Şimdi Ara

15.000 - 20.000 TL ARASI NE İŞ YAPABİLİRİZ ? ( dükkan açamadık )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
96.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba , yaşım 18 , İzmir'de yaşıyoruz. Maddi durumumuz çok iyi değil , çeşitli borçlarımız var Allah'a şükür 3-4 aya bitecek , babam işsiz , şu an babamın emekli maaşı ve bir evimizden aldığımız kirayla geçiniyoruz.

Neyse babamla oturduk düşündük , yeter artık dedik ve bir dükkan açmaya karar verdik. Ya çıkalım ya batalım yani. Yıllardır istediğimiz şeyleri yapamadık veya yaptık ama büyük zamanımızı aldı.

15-20 bin TL'nin büyük bir kısmı kredi olacak elbette. Bütçemiz yazdığım gibi 15-20.000 civarı taş çatlasa 25.000 olur , bir kuruşta geçemez 25.000 TL'yi. Dükkanı İzmir/Üçyol , Hatay , Altıntaş , Nokta , Basınsitesi civarlarında açacağız.

İnternet/PS3 kafe kurmayı düşünmüyoruz.

Ben mezeci olarak düşünüyorum ama geliri nasıl olur bilmiyorum. Dışarıda meze satan dükkanlarda mezenin kilosu 10-15 TL'den başlıyor. Çeşitli yiyecekler satarız. Mezeyi , reçeli , peyniri yapacak biri lazım , ona maaş vermek lazım , dükkan kirası var. Dükkanda satılmasını düşündüğüm gıdalar :

Meze
    Ev yapımı reçel , peynir , zeytin , turşu , yoğurt ( bunların hepsini evimizde yapıyoruz zaten , dışarıdan sadece peynir alıyoruz )
    Ev yapımı poğaça , börek , kurabiye
    Tost
    Bisküvi , cips , sakız , çikolata vb.
    Mısır standı
    Çiğköfte

Açıkçası önerisini istediğim iş ileride tutarsa büyütebileceğimiz bir iş. Çevremde bir çok böyle dükkan var. Cadde üzerinde büfe tarzı bir yer vardı. Adamlar 5 sene sonra büyük bir market açtı. Yine çevremde manav olan 3-4 kişi , tahminen bir 10 sene sonra çok büyük bir sebze meyve market açtılar , nazar değmesin ama baya tuttu yaptıkları iş.

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar , çarşamba günü dükkan bakmaya çıkacağız.

EDİT : Bir çok mesaj gelmeye başladı bana bu konuyla ilgili , bugün 11.06.2013 , babam risk almayı istemediği için dükkan açamadık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eyvallah -- 20 Ekim 2013; 18:50:47 >

• 15 20 bin az be hocam ne yapilirki o parayla .,. Dediğine göre babam ve amcan dükkan acmis sonra sirket olmus baban tkrr bir konussun kardesi sonuçta rn olmadı sirketse bayilik tarzı bir sey olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sana ve babaya birer araba alıp

al-sat yap kemalpaşa pazarında
  • avm lerde bufe tarzı yerlerden kırala pılav cıg kofte hotdog gibi seylerden bırını sat.
  • Bardak mısır satan arabalardan ayarla 10 tane. En merkezi yerlere koy. İstanbul'da olsan ayda 10.000 liradan aşağı getirisi yok o mısır arabalarının.
  • Üyelerinin %80i liseli olan bir forumamı danışıyorsun?
  • araba alıp satacaksınız

atıyorum düşeş ya da ucuza araba kollayacaksınız 9 a aldınız arabayı.

elini yüzünü atıyorum 200 e düzelttiniz maliyeti satışıyla beraber 9.500 e gelir.

çook rahat 10500 11 e satarsın elini yüzünü düzeltince. elimde nakit olsa yapacağım ilk iştir.
  • @RecycleBin

Hocam oraların kirası çok yüksek değil mi? Tek iş ilede olacağını sanmıyorum , mısır işi bitti , her yerde 1 liradan satıyorlar artık.

@ .V.

En merkezi yerlere nasıl koyacağız hocam? Oldu ki koyduk 10 tane arabanın başında bekleyecek 10 tane adamı bulsak onlara nasıl maaş vereceğiz?

