Şimdi Ara

Alman üretimi bosch çamasır makinası tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
5
Favori
52.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • başlıktada belirttiğim gibi alman üretimi olması şartı ile bosch marka çamaşır makinası alacağım..
    bozulan makina 4kg lıktı.. birazz büyük olması iyi olur...tavsiyeleriniz nedir? hangi model alınmalı..
    şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahkbjk -- 11 Ekim 2011; 2:13:27 >

• WAS serisi alman malıdır ve 8 kg kapasitelidir. 24763 yada 28840 i-dos modellerini tercih edebilirsiniz.. Bütçeniz nedir ??
  • 1400 civari hocam
  • WAS20763 iyi bir tercih olur ama bütçenizi 100-150 tl kadar artırmanız lazım..

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/solo/logixx-8-%288-kg-kapasiteli%29/WAS20763TR.html?source=browse

burdan makineyi inceleyebilirsiniz, piyasada araştırdığınızda 1500tl civarında bulunabiliyor..

• bugün baktım tavsiye ettiğiniz ürüne..gerçekten güzel bi ürün almayı düşünüyorum.. 2012 yılında bu modellerin üretimlerini tr ye alacaklarmış.. bu konuda bir fikriniz varmı..acaba ürünü hemen satmak için mi öyle dedi..(ben alman üretimi olmalı diye söyledim çünkü mağazadaki görevliye)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahkbjk

bugün baktım tavsiye ettiğiniz ürüne..gerçekten güzel bi ürün almayı düşünüyorum.. 2012 yılında bu modellerin üretimlerini tr ye alacaklarmış.. bu konuda bir fikriniz varmı..acaba ürünü hemen satmak için mi öyle dedi..(ben alman üretimi olmalı diye söyledim çünkü mağazadaki görevliye)

7kg olan seri değişecek, çünkü tüm Avrupa'da yenilendi. Sadece ülkemizde 1999'dan kalma kasa üzerine üretiliyor. Bu serilerin üretiminin Türkiye'ye kaydıralacağına pek ihtimal vermiyorum.

1300TL civarı bütçede alacağınız en mantıklı çamaşır makinesi bence de WAS20461TR modelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

bugün baktım tavsiye ettiğiniz ürüne..gerçekten güzel bi ürün almayı düşünüyorum.. 2012 yılında bu modellerin üretimlerini tr ye alacaklarmış.. bu konuda bir fikriniz varmı..acaba ürünü hemen satmak için mi öyle dedi..(ben alman üretimi olmalı diye söyledim çünkü mağazadaki görevliye)

7kg olan seri değişecek, çünkü tüm Avrupa'da yenilendi. Sadece ülkemizde 1999'dan kalma kasa üzerine üretiliyor. Bu serilerin üretiminin Türkiye'ye kaydıralacağına pek ihtimal vermiyorum.

1300TL civarı bütçede alacağınız en mantıklı çamaşır makinesi bence de WAS20461TR modelidir.

200-300 tl civarı arttırabilirim hocam bütçeyi..almışken güzel birşey alalım..

• WAS20763TR modelinde 20461'e göre menülü ekran vardır. Bu menülü ekranın getirdiği ek özellikler var. Eski sayfaları okursanız detaylı karşılaştırmalarımı okuyabilirsiniz.

Menülü ekranda geniş aralıkta sıcaklık seçimi, daha çok programa ön yıkama ekleyebilme, leke seçimi ile programa müdahale, su seviyesi ve durulama sayısı ile 3 kademeli oynama, sık kullanılan 2 programı tüm ayarlarıyla kaydetme, yük göstergesi ve yüke bağlı deterjan miktarı önerisi gibi özellikler bulunur.

Kısacası makinenin önerdiği ayarları değiştirme eğiliminiz varsa, her seferinde bu ayarları tekrar yapıp uğraşmak istemiyorsanız vb. 763TR ile biten modelleri almanız daha mantıklı olur.

Ben genelde makinedeki hazır programları kullanırım; yazılı bilgi almak, lekeye özel programı düzenlemek vb benim için gereksiz diyorsanız WAS20461TR ile WAS24461TR modelleri işinizi fazlasıyla görür.

Yani arada kalite değil, donanım farkı var. S serisini seçmeniz kafi Bosch için.

• yorumundan sonra 20763 modeliini almaya karar verdim..valide de onu beğenmişti zaten.. ilgin alakan için çok teşekkür ederim dostum..
    iyi forumlar..
  • quote:

yorumundan sonra 20763 modeliini almaya karar verdim..valide de onu beğenmişti zaten.. ilgin alakan için çok teşekkür ederim dostum..
    iyi forumlar..

