Şimdi Ara

Doğal Gaz Açtırma Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni bir eve taşındık. Öğrenci evi. Doğal gazı açtırmamız lazım. İgdaş'ı aradık 811 TL güvence bedeli ödememiz gerekiyormuş. 2 kişiyiz. Kira , harç ve okul masrafları derken bu parayı ödememiz çok zor. Elektrikli ocakta yemeği hallediyoruz ama duş çok sorun. Kış da geliyor ısınma problem olacak.

Bilgisi olan var mı 811 TL gerçek mi . İgdaş görevlisi telefonda söyledi ama inanamadım ben. Güvence bedeli bu kadar olmamalı. 1 yılda toplam 811 TL fatura gelmez zaten bize.

Bir de en fazla 2 taksitte ödeyecekmişiz. Ayda 400 TL buna vermemiz mümkün değil. Bilgisi olan var mı acaba ?

• kardeş onu ev sahibi açtırmalı büyük ihtimal emlakçı size itelemeye çalışmış sonucunda ev sizin değil doğalgazın ilk açılış ve bağlaması o kadar tutar ama devirde açılış max 250tl
  • hayır babam 340 tl ödedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkan&Merve

kardeş onu ev sahibi açtırmalı büyük ihtimal emlakçı size itelemeye çalışmış sonucunda ev sizin değil doğalgazın ilk açılış ve bağlaması o kadar tutar ama devirde açılış max 250tl

Hocam evde zaten doğalgaz daha önce varmış. Bizden önceki adamın üzerineymiş doğalgaz. O kapatıp gitmiş. Biz de açtırmak için igdaş'ı aradık 811 TL diyorlar. Çok zor durumda kaldık
  • Hocam bizde burda 620 ytl ödücez fakat biz aradık,araştırdık onun yarısını ev sahibi yarısını kiracı ödüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Bravo

quote:

kardeş onu ev sahibi açtırmalı büyük ihtimal emlakçı size itelemeye çalışmış sonucunda ev sizin değil doğalgazın ilk açılış ve bağlaması o kadar tutar ama devirde açılış max 250tl

Hocam evde zaten doğalgaz daha önce varmış. Bizden önceki adamın üzerineymiş doğalgaz. O kapatıp gitmiş. Biz de açtırmak için igdaş'ı aradık 811 TL diyorlar. Çok zor durumda kaldık

ozaman bir iş var o işte. hangi ildesiniz?diğer kiracıdan borç kalmış olmasın
  • Şofbene tüp bağla.Bir mutfak tüpü size 3-4 ay yeter yıkanır durursunuz.Gerekirse ocağa da tüpü takarsınız.Biz 2 tüple 4 kişi bir yılı bitirdik sadece ocakta kullandık.Tüplü şofben vardı ama antalya sağolsun güneş enerjisi kışın bile yeterince su ıstıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yokujin

Hocam bizde burda 620 ytl ödücez fakat biz aradık,araştırdık onun yarısını ev sahibi yarısını kiracı ödüyor.

620'nin yarısını ev sahibi mi ödüyor ?

Ben de zaten sünizit var. Taşınalı 2 ay oldu 3 kere hasta oldum. Yataklara düştüm. Soğuk su ile duş alıyorum çok kötü oluyor. Her sabah da duş alan biriyim. Ders saatlerim de erken. Allahtan okulun yanında ev çok erken kalkmama gerek kalmıyor. Kettle 'da su ısıtıp yıkanıyorum artık. Saçlar da uzun çok zorlanıyorum
  • quote:

Yeni bir eve taşındık. Öğrenci evi. Doğal gazı açtırmamız lazım. İgdaş'ı aradık 811 TL güvence bedeli ödememiz gerekiyormuş. 2 kişiyiz. Kira , harç ve okul masrafları derken bu parayı ödememiz çok zor. Elektrikli ocakta yemeği hallediyoruz ama duş çok sorun. Kış da geliyor ısınma problem olacak.

Bilgisi olan var mı 811 TL gerçek mi . İgdaş görevlisi telefonda söyledi ama inanamadım ben. Güvence bedeli bu kadar olmamalı. 1 yılda toplam 811 TL fatura gelmez zaten bize.

