Şimdi Ara

2009 Focus Trend ve Titanim Donanım Farkları?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
20.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, 2009 model 2 Focustan birini almak üzereyim, birisi Trend diğeri Titanium. Bu iki araç arasında ne gibi donanımsal farklar vardır, ikisi arasında 5000 tl var bu farka değecek farklar yoksa ucuz olanı almayı düşünüyorum.

• titantumların şirlet aracı olma ihtimali çok daha az neredeyse sıfır. Ama trendlere dikakt hele beyaz ve griyse.
  • Dediğiniz doğru olabilir ama ben Donanım farklarını merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erakcora

titantumların şirlet aracı olma ihtimali çok daha az neredeyse sıfır. Ama trendlere dikakt hele beyaz ve griyse.

şirket aracı olsa ne olacak ki? Ben 6 sene kullandım focus tdci şirket aracı olarak. O aracı satın alan kişi çok şanslıdır. Her 15.000 km'de yetkili servisinde bakımları yapıldı, yakıt olarak sadece shell euro dizel kullanıldı, en ufak problem bile yetkili serviste yapıldı.
    Şirket aracı demek kötü araç demek değildir, tabi bir aracı 20 farklı kişi kullanmıyorsa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: caco2

quote:

Orijinalden alıntı: erakcora

titantumların şirlet aracı olma ihtimali çok daha az neredeyse sıfır. Ama trendlere dikakt hele beyaz ve griyse.

şirket aracı olsa ne olacak ki? Ben 6 sene kullandım focus tdci şirket aracı olarak. O aracı satın alan kişi çok şanslıdır. Her 15.000 km'de yetkili servisinde bakımları yapıldı, yakıt olarak sadece shell euro dizel kullanıldı, en ufak problem bile yetkili serviste yapıldı.
    Şirket aracı demek kötü araç demek değildir, tabi bir aracı 20 farklı kişi kullanmıyorsa...

ne demek kötü değildir???

bizim şirkette eski kasa dizel fiestalar vardı. arabaları perişan etmişlerdi. kapı çıtalarına kadar düşüyordu. o kadar hor kullanıyorlardı ki anlatılacak gibi değil. 3 arabanın 2si aşırı hız ve dikkatsizlikten pert oldu. bu araçlardan birini pert eden adam sonra araba aldı 3 viteste girdiği şirket bahçesine kendi aracıyla 1 viteste girmeye başladı. kendi aracı olunca iş değişiyor tabi.

şirket aracı kullanımında sizin durumunuz bir istisnadır bence.

• ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Challenger.55 -- 5 Ekim 2011; 13:48:46 >
  • Titanium un Trend e göre + ları ;

16'' Jant ve Lastik
    Karartılmış Ön farlar
    Krom Ön Panjur
    Sis Farı
    Sony Ses Sistemi
    Otomatik Klima
    Hız sabitleme
    Kol dayama ve 12v priz çıkışı
    Soğutuculu torpido
    Arka camlarda açılıp kapanaiblen perdeler
    Koltuk döşemelerinin farklı olması

Gibi farklılıklar var belki aklıma gelmeyen 1-2 şey daha olabilir almışken Titanium olsun bence..

Benim aracım Trend di Sonradan sis farı,titanum daki krom ön panjur ve jant lastik almıştım 16'' toplamda 1500 masraf yapmıştım araç biraz daha bende kalsaydı satmasaydım daha karartılmış farlarını alıcaktım titanium un 700 lirada onlar keşke başta titanum alsaydım diye düşündüğüm çok oldu..

• quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Titanium un Trend e göre + ları ;

16'' Jant ve Lastik
    Karartılmış Ön farlar
    Krom Ön Panjur
    Sis Farı
    Sony Ses Sistemi
    Otomatik Klima
    Hız sabitleme
    Soğutuculu torpido

Gibi farklılıklar var belki aklıma gelmeyen 1-2 şey daha olabilir almışken Titanium olsun bence..

Benim aracım Trend di Sonradan sis farı,titanum daki krom ön panjur ve jant lastik almıştım 16'' toplamda 1500 masraf yapmıştım araç biraz daha bende kalsaydı satmasaydım daha karartılmış farlarını alıcaktım titanium un 700 lirada onlar keşke başta titanum alsaydım diye düşündüğüm çok oldu..

