Şimdi Ara

550 LT BUZDOLABI SEÇİMİ- LG 652 YVX İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

90x190x75 cm ölçülerine sahip yerimize olabildiğince büyük bir buzdolabı almak istiyoruz.

------------------ Gri ----- Beyaz
    Sharp PT69R 2350 2150
    Samsung RT72 SASW 1800
    Beko 9610NMY - 9614NMY 2639 2429
    Altus AL376 1420
    Arçelik 5841 NFY 2349

Ölçü ve hacim olarak uygun olan yukarıdaki modelleri yukarıdaki fiyatlara bulabildim. Fiyat/Performans olarak hangi modeli tavsiye edersiniz.? Bu ürünleri daha uygun fiyatla bulabileceğim yer veya bu özelliklerde başka model de önerebilirsiniz.
    Not: Sharp yada Samsung benim birinci tercihim ama buzdolabının asıl kullanıcısı olan eşim Türk Malı bir buzdolabı istediği için diğer modelleri de listeye aldık. Bu arada Bekoları ben de beğendim.Bazen de en ucuzunu al yarıya yakın fiyatıyla diye geçiriyorum içimden.
    Edit: Mesajı gönderince tablo bozuk çıkıyor. İlk seçenek gri(inox) ikincisi beyaz fiyatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi std350 -- 25 Ekim 2011; 17:10:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: std350

Merhaba.

90x190x75 cm ölçülerine sahip yerimize olabildiğince büyük bir buzdolabı almak istiyoruz.

Sharp PT69R 2350 2150
    Samsung RT72 SASW 1800
    Altus AL376 1420
    Arçelik 5841 NFY 2349

Ölçü ve hacim olarak uygun olan yukarıdaki modelleri yukarıdaki fiyatlara bulabildim. Fiyat/Performans olarak hangi modeli tavsiye edersiniz.? Bu ürünleri daha uygun fiyatla bulabileceğim yer veya bu özelliklerde başka model de önerebilirsiniz.
    Not: Sharp yada Samsung benim birinci tercihim ama buzdolabının asıl kullanıcısı olan eşim Türk Malı bir buzdolabı istediği için diğer modelleri de listeye aldık. Bu arada Bekoları ben de beğendim.Bazen de en ucuzunu al yarıya yakın fiyatıyla diye geçiriyorum içimden.
    Edit: Mesajı gönderince tablo bozuk çıkıyor. İlk seçenek gri(inox) ikincisi beyaz fiyatı.

Ben 2 hafta önce Hitachi R-W660ERU9 aldım ve çok memnunum.

Detaylı bilgiyi aşağıdaki linkte (sonlarda) bulabilirsin. Fotoğraflar da var.

http://forum.donanimhaber.com/m_31550459/tm.htm
  • Yine ben. Sharp sadece İstanbul'da sevis veriyor. O konuyu iyi araştırın. Ama fiyat/performans harika.

Bir de aşağıdaki link fikir verebilir.

http://resim.donanimhaber.com/m_36301155/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhosafci -- 12 Ekim 2011; 12:50:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hhosafci

Yine ben. Sharp sadece İstanbul'da sevis veriyor. O konuyu iyi araştırın. Ama fiyat/performans harika.

Bir de aşağıdaki link fikir verebilir.

http://resim.donanimhaber.com/m_36301155/mpage_1/key_/tm.htm

yanlısın var, türkiye de her yere servis veriyor. iklimsa sağlıyor zaten.
  • quote:

Merhaba.

Sharp PT69R 2350 2150
    Samsung RT72 SASW 1800
    Altus AL376 1420
    Arçelik 5841 NFY 2349

tartışmasız Sharp PT69R derim. zaten formun gözdesidir kendileri. 2099 a var. beyazstore da.
  • İyi günlerde kullanın.
  • Sharp i 8 aydir kullaniyorum tavsiye ederim, ayrica servisi tum turkiyede var iklimsa veriyor
  • Herkese tekrar merhaba.
    Öncelikli olarak cevap veren herkese teşekkür ederim.
    Ben mesajımı yazdıktan sonra 3-4 gün herhangi bir cevap gelmeyince araştırmalarıma devam ettim ve forumda oldukça beğenilen bir marka olan LG 652YVX modelini aldım. Alım süreci oldukça uzun ve sıkıntılı olduğu için ancak şimdi mesaj yazabiliyorum.

