Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.472
Cevap
37
Favori
315.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gdiri

lenovo energy management ı bulduğuna göre en iyi pil sağlığı kısmını bulup pilin % 50 çalışmasınıda halletmişsindir. Bulamadıysan energy management altında pil çalışma süresi için optimum a tıkla orda en iyi pil sağlığı kısmını seç. Benim pilde sanyo imiş.

ara tara sonunda buldum dostum.. 1 haftadır fişe takmadan kendi gücüyle kullanıyorume n iyi pil saglıgınıda buldum ama henüz o sekilde kullanmıyorum .. mesela su an laptop %100 ve en iyi pil saglıgıda laptopu %50 e optimize eder diyor. benim ne zaman o özellikte kullanmam lazm. laptopun %sini belli bir rakama getirmem lazımmı? veya batarya %15de ve ben şarja takmak istiyorum makineyi o zaman en iyi pil saglıgımı ayarlamalı bataryayı %50de tutmak için? ben batarya üstünde sürekli şarjda kullanacam cünkü. %100 olunca bir devre yoluyla bataryayı atlayıp direk laptopa şebeke elektrigi geliyor diyorlar. yada en iyisi en iyi pil saglıgı nedir ne deildir tam bir acıklama yaparsan daha cok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

quote:

Orijinalden alıntı: gdiri

lenovo energy management ı bulduğuna göre en iyi pil sağlığı kısmını bulup pilin % 50 çalışmasınıda halletmişsindir. Bulamadıysan energy management altında pil çalışma süresi için optimum a tıkla orda en iyi pil sağlığı kısmını seç. Benim pilde sanyo imiş.

ara tara sonunda buldum dostum.. 1 haftadır fişe takmadan kendi gücüyle kullanıyorume n iyi pil saglıgınıda buldum ama henüz o sekilde kullanmıyorum .. mesela su an laptop %100 ve en iyi pil saglıgıda laptopu %50 e optimize eder diyor. benim ne zaman o özellikte kullanmam lazm. laptopun %sini belli bir rakama getirmem lazımmı? veya batarya %15de ve ben şarja takmak istiyorum makineyi o zaman en iyi pil saglıgımı ayarlamalı bataryayı %50de tutmak için? ben batarya üstünde sürekli şarjda kullanacam cünkü. %100 olunca bir devre yoluyla bataryayı atlayıp direk laptopa şebeke elektrigi geliyor diyorlar. yada en iyisi en iyi pil saglıgı nedir ne deildir tam bir acıklama yaparsan daha cok sevinirim.

batarya tam dolu iken prize takmaya devam edersen pilin hücrelerini öldürüyor ama en iyi pil sağlığını seçersen %50 de dolu olarak kalıyor prizden gelen elektrik direk laptoba gidiyor pil tam dolu olmadığı için pilin hücrelerini öldürmüyor yada daha az öldürüyor.. batarya %50 nin altına inince o seçeneği aktif et ondan sonra prize takılı olarak kullanabilirsin...

• arkadaşlar pil konusunda herkes farklı birşey söylemiş ama benim tavsiyem sakın pil laptopa takılı iken kullanmayın, %50 doldurma bilmemne onların hepsi palavradır, siz en güzeli laptopu ilk aldığınızda pilini %100 doldurun ve sadece gerekli zamanlarda kullanın ve 2 haftada 1 ya da ayda 1 pili tam şarj edip ardından çıkarıp tekrardan prize takılı olarak kullanabilirsiniz.

bu arada bende 59-311142 modeli almayı düşünüyorum, kullanan arkadaşlara sormak istediğim sorular var:

*bilgisayar performansından memnun musunuz?
    *oyun seven birisiyim, GTA 4 gibi yüksek sistem gerektiren oyunları takılmadan kasmadan donmadan oynayabilir miyim?
    *aynı özelliklere hatta daha düşük özeliklere sahip bilgisayarlar daha pahalıya satılırken bu makina neden daha ucuz? kullanılan malzemenin kalitesizliğinden mi yoksa sadece markadan dolayı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem...

