Şimdi Ara

dh TEMA,WALLPAPER ve SKIN Merkezi (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.550
Cevap
18
Favori
2.815.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar Kororaa XGL LiveCd yi indirdim.
    Gündüz işim çıktı ancak vakit bulup cd ye attım.
    Ve sonuç.

MÜKEMMEL

2 Makinada gerçekleştirdim.

PC 1= P4 2.4C Prsc. 800mhz ,2*256 Twinmos , 128 MB 5600 Ultra, 957MB
    PC 2= Celeron D 478 2,2 küsür, 256mb ram,MX440

Nec DVD-RW den boot ettiğimde başlamadı hata verdi bir kaç tekrardan sonra Philips Komboya taktıktan sonra Yükleme menüsü geldi.
    PC 1 de 3 dakika PC2 de 6 dakika bekledim.
    Bu arada PC2 Konfig. e ilavete 9250 de denedim açmadı.Baktım bu seride problem muhtemelen.
    Karşınıza Aynı XP deki gibi Kullanıcı menüsü geliyor direk enter deyip masaüstüne ulaşıyorsunuz.

İlk cezbeden pencerelerin jöle gibi yaylanması.
    Öyleki CD den çalışmasına rağmen PC2 de bile Pencerelerde bir takılma görmedim.
    Yalnız PC2 de 1024*768 de PC1 e oranla pencere animasyona geçtiğinde kırıklar farkediliyor.
    PC1 de 5600 ultradan sanki AA uyguluyormuş gibi geldi.
    Herşey o kadar basitki.

Gerçi kısayollar hemen masaüstünde verilmiş.
    Ama ben yine yazayım.
    Desktop ı Cube şeklinde klavyeden döndürmek
    CTRL+ALT=Yön tuşları
    CTRL+ALT+MOUSE 1 DAHA HASSASİYETLİ DÖNDÜRME
    WİN+SAĞ TUŞ = Zoom
    WIN+Scrool-+= Milimetrix Zoom(Ne laf bee)

Bunlar bir kaçı.
    PC1 sistemde gayet akıcı takılma görmesemde 256mb+440 mx le CUbe geçişlerinde takılma değil atlama belli oluyor.
    Kurduğunuzda hz değerini mutlaka ayarlayın.
    İnternete ne kadar uğraştı isem de Knoppix gibi sadece Konqueror Tarayıcısında Otomatik yapıp bağlandığım gibi bağlanamadım.

Net dosyası cd de olduğu için editleyemediğimden bir türlü ne ethernet nede ağ ayarlarına giremedim.
    Yalnız şunuda söyleyeyim.Öyle aham şaham bir şeyde beklemeyin.
    Hiç bir zaman Windowsda olan rahat lık linuxde yok.

Birşeye ulaşamak için dağ tepe arıyorum.
    Birde en güzel özellik ki bu Vistada olmazsa nanay diyorum süper.

Klipde izlediğiniz gibi Örneğin 5 veya 6 pencere açtınız. Kimisi üst üstte kimisinin yarısı gözüküyor.
    İşte burada F12 Tuşuna bastığınızda ister ekranın yarısı kadar olan pencere olsun veya küçük pencere aynı anda takılmadan Ekrana sığacak şekil gözünüzün önüne geliyor ve o pencereyi seçiyorsunuz.

Kısaca gelişmiş Alt+Tab menüsü diyebiliriz.Ki vistadan iyi olacağa benziyor ama bu özellikte olması gerekende
    önizleme ekranında iken pencerelerde işlem yapabilseydik dahada güzel olacağını düşünüyorum.
    Evet özellikler bu kadar.
    Linux fazla bilmediğim için uğraşmadım.
    Birde O KLİP TEKİ filmin önizlemesini aradım ama bulamadım.
    Ayrıca Matrix 1 i DVD-RW ye taktım.Sonuç deli PC2 DE bile problem görmedim.
    Şöyleki pencereyi oynattığınızda film devam ediyor.

Pencerenin ayarları var ama ben bulamadım.
    Pencereyi çok hareket ettirirseniz fazla cıvıklaşıyor ve Klipteki olan Pencereyi Takbarın yanına veya başka pencerenin yanına yaklaştırdığınızda ki mıknatıs özelliği olmuyor.Ama bununda bir ayarı vardır.

