Şimdi Ara

BOĞAZ KELEBEĞİ TEMİZLİĞİ VE FİYATI ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
2
Favori
172.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar boğaz kelebeğini temizlenmeyi düşünüyorum eryamanda oturuyorum Sincan bana yakın bildiğiniz iyi bir usta var mı ve fiyat ne kadar olur yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tandem_78

hocam araç 2004 bora pasific 1.6 16v, 2009 yılında brc tüp takılmış

bu araçların debriyajları genelde yukarda kavrar. işte tam kavramayı sağlayıp kalkma eğiliminde eğer gazı tam ayarlayamazsan araba silkeleme yapıyor. yani gaz yememe gibi bi anormallik söz konusu. eğer başıma o gün öyle bişey geldiyse, ilk durmada veya boşa attığımda rolanti aşağı yukarı dalgalanıyor ve o gün öyle devam ediyor.

hayır ilk kalkışta başıma böyle bişey gelmezse, o gün hiçbir sorun yaşamayorum

ekranda hata verdiği zaman iki kez makinaya bağlattım, birinde fazla hava akışı çıktı, diğerinde hata çıkmadı. ayrıca ekranda hata verdiği zaman illa makinaya bağlatıp sildirmeye gerek yok. kendisi zaten 1-2 gün içinde kendi kendini siliyor.

benim evin önü biraz keskin, garaja girerken fazla manevra yapmak zorunda kalıyorum. direksiyonu tam kırdığımda rolantide yine dalgalanma oluyor. tamam normal şartlarda tüm araçların pompasından gıv sesi gelir ama ben başka hiçbir aracın direksiyon aşırı kırıldığında rolanti dalgalanması yaptığını duymadım

ayrıca boğaz temizlendikten sonrada yakın bi süre içinde yine bu sorunu yaşadım. ben bunun başka bişeyden kaynaklandığını düşünüyorum.
    çeşitli fikirler var, hararet müşürü, krank devir sensörü gibi...
    bu işin içinden nasıl çıkabiliriz, hayır ustamda bunları söyledi ama açıp bakmadık daha

açık ve tek cumle senın sorunun : disbrtor avans ayarını yaptıracaksın. Ancak boralarda o işlem el ile yapılmıyor o yuzden makınada degerlerını değiştireceksin
    aynen böyle olacak değerlerin. AKL ve AFT uzmanı oldum artık , benı de cok yordu bu motor

BOĞAZ KELEBEĞİ TEMİZLİĞİ VE FİYATI ?

İlgili konuyu da buradan okuyabılırsın

http://forum.donanimhaber.com/m_92643045/mpage_1/tm.htm

• Serviste yaptırın ben passata yaptırdım yaş indirimi ile 60 lira civarı tuttu.

Kod Fiyat Miktar İskonto Tutar
    24081999 0,95 60,00 % 20 45,60+kdv
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

quote:

Orijinalden alıntı: tandem_78

hocam araç 2004 bora pasific 1.6 16v, 2009 yılında brc tüp takılmış

bu araçların debriyajları genelde yukarda kavrar. işte tam kavramayı sağlayıp kalkma eğiliminde eğer gazı tam ayarlayamazsan araba silkeleme yapıyor. yani gaz yememe gibi bi anormallik söz konusu. eğer başıma o gün öyle bişey geldiyse, ilk durmada veya boşa attığımda rolanti aşağı yukarı dalgalanıyor ve o gün öyle devam ediyor.

hayır ilk kalkışta başıma böyle bişey gelmezse, o gün hiçbir sorun yaşamayorum

ekranda hata verdiği zaman iki kez makinaya bağlattım, birinde fazla hava akışı çıktı, diğerinde hata çıkmadı. ayrıca ekranda hata verdiği zaman illa makinaya bağlatıp sildirmeye gerek yok. kendisi zaten 1-2 gün içinde kendi kendini siliyor.