Bu arada ilk mesajımda yazdığım modeller Balıkesir'de bizzat görebildiğimiz modellerdi.Onun için önceliği o modellere vermiştim. Ancak forumda oldukça beğenilen ve tavsiye edilen bir model olması ve fiyatını da uygun bulmam nedeniyle görmeden de olsa bu buzdolabını aldım.

Buzdolabını hiperucuz sitesinden 1779/12 TL'ye ücretsiz kargo şeklinde aldım.

http://www.hiperucuz.com/?urun-78629-LG-652YVX-545-LCD-A-NF-BUZDOLABI--Beyaz---86x180x74--LG-Turkiye-Garantili.html

Ayın 12'sinde sipariş verdim.Buzdolabı aynı gün kargoya(Aras Kargo) verildi. Ayın 13'ün de 06:20'de Balıkesir'e geldi. Problem bundan sonra başladı. Balıkesir'e gelen buzdolabı bir türlü bana ulaşamadı. Ben gün içinde buzdolabının gelmesini boşu boşuna bekledim. 14'ünde şubeyi tekrar aradım. Gün içinde teslim edileceğini söylediler. Akşam 18:00'e kadar gelen giden olmayınca Aras kargo müşteri hizmetlerini aradım. Bu arada Hiperucuz'a da, kendilerinin kargoyu hızlı göndermelerine rağmen Aras kargonun hala teslim etmediğini ilettim. Sağolsun ilgilendiler. Bursa Aras Bölge Müdürlüğü'nden aradılar. Kargonun hala teslim edilmediğini onlara da söyledim. Nihayet 14 Ekim saat 20:15'te kargo geldi. Gelen görevlilerin suratlarından, aslında kargoyu o gün de getirmeye niyetli olmadıkları ama genel merkezlerinin zorlamasıyla dükkanı kapadıktan sonra evlerinden çağrılıp teslim etmeye geldikleri belli oluyordu. Balıkesir'e ayın 13'ünde, sabah 6'da gelen bir kargo 3-5 km mesafedeki bir yere 2 iş günü boyunca niye teslim edilmez hala anlamış değilim. Bu arada aras kargonun buzdolabına taşıma esnasında bir zarar verdiğini ve bunun için tesliminde işi bu kadar yokuşa sürdüklerini bile düşündüm.

Ertesi sabah LG müşteri hizmetlerini arayarak buzdolabının montajı için kayıt açtırdım. Balıkesir'deki servisin numarasını da aldım. Kısa süre sonra servisi de aradım. İşlemi onlara da teyit ettirdim. Ancak çok yoğun olduklarını o gün gelemeyeceklerini, pazartesi gelebileceklerini söylediler. Ben de hafta içi çalıştığımı belirtince Pazar günü de çalıştıkların ve o gün montajı yapabileceklerini söylediler. Tahmin edeceğiniz gibi Pazar günü evde boşu boşuna bekledik. Aslında o gün gelmeyi planladıklarını ama işleri yetiştiremediklerini söylediler. Pazartesi günü yine birkaç telefon görüşmesinden sonra akşam 19:30'da buzdolabının montajı yapılabildi. Bu arada servisteki bayanın çaresizlik ve mahcubiyetten, montaja gelecek ustanın cep telefonunu verdiğini ve son görüşmelerin ustayla yapıldığını da belirteyim.

Neyse çok uzattım biliyorum ama bu tür durumlar, insana, internetten alışverişin ülkemizde hala katetmesi gereken çok yol olduğunu düşündürüyor.

Asıl konuya geleyim. Buzdolabı çok güzel. En az Sharp kadar kaliteli ve şık. Çok geniş. Genişliği 86 cm ama koyacağınız yer en az 89-90 cm olmalı. Çalışırken sesi normal. Bunu önceki buzdolabımıza göre söylüyorum. Ama çok sessiz olmadığı kesin. Kullanmaya başlayınca daha ayrıntılı bilgi verebilirim.

Son olarak, daha önce kullanmakta olduğum, 1996 yılında alınmış olan, şu ana kadar hiçbir problem çıkarmayan ve küçük olmasının dışında herhangi bir sorunu olmayan,
    Kore'de üretilmiş Vestel White FR386 buzdolabımın da muhtemelen LG üretimi olduğunu anladım. Bazı tasarım özellikleri ve bazı malzemelerin kaliteleri çok benziyor.