Sözlerim bu kadar aslında Fuji ile klip çekecektim ama vaktim olmadığı için değil 16 mb xd ye sığmayacaktı.Zaten her taraf klip dolu.
    bU ARADA VTP 4 te iki sorun la karşılaştım birincisi mühim değil .

Diyelim dosya kopyalıyorsunuz hani o yeşil doluluk çizgi varya işte o ileti kutusuna başka pencereyi koyduğunuzda diyelim yarısında kopyalamanın işte penc. kenarından sonra devam ediyor.Mühim değil.

İkincisi de İnternet hariç Moustaki Scrool a bastığıma kaydırma menüsü işlemiyor olsun buda mühim değil.
    Ben buralardayım ve hattayım.(HI!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khn -- 26 Mayıs 2006; 20:49:19 >

• evet o bişe indirirken üstüne bişe açınca diğer taraftan devam ediyor gibi olan şeyi 1 kaç gün önce farkettim ama dediğin gibi önemli deil şimdi bende indireyim bakayım live cd yi ama ne zaman biter bi fikrim yok 521k adsl bağlantı var flash getle indiririm..verdiğin bilgiler içinde ayrıca teşekkürler @khn
  • %12 şu anda 45 ile 57kb/s ile indiriyor hadi bakalım ne olacaak 4 saat sonra bitiyor. şu türkiyede ne zaman 300kb/s ile dosya indirecez offfff offfff
  • Bu arada Google Turkçeden arattığımda PCWORLD dergisi bu XGL yi vermiş.

Vermiş ama sanırım bu 0.1 çünü ben 0.2 sini indirdim.

Dergi alan varmı bilmiyorum ama indirmekde tereddüt edenler PCworld e bir baksın.Bende merak ettim.

Acep sadece medyamı hediye yoksa ayrıntılı inceleme varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yy2

%12 şu anda 45 ile 57kb/s ile indiriyor hadi bakalım ne olacaak 4 saat sonra bitiyor. şu türkiyede ne zaman 300kb/s ile dosya indirecez offfff offfff

1 gb'ın 1MB sayılacağı yıllarda herhalde:) Ben 5 saat 20 dakikada indirdim ama 1 saat flasgetten manual 20ye ayarladım.

@Technics buralarda gözüküyor(mu)sun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khn -- 25 Mayıs 2006; 22:49:54 >
  • hangi ayin peki pcworld yani
  • hımm çok uğraştın bununla, önce deneyimlerini paylaştığın için ve emeklerin için teşekkürler..

1-2 sorum olacak
    1- Bu yazılım xp de yapabildiğimiz her şeyi eksiksiz yapabilme imkanı veriyormu?(oyun, uygulama vs.)
    2- Cd'den çalışıyor demekle hd'dki sistem ve dosyalara birşey olmuyormu yani? eğer öyleyse performans nasıl düşmüyor enteresan
    3- bu görsel şölenin belirli bir süre sonra kullanım kolaylığı açısından bir işkenceye dönmeyeceği garanti edilebilirmi?

quote:

Orjinalden alıntı: khn
    Evet arkadaşlar Kororaa XGL LiveCd yi indirdim.
    Gündüz işim çıktı ancak vakit bulum cd ye attım.
    Ve sonuç.
    MÜKEMMEL

vtp4'ü yüklerken çıkan menuden klasik windows menulerini istemen yeterli olur sanırım bu sorunlar için..
    quote:

Orjinalden alıntı: khn
    bU ARADA VTP 4 te iki sorun la karşılaştım birincisi mühim değil .

Diyelim dosya kopyalıyorsunuz hani o yeşil doluluk çizgi varya işte o ileti kutusuna başka pencereyi koyduğunuzda diyelim yarısında kopyalamanın işte penc. kenarından sonra devam ediyor.Mühim değil.

İkincisi de İnternet hariç Moustaki Scrool a bastığıma kaydırma menüsü işlemiyor olsun buda mühim değil.
    Ben buralardayım ve hattayım.(HI!)