Memnun kalırsın ama bende de aynısı var ama bence 20461 daha makul , 2 sinide kullanıyorum, aradaki fiyat farkına değen özellik yok bence. Ağırlık tartma sistemi 4 seviyede ölçüm yapıyor ve çok işe yarar değil. Hatta içine önceden çamaşır koyup makinayı açınca ağırlık algılamıyor. Makineyi açtıktan sonra ölçüm yapıyor ancak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipo_aga

quote:

yorumundan sonra 20763 modeliini almaya karar verdim..valide de onu beğenmişti zaten.. ilgin alakan için çok teşekkür ederim dostum..
    iyi forumlar..

Memnun kalırsın ama bende de aynısı var ama bence 20461 daha makul , 2 sinide kullanıyorum, aradaki fiyat farkına değen özellik yok bence. Ağırlık tartma sistemi 4 seviyede ölçüm yapıyor ve çok işe yarar değil. Hatta içine önceden çamaşır koyup makinayı açınca ağırlık algılamıyor. Makineyi açtıktan sonra ölçüm yapıyor ancak.

inanın ben anlamıyorum pek bu konuları.. fakat evdeki 88 model beko makinadan sonra ekranlı bir makina oldukça ilgi çekici duruyor...20461 e 20763 den sonra baktık mağazada..yarın almaya gttiğimizde valideye söylerim bakalım ne diyecek..teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

iyi forumlar..

inanın ben anlamıyorum pek bu konuları.. fakat evdeki 88 model beko makinadan sonra ekranlı bir makina oldukça ilgi çekici duruyor...20461 e 20763 den sonra baktık mağazada..yarın almaya gttiğimizde valideye söylerim bakalım ne diyecek..teşekkürler

87 model bosch bulaşık makinesi ile 88 model full otomatik 2100 arçelik makineyi 4 ay önce emekli ettik. annemde was20461 bende 20763 var. Annem makineden çok memnun eskisi yıkayamıyormuş demek ki diyor. Gösterge paneli, ağırlık sensörü ve 2 adet hafızası olan program hariç makinelerin farkı yok. Hafıza fonksiyonunu hiç kullanmadım, ağırlık sensörü beklediğim gibi çıkmadı , ben kaç kg ağırlık olduğunu gösterir diye düşünüyordum ama %25-50-75-100 olarak gösteriyor. bunun dışında ekran ve birkaç program farkı var. Program dediğin aslında çok ahım şahım bişey değil. Mesela kan lekesi 3 küsür saat 60 derece de yıkıyor. 20461 de dereceyi 60 a getirip eko mod seçersen zaten aynı mantığa geliyor. Ha ben meraklıyım makinenin her fonksiyonunu hakkıyla veririm diyorsan o ayrı ki 20763 ün ön panel hakkaten hoş duruyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

iyi forumlar..

87 model bosch bulaşık makinesi ile 88 model full otomatik 2100 arçelik makineyi 4 ay önce emekli ettik. annemde was20461 bende 20763 var. Annem makineden çok memnun eskisi yıkayamıyormuş demek ki diyor. Gösterge paneli, ağırlık sensörü ve 2 adet hafızası olan program hariç makinelerin farkı yok. Hafıza fonksiyonunu hiç kullanmadım, ağırlık sensörü beklediğim gibi çıkmadı , ben kaç kg ağırlık olduğunu gösterir diye düşünüyordum ama %25-50-75-100 olarak gösteriyor. bunun dışında ekran ve birkaç program farkı var. Program dediğin aslında çok ahım şahım bişey değil. Mesela kan lekesi 3 küsür saat 60 derece de yıkıyor. 20461 de dereceyi 60 a getirip eko mod seçersen zaten aynı mantığa geliyor. Ha ben meraklıyım makinenin her fonksiyonunu hakkıyla veririm diyorsan o ayrı ki 20763 ün ön panel hakkaten hoş duruyor.

hocam ben gittim şu iki modele bakacağım dedim adam gösterdi sırayla... dediğiniz gibi ön panel hakikaten güzel.. diğerinde led bi ekran var o çok iyi durmuyor..ağırlık olayını ben baya beğendim açıkcası ama dediğim gibi ben kullanmıyacağım zaten pek ilgimde yok..dediklerinizi valideye söyleyeceğim bakalım o ne diyecek..verdiğiniz ilgiler için teşekkür ederim tekrar..

son birşey.. bu iki modelde ses olayı nasıl?? ev ortamında mağaza kalabalıktı ses konsuunda sağlam bi fikrim yok..
    bizim emektar önce hoplar sonrada ortalığı dağıtırdı..makinanın sıkması bitince oh be derdik yani..valide temiz yıkamasından ötürü değiştirmek pek istemiyordu.. ama vakti geldi..

