Şimdi Ara

ARİSTON GENUS PREMİUM KOMBİ ALDIM NASILDIR SİZCE ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
12
Favori
87.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osmanungur

Bu cihazi kullananlar memnunmudur ?
    Class premium mu yoksa Genus premium mu tavsiye ediyorsunuz, modulasyonlu oda termostati ile beraber kullananlar varmidir.

ali bey bende ıspartadayım kombinizi sıcaklık ayarını kaçta tuttunuz en yüksek ne kadar fatura ödediniz malum ısparta kış ayları çok soğuk servis nasıl tecrübeleri hiç çağırdınız mı sizden acil cevap bekliyorum teşekkürler
  • bende gölcük te ARİSTON Genus 24 KW 24kw 20.000 Kcal/h Hermetik Kombi düşünüyorum fiyatı 1200 tl civarı uygun geldi evim 95 mt dubleks mantolamalı çift cam sizce nasıl bu kombi eve uygun mu?
  • Selam ben ıspartadayım ariston genus premium 34 lük kombim var hersey gü
    zelde zırt pırt alev kopması hatası vermese iyi olacak .Servis sagolsun her defasında geliyor birsey yok diyor ama ben 43 derecenin altında çalıştıramıyorum hep alev kopması hatası veriyor fazla soguk olmayan günjlerde 43 üzerinde çalıştırdıgımda ev sıcak oluyor cam acıyoruz merkezi aradım bana en az 3 radyatörünüz kalana kadar kapatın 43 dereceden asagı ısıda calıştırmayın dedi bende 14 radyatör var 8 i devamlı acık 7 radyatöre düsürdüğümde 43 e indirdiğimde alev kopması diyor.Bu forumda aynı aristondan aynı sıkıntı ile muzdarip bir arkadaşla görüştüm ya bacada yada hava sirkülasyonunda problemden kaynaklanıyor dedi onun kaldıgı sehirde servis gelmiş hava ayarını acmış (tam olarak ne yaptıklarını o da bilmiyor) sorunu kalmamış ama ıspartada servis normal 43 de yak diyor nisanla mayıs ayında pencere acıp durduk bazen gece yarısı hata verip kendini kapatıyor sabaha karşı ev buz gibi komşularımda Eca var adamlar 38 de yakıyor kışın sorun değil ama havalar ısındıkça 43 fazla geliyor sanırım aristonun kronik problemi bu ve her serviste bunun çözümünü bilmiyor önümüzdeki kış aynı problem devam eder ve servis hala bu normal derse kombiyi söküp içindekileri söküp dış kasasının içine biraz elma koyup aristonun merkezine kargo ile göndereyim diyorum sizin kombiden anca elma kasası olur babında.

• genus premium 30 ff aldim.daha dogalgaz gelmedigi Icin baglatamadim.ayrici gunes enerji sistemim var.bu sistem bu kombiye nail baglaniyor ve calisma mantigi nedir?gunes enerji suyunu alip peteklere mi basiyo?bastigi suyu tekrar gunes enerji kazanina basiyorsa o su ile nasil dus alacagiz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ariston 35 kombi almayı düşünüyorum sorum şu:::

banyoda sıcak su konforu güneş enerjisi gibi sabit sıcaklıkta su alabilirmiyim.

yoksa boyler takarsam daha konforlu mu olur ihtiyaç var mı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y2kmtt

quote:

Orijinalden alıntı: bykush99

Arkadaşlar konuya uzun zamandır girmiyorum. Ariston kombim ile izlenimlerimi yazayım ;

-Kombim ; Genus Premium 24 FF

-Şöyle başlayayım. Sonunda kışı kapadık sayılır ve kombi artık çalışmıyor. Duş zamanları kombiyi açıyorum.
    - Yakıt olarak allaha şükür beni zorlamadı. Kışın en fazla 240 lira fatura geldi. Soğuk zamanlar 48-50 derece arası yakıyordum . Toplamda 8.50 metre petek (Bir peteğin eni 60 cm ) sürekli yanıyordu. Sık sık duş alan biriyim.
    -Ayrıca kombimin en sevdiğim özellikleri ; sessiz çalışması, dijital ekranı sayesinde kendime göre ayar yapabilmem , yakıtı fazla yakmaması , suyu çok çabuk ısıtması ve pompalaması .

Yaklaşık 6 aydır kullanmaktayım. Hiç bir sorun ile karşılaşmadım . Yakında servisi çağırıp genel bir bakım yaptıracağım. Saygılar...

Bilgilendirme için teşekkürler, ancak bir sorum olacak;
    kombinin ayarlanabilir çalışma süresi var mı?
    Örneğin akşam 8 de işten gelicem ve akşam saat 7 de çalışmaya başlamasını istiyorum...

Evet haftalik olarak ayarlayabiliyorsunuz.

Mesela bende gecen kis haftaici 16.00 - 23.00 arasi (kara kis ta sabah 05.00 - 09.00 da dahil) calisiyor, haftasonu ise sabah 11.00 - 00.00 seklinde calisiyordu.