• birde XGL destekli SUSE® Linux 10.1 diye birsey var neyin nesi kullanan varmi?
  • bugün stardock'ın "windowfx" yazılımını denedim, bu pencerelerin boyutlandırılmasından tutunda o jölemsi hareketine kadar biçok şeyi yapmışlar..Biraz baktım beğenmedim kaldırdım sizde bibakın dilerseniz..

http://www.stardock.com/products/windowfx/
  • quote:

Orjinalden alıntı: Technics

olayı senin gibi felsefik değerlendirecek bir kişide lazım derken seni yukardan buraya koyuverdiler sanki..yorumlarının hemen hemen tamamına katılıyorum..Vista'yı şuanda çıkan betalarıyla yorumluyoruz..Ama artık kaba hatlar belli elbette, hani bu saatten sonra kime kalkıpta vista arabirimine 3d pencere uygulaması falan entegre etmez, edemez. Ama burada şunuda atlamamak gerekli.. Belirli yüzdede kullanıcıyı kaybetmemek için, klasikliği korumak gerekir.. Bazı şeylere alışan bir kullanıcı ordusunun karşısına radikal programlarla çıkamazsınız.. Bunu ancak ufak firmalar, piyasada yer edinmek adına yapacaktır. Belki başarılıda olacaklardır.. Ama uzun lafın kısası, windowslarımızdaki gelişme zamana az oranda dememiz pek mümkün değil. Sun mcrosytem glass projesinin başarılı olacağını düşünüyorum ben bunlara ilaveten..

Sun mcrosytem glass projesinin betasi resimleri veya videosu varmi neyin nesi tam olarak birazdaha bilgi verebilirmisin tech.

• @Technics

1-2 sorum olacak (Evet)

1- Bu yazılım xp de yapabildiğimiz her şeyi eksiksiz yapabilme imkanı veriyormu?(oyun, uygulama vs.)

(Live cd olduğu için HDD'ye kurulmadan tam anlamıyla birşey yapmak mümkün değil.

Ama oyun kısmına gelirsek bir yandan DirectX bir yandan bedava OpenGL.

Evet bu arabirim Novell tarafından OpenGL ile yapılmış.

Oyun konusuna gelince Linux için daha önce söylediğim gibi bir API ye sahip olması ve bunu destekleyenlerin olması lazım.

Bayağıdır bakmadım Ati ye ama hala Linux için driver sunmuyor.

Nvidia sunuyor ama Linux un mantığına ters düşüyor kodlar kapalı olunca.

Şunu söyleyebilirimki Macosx86 için az kalsın uğraşacaktım, şimdi 1 HDD daha alıp sırf bu XGL yi yükleyeceğim.

Oyun için Windows diğer leri için Linux düşünmeye başladım derken Linux de Limewire varmı geldi aklıma.

Oyun işi Linux'a(e) yaramaz değil ama yanaşmaz diyeyim.
    ,----------------------------------------------

2- Cd'den çalışıyor demekle hd'dki sistem ve dosyalara birşey olmuyormu yani? eğer öyleyse performans nasıl düşmüyor enteresan

HDD olarak ram ve CD-ROM yeterli.

Ama HDD nin perf.ini yakalayamazsın ama gayet hızlı çalışıyor denilebilir.
    Örneğin Firefox u açmak için yaklaşık 15,20 sn beklemek lazım.

Hdd deki dosyalara hiçbir şey olmuyor.Eğer Fat 32 ise görebiliyorsun NTFS yi tanımıyor bildiği kadarı ile.
    ----------------------------------------
    3- bu görsel şölenin belirli bir süre sonra kullanım kolaylığı açısından bir işkenceye dönmeyeceği garanti edilebilirmi?

Garanti ediyorum bu görsel şölen bir festival değil ama hayal gücün ile Linuxun geliştirebilirliğini katarsan aynen Matrixde Tavşan Deliği.

Ama ne yazıkki mavi hap nedense Linux olduğu için alışması öğrenmesi bile zor.(Ne felsefi konuştum bee)

Bildiğim kadarı ile bir driver bile komutla kuruluyor.

Bence görsel şöleni mahvetse bu mahveder.

Şu anki özellikler bu kadarsa ileride minority report'a benzer arabirimlere yaklaşıyoruz demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khn -- 26 Mayıs 2006; 20:46:54 >

• hmmmm biraz kafam karıştı gine ama bi yapayım sonra sorularımı sorarım %34 devam ediyor.....