• Validelerin kafa aynıymış ama bizimki evi göle çevirince gitmesi farz oldu. Sizin muhterem de malını iyi kullananlardan sanırım. Bu makinelerin en az 15 sene ömrü olur bence ama ne kadar çok sensör o kadar çok problem riski olabilir. Şimdi bir kere alınacak gibi düşünürsek anne hanım ne isterse onu alın derim ama benim dediklerimi aktarın. Ve unutmadan 99 liraya garantiyi uzatın mutlaka 7 seneye çıkıyor 3+4 .
    Ses olayına gelince, ilk başlarda makineyi uzay mekiği edasıyla izleyeceksiniz, sıkarken, yıkarken çıkan seslerin çoğu suya ve içinde dönen çamaşıra ait olacak çünkü. Hatta su alırken çıkan sesi de yalıtabilseler makineye aşık bile olabilirsiniz. Dediğim gibi bence aradaki fark çok yok ama was20763 hakikaten şekil şemal olarak çok güzel. Öte yandan çok teknoloji çok risk midir ? Buna siz karar verin.
    Sesten beklentiniz nedir bilmiyorum ama bekoya göre çok sessiz kalır. Ha şimdi ben alıştım, makinenin sessizliği bile bana fazla geliyor o ayrı

• quote:

Validelerin kafa aynıymış ama bizimki evi göle çevirince gitmesi farz oldu. Sizin muhterem de malını iyi kullananlardan sanırım. Bu makinelerin en az 15 sene ömrü olur bence ama ne kadar çok sensör o kadar çok problem riski olabilir. Şimdi bir kere alınacak gibi düşünürsek anne hanım ne isterse onu alın derim ama benim dediklerimi aktarın. Ve unutmadan 99 liraya garantiyi uzatın mutlaka 7 seneye çıkıyor 3+4 .
    Ses olayına gelince, ilk başlarda makineyi uzay mekiği edasıyla izleyeceksiniz, sıkarken, yıkarken çıkan seslerin çoğu suya ve içinde dönen çamaşıra ait olacak çünkü. Hatta su alırken çıkan sesi de yalıtabilseler makineye aşık bile olabilirsiniz. Dediğim gibi bence aradaki fark çok yok ama was20763 hakikaten şekil şemal olarak çok güzel. Öte yandan çok teknoloji çok risk midir ? Buna siz karar verin.
    Sesten beklentiniz nedir bilmiyorum ama bekoya göre çok sessiz kalır. Ha şimdi ben alıştım, makinenin sessizliği bile bana fazla geliyor o ayrı

garanti olayını söylemeniz gerçekten çok iyi oldu böyle bi seçeneğim varsa tabiki kullanırım.. alman malına bugüne kadar güvendim pişman olmadım Allaha şükür o yüzden çok teknoloji bazı markalarda çok risk olmuyor bana göre..
    benim fikrim almaya alıyoruz bari 20763 modeli olması yönünde..yarın netleşecek herşey..gerçekten ilginize çok teşekkürler..

• quote:

quote:

Validelerin kafa aynıymış ama bizimki evi göle çevirince gitmesi farz oldu. Sizin muhterem de malını iyi kullananlardan sanırım. Bu makinelerin en az 15 sene ömrü olur bence ama ne kadar çok sensör o kadar çok problem riski olabilir. Şimdi bir kere alınacak gibi düşünürsek anne hanım ne isterse onu alın derim ama benim dediklerimi aktarın. Ve unutmadan 99 liraya garantiyi uzatın mutlaka 7 seneye çıkıyor 3+4 .

garanti olayını söylemeniz gerçekten çok iyi oldu böyle bi seçeneğim varsa tabiki kullanırım.. alman malına bugüne kadar güvendim pişman olmadım Allaha şükür o yüzden çok teknoloji bazı markalarda çok risk olmuyor bana göre..
    benim fikrim almaya alıyoruz bari 20763 modeli olması yönünde..yarın netleşecek herşey..gerçekten ilginize çok teşekkürler..

Memnun kalırsınız inşallah, hayır duası alsak oradan burada arada memnun olurum. Beyaz eşya konusunda Candoğan Beyin birikimleri sayesinde birikimimiz oldu onu da unutmamak gerek.

• 20763 iyi bir makinedir, ben bir buçuk senedir aynı cihazın 1200 devirli siemens olanını kullanıyorum cokk memnunuz, şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

Bu garanti işlemi her cihaz başına ayrımı yapılıyor ? Örneğin bir buzdolabı ve çamaşır makinası aldıysak 2'sinede ayrı ayrı ek garanti ücreti mi ödeyeceğiz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

quote:

Bu garanti işlemi her cihaz başına ayrımı yapılıyor ? Örneğin bir buzdolabı ve çamaşır makinası aldıysak 2'sinede ayrı ayrı ek garanti ücreti mi ödeyeceğiz ?

Evet ayrı ayrı yapılıyor,parça başı 99 TL isterse 200 liralık makine olsun. Ayrıca 3 ay içinde istediğiniz zaman garanti uzatma işlemi yapılabiliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

quote:

Evet ayrı ayrı yapılıyor,parça başı 99 TL isterse 200 liralık makine olsun. Ayrıca 3 ay içinde istediğiniz zaman garanti uzatma işlemi yapılabiliyor.

3 Ay içinde bilgisini verdiğiniz için teşekkür ederim. Bir buzdolabı çamaşır makinası aldık. 2 sinede ek ücret ödemek zor gelirdi açıkçası.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.