Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.472
Cevap
37
Favori
314.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • windows açılmıyor du bastım ama işe yaramadı :S bootmgr hatası veriyordu recovery tuşuna bastım bi işe yaramadı son çare format oldu laptopu alırken verilen tüm programlar gitti =(
  • quote:

Orijinalden alıntı: gladiotor

quote:

Orijinalden alıntı: MozbeK

quote:

quote:

quote:

quote:

bende karıncalanmadan ziyade 'çıt' sesi hafif duyulacak düzeyde bi kaçak oluyor akım koruyucu prizle denicem bakalım.
    vidalar için de soyledigin gibidir umarım bi sıkıntı cıkmaz.
    pcnin herhangi bi yerinde ufak sıyrık, çizige rastladınmı peki ?

hayır rastlamadım paketi ilk siz açtınız demi yani koruma bantını?

evet ben actım teşhir ürünü oldugunu sanmıyorum. fabrikasyonda böyle ufak çizik sıyrık olması normal midir bilmiyorum ama.

tam olarak nerelerde çizkler var?

sag hoparlörle monitor arasında alt platformun kenarlarını döşeyen yan çitada sıyrık var.
    monitör kısmının sag alt köşesinde de ufak bi deformasyon var.
    bunlar göze batan seyler degil ama içim rahat etmedi işte.

Dikkatli bir şekilde dediğiniz yerlere baktım ama herhangi bir sıyrık yok.Ama içiniz rahat etmediyse vatan computera götürebilirisiniz.Ben dün akşam götürdüm içimi rahat ettirmek için

yardımın için teşekkürler gladiotor

• pcyi yeni alıp hardisk bölümleme önceki sayfalarda basitçe nasıl yapılacağı anlatılmıştı. bende aynısını uyguladım sorun çıkmadı. sistemle gelen home basic 10 dak kadar kısa bir sürede ultimate olur. format atıp driver bulamama kabusuna girmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeoK

quote:

Orijinalden alıntı: cawrash

arkadaşlar ekranla ilgili size iki bilgisayardan iki görüntü göstermek istiyorum ilki z570' e ikincisi eski bilgisayarım lenovo n200' e ait ikisi arasında fark var n200 de yazılar çok daha net seçiliyor. açıkçası canımı sıktı bu durum ekran ayarlarını en uygun yapmam için seçenekler nedir?

z570 alt banttaki yazılar çamur gibi

n 200 çiçek gibi

Tarayıcınız ne opera ise turboda bu tarz görüntüyü bozup sayfanın hızlı açılmasını sağlıyor.

iki görüntüde chrome a ait. birisinde iyi birisinde kötü. neden olur ki bu

• quote:

Orijinalden alıntı: koc000

pcyi yeni alıp hardisk bölümleme önceki sayfalarda basitçe nasıl yapılacağı anlatılmıştı. bende aynısını uyguladım sorun çıkmadı. sistemle gelen home basic 10 dak kadar kısa bir sürede ultimate olur. format atıp driver bulamama kabusuna girmeyin.

ben maalesef yapamadım ve şimdi hala driverla uğraşıyorum. şuanda ultimate bir çok sorunum var nasıl yapacam bilemiyorum =(
  • arkadaşlar merhaba.günlerdir laptop bakıyorum,mağazada tam alacakken biri kafamı karıştırıyor ve almadan dönüyorum.yarın bu işi bitireceğim.y570 nasıldır?ısınma ve fan sesi nasıl?servisi nasıl?atıyorum biraz daha arttırıp hp al falan diyen var mı?ya da hp nasıl?packard bell nasıl sizce?satıcı lenovoda windowsu yükseltirsen driver sorunu olur dedi doğru mu?sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben laptopumdan çok memnunum 8 gb ram modeli vatan sağolsun:) bu aradawww.lenovo.com.tr sitesinden girdiğiniz zaman lenovo idea pad seçip ordan destek ve yüklemelerden tüm driverleri da yükleyebiliyorsunuz aldığınız bilgisayarınızın seri numarasını girerek tüm güncellemeleride yapabilirsiniz bunuda bilgilerinize ekleyiniz

yaklaşık 1 buçuk aydır lenovo kullanıcısıyım herhangi bir sorun için dewil_viper@hot ulaşabilirsniz yardımcı olmaya çalışırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

arkadaşlar merhaba.günlerdir laptop bakıyorum,mağazada tam alacakken biri kafamı karıştırıyor ve almadan dönüyorum.yarın bu işi bitireceğim.y570 nasıldır?ısınma ve fan sesi nasıl?servisi nasıl?atıyorum biraz daha arttırıp hp al falan diyen var mı?ya da hp nasıl?packard bell nasıl sizce?satıcı lenovoda windowsu yükseltirsen driver sorunu olur dedi doğru mu?sağolun

y570 mi düşünüyorsunuz yoksa z570 mi ?
  • quote:

arkadaşlar merhaba.günlerdir laptop bakıyorum,mağazada tam alacakken biri kafamı karıştırıyor ve almadan dönüyorum.yarın bu işi bitireceğim.y570 nasıldır?ısınma ve fan sesi nasıl?servisi nasıl?atıyorum biraz daha arttırıp hp al falan diyen var mı?ya da hp nasıl?packard bell nasıl sizce?satıcı lenovoda windowsu yükseltirsen driver sorunu olur dedi doğru mu?sağolun

