Şimdi Ara

İlk yerli üretim tablet General Mobile'dan geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
12.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk yerli üretim tablet General Mobile'dan geldi

Giderek büyüyen tablet pazarında özellikle Çin yapımı ucuz ürünlerin etkisi piyasada fazlasıyla hissediliyor. Bunun yanında pek çok ülke yerli tablet üretimi konusunda yatırım yapmaya çoktan başladı. Ülkemizde de yerli üretimin ne zaman başlayacağı sorusuna ilk yanıt General Mobile'dan geldi. Cep telefonunda yerli üretim modellerini piyasamıza süren General Mobile şimdi de tablet üretmeye başlayacak.

General Mobile'ın yerli üretim tabletinin adı "e-tab" olacak. General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü'nün Ekim ayında tanıtımını yapacağı e-tab ile ilgili kısa detaylar bugün bir basın toplantısıyla açıklandı.

Orta ve ortanın üstü seviyeye hitap etmesi planlanan e-tab 1GHz hızında işlemciye, 512MB RAM belleğe, 8.9 inç 1280 x 768 kapasitif çoklu dokunmatik LCD ekrana ve 32GB depolama kapasitesine sahip. 

Anı yakalamak için arka kısmına 1.3MP çözünürlüğünde kamera konumlandırılan e-tab, 550gr gibi bir ağırlığa sahip. Tabletin boyutları 163.1mm x 237.9mm x 9.9 mm şeklinde.

Yazılım tarafında ise Android 2.3 Gingerbread sürümü bulunuyor. Yıl sonuna doğru çıkması beklenen Android Ice Cream Sandwich güncellemesi e-tab için hazır olacak.

Kablosuz bağlantı olarak Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1+EDR kullanılıyor. 6000mAh bataryası ile cihaz 6 saate kadar kesintisiz kullanım ömrü sunuyor.

Fiyat ve çıkış tarihi gibi ayrıntılar belirtilen lansmanda kesinlik kazanacak. Cep telefonundan sonra yerli üretim tableti de piyasada görmek sevindirici. Ancak yerli üretimden kasdın ithal parçaların ülkemizde montajı olduğunu belirtelim. 

• o ram olmamış diyim. fiyatıda 1000 + tutarlar al sana yerli yapm
  • çakmacı general çin ürünlerinden farkı ne? yerli olması dışında.
  • 1.3 MP kamera ne ya. Hangi devirde kaldı bunlar
  • Bence mükemmel bir atak olmuş bileşenler iyi değil ama 250tl civarı bir fiyat ile ortalığı toza dumana katarlar.Bu firmalar akıllı adamlardan oluşur 250tl üzeri fiyat koyup eşeklik yapmazlar.
  • Telefonlari neydi ki tabletleri ne olsun,benden uzak allaha yakin olsun.
  • Bildiğin büyük ekranlı telefon bu, nesi tablet ki?
  • hangi yerliden bahsediyorsunuz?? hangi parçayı Türk mühendisleri üretmiş?Türkiyede hangi fabrika parça üretmiş. Biz taşeronuz alır sadece montaj yaparız ki onu bile kendi markamız adı altında dahi yapamıyoruz. General Mobil markasının montajı nasıl yerli üretim oluyor anlamak zor!!! Adam parçaları getirip sizin evde birleştirse sizin ürününüz mü oluyor??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mansurmarsak

1.3 MP kamera ne ya. Hangi devirde kaldı bunlar

1.3 MP sensör bulmanın zor olduğu bir teknolojik dönemde General Mobile özel efor sarfetmiş herhalde . Flu bir şekilde anı yakalayalım istemişler herhalde. (Anı kaçırmak işten bile değil.) En düşük modelde bile en kötü ihtimal 2 MP sensör kullanmalarını beklerdim. Bu vizyonla yakında yörüngeye istasyon kurarlar bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zotti52 -- 30 Eylül 2011; 21:40:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotti52

quote:

Orijinalden alıntı: mansurmarsak 1.3 MP kamera ne ya. Hangi devirde kaldı bunlar
    1.3 MP sensör bulmanın zor olduğu bir teknolojik dönemde General Mobile özel efor sarfetmiş herhalde

adamlar ferrari döneminde şahin yapıyorlar aga bldigin gibi deeeel
  • Honeycomb neden kullanılmamışki anlayamadım...
  • general mobile türkiye sınırları içinde tableti üreterek fatih projesinde yer almak istiyor ihaleye bu tabletle girerse şaşırmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: burosilin

general mobile türkiye sınırları içinde tableti üreterek fatih projesinde yer almak istiyor ihaleye bu tabletle girerse şaşırmam

pahalı bu hem bize verilcek tablet daha alt segmentte yer alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen1000

quote:

Orijinalden alıntı: burosilin

general mobile türkiye sınırları içinde tableti üreterek fatih projesinde yer almak istiyor ihaleye bu tabletle girerse şaşırmam

pahalı bu hem bize verilcek tablet daha alt segmentte yer alır

ilköğretim öğrencilerine tek çekirdekli orta öğretim öğrencilerine çift çekirdekli tabletler verilecek diye duyum aldım hatta bazı arkadaşlarla konuştuğumuzda tegra2li easypad olur diyorduk sonuçta çoklu üretim düşük fiyat olur ama onun alternatifi de bu olur
  • yerli üretim tanımı görmeyeli değişmiş. Parçaların tümünü dışardan al, gel burda birleştir üretim mi ya? Fason yerli üretim denir buna olsa olsa herhalde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oray

yerli üretim tanımı görmeyeli değişmiş. Parçaların tümünü dışardan al, gel burda birleştir üretim mi ya? Fason yerli üretim denir buna olsa olsa herhalde...

sende haklısın biz yıllardır direnci kondansatörü tristörü triyakı diyakı opampı işlemcileri üretmiş bir ülkeyiz malzemelerin yurtdışından gelmesi gayet saçma hele amoled teknolojisi çok ileri de bakma sen samsunga kaptırmışız ben 11 yıldır bu sektörün içindeyim tarihimizde sadece direnç üretmişliğimiz var oda karbon direnç %20 toleranslı onunda üretimini durdurmuşuz yurtdışından almışız kaldı ki şimdi elektronik elemanlar smd malzeme 603 805 standartları var biz üretemiyoruz bence bir sektörün içine gir gözlemle sonra yorum yap

• arkadaşlar gönül isterdi ki dediğiniz gibi bütün bileşenlerini biz üretelim ama elden bişe gelmiyor yine de bu da birşeydir benim için de yerli ürün sınıfına pek girdiği söylenemez ama montajı da yurt dışında yapılacağına benim insanım çalışsın alsın parayı hem yalnızca montaj olmasına rağmen yerli ürünlerde fiyat gayet güzel bir seviyeye düşüyor baknz ; casper ,exper,pro2000 ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis xvier

arkadaşlar gönül isterdi ki dediğiniz gibi bütün bileşenlerini biz üretelim ama elden bişe gelmiyor yine de bu da birşeydir benim için de yerli ürün sınıfına pek girdiği söylenemez ama montajı da yurt dışında yapılacağına benim insanım çalışsın alsın parayı hem yalnızca montaj olmasına rağmen yerli ürünlerde fiyat gayet güzel bir seviyeye düşüyor baknz ; casper ,exper,pro2000 ...

yerli ürünler dediğiniz türkiyede çalışma izni almış üretim atölyesi olan yerler parçalar yine yurtdışından geliyor burada montajlanıyor devlet sahibi türk olan şirketlerden aldığı verginin aynısını general mobileden de alıyor parçaları dışarıdan geldiği için casperde fason üretiyor exper de öyleyse bu şirketlerde bizi kandırıyor general mobileden ne farkları kaldı asıl mesele bizim sektörün para babaları kesenin ağzını açıp smd malzeme üretmeli bunu türk elektronik sektörü de kendi piyasasında değerlendirir ama elini taşın altına koyan yok tutunamazsam kaygısı var maalesef

• casper bilgisayar nekadar yerli ise bu da kadar yerli olur hacı caspera sözüm ona Türk malı diyorsunuz ya buda öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

casper bilgisayar nekadar yerli ise bu da kadar yerli olur hacı caspera sözüm ona Türk malı diyorsunuz ya buda öyle

kesinlikle katılıyorum .
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.