arkadaşlar vu bilgisayarin ekran kalitesi
    nasıl pikseller arası boşluk varmı y570
    ile aynı midir

bu pıksel arası boşluk olayı nedır y570de warmıymıs ?
    hangı modelde varsa ss ıle gösterebılırmısnız bende dusunuyorm almayı ona göre karar verıym
  • arkadaşlar vu bilgisayarin ekran kalitesi
    nasıl pikseller arası boşluk varmı y570
    ile aynı midir
  • quote:

Orijinalden alıntı: wedoman

arkadaşlar pil konusunda herkes farklı birşey söylemiş ama benim tavsiyem sakın pil laptopa takılı iken kullanmayın, %50 doldurma bilmemne onların hepsi palavradır, siz en güzeli laptopu ilk aldığınızda pilini %100 doldurun ve sadece gerekli zamanlarda kullanın ve 2 haftada 1 ya da ayda 1 pili tam şarj edip ardından çıkarıp tekrardan prize takılı olarak kullanabilirsiniz.

bu arada bende 59-311142 modeli almayı düşünüyorum, kullanan arkadaşlara sormak istediğim sorular var:

*oyun seven birisiyim, GTA 4 gibi yüksek sistem gerektiren oyunları takılmadan kasmadan donmadan oynayabilir miyim?
    *aynı özelliklere hatta daha düşük özeliklere sahip bilgisayarlar daha pahalıya satılırken bu makina neden daha ucuz? kullanılan malzemenin kalitesizliğinden mi yoksa sadece markadan dolayı mı?

BU SORULARIN CEVABINI BENDE MERAK EDİYORUM?

• quote:

Orijinalden alıntı: asdf220

quote:

Orijinalden alıntı: wedoman

arkadaşlar pil konusunda herkes farklı birşey söylemiş ama benim tavsiyem sakın pil laptopa takılı iken kullanmayın, %50 doldurma bilmemne onların hepsi palavradır, siz en güzeli laptopu ilk aldığınızda pilini %100 doldurun ve sadece gerekli zamanlarda kullanın ve 2 haftada 1 ya da ayda 1 pili tam şarj edip ardından çıkarıp tekrardan prize takılı olarak kullanabilirsiniz.

BU SORULARIN CEVABINI BENDE MERAK EDİYORUM?

bende

• bugün bende z 570 aldım. Benide kullanıcı kulubüne ekleyebilirsiniz. Benim vidalardada oynama vardı. Herkeste aynı sorun varken pek önemsemedim bende. Daha önceki mesajlarda denildiği gibi büyük ihtimal ram yükseltmek için açılmış.
  • ben vida problemi nedeniyle geri yollamıştım degiştirmişler yeni bi cihaz geldi,digeri için yedekleme yapmıştım 3 dvd şimdi bunu tekrar yedeklemem gerekirmi yoksa diger bilgisayar için yaptıgım yedeklemeyi kullanabilirmiyim .bide almayı dusunenlere lenovo y560 hepsiburadada 1568 e dusmus,sizce hangisi iyi z 570 mi y 560 mı, aldık ama meraktan soruyorum. http://www.hepsiburada.com/Liste/lenovo-ideapad-y560-notebook/productDetails.aspx?productId=bd760918&categoryId=98&intcamp=GununTeklifi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perlinganit -- 29 Ekim 2011; 15:11:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: perlinganit

ben vida problemi nedeniyle geri yollamıştım degiştirmişler yeni bi cihaz geldi,digeri için yedekleme yapmıştım 3 dvd şimdi bunu tekrar yedeklemem gerekirmi yoksa diger bilgisayar için yaptıgım yedeklemeyi kullanabilirmiyim .bide almayı dusunenlere lenovo y560 hepsiburadada 1568 e dusmus,sizce hangisi iyi z 570 mi y 560 mı, aldık ama meraktan soruyorum. http://www.hepsiburada.com/Liste/lenovo-ideapad-y560-notebook/productDetails.aspx?productId=bd760918&categoryId=98&intcamp=GununTeklifi

vatanda çalışan elamanlar ürünü teslim aldıktan sonra biz bişey yapamayız,bundan sonra lenovo servisiyle görüşeceksiniz dediler. siz vatandan mı değişim yaptınız yoksa lenovo servisindenmi ?