Hp bi kere lenovolardan çok daha fazla ısınıyor. Packard Bell'i zaten düşünmeyin bile. Lenovo, IBM in bir markası olduğu için güvenerek alabilirsiniz. Benim anlamadığım direk alıp ultimate mi yapıcaksınız neden yapıcaksınız ? Home premium gayet yeterli değil mi ? Driverlar lenovo sitesinde mevcut ben yükseltmeyi denemedim fakat forumdan başka bir üye yükseltmişti wifi falanda sorunu yoktu bikaç sayfa geriye doğru bakarsanız görebilirsiniz.

• quote:

Arkadaşlar yarın muhtemelen z570'i alacağım bimeksten. Yatmam gerektiğinden konuyu uzun uzun okuyamayacağım, kusura bakmayın.

Sorularım şunlar arkadaşlar. Cevapları çok kısa zaten. Sağolun.

1)Kasa alüminyum mu yoksa plastik mi?
    2)Isınma veya başka bir problemi var mı? Asus'ta ısınmadan çok çektim, en önemli kriterlerimden biri. Isınma sorunu olmamalı.
    3)Fan çok gürültülü çalışıyor mu?

Teşekkürler.

1. Z570 modelinde metal kasa kullanıluyor.
    2. Oyun haricinden ısınma sorunu yok. Fanın çalışma hızını siz de ayarlayabiliyorsunuz zaten. Oyunlarda da o kadar fazla ısınma yok. Normal seviyelerde. Rahatsız edici derecelerde değil.
    3. 4 farklı çeşit fan çalışma modu var ve bunu ayarlamak sizin elinizde. Normal mod, süper sessiz mod, etkili ısı sarfiyatı (Hızlı soğutma da diyebiliriz) ve toz giderme.

• quote:

quote:

Hp bi kere lenovolardan çok daha fazla ısınıyor. Packard Bell'i zaten düşünmeyin bile. Lenovo, IBM in bir markası olduğu için güvenerek alabilirsiniz. Benim anlamadığım direk alıp ultimate mi yapıcaksınız neden yapıcaksınız ? Home premium gayet yeterli değil mi ? Driverlar lenovo sitesinde mevcut ben yükseltmeyi denemedim fakat forumdan başka bir üye yükseltmişti wifi falanda sorunu yoktu bikaç sayfa geriye doğru bakarsanız görebilirsiniz.

şahsen ben ultimate yaptım (zorunda kaldım) tüm driverleri sitesinden tek tek indirdim sadece mcafee programı yüklenmedi bende oda neden bilemiyorum ama driverlerda bir sorun yoktur....

• quote:

Orijinalden alıntı: moral83

quote:

İlk başta uygun fiyatlı diye z570 düşünüyordum, fakat aradaki fark gerçekten verilmeli derseniz y570'e de dönebilirim.

-Isınma kesinlikle olmamalı.
    -Autocad, Solidworks çalıştıracağım.

Vatanbilgisayar kampanyası işime yaramıyor. Lenovo alırsam bimeksten alacağım internetten.

Bir de niye packard bell'i geç dediniz, satıcı adam bir modeli gelecek iyi marka dedi de ondan sordum. Benim de marka hakkımda bilgim yok pek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 6 Şubat 2012; 12:51:13 >

• quote:

quote:

quote:

İlk başta uygun fiyatlı diye z570 düşünüyordum, fakat aradaki fark gerçekten verilmeli derseniz y570'e de dönebilirim.

Vatanbilgisayar kampanyası işime yaramıyor. Lenovo alırsam bimeksten alacağım internetten.

Bir de niye packard bell'i geç dediniz, satıcı adam bir modeli gelecek iyi marka dedi de ondan sordum. Benim de marka hakkımda bilgim yok pek.

Ekran kartı daha iyi, sık oyun oynayan birisiyseniz bu tercih nedeniniz olabilir. Fakat şu anda piyasadki oyunlarda GT 540M ile GT 555M arasındaki fark pek hissedilmiyor. GT 540M ile güncel oyunları yüksek oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. IBM daha köklü ve servis desteği daha iyi olan bir firma. Y570 ile Z570 arasındaki fiyat farkı ne kadar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Betatr

quote:

quote:

şahsen ben ultimate yaptım (zorunda kaldım) tüm driverleri sitesinden tek tek indirdim sadece mcafee programı yüklenmedi bende oda neden bilemiyorum ama driverlerda bir sorun yoktur....

wifi da sorun var diyolardı onda da bişey yoksa yükseltebiliriz rahatça

• quote:

Yeni modeli hangisi özellikleri neler bilginiz var mı ? Şuan için packard bellin en pahalı modelinde bulunan ekran kartı gt540 ki fiyat olarak 2000 lira civarı. Y570 te ise gt555 var bu ekran kartı laptopu daha uzun soluklu kullanabilceğiniz anlamına gelmektedir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ekran kartı daha iyi, sık oyun oynayan birisiyseniz bu tercih nedeniniz olabilir. Fakat şu anda piyasadki oyunlarda GT 540M ile GT 555M arasındaki fark pek hissedilmiyor. GT 540M ile güncel oyunları yüksek oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. IBM daha köklü ve servis desteği daha iyi olan bir firma. Y570 ile Z570 arasındaki fiyat farkı ne kadar ?