Bir de en fazla 2 taksitte ödeyecekmişiz. Ayda 400 TL buna vermemiz mümkün değil. Bilgisi olan var mı acaba ?

babam igdaşda çalışıyo uyanınca seni bilgilendiririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRuTaLHeRo

quote:

Yeni bir eve taşındık. Öğrenci evi. Doğal gazı açtırmamız lazım. İgdaş'ı aradık 811 TL güvence bedeli ödememiz gerekiyormuş. 2 kişiyiz. Kira , harç ve okul masrafları derken bu parayı ödememiz çok zor. Elektrikli ocakta yemeği hallediyoruz ama duş çok sorun. Kış da geliyor ısınma problem olacak.

babam igdaşda çalışıyo uyanınca seni bilgilendiririm

Çok sağolasın hocam. İstanbul'da Kuyubaşı'nda oturuyoruz. Kadıköy yani. Alıntılayıp yazarsan çok sevinirim.

@Serkan&Merve ;

Yok hocam borç falan. Eski kiracı üzerine olan hattı kapattırmış çıkmış evden. Şimdi bizim almamız gerekiyor üzerimize hattı. Ama 811 TL güvence bedeli istediler ve sadece 2 taksit yapabiliyoruz diyorlar. Anlamadım gitti. 400 lira ödeyemeyiz 2 ay.

@Calpi84 ;

Hocam kışın ne yapacağız ısınma sorununu. Şofben yok bir de. Kombi var sadece. Bir de şofben alıp bağlatmak gerek. 2 tane de elektrikli ısıtıcı alsak yine aynı paraya denk gelecek. Bu sefer de elektrik faturası belimizi bükecek. Ne yapacağız bilmiyoruz. 3 kişi olsa bi şekilde ödenir de 2 kişiyiz.
  • Yok hocam 620 nin 320'sini ev sahibi ödücen gerisi bize ait 300 ytl ödücez yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yokujin

Yok hocam 620 nin 320'sini ev sahibi ödücen gerisi bize ait 300 ytl ödücez yani

Igdaş'ı bir daha arayıp sormak lazım. Yarın tekrar arayayım ben
  • KARDEŞ NEDENİNİ BULDUM.

Soba Güvence Bedeli 250,00 TL.
    Kombi+Ocak ve/veya Sıcak Su (Bireysel üçlü kullanım) 311,00 TL.
    Merkezi Sistem Güvence Bedeli 250,00 TL.

adam sana total fiyat vermiş

evde doğalgaz sobası mı var?
    kombi takılımı?
    merkezi sistem mi?

eğer bunlar yoksa sadece 311 TL ödersin
  • quote:

KARDEŞ NEDENİNİ BULDUM.

kombi takılımı?
    merkezi sistem mi?

oooohhaaaaaa
    Yolunacak tarafımız kalmadı ulan öğrenciye de bu yapılmaz ki Allah milletimizin belasını vermilş çoktan...Ölsek para yok diye toprağa gömmez bunlar...

memleket eyiye gidiyo eyi eyi
  • quote:

KARDEŞ NEDENİNİ BULDUM.

kombi takılımı?
    merkezi sistem mi?

Kombi var sadece. Kombi + ocak.

Total fiyat ne oluyor onu anlamadım ? Niye hepsini ödemek zorundayız ki. Doğalgaz sobası yok bizde
  • quote:

quote:

KARDEŞ NEDENİNİ BULDUM.

kombi takılımı?
    merkezi sistem mi?

Total fiyat ne oluyor onu anlamadım ? Niye hepsini ödemek zorundayız ki. Doğalgaz sobası yok bizde

311 tl iki taksitte ödersin
  • quote:

quote:

quote:

KARDEŞ NEDENİNİ BULDUM.

kombi takılımı?
    merkezi sistem mi?

311 tl iki taksitte ödersin

Bugün igdaş'ı aradım 311 dediler bu sefer. Oh içim rahatladı. Yardımcı olan , olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.