benim evin önü biraz keskin, garaja girerken fazla manevra yapmak zorunda kalıyorum. direksiyonu tam kırdığımda rolantide yine dalgalanma oluyor. tamam normal şartlarda tüm araçların pompasından gıv sesi gelir ama ben başka hiçbir aracın direksiyon aşırı kırıldığında rolanti dalgalanması yaptığını duymadım

ayrıca boğaz temizlendikten sonrada yakın bi süre içinde yine bu sorunu yaşadım. ben bunun başka bişeyden kaynaklandığını düşünüyorum.
    çeşitli fikirler var, hararet müşürü, krank devir sensörü gibi...
    bu işin içinden nasıl çıkabiliriz, hayır ustamda bunları söyledi ama açıp bakmadık daha

açık ve tek cumle senın sorunun : disbrtor avans ayarını yaptıracaksın. Ancak boralarda o işlem el ile yapılmıyor o yuzden makınada degerlerını değiştireceksin
    aynen böyle olacak değerlerin. AKL ve AFT uzmanı oldum artık , benı de cok yordu bu motor

BOĞAZ KELEBEĞİ TEMİZLİĞİ VE FİYATI ?

İlgili konuyu da buradan okuyabılırsın

http://forum.donanimhaber.com/m_92643045/mpage_1/tm.htm

benim araçta stop ederken bazen bi şaklama oluyor
    2 ayrı usta (elektrikçi ve motorcu) bunun avans vurması olduğunu söyledi..

eğer bu değerler makinada değiştirilirse, benim devamlı gittiğim motorcunun makinasına bağlatıp bunu değiştirebilirmiyiz ki acaba?
    benim araba akl değil bcb motorlu

• saygıdeğer arkadaşlar; bu boğaz kelebeği olayından hepimiz muzdaribiz..siz 50 tl/175 tlye ..çok diyorsunuz.. dua edin yahu!! ben almanyada bu işi yaptırmak için (750) euro istiyorlar.mahvolduk. temizlemenin getirisini olmadığını söylüyorlar..araba 2000 devirden sonra gaz yemiyor.. benim araba mercedes s400 cdi w220 2001 model..üstelik mızmızlıklarından geçilmiyor...anlaşılan türkiyemizde bedava bu işler. bende yola çıkıcam türkiyede yaptırıcam.. bu iş her model için farklı..bunu anladık..burdan saygı değer bir arkadaş yazmış teli ve adresini .. ona sonsuz teşekkürler.. bizim insanımız bambaşka..ustalarımızada çok kızmayın:)) onlarda ekmek yicekler..hepinize saygılar..

• arkadaşlar, herkese merhaba. benim mitsubishi lancer 2004 model arabamda rölanti sorunu var. bugün gaz ayarı yaptırmak için götürdüğüm usta boğaz kelebeğini temizletmem gerektiğini söyledi. güngören bağcılar sanayi sitesinde bu işi yapabilecek, güvenilir bir usta var mı?
  • Bende geçen sene boğaz kelebeği temizliği yaptırmıştım.

Yaptırmadan önce yerinden sökülünce kalibrasyon yapmak lazım ayar tutmaz diyen ustalar vardı.
    Kendim wurth un boğaz kelebeği temizleyici spreyini aldım. Ustaya da 30 lira civarı bir işçilik verip yerinden söktürmeden birlikte temizilik yaptık.
  • slm.aracım astra h 2006 essentia z14xep..yakın zamanda bogaz kelebeğinden çıkan 2 adet hortumu söktüm biri başparmak diğeri serçe parmak kalınlığında ikisininde içleri
    grese benzer sarı bir koyu sıvıyla doluydu bunların içini temizledim ama aklım boğaz kelebeğinde kaldı bunuda sökmek gerekirmi bu sıvı yağla alakalı birşeydir ama nedir.bu hortumların takılı olduğu yuvaları nasıl temizlerim bir ucu bujilerin olduğu yere gidiyor diğeri daha altlarda motora doğru sanki.boğaz kelebeğini sökmeden sadece hava filtresinden gelen büyük hortumu söksem aracı çalıştırsam ve araç çalışırken wd40 boğaz kelebeğinden içeri sıksam herhangi bir tehlike yada benzeri bir olay olurmu acaba
  • benim araç soğuk havada enjeksiyon arıza ışığı yakıp ilk 1-2 dakika rolanti dalgalanması yapıyor sonra düzeliyor
    bu arızadan sonra benzinde çalışmamaya başladı
    boğaz kelebeğimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50 lira ya yapilir fiyatta yanlislik var