Teşekkür ederim, en doyurucu bilgiyi siz verdiniz. Aşağı yukarı 4-5 bin Tl fark var ama siz değer diyorsunuz anladığım kadarıyla.

• Değer tabi hatta bulabiliyosanız Titanium-X paketli olanlarına bakın neredeyse aynı rakamlardalar..

O fiyata alabiliceğiniz en iyi araç olur.
  • quote:

16'' Jant ve Lastik
    Karartılmış Ön farlar
    Krom Ön Panjur
    Sis Farı
    Sony Ses Sistemi
    Otomatik Klima
    Hız sabitleme
    Soğutuculu torpido

Aklınıza gelmeyen 1-2 şey
    ++++ perde hava yastıkları
    +220 V elektrik çıkışı
    +alarm
    +çift kiltleme
    +yağmur sensörü
    +gözlük saklama kabı
    +far sensörü
    +kararan dikiz aynası
    +arka süspansiyonda küçük de olsa bir tasarım farkı
    +deri direksiyon, vites kolu
    +ön camın altında fazladan kapaklı bir eşya gözü
    +Bir rivayete göre ses yalıtımı farkı

• quote:

Orijinalden alıntı: odakodak

quote:

16'' Jant ve Lastik
    Karartılmış Ön farlar
    Krom Ön Panjur
    Sis Farı
    Sony Ses Sistemi
    Otomatik Klima
    Hız sabitleme
    Soğutuculu torpido

+220 V elektrik çıkışı
    +alarm
    +çift kiltleme
    +yağmur sensörü
    +gözlük saklama kabı
    +far sensörü
    +kararan dikiz aynası

Bunlarla birlikte Tamamlandı herhalde

Edit : sabah sabah aklıma geldi Trendde tek anahtar sustalı ve uzaktan kumandalı,Titanumda 2 anahtarda sustalı ve uzaktan kumandalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 6 Ekim 2011; 9:22:56 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: odakodak

quote:

16'' Jant ve Lastik
    Karartılmış Ön farlar
    Krom Ön Panjur
    Sis Farı
    Sony Ses Sistemi
    Otomatik Klima
    Hız sabitleme
    Soğutuculu torpido

+220 V elektrik çıkışı
    +alarm
    +çift kiltleme
    +yağmur sensörü
    +gözlük saklama kabı
    +far sensörü
    +kararan dikiz aynası

Bunlarla birlikte Tamamlandı herhalde

Edit : sabah sabah aklıma geldi Trendde tek anahtar sustalı ve uzaktan kumandalı,Titanumda 2 anahtarda sustalı ve uzaktan kumandalı

sunroof ve deri döşemeyi unutmayalım...

• Teşekkür ederim arkadaşlar, trend neredeyse boş gibi kalmış titanium yanında.
  • Sonroof ve Deri döşeme Titanium X paketten itibaren standart.
  • Eski focus için sınıflandırmanın en alt ya da alttan ikinci versiyonu trend. En üst donanım ise Titanium ve ardından da Collection geliyor.

Yani Trend en düşük versiyon ve Titanium en yüksek versiyon olarak düşünülebilir. Ayrıca Ford Titanium modellerde iç mekanda bariz farklılıklar oluyor.

Ayrıca Titaniumlar için X paket de sunuluyor. Eğer sedan düşünüyorsanız 50-55 bin arası ellerinde kalmışsa bayisinde sıfırını bulabilirsiiniz. En son fiyat sorarken tam donanım ve deri koltuklu siyah sedan ford focus 55 bin TL fiyat ile satılıyordu. HB modeller ise 3-4 ay önce tükendi.

Ayrıca bulduğunuz araçlardan herhangi birinde ESP mevcut ise öncelik vermenizi tavsiye ederim.
  • Önce "Beni istediğim yere taşısın yeter" diyorsunuz. Ama kullandıkça "Keşke şu da olsaymış, keşke bu da olsaymış" diyorsunuz. O yüzden alırken donanımlı bir araç almak mantıklı olan.
  • Trend olanın tavan dosemesi titanyuma göre daha basit, arka koltuk icin tepe lambası yok trend olanda, titanyumda var, arka kapılarında tweeter var, kapılar daha tok kapanıyor, bunu ozellikle araçların arka kapılarını deneyerek görebilirsiniz, hb versiyonlarda arka spoyler farkida vardı

Kısaca aradaki fiyat farkına kesinlikle deger, ama donanımı önemsemiyorsanız 5000 tl de az degil,,,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.