Şimdi Ara

Her bıçak kesiği iz bırakır mı? Ameliyat yara izi gibi!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
6.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi ben kaşımın üstündeki bir kemik şişliği için ameliyat olmak istiyorum ve yakında bir cerrah ile göüşeceğim bunun hakkında ama merak ettiğim ameliyat sonrasında kesik izi alnımda kalacak mı? Yoksa doktorun yaptığı kesik iz bırakmıyor mu?

Önce size sorayım dedim çünkü aklım çok karışık. Teyzem sezeryan ile doğum yaptı karın bölgesinde ameliyat kesik izi kalmış, ilerde geçer mi bilmiyorum. Ama ünlüler alın üstünü kestirip estetik yaptırıyor yüzüne, onlarda hiç iz kalmıyor (veya saç bölgesinden falan kesik attırıp, görünmüyor mu) ondan da emin değilim :D Yıllar önce youtube da bir estetik ameliyat videosu izlemiştim. Doktor kadının alnını gözlerine kadar kesmiş içine sopa sokup karıştırıyordu :D bunu güzellik için yaptığına göre yara izide kalmaması gerekiyor mantıken :D

Acaba doktor hücreleri öldürmeden mi kesiyor veya işin kerameti kullandığı bıçakta mı (neşter) ?? xD humm şimdi aklıma geldi veya bıçak izi olmaması için kestikten X süre içinde dikim mi yapması gerekiyor?
    veya herşekilde bıçak izi kalır mı diyorsunuz?

Görüşlerinizi bekliyorum açıkcası bazı doktorlar bişey olmaz hallederiz diyip işin maddi yönüne bakıp beni aldatabilirler diye düşünüyorum, TV'de gazetelerde sürekli birşeyler izliyor, okuyoruz bunun hakkında. Yani alnımda bıçak izi kalacaksa hiç bulaşmıyacağım bu işe ben böylede mutluyum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merong -- 3 Ekim 2011; 22:28:05 >

• ben 14 yıl önce olmuştum, doktor küçük bir iz dışında (bunuda sadece ben farkedebiliyorum) çok başarılı bir iş çıkarmış, kuzenim dediğin gibi bir ameliyat tahminimce 20 yıl önce geçirdi ve onunkide ÇOK dikkatli bakmadıkça belli olmuyor, yani anlayacapın doktorlar bu duruma önem veriyor, inş iyi bir doktora düşersen endişe duyacağın bir durum oluşmaz

Gördüğün gibi 15-20 yıl önceden örnek verdim, şimdi neler neler gelişmiştir birde Sezeryan, kıl dönmesi gibi operasyonların yüzdeki bir operasyonun iziyle bir tutma bence yoksa insanlık zombi vari dolaşırdı etrafta

doktorlar da açık açık konuş tabi, beden sana ait

• deri yaraları iyileşirken derinin normal yapısını oluşturan epitel dokuyla iyileşmez. Bağ doku değişerek yara iyileşmesini gerçekleştirir. yani deri tamamen kesildise iz kaçınılmazdır.
  • Her kesik iz bırakır sadece yara izini farkettirmemeyi başarabilirsin.Estetik cerrahları da bunu yapar zaten.Genelde ameliyat yapacakları bölgeye uygun bölgerlerden girip oralara dikiş atarlar o yüzden millet yanlış anlıyor bu durumu.Mesela burun ameliyatlarında dikişler burun deliklerinin içerisinden atılır.Alın operasyonlarında saçlı derinin oradan girilebilir.Ayrıca estetik cerrahlar yara izleri için flep kaydırma yöntemini kullanırlar çoğu zaman.Tabi birde dikişleri oldukça özenlidir dolayısıyla izleri daha az belli olur.Sezaryan izinin kalmaması mümkün değil.Bir de erken yaşta olunan ve güzel kesi ve dikiş yapılan ameliyatlarda da iz oranı düşüyor.Bazen opere edilmiş çoçuklar geliyor bakıyorsun 3-5 yaşlarında olduğu ameliyatın izleri silik bir gölge şeklinde söylemeseler farkedemiyorsun.Sonuç olarak derinin dermis tabakasına kadar inen bir keside kesinlikle iz kalır.Çok rahatsız edici bir durumsa yara izi düzeltme operasyonları denenebilir.İşin ehli bir plastik cerrahına gidersen muhtemelen yüz güldürücü bir sonuç alırsın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.