• Boğaz kelebeği temizlik meselesi benim usta değiştirmeme neden oldu. ilk çalışırken sarsıntı şikayetiyle gittim. Geçen sene benden 400 tl istedi. Diğer arabamında (ford fiesta) enjeksiyonlarını değiştirmiş 4 yıl önce 2500 tl mi almıştı. bu sefer şüphelendim başka 3 ustaya götürdüm Hiç sorun yok dizel arabada normal dediler. Mazot katkısı kullanıyorum sarsıntıda azaldı sesde.

• quote:

Orijinalden alıntı: DEFACTO07

Arkadaslar aracım 114.000 de, bogaz kelebegi temizliği diye bir şey duydum.ve bunu kendi ustamla konuştum. Kendisi ise bana bu işlemin olduğunu ve fiyatın 175 tl olduğunu söyledi. merak ettiklerim ;

araca ne gibi bir etkisi vardır ?
    Yaptırmak gereklimi ?
    Fiyat nasıl sizce ?

benim için önemli bir konu yardımcı olurmusunuz ? çelişkide kaldım ..

rölanti stop boğulma gibi sorunlar yoksa boğaz kelebeğine dokunmayın. temizletenler hep sorun yaşıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

Orijinalden alıntı: DEFACTO07

Arkadaslar aracım 114.000 de, bogaz kelebegi temizliği diye bir şey duydum.ve bunu kendi ustamla konuştum. Kendisi ise bana bu işlemin olduğunu ve fiyatın 175 tl olduğunu söyledi. merak ettiklerim ;

araca ne gibi bir etkisi vardır ?
    Yaptırmak gereklimi ?
    Fiyat nasıl sizce ?

benim için önemli bir konu yardımcı olurmusunuz ? çelişkide kaldım ..

rölanti stop boğulma gibi sorunlar yoksa boğaz kelebeğine dokunmayın. temizletenler hep sorun yaşıyor...

Hocam biraz geç bi mesaj oldu, arabalarimi sattım

• Enrique Iglesias07 kullanıcısına yanıt
    Ayrıca 175 TL bu iş için yüksek rakam.
  • Renault serviste 20 tlye temizletmistim

• Azıcık internet araştırması yaparsanız kendiniz temizleyebilirsiniz

• Ben merakımdan 15.000km deki Insignia mın b.kelebeğini söküp temizleyip geri takmıştım, neredeyse tamamen temizdi, işlem sonrası herhangi olumsuzluk yaşamadım.
  • Kelebek temizlendikten sonra adaptasyon gerekebilir. Ya serviste programlanacak veya motor sıcakken aküyü 20-30 dk söküp bazı işlemler yapılaecak. (teyp kodu vs... gider)
    http://forum.donanimhaber.com/m_74763463/tm.htm
  • Boğaz kelebeğinin temizliği basit bir işlemdir ancak çok zorda kalınmadıkça sökülmemesi gereken bir parçadır. Temizleyen ustanın da nazik davranmasına dikkat edin.
  • 97 accent aracın geçen gün temizliğini yaptım. akünün kutup başını sökerek tüm boğaz kelebeği maf sensoru felan komple temızledım. Hatta bogaz kelebegının manıfolta gıren bolumune sıvı conta sürüp vidaladım. eskisinden daha sağlam oldu. boşuna o kadar para vermeyın elınız yatkınsa kendiniz temızleyın

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.