Herkese tekrar teşekkürler.
  • Hayırlı uğurlu olsun. Ülkemizde maalesef hem ürünü, hem de servisi iyi olan bir marka yok.

Ya servisi iyi, kendisi çürük mal alacaksınız; ya da kaliteli ürün alıp yetersiz servis hizmetine katlanacaksınız.

İkincisi elbette çok daha mantıklı.

Keşke imkanınız olsaydı da buzdolabınız gelmiş gibi servisi kargoyla aynı güne denk getirseydiniz. O zaman işiniz daha hızlı halledilirdi.
  • Merhaba.

Teşekkürler Candoğan Bey. Aslında dediğinizi ben de düşündüm ancak kargo teslim süreci bu kadar belirsiz(Biraz da şüpheli.Çünkü ciddi olarak buzdolabına zarar verdiklerini düşünmeye başlamıştım) olunca vazgeçtim.

Sizi bulmuşken bir soru da sorayım. Bu marka ve modele özgü, kullanım ile ilgili püf noktası, yapılması ve yapılmaması gereken şeyler vb. tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Hayırlı uğurlu olsun. Ülkemizde maalesef hem ürünü, hem de servisi iyi olan bir marka yok.

Ya servisi iyi, kendisi çürük mal alacaksınız; ya da kaliteli ürün alıp yetersiz servis hizmetine katlanacaksınız.

Keşke imkanınız olsaydı da buzdolabınız gelmiş gibi servisi kargoyla aynı güne denk getirseydiniz. O zaman işiniz daha hızlı halledilirdi.

Aşk olsun kardeşim, bir türlü seni şu bizim Arçelike yanaştıramadık. Şimdi bizde mesela sistem söyle arkadaş 5841NF yi alsa idi istediği gün istediği saatte servis kendi elleriyle getirip kuruyor. Ve senin istemediğin bir şey olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_ProXy

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Hayırlı uğurlu olsun. Ülkemizde maalesef hem ürünü, hem de servisi iyi olan bir marka yok.

Aşk olsun kardeşim, bir türlü seni şu bizim Arçelike yanaştıramadık. Şimdi bizde mesela sistem söyle arkadaş 5841NF yi alsa idi istediği gün istediği saatte servis kendi elleriyle getirip kuruyor. Ve senin istemediğin bir şey olmuyor.

Siz Bosch bayii değil miydiniz?
  • Malesef artık değilim kardeşim...
  • Merhaba.

Aldığım buzdolabı ile ilgili 10 günlük izlenimlerimi aktarayım. Almaya niyeti olan arkadaşlara yardımcı olur umarım.

1- Cihaz gerçekten büyük ve geniş. Eni 86 cm ama koyulacak yerin en az 90 cm olması gerekiyor. Kapı açılınca 2-3 cm daha genişlik gerekiyor.
    2- Buzdolabı çok şık ve malzeme kalitesi çok iyi. Benim gördüklerim içinde Sharp ile beraber en iyi malzeme kalitesine sahi p buzdolabı LG.
    3- Cihaz sessiz değil.Çok sesli de değil ama bazı buzdolabı modelleri için kullananlar " mutfağa girince çalışıp çalışmadığını anlayamıyoruz" gibi şeyler söylüyorlardı. Bu dolap çalışırken "ben buradayım" diyor. Ama rahatsız edici de değil. Etiketinde 41 Db gürültü değeri yazıyor.
    4- Cihaz uzun aralıklarla çalışıyor. Dolabın kapağını sık açıp kapamazsanız uzun süre çalışmadan bekliyor. Örneğin 1 çalışıyorsa 3 bekliyor.(Bunu saat tutarak ölçmedim.Tahmini söylüyorum). Sanırım yalıtımı oldukça iyi.
    5- Dolabın iç aydınlatması oldukça iyi.
    6- İnternetteki görsellerde ve kılavuzunda 2 adet gözükmesine rağmen 3 adet raf geliyor. Raflar cam, oldukça şık ve sağlam. 3 rafın aralıkları değişik şekillerde ayarlanabiliyor. Biz iki orta rafı birbirine yakın tutup kahvaltılık bölmesi olarak kullanıyoruz. Resimlerde raf aralıkları azmış gibi duruyor ama bunda buzdolabının çok geniş olmasının etkisi var. Zaten görülebileceği gibi tencereler rahatlıkla sığıyor.
    7- Enerji tüketimi etiketinde 510 Kw/Yıl olarak yazıyor. Bir sonraki elektrik faturasında + yada - katkısını görebileceğim ancak.
    8- Kapı rafları da oldukça geniş. Bayağı bir malzeme alıyor.
    9- Buzmatik konusunda bir deneyimim yok. Kullanmayı düşünmüyoruz. Hatta söküp derin dondurucu da biraz daha yer kazanmak istiyorum.