@malumat1245

Şu saatte çoğunun okulda olacağını düşünüyorum , yapacak bir şeyde yok hocam , danışabileceğimiz biri yok.
  • pilavcı açın en kötü ihtimalle kredinizi öder işlek bir yere açarsanız da ihya olursunuz
  • Hocam konaklama işini düşün. Kiralık bir mekan bul. Yazları turistlere felan kiralarsın, diğer sezonlarda öğrencilere kiralarsın. Turizm felan bunlara bak. Dolar da arttı hem 2 katı kazanırsın.
  • Araba al sat işine sakın girmeyin uğraşlı ve tehlikelidir, burada konaklama vs. önerenleri dikkate bile alma, onlar boş işler...
    Şahsen bence Gıda sektörü tercih arasında fiyat olarakda,
    Kokorecci olmazmı ? Şöyle düşün eğer merkezi bir yere yakınsa geceleri arabalar geçerse vs. güzel iş yapılır, tbi sen orada yaşadığın için ortamını ne gider daha iyi bilirsin, ama kokoreccı beğenilirse ve lezzetli olursa iyi gider, bunun yanısıra arkadaşın dediği gibi Pilavcıda olabilir, farklı menulerle tabiki farklı bir konseptle,
    Mezeci bana çok basit geldi, bak ticarette belirli bir kesime hitap edersen kaybedersin herkese hitap etmen lazım, yoldan geçen adam ulan bi meze alayım demez, ama bi kokorec yiyim der, bu mantıkla düşün,
    Anlattığına göre ya herro ya merro durumundasınız, bu yüzden herşeyi iyi ölçüp tartmalısınız, çünkü senin geleceğinide etkileyebilecek bir karar bu, hemen güzel diye atlamamak fizibilite araştırması yapılmalı, mesela dükkanın önüne Mısır zımbırtısından da koydurabilirsiniz, 500 600 lira bişey, yani farklı seçenekler ile çok kesime hitap etmelisin,
    Eğer anlasaydınız E-Ticaret olayıyla ilgili birşeyler söylerdimde o sektör bambaşka ve zorlu bir sektör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dezak -- 11 Ekim 2011; 15:32:22 >

• araba işini bilmiyorsanız hiç girmeyin gerek uğraşı gerek çakalı ...
  • @Sound of Freedom
    Hocam o iş zorlar bizi , hiç bilmediğimiz bir iş , ucuz arabayı takip etmek için çevrede olması lazım , dolandırıcısı çok olur gibi. Bu işi yapan birini tanımıştım

@azawarai

Hocam pilavcıyı biraz açabilir misiniz? Sebzeli pilav , nohut pilav , tavuklu pilav , etli pilav. Bu tarz bir yerden mi bahsediyorsunuz? 24 saat açık cadde üzeri bir yerde... Fena değil gibi Valla. Konsepti iyi uygularsak , pilav menüler yaparsak iyi olabilir gibi.

@Hyapponzashi

Hocam hiç bilmediğimiz bir iş bu , nasıl olacak ki?

@Dezak

Araba işini düşünmüyoruz hocam aynen dediğin gibi.Kokoreççi değilde pilavcı işi kafamıza yattı sanki. Cadde üzerinde manav olan bir dayım var , işi bırakıp başka bir şey açmak istiyordu. Onunla görüşüp o dükkanı pilavcı yapabiliriz. Merkez cadde üzeri , önü 1 saniye boş kalmıyor ama ilk mesajımda bahsettiğim sebze-meyve market dayımın manavının karşısında olduğu için dayım iş yapamıyor.

Pilav işi şöyle menülü , iyi bir fiyatla olursa iş yapar gibi. Aynen mısır standı ve Battalbey çiğköfte standı da olacak. Konsepti iyi belirlemek gerek. Mesela gr. ile ürün satmalıyız. 100 gr. pilava , 50 gr. fasulye gibi.

Ha mezeciden kastım hocam , ahşap bir dükkan , doğal bir ortam içinde satılacak mezeler , etrafta çiçekler vs. Basit değil yani. İzmir'deyiz birde içki içen insan çok fazla o yüzden tutabilir gibime geliyor ama pilav işi şu an daha çok kafama yattı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eyvallah -- 11 Ekim 2011; 15:54:01 >

• Mezeci tutmaz bence,
    Pilavda o tarz değil,
    Mesela Ciğerli Pilav, Salatalı Pilav, Tavuklu Pilav, Karışık Pilav gibi farklı olmalı,
    Ayrıca değişik bir ad koyun, öyle kardeşler pilav salonu gibi değilde, insanların aklında kalıcı eğlendiici bir ad olmalı
    O Pilavcı var mesela çok unlu
  • İzmir'de çok işlek bir caddede,güzel bir alışveriş merkezinde Waffle'cı açmayı düşündünmü ? Waffle işi de yavaş yavaş gelişiyor,bardakta mısır işine dönmeden yap derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dezak