2. OLARAK @technics bu senin bahsettiiğin window fx de ne gibi özellikler var bu jöle efekti xgl deki kadar iimi? ama o 3D masaüstü beni yedi bitirdi sıf onun için indiriyorum.. ya şimdi bu cd siz çalışmıyor deilmi oyun oynamak istediğimde restart atıp cd siz başlayıp normal sistemimle devam edebilirim? birde komutlarla ilgili olan kısmı anlamadım linuxtaki gibi herşey için komutmu yazacaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yy2 -- 25 Mayıs 2006; 23:36:33 >
  • win fx ile ilgili 2 video cekdim bence bosuna yukklemeyin degmez XGL den sonra cok dandik geldi bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

win fx ile ilgili 2 video cekdim bence bosuna yukklemeyin degmez XGL den sonra cok dandik geldi bana.

yani xgl diyorsun ok ozaman fx i hiç indirmeyelim saol bu arada %42 bitmiyor yaff
  • quote:

Orjinalden alıntı: yy2

hmmmm biraz kafam karıştı gine ama bi yapayım sonra sorularımı sorarım %34 devam ediyor.....

2. OLARAK @technics bu senin bahsettiiğin window fx de ne gibi özellikler var bu jöle efekti xgl deki kadar iimi? ama o 3D masaüstü beni yedi bitirdi sıf onun için indiriyorum.. ya şimdi bu cd siz çalışmıyor deilmi oyun oynamak istediğimde restart atıp cd siz başlayıp normal sistemimle devam edebilirim? birde komutlarla ilgili olan kısmı anlamadım linuxtaki gibi herşey için komutmu yazacaz?

@Technics @yy2

bu FX bırak jöleyi anime yok yaw yoksa benmi beceremedim hepsine registry cart curt shareware.

Evet reset at aç xp yi oyun oyna.

Komut dediğim genellikle sistemle ilgili şeyler.

Zaten terminal den yada notepad lere bir şey ler yazarsın ama olaya görede çokda abartı değil gözünde büyütme sakın.
    Merak saldım beee.

Bu arada desteklenen kartlar haberiniz olahttp://forums.kororaa.org/viewtopic.php?t=438

• su durumda ati x1x serisi karti olanlar bosuna yuklemesin listede adi bile gecmiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Technics

bugün stardock'ın "windowfx" yazılımını denedim, bu pencerelerin boyutlandırılmasından tutunda o jölemsi hareketine kadar biçok şeyi yapmışlar..Biraz baktım beğenmedim kaldırdım sizde bibakın dilerseniz..

http://www.stardock.com/products/windowfx/

bende tutmadım ...
  • quote:

Sun microsytem glass projesinin betasi resimleri veya videosu varmi neyin nesi tam olarak birazdaha bilgi verebilirmisin tech.

quote:

birde XGL destekli SUSE® Linux 10.1 diye birsey var neyin nesi kullanan varmi?

Yukaridaki 2 cevaplanmamis soru hakkinda bilgisi olan varmi acaba ?
  • benimki winfast A340 nvdia geforce fx5200 ya bunun en son güncel türkçe sürücüsünü indirmem lazım baya iyiymiş diye duydum yeni çıkan driverlar artı @khn yarın bi konu var onu yazayımda onada bakalım bi başka bişe ama pek kurcalamadım yarın linkleri vereyim burdaki herkes inceler bakalım nesi nesiymiş bende 1 saattir 20kb/s yeye ayarladım şimdi tekrar artırdım %57 o fx si deneyip yorum yaptığınız içinde teşekkürler
    bide benim ekran kartına bildiğin en son çıkan sürücüyü nerden indirebilirm kafam karıştı burasıda bu konuya uygun deil ama soralım ginede arada ana sitesinde x86 beta 2 , x64, 32-bit, adlarında sürücüler var :S bide Windows Vista x86 Beta 2 ve Windows Vista x64 Beta 2 bu var hangisi ne anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yy2 -- 26 Mayıs 2006; 0:37:54 >
  • WB hakkında bir kaç soru sormak istiyordum?
    Service pack gereklimi?
    Programı güvenli kipte kurmak gibi bir durum var?
    Temayı değiştirirken güvenli kipte olmak gerekiyor mu?
    Ne sistem gerektiriyor?
    Ekran kartıyla bir alakası varmı?
    Program kurulduktan sonra herhangi bir temayı seçip uyla demiyormuyuz?

Bunları sormamın nedeni inanılmaz şekilde makineyi kasmış ve forumda gönderilen
    temaların doğru düzgün açılmamasından dolayı soruyorum.Örneğin mete nin temasını
    denedim makine şeffaf olan hiç bir şeyi göstermedi ve start butonu yok oldu ve
    makinede işlem yapamaz oldum güvenli kipte makineyi açıp programı sildikten sonra
    ancak düzeldi.

Not: Programı emuel'den crackle birlikte çektim.

Teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.