• ben kargo yoluyla almıstım gecen cumartesi vatana yolladım bugun yenisi geldi,bulundugum yerde lenovo servisi olmadıgından onlar ilgilendi.yasal olarak biz bişey yapamayız diyemez sana ayıplı mal satılmış durumda sonradan bi sorun yok aldıgında oyle oldugu için iade yada degişim hakkın var tuketici hakalrına sorabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perlinganit -- 29 Ekim 2011; 16:09:24 >
  • quote:

ben vida problemi nedeniyle geri yollamıştım degiştirmişler yeni bi cihaz geldi,digeri için yedekleme yapmıştım 3 dvd şimdi bunu tekrar yedeklemem gerekirmi yoksa diger bilgisayar için yaptıgım yedeklemeyi kullanabilirmiyim .bide almayı dusunenlere lenovo y560 hepsiburadada 1568 e dusmus,sizce hangisi iyi z 570 mi y 560 mı, aldık ama meraktan soruyorum. http://www.hepsiburada.com/Liste/lenovo-ideapad-y560-notebook/productDetails.aspx?productId=bd760918&categoryId=98&intcamp=GununTeklifi

Dostum y560 serisinde pek çok problem olduğu söylenmiş.Kullanıcı platformlarını gezersen anlarsın.(ekran,ısınma,oyun sırasında kendiliğinden kapanma,menteşe gevşemesi vs)Lenovo y serisi içerisinden tercih yapılacaksa bu y560p şeklinde olmalıdır.O nedenle için rahat olsun z570,y560 dan daha iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: LuX Aeterna

Dostum y560 serisinde pek çok problem olduğu söylenmiş.Kullanıcı platformlarını gezersen anlarsın.(ekran,ısınma,oyun sırasında kendiliğinden kapanma,menteşe gevşemesi vs)Lenovo y serisi içerisinden tercih yapılacaksa bu y560p şeklinde olmalıdır.O nedenle için rahat olsun z570,y560 dan daha iyidir.

cok tesekkurler içim rahatladı.biriside su yedekleme soruma cevap verse ust mesajımdaki yeni yedeklemeye gerek varmı yoksa diger leptop için yaptıgımı kullanabilirmiyim
  • peki bu vida olayıyla ilgili başka birşey yapan oldumu acaba ?
  • YAHU ŞU BATARYA KULLANIMI İLE İLGİLİ KESİN BİŞEY SÖYLEYEBİLECEK BİRİSİ YOKMU ARKADAŞ ? BATARYAYI ÇIKARTIP ŞARJA TAKIP MI KULLANALIM, BATARYAYI % 50 YE ALIP MI KULLANALIM NE YAPALIM ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglarozkan

peki bu vida olayıyla ilgili başka birşey yapan oldumu acaba ?

Bende bugün vatandan aldım ekleyebilirsiniz.

Hocam vida sorunu demişsin tam neresinden bahsediyosun ben bişey göremedimde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JouLex

quote:

Orijinalden alıntı: caglarozkan

peki bu vida olayıyla ilgili başka birşey yapan oldumu acaba ?

Bende bugün vatandan aldım ekleyebilirsiniz.

Hocam vida sorunu demişsin tam neresinden bahsediyosun ben bişey göremedimde..

alt kapakta vidalarda yıpranma var

• quote:

http://www.nvidia.co.uk/object/notebook-win7-winvista-64bit-280.26-whql-driver-uk.html

http://www.nvidia.co.uk/object/notebook-win7-winvista-64bit-285.62-whql-driver-uk.html

bunlardan hangisini yukleyecez

285.62 nolu WHQL sertifikalı güncel sürücüyü yükleyin. Battlefield 3, Batman: Arkham City ve RAGE oyunları için bu sürücü önerilmektedir. Ayrıca bu sürücü ile PhysX ve HD Audio sürücüsü de güncellenmektedir.

• yönetten c yi küçült diyip diski böldüm fakat yeni disk oluşturamadım. Diskte bulunan bölüm sayısı üst sınırda diyor. D ye ekliyim dedim. D yi sağ tıkladığımda genişlet sekmesi pasif durumda. Ne yapmalıyım ?
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.