Mezeci tutmaz bence,
    Pilavda o tarz değil,
    Mesela Ciğerli Pilav, Salatalı Pilav, Tavuklu Pilav, Karışık Pilav gibi farklı olmalı,
    Ayrıca değişik bir ad koyun, öyle kardeşler pilav salonu gibi değilde, insanların aklında kalıcı eğlendiici bir ad olmalı
    O Pilavcı var mesela çok unlu

Hocam anladım ben dediğiniz tarzı. Lokanta değil , Burger King hesabı menülü bir yer olarak düşündüm ben. 7-8 çeşit pilav , yanında patates vb. bir şey ve kola veya salata gibi. Pilav sabahtan 1 sefer veya sabah bir akşam bir kez yapılır , ara ara ısıtılır diye düşünüyorum , böylece bekleme sorunu kalmaz kimsenin. Günlük ürün çıkacak tabi ki. O konuda hassasım.

24 saat açık bir yer olur gibi.

• yorumları kısmen okudum ama en mankılısı ilk baştaki ps3-pc gibi geldi. hocam lokanta işi falan sakat. çervere o kadar gelişmiş isim yapmış yerler var ki ayakta durmak günden güne zorlaşıyor. ama şunu söyliyim " bi işte ya en olacaksin yada ilk. "
  • Dvd ci dükkanı açın hani şu movie store lar varya ondan.Arada bir el altın korsan satarsınız sonra paranızı amorti ettikten sonra iddaa makinesi koyun süper olur.Bunu yapan küçükesatta bi dvd ci var adam yıllardır yerinde demek işleri iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Arkadaşlar merhaba , yaşım 18 , İzmir'de yaşıyoruz. Maddi durumumuz çok iyi değil , çeşitli borçlarımız var Allah'a şükür 3-4 aya bitecek , babam işsiz , şu an babamın emekli maaşı ve bir evimizden aldığımız kirayla geçiniyoruz.

Neyse babamla oturduk düşündük , yeter artık dedik ve bir dükkan açmaya karar verdik. Ya çıkalım ya batalım yani. Yıllardır istediğimiz şeyleri yapamadık veya yaptık ama büyük zamanımızı aldı.

15-20 bin TL'nin büyük bir kısmı kredi olacak elbette. Bütçemiz yazdığım gibi 15-20.000 civarı taş çatlasa 25.000 olur , bir kuruşta geçemez 25.000 TL'yi. Dükkanı İzmir/Üçyol , Hatay , Altıntaş , Nokta , Basınsitesi civarlarında açacağız.

İnternet/PS3 kafe kurmayı düşünmüyoruz.

Ben mezeci olarak düşünüyorum ama geliri nasıl olur bilmiyorum. Dışarıda meze satan dükkanlarda mezenin kilosu 10-15 TL'den başlıyor. Çeşitli yiyecekler satarız. Mezeyi , reçeli , peyniri yapacak biri lazım , ona maaş vermek lazım , dükkan kirası var. Dükkanda satılmasını düşündüğüm gıdalar :

Meze
    Ev yapımı reçel , peynir , zeytin , turşu , yoğurt ( bunların hepsini evimizde yapıyoruz zaten , dışarıdan sadece peynir alıyoruz )
    Ev yapımı poğaça , börek , kurabiye
    Tost
    Bisküvi , cips , sakız , çikolata vb.
    Mısır standı
    Çiğköfte

Açıkçası önerisini istediğim iş ileride tutarsa büyütebileceğimiz bir iş. Çevremde bir çok böyle dükkan var. En yakın örnek 20 sene önce babam ve amcamın kurduğu bir toptancı dükkanı. Babamı çeşitli oyunlarla işten çıkardılar 12 sene önce. Şimdi o dükkan büyüdü ve 5.000.000 TL'lik bir şirket oldu. Yine bir diğer örnek cadde üzerinde büfe tarzı bir yer vardı. Adamlar 5 sene sonra büyük bir market açtı. Yine çevremde manav olan 3-4 kişi , tahminen bir 10 sene sonra çok büyük bir sebze meyve market açtılar , nazar değmesin ama baya tuttu yaptıkları iş.

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar , çarşamba günü dükkan bakmaya çıkacağız.

Sana tavsiyem internet cafe değil Ps3 cafe açmandır inan bana çok iyi kazanacaksın.Ama oda bir hayli masraflı olur ama 10 bin tlye döner dükkanıda açabilirsin çok iyi kazanıyorlar...

• hiç bişey açma gir biryere çalış veya çalışsın yakının dükkan açıpta kapatırsan koyar sana
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.