Şimdi Ara

MATEMATİK FORMÜLÜ BULDUM! formülü yayınladım gelin!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
5.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler matematikte yeni bir formül buldum çıkarma işlemleri için, patent falan alabiliyormuyum
    düzenleme: az önce tubitak a mail attım
    quote:

Az önce bazı işlemler denedim ve bunları buldum.Bu işlemler yapılarakta çıkartma işlemi yapılabiliyor bunlarda formülden sayılırmı?

eğer ikinci sayının onluk ve birlik basamakları birinciden daha yüksekse ikinci sayının onluk ve birlik basamakları ilk sayının onluk ve birlik basamaklarından çıkartılır, çıkan sonuç 100(yüzlük basamağı 1 olduğu için) den çıkarılır 142-68=74, 68-42 = 26 100-26=74
    eğer ikinci sayının onluk ve birlik basamakları birinciden daha düşükse ikinci sayı 100 ile toplanır, birinci sayının onluk ve birlik basamakları bu sayıdan çıkarılır, çıkan sonuç 200(toplam yüzler basamağı 2 olduğu için) den çıkarılır 180-71 = 109, 171-80=91 200-91=108

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tomaya Su Sıkan Sikörtıl -- 27 Eylül 2011; 16:35:01 >

• bende çarpma için buldum, x ile y'yi çarpacağın zaman x'i y defa kendisiyle topluyosun, çarpma işlemi yapmadan sonucu buluyosun, nasıl?
  • Bana söyle ben alırım sana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

Hocana göster belki kurdale takar liseli

http://forum.donanimhaber.com/m_52878718/mpage_1/f_/key_//tm.htm#52878718

sen social network a altyazı yapan değilmisin beyler ciddiyim buraya yazarsam biri falan çalar ne yapayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: guadl

Bana söyle ben alırım sana

bimde satılıyomu patent? satılıyosa hemen gidip alacam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

Orijinalden alıntı: guadl

Bana söyle ben alırım sana

bimde satılıyomu patent? satılıyosa hemen gidip alacam.

Satılıyor ögrenci için olanıda var
  • beyler çok ciddiyim napabilirim formülümü :/
  • Herkese patent veremiyoruz.
  • Bir ara forumdan birisi "zoklama" diye bir matematik işlemi buldum demişti. Efsane olmuştu konu

Hatırlayan var mı benden başka
  • :( napıcam formülümü buldum duruyo öyle
  • bir kere premium yok sende
  • tubitaka başvur. ayrıca patent olayını anlamadım.

hipotez-teori-kanun olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marinerocyp -- 27 Eylül 2011; 16:03:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marinerocyp

tubitaka başvur. ayrıca patent olayını anlamadım.

hipotez-teori-kanun olabilir

çıkartma işlemlerinde hani yan taraftan 10 luk falan alınıyorya onlara gerek kalmadan çıkartmaya yarıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lostfan

Bir ara forumdan birisi "zoklama" diye bir matematik işlemi buldum demişti. Efsane olmuştu konu

Hatırlayan var mı benden başka

Bende hatırladım bi sürüde terim bulmuştu
  • formülü yaklaşık 50 sayıda denedim hepsinde işe yarıyor
  • tubitaka mail at anlat formülü
  • sonra dalga geçmesinler tübitak takiler bu ne lan diye nereden mail atıcam?
  • tubitaka yazdım
    Az önce bazı işlemler denedim ve bunları buldum.Bu işlemler yapılarakta çıkartma işlemi yapılabiliyor bunlarda formülden sayılırmı?

eğer ikinci sayının onluk ve birlik basamakları birinciden daha yüksekse ikinci sayının onluk ve birlik basamakları ilk sayının onluk ve birlik basamaklarından çıkartılır, çıkan sonuç 100(yüzlük basamağı 1 olduğu için) den çıkarılır 142-68=74, 68-42 = 26 100-26=74
    eğer ikinci sayının onluk ve birlik basamakları birinciden daha düşükse ikinci sayı 100 ile toplanır, birinci sayının onluk ve birlik basamakları bu sayıdan çıkarılır, çıkan sonuç 200(toplam yüzler basamağı 2 olduğu için) den çıkarılır 180-71 = 109, 171-80=91 200-91=108
  • up
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.