Sıra resimlerde. Ortam ışığının az olması ve fotoğraf makinesinin de çok iyi olmaması nedeniyle resimler biraz karanlık.Kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi std350 -- 26 Ekim 2011; 8:49:26 >
  • quote:

Merhaba.

Aldığım buzdolabı ile ilgili 10 günlük izlenimlerimi aktarayım. Almaya niyeti olan arkadaşlara yardımcı olur umarım.

1- Cihaz gerçekten büyük ve geniş. Eni 86 cm ama koyulacak yerin en az 90 cm olması gerekiyor. Kapı açılınca 2-3 cm daha genişlik gerekiyor.
    2- Buzdolabı çok şık ve malzeme kalitesi çok iyi. Benim gördüklerim içinde Sharp ile beraber en iyi malzeme kalitesine sahi p buzdolabı LG.
    3- Cihaz sessiz değil.Çok sesli de değil ama bazı buzdolabı modelleri için kullananlar " mutfağa girince çalışıp çalışmadığını anlayamıyoruz" gibi şeyler söylüyorlardı. Bu dolap çalışırken "ben buradayım" diyor. Ama rahatsız edici de değil. Etiketinde 41 Db gürültü değeri yazıyor.
    4- Cihaz uzun aralıklarla çalışıyor. Dolabın kapağını sık açıp kapamazsanız uzun süre çalışmadan bekliyor. Örneğin 1 çalışıyorsa 3 bekliyor.(Bunu saat tutarak ölçmedim.Tahmini söylüyorum). Sanırım yalıtımı oldukça iyi.
    5- Dolabın iç aydınlatması oldukça iyi.
    6- İnternetteki görsellerde ve kılavuzunda 2 adet gözükmesine rağmen 3 adet raf geliyor. Raflar cam, oldukça şık ve sağlam. 3 rafın aralıkları değişik şekillerde ayarlanabiliyor. Biz iki orta rafı birbirine yakın tutup kahvaltılık bölmesi olarak kullanıyoruz. Resimlerde raf aralıkları azmış gibi duruyor ama bunda buzdolabının çok geniş olmasının etkisi var. Zaten görülebileceği gibi tencereler rahatlıkla sığıyor.
    7- Enerji tüketimi etiketinde 510 Kw/Yıl olarak yazıyor. Bir sonraki elektrik faturasında + yada - katkısını görebileceğim ancak.
    8- Kapı rafları da oldukça geniş. Bayağı bir malzeme alıyor.
    9- Buzmatik konusunda bir deneyimim yok. Kullanmayı düşünmüyoruz. Hatta söküp derin dondurucu da biraz daha yer kazanmak istiyorum.

Sıra resimlerde. Ortam ışığının az olması ve fotoğraf makinesinin de çok iyi olmaması nedeniyle resimler biraz karanlık.Kusura bakmayın.

öncelikle hayırlı olsun. 2 ay önce ben de bu buzdolaabından aldım. genel olarak memnunum. sesi fazla çıkıyor. kapı raflarının yüksekliğinin ayarlanmaması hoşuma gitmedi . alırken dikkat etmemiştim. bir de kapı rafına 2,5 lt lik şişe sığan buzdolabı var mı bilmiyorum ama buna sığmıyor.

ayarını hep 6 derecede tutuyorum yeterli geliyor. 0 dereceye ayarlasam ne olur bilemiyorum .

buzmatiğe de fazla su koyarsanız, buzlar dökülmüyor ona dikkat edin bence.
  • günaydın herkese;

724tikla.com a girip evlenecek arkadaşların incelemesini tavsiye ederim. adamlar kampanya üzerine kampanya yapmışlar. uzun zamandır nete giremediğimden ayzamıyorum. benden tavisye sizde araştırma :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.