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-322384-y570-core-i5-2450m-250ghz-6gb-ddr3-500gb-156-dvdrw-2gb-gt555m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=58594

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-322378-z570-core-i5-2450m-250ghz-8gb-ddr3-750gb-156-dvdrw-2gb-gt540m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=58592

100 TL fark varmış, herhalde verilir. bir de z serisi stokta kalmamış burada, alırsam y'yi alma durumundayım. 1.829 TL verecek durumum var, tereddüt etmeden alabilirim ama her kafadan bir ses çıkınca kafam karışıyor. Dediğim gibi aşırı ısınma yoksa sorun da yok. Asus laptopum ısınmadan dolayı pert oldu.

Bimekste y570'in i7'lisi var

http://www.bimeks.com.tr/urun/121448/lenovo-y570-59-316634.aspx
    http://www.bimeks.com.tr/urun/121452/lenovo-z570am-59-320825.aspx#comments

i7 -i5 arasında çok da fark yoktur herhalde. Fiyat bayağı fark ediyor.

işletim sistemi olayı da şu, saturn ve bimeksteki z570'lerde home basic var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 6 Şubat 2012; 13:01:39 >

• Çok kafa ütülüyorum gibi oluyor ,kusura bakmayın.

4 tane link koydum. İsteklerimi de söyledim, autocad-nadiren medium ayarda olsa bile oyun- kesinlikle aşırı ısınmama olayı.

Sizce en mantıklı seçenek hangisi olur?

Mesela

http://www.bimeks.com.tr/urun/121452/lenovo-z570am-59-320825.aspx#comments 1487 TL çok makul

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-322384-y570-core-i5-2450m-250ghz-6gb-ddr3-500gb-156-dvdrw-2gb-gt555m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=58594 evet daha iyi ama 1829 TL.

Ne diyorsunuz, ne yapayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 6 Şubat 2012; 13:05:53 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Betatr

quote:

quote:

wifi da sorun var diyolardı onda da bişey yoksa yükseltebiliriz rahatça

şimdi şöyle bişi ben ultimate yaptıktan sonra wifi yüklü değildi tabikide ethernet vardı ama ben de şu yolu izledim wifi yüklü olmadığı için ben :D/lenovo/drivers dan wifi klasöründen setup vardı onu yükledim sonra diğer driverları lenovo nun kendi sitesinden indirdim neden dersen yanlışıklı 32 bit yükledim o yüzden :D/ nin içindekiler 64 bit lik olduğu için uyumsuzluk oldu

bu arada bir düzeltme yapmak istiyorum McAfee yüklenmiyor demiştim ya onu lenovo nun sitesinden değil de McAfee nin kendi sitesinden oturm açtıktan sonra indirebiliyorsun.

• quote:

Çok kafa ütülüyorum gibi oluyor ,kusura bakmayın.

4 tane link koydum. İsteklerimi de söyledim, autocad-nadiren medium ayarda olsa bile oyun- kesinlikle aşırı ısınmama olayı.

Mesela

http://www.bimeks.com.tr/urun/121452/lenovo-z570am-59-320825.aspx#comments 1487 TL çok makul

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-322384-y570-core-i5-2450m-250ghz-6gb-ddr3-500gb-156-dvdrw-2gb-gt555m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=58594 evet daha iyi ama 1829 TL.

Isınma konusunda biraz pinpirikli olduğunuz için şunu tavsiye ederim indirimdeydi geçen 1531 di fiyatı

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-322384-y570-core-i5-2450m-250ghz-6gb-ddr3-500gb-156-dvdrw-2gb-gt555m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=58594

Z570 ten daha iyi soğuttuğu aşikar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfeoK -- 6 Şubat 2012; 13:11:50 >

• quote:

Çok kafa ütülüyorum gibi oluyor ,kusura bakmayın.

Mesela

Z570 al hocam pişman olmazsın. 350 Tl'lik fark az değil ve o farkı haketmiyor. Vatanda bir ara 70-80 Tl fark vardı o zaman y570 öneriyordum ama 350 Tl için değmez.
    Bu arada aşağıdaki videoyu izlerseniz soru işaretlerini biraz olsun silersiniz. Özellikleri farklı o laptop'un ama genel olarak yani dış özelliklerini nasıl anlatıyorsa gerçekte de öyle.
    http://shiftdelete.net/lenovo-z570-dizustu-video-inceleme-34366.html

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.