Şimdi Ara

yeni kasa bmw 1.18i mi, yoksa yeni kasa 3.16i mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Urban ya da Sportline 170 bg lik yeni kasa 1.18i mi(xenon +sunroof)yoksa takribi 6-9 ay daha bekleyip yeni kasa
    3.16i(136bg) almak mı daha mantıklı olur?

1.18i ortalama 40 bin € ya mal olurken , daha az donanımlı baz bir 3.16 i 45 bin€olur gibime geliyor,biri 170 bg, biri 136 bg,
    dolayısıyl sizce üst kasa mı, daha fazla donanım ve daha fazla bg gücümü?

teşekkürler

• bu arada ikiside 1600 cc dolayısıyla vergi farkı yok
    aslına bakarsanız eski kasanın hantal 115bg lik motoru olsa kasa farkına falan bakmadan 1.18i diyicem ama yeni 3.16 i de ki 136 bglik
    motor sizce kurtarır mı, fazla km yapmayanlar için 3.20 de ye alternatif olur mu? tabi bg olarak değil de kullanilabilirlik ve sürüş keyfi anlamında
    çünkü bana göre şu anda ki 115 bglik 3.16i bmw içinde en alınmayacak model...senede maksimum 12 bin km yaptığımiçinde dizellerin
    benim için bir cazibesi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ok159 -- 1 Ekim 2011; 13:07:49 >
  • yeni kasa 3.16i ideal olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 1 Ekim 2011; 15:02:09 >
  • teşekkürler
    aslında bende aynı kanaatteydim ama subjektif düşünüp hata yapmamak için fikir almak istedim en mantıklısı yeni 3 kasasını beklemek olucak
  • Hatta yeni kasa 318i en ideali olur,gerci kiyaslamada yer almiyor ama dusunulmeli derim..
    Su an e90 comfort plus donanima denk bir donanim ile F30 318i acaba ne kadara mal olur?
    Ya da mevcut F20 urbanline + bixenon+ sunroof bir 318i?
    Yeni 1 serisi sanki cok da yuksek fiyatlar ile piyasaya surulmedi? Ne dersiniz?
  • Yalnız 3 serilerindeki 18i motor 2.0lt..
  • o zaman kötü oldu işte ben aynen 1 serisindeki gibi 1.6 T motorun 170 ps lik versiyonunu kullanacaklarını düşünüyordum :(
  • o sekilde de yapabilirler ama sanmıyorum..
  • ablama 116i premium alıyoruz.. 2012 model 29,000 euro...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

Yalnız 3 serilerindeki 18i motor 2.0lt..

Yeni 3 serisinde o 2 litrelik motorlar kullanılmayacak, onların yerine 1 serisindeki 1.6 litrelik motorlar geçecek. Kullanılacak 2 litrelik motorlar da sadece 5 serisine gelen 245 beygirlik ve 184 beygirlik motorlar olacak.
    http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_N13
  • Çeşmedeki sürüş testlerinde hem 1.16i hemde 1.18i kullanan bir tanıdığımın yaptığı yorum 136 hp'lik motorun performansının çok iyi olduğu ve 170 hp olan ile arasında çok ciddi bir farklılık görmediği yönünde oldu. İllaki 170 hp olan motor daha iyi performans sunacaktır ancak gaza bastığınızda sizi üzmeyecek (mevcut 3.16i gibi) keyif verecek bir motor olsun, benim için performans birinci öncelik değil diyorsanız yeni 1.16i yada 3.16i ihtiyacınıza çok rahat cevap verebilecektir.
  • arkadaslar bu konu benim icin cok önemli arkadaş acmıs cok iyi olmus. lutfen yardım!!! :( bmw 3.16i mi? 1.18i mi? yoksa bi baska deyişle daha kötü tasarmla daha kötü konfr fakat daha çok donanımla daha cok beygr gucu mu YOKSA daha iyi tasarmla daha iyi konfor fakat boş arabayla daha az beygr gucu mu??? LUTFEN YARDIM..!!
  • ben 1,16i ve 316i test ettım.acıkcası bekledıgım bır performans elde elde ettım yenı 3.16i de.eskı o hantal araba gıtmıs farklı bır motor performansı gelmıs.sıparısı ve odeneyı de yaptım.cuma gunu teslım alacağım.yaklasık 15000 eoruo fark vererek 320d alınabılırmı ? bu ne akdar ekmek o kadar köfte meselesı.ama yılda 10-15 bın km yapan bırısı ıcın deglemz dıyorum artık.dıesel fanatıgı bırı olarak soyluyorum.uzun sure 1,16d takıp ettım ama ses sorunu hep benı tedırgın ettım.her ne kadar ses ızalasyonu dıger araclara gore ıyı olsada yınede fuyuyorsunuz ve manuel vıtes.cok okudum bazende kızdım acıkcası manuel vıtesmı alınır dıyenlere ama testlerden sonra fıkrım 180 derece degıstı.
  • Ak 330 keyfine bak kardeş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.