirmi artık tekrar mı klonlar hayırlısı.

Valla ben hepsini denedim ancak olmadı.

Sorun şu stok rom geri yüklemesinden sonra oldu zaten. CWM ile yüklenen STOK romda bence sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3g3nt

quote:

quote:

Sorun şu stok rom geri yüklemesinden sonra oldu zaten. CWM ile yüklenen STOK romda bence sorun var.

stok rom CWM ile yuklenmiyorki (eger CWM ile aldiginiz yedekten bahsetmiyorsanız )
    hafiza kartina dload klasoru kopyalaniyor
    telefon acilista otomatik olarak firmware yuklemesini yapiyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

stok rom CWM ile yuklenmiyorki (eger CWM ile aldiginiz yedekten bahsetmiyorsanız )

dload klasorune kopyalanan 152 mb dosya ile olan yuklemeyide yaptim olmadı.

telefon açılırken ses açma kapama ve power tşuna basınca firmware upgrade olanı yani :D sorun gene çözülmedi kvk yı aradım telefonu getir bakalım dediler :S

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

dload klasorune kopyalanan 152 mb dosya ile olan yuklemeyide yaptim olmadı.

telefon açılırken ses açma kapama ve power tşuna basınca firmware upgrade olanı yani :D sorun gene çözülmedi kvk yı aradım telefonu getir bakalım dediler :S

benden marketten indirdiğim led flash uygulaması led flashı yakıtğı için garantide 340tl istediler götür bakalım.

• Oha... Oralara format atılır mı be arkadaşım? Telefonun ana belleğine format atmışsın sen.
  • baba dua et telefonun kapanmasın, imei numaran yalan olmuş, istersen teknik servisi arayarak konu ile yardım alman.
  • IMEI numarası atmak için programlar vardı. İsim hatırlamıyorum ama servise götürmeden önce onları da araştırabilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: spawn1990

baba dua et telefonun kapanmasın, imei numaran yalan olmuş, istersen teknik servisi arayarak konu ile yardım alman.

zaten telefon yalan oldu :D aram yapmıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: luxaeterna

IMEI numarası atmak için programlar vardı. İsim hatırlamıyorum ama servise götürmeden önce onları da araştırabilirsiniz...

Çok aradım ama illegal bir şey olduğu için kimse yardım etmedi :S
  • ben symbian kullanırken çok kurcaladım o imei olaylarını bir çin sitesine imei numarasını gönderiyorlardı geriye sana sertifika gönderiyordu bu çin sitesi bizim yaptığımız root işlemi ile aynı mantık symbian da böyleydi ama tehlikeli çok kişinin imei numarasının klonlandığını duymuştum tamamen şans işiydi yani bu yüzden imeisi klonlananlar çözüm olarak eski veya ucuz bir telefon alıp 3210 tarzı bunun imei sini kendi telefonlarına klonlama yaptırıyorlardı.. telefoncularda 50tl civarı bir fiyatı vardı tabi diğer telefon hiç açılmayacak birdaha at çöpe gitsin yani böyle birşey yapabilirsiniz aynı marka olmasına gerek yok yeterki daha önce klonlanmamış bir imei sahip olsun bu telefon.. servis büyük ihtimal sizden bir telefon parası daha ister o yüzden bu yönteme başvurabilirsiniz tabi garanti yine iptal olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvo' -- 18 Ekim 2011; 13:22:15 >
  • slm ben optımus 2x kullanıyorum ıkı gun once nvflasla rom atarken benımde ımeim sıfırlanmıstı ama smartflasla orjınal rom atınca kendıne geldı sızdede varsa bu smartflasla romlama o zmn olur.
  • kimsenin efs dosyasını back up yapmadığını varsayıyorum.
    postta anlaşılmayan terimleri googledan aratabilirsiniz.

cihazınızı rootlayın, busybox vs gerekli olacak. (superuser hakkını oto verdiğinize emin olun)

adb shell açın. efs dosyasının backupını alın.
    $ su 
    # mkdir /sdcard/efsbck
    # cd /
    # busybox tar cvf /sdcard/efsbck/bozuk-efs.tar.gz efs
    # exit
    $ exit

az önce sdcardın içine efsbck dosyası açtık, bilgisayarınızda bu dosyayı açın.
    7zip programıyla backup dosyanızı açın.
    nv_data.bin ve nv_data.bin.md5 dosyalarını silin.
    .nv_data.bak dosyasının adını nv_data.bin
    .nv_data.bak.md5 dosyasının adını nv_data.bin.md5 olarak değiştirin.
    dosyayı tamir-efs.tar.gz adıyla kaydedip 7zip'i kapatın.
    artık cihazın efsbck klasöründe 2 dosya var. (bozuk-efs.tar.gz ve tamir-efs.tar.gz)
    tekrar adb shell
    $ su 
    # cd /sdcard/efsbck
    # umount /efs
    # mke2fs /dev/block/mmcblk0p1
    # mount -w -t ext4 /dev/block/mmcblk0p1 /efs
    # busybox tar xvf tamir-efs.tar.gz -C /
    # exit
    $ exit

daha kolay yolunu bulamadım, geçmiş olsun.

• Telefonu kvk servisine verdim arkadaşlar 1 hafta sonra alacağım bakalım neler olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egecanince91 -- 30 Aralık 2011; 16:47:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egecanince91

Telefona orjinal yazlımını yükleyip kvk servisine verdim arkadaşlar 1 hafta sonra alacağım bakalım neler olucak.

Sonucu buraya yazarsan sevinirim :) ona göre bende yollayacağım.
  • Tmm ben sonucu buraya yazarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TMN

kimsenin efs dosyasını back up yapmadığını varsayıyorum.
    postta anlaşılmayan terimleri googledan aratabilirsiniz.

cihazınızı rootlayın, busybox vs gerekli olacak. (superuser hakkını oto verdiğinize emin olun)

adb shell açın. efs dosyasının backupını alın.
    $ su 
    # mkdir /sdcard/efsbck
    # cd /
    # busybox tar cvf /sdcard/efsbck/bozuk-efs.tar.gz efs
    # exit
    $ exit

az önce sdcardın içine efsbck dosyası açtık, bilgisayarınızda bu dosyayı açın.
    7zip programıyla backup dosyanızı açın.
    nv_data.bin ve nv_data.bin.md5 dosyalarını silin.
    .nv_data.bak dosyasının adını nv_data.bin
    .nv_data.bak.md5 dosyasının adını nv_data.bin.md5 olarak değiştirin.
    dosyayı tamir-efs.tar.gz adıyla kaydedip 7zip'i kapatın.
    artık cihazın efsbck klasöründe 2 dosya var. (bozuk-efs.tar.gz ve tamir-efs.tar.gz)
    tekrar adb shell
    $ su 
    # cd /sdcard/efsbck
    # umount /efs
    # mke2fs /dev/block/mmcblk0p1
    # mount -w -t ext4 /dev/block/mmcblk0p1 /efs
    # busybox tar xvf tamir-efs.tar.gz -C /
    # exit
    $ exit

daha kolay yolunu bulamadım, geçmiş olsun.

bu şekilde imeiyi tekrar girebiliyormuyuz ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.