Şimdi Ara

TELEFON BATARYASI PATLAR MI?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
28.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonumu 6 yıl önce almıştım sanırım. Hiç bozulmadığı için bataryayı değiştirmedim. Acaba patlar mı? Biraz şişme olmuş.

• Batarya daha da şişerse telefon çalışmaz büyük ihtimal. Patlayabilir heralde tehlikeye atma kendini.
  • yıl 2003 telefonun arka kapağından önce bir koku gelmeye başladı, daha sonra hafif ince dumanlar göründü. Baktım kıvılcım gibi birşeyler olmaya başladı balkondan fırlattım telefonu caddeye. patladımı bilmiyom.

Problem?
  • Patlayabiliyor. Çin malı bataryalar yüzünden Avrupa'da birinin yüzü haşat olmuştu sağ tarafı. Haberlere falan çıkmıştı. Telefonda konuşurken batarya patlamış. Gerçi şimdi bütün bataryalar Çin'de üretiliyor.
  • Patlarsa şiddetli bi patlama mı olur merak ettim. Kulağımda patlamasından korkuyorum.
  • Mesajım bulusun takipteyim
  • Evde fazla batarya vardi bir tanesinin içini aciyim dedim yan keskiyi vurmamla beraber isinmaya sonra şişmeye başladi kesdigim yerden duman çıkmaya başlayinca balkondan atdim sonra ne oldu bilmiyorum ..
  • 6 senelik 6630 patlamamıştı benim. Daha bu sene değiştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALONSO_06

Patlayabiliyor. Çin malı bataryalar yüzünden Avrupa'da birinin yüzü haşat olmuştu sağ tarafı. Haberlere falan çıkmıştı. Telefonda konuşurken batarya patlamış. Gerçi şimdi bütün bataryalar Çin'de üretiliyor.

böyle bir olay oldu inanmayan çıkabilir araştırın nokia bi ara üretilen bütün bataryalartı toplattı hatta bir sitesi bile vardı bataryanın imal nosunu yazıp risk grubuna girip girmediğine bakılabiliyordu tabi bu üretim hatasıydı

ama her batarya şişmesi bunla alakalı değil olabilir uzun süre kullanılan bir çok batarya şisebilir korkma patlamaz ama şişmiş bir batarya pek verimli olmaz git değiştir.

patlayada bilir belli olmaz güneşde uzun süre kalınca patlama uyarısı var.

kısa bir anımdam özet:

saatimin pili biter ,saatçiden yeni pil alır ben evde takar der kıç cebime pilleri koyarım sonrada eve giderken internet kafeye oturur, bir süre sonra kıçımda ufak bir tirreşme ve acı hissetmeye başlarım. elimi cwbime attığımda sıcak bir şey elimi yakar ve öğrenirim ki üstüne hunharca oturulan pil bile patlayabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: WildEagle

Evde fazla batarya vardi bir tanesinin içini aciyim dedim yan keskiyi vurmamla beraber isinmaya sonra şişmeye başladi kesdigim yerden duman çıkmaya başlayinca balkondan atdim sonra ne oldu bilmiyorum ..

Herhangi bir canlıya gelmiş olsa ne olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kodadı:tyln

6 senelik 6630 patlamamıştı benim. Daha bu sene değiştirdim.

La benimki de 6 senelik 6630.
    Edit:Patlamıştı diye okudum panik yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucky Mustard -- 24 Eylül 2011; 23:17:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearMaster

quote:

Orijinalden alıntı: WildEagle

Evde fazla batarya vardi bir tanesinin içini aciyim dedim yan keskiyi vurmamla beraber isinmaya sonra şişmeye başladi kesdigim yerden duman çıkmaya başlayinca balkondan atdim sonra ne oldu bilmiyorum ..

Herhangi bir canlıya gelmiş olsa ne olacak?

Saat gece 12 gibi bizim orda kimse olmaz ama yangin cıkar fln diye endişelenmişdim .
  • Patladı şahitlerim var.
  • Bataryada fiziksel herhangi bir değişiklik varsa kesinlikle ama kesinlikle kullanmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodie*

quote:

Orijinalden alıntı: kodadı:tyln

6 senelik 6630 patlamamıştı benim. Daha bu sene değiştirdim.

La benimki de 6 senelik 6630.
    Edit:Patlamıştı diye okudum panik yaptım.

Olurmu hocam değil 6 66 sene geçse de 6630 a bişey olmaz
  • Bir zamanlar haber sitesinde görmüştüm 17 yaşındaki çocuk yeni bir telefon almıştı galiba şarj'a mı ne takmıştı tam takarken batarya patlayıp parmaklarını koparmıştı. Pil patlaması nasıl olur biliyormusunuz? Bu pil bildiğimiz pillerden daha güçlü patlar haberiniz olsun.

Bende benim n95 telefonda 1 sene önce değiştirdim şişme olmuştu abartmıyorum öyle bir şişmişti ki arka kapağını kapatamıyordum o derece. Bence git değiştir kulağına götürürken patladığını düşünsene allah korusun...
  • yeni konu açmak isemedim de birşey sorcam ben çi,n malı bir telefon aldım da tehlikeli mi patlar mı ?
  • büyük rc helikopterlerinin havadayken pil patlama anını gördünüz mü ? :D
  • Batarya değilde şarj aletinin patladığına bizzat şahit olmuştum. Patlama derken öyle dinamit gibi patlamıyor endişe etmeyin
  • bi haber vardi cocuk atese atmisti kacamadan patlamisti yogun bakima mi ne almislardi yanlis hatirlamiyosam.

sicak ta tutmada patlayacagini sanmiyorum sistiyse git degistir en fazla verecegin lara 40 tl .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.