• gerçekten 10 saat nasıl ısınır bende çok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drcalibra

Selam ben ıspartadayım ariston genus premium 34 lük kombim var hersey gü
    zelde zırt pırt alev kopması hatası vermese iyi olacak .Servis sagolsun her defasında geliyor birsey yok diyor ama ben 43 derecenin altında çalıştıramıyorum hep alev kopması hatası veriyor fazla soguk olmayan günjlerde 43 üzerinde çalıştırdıgımda ev sıcak oluyor cam acıyoruz merkezi aradım bana en az 3 radyatörünüz kalana kadar kapatın 43 dereceden asagı ısıda calıştırmayın dedi bende 14 radyatör var 8 i devamlı acık 7 radyatöre düsürdüğümde 43 e indirdiğimde alev kopması diyor.Bu forumda aynı aristondan aynı sıkıntı ile muzdarip bir arkadaşla görüştüm ya bacada yada hava sirkülasyonunda problemden kaynaklanıyor dedi onun kaldıgı sehirde servis gelmiş hava ayarını acmış (tam olarak ne yaptıklarını o da bilmiyor) sorunu kalmamış ama ıspartada servis normal 43 de yak diyor nisanla mayıs ayında pencere acıp durduk bazen gece yarısı hata verip kendini kapatıyor sabaha karşı ev buz gibi komşularımda Eca var adamlar 38 de yakıyor kışın sorun değil ama havalar ısındıkça 43 fazla geliyor sanırım aristonun kronik problemi bu ve her serviste bunun çözümünü bilmiyor önümüzdeki kış aynı problem devam eder ve servis hala bu normal derse kombiyi söküp içindekileri söküp dış kasasının içine biraz elma koyup aristonun merkezine kargo ile göndereyim diyorum sizin kombiden anca elma kasası olur babında.

dostum merhaba bu bir kronik problem değil servisin becerisizliği kombi istersen en düşük sıcaklıkta 35c çalışsın problem olmaz kombin garantili se ariston müşteri hızmetlerini ara şikayet bildir garantili değilse düzgün bir usta bul ve bir tavsiye oda termostatı diye bir cihaz var onu tak ve zırt-pırt pencere açma veya termostatik vana tak radiatörlerin hepsine, sağolsun firmaların hiç biri ter. vana takın demiyor hep sonradan al tekrar ücret öde ve diğer vanalar elinde patlasın saygılar. mac14

• Merhaba arkadaşlar,

Bende bugün Ariston Genus Evo aldım. Salı günü montajı yapılacak. Buradaki olumlu yorumlar bu kombiyi almamda etkili oldu. Yukarıdaki yorumlarda su basma olayını okudum. Alırken onu söyledim. Otomatik su doldurma özelliği en son üretilenlerde iptal edildi dediler. Ne kadar doğru bilmiyorum. Birde kombinin sesli çalışmasını söyledim. Onunda bacanın uzunluğundan kaynaklandığını söylediler. Bunun doğruluk payı var. Çünkü annemgilin evinde Ferroli Econcept takılı. Baca uzunluğu 2 metreden fazla. Onda da ses oluyor. Ariston'a takılacak baca da uzun olacak. Büyük bir ihtimal bizde de ses olacak. Birde bu kombinin kataloğunda gösterilen SENSYS Sistem Kontrol Ünitesinin kombiden ayrı satıldığını,kombi ile birlikte verilmediğini söylediler. Daha önce alan arkadaşlar bu sistem kontrol ünitesini satın mı aldılar? Yoksa kombi ile birlikte mi verildi? Bunu belirtirseniz bende ona göre isteyim firmadan.

• quote:

turan_y

Merhaba arkadaşlar,

Bende bugün Ariston Genus Evo aldım. Salı günü montajı yapılacak. Buradaki olumlu yorumlar bu kombiyi almamda etkili oldu. Yukarıdaki yorumlarda su basma olayını okudum. Alırken onu söyledim. Otomatik su doldurma özelliği en son üretilenlerde iptal edildi dediler. Ne kadar doğru bilmiyorum. Birde kombinin sesli çalışmasını söyledim. Onunda bacanın uzunluğundan kaynaklandığını söylediler. Bunun doğruluk payı var. Çünkü annemgilin evinde Ferroli Econcept takılı. Baca uzunluğu 2 metreden fazla. Onda da ses oluyor. Ariston'a takılacak baca da uzun olacak. Büyük bir ihtimal bizde de ses olacak. Birde bu kombinin kataloğunda gösterilen SENSYS Sistem Kontrol Ünitesinin kombiden ayrı satıldığını,kombi ile birlikte verilmediğini söylediler. Daha önce alan arkadaşlar bu sistem kontrol ünitesini satın mı aldılar? Yoksa kombi ile birlikte mi verildi? Bunu belirtirseniz bende ona göre isteyim firmadan.

Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun. Sorunuza cevap veremeyeceğim ama bende sizden bilgi öğrenmek istiyorum.
    Siz nereden ve kaça aldınız bu kombiyi? Benim araştırdığım bayilerde daha evo modeli (yoğuşmalı) piyasaya çıkmadı, bize gelmedi diyorlar.
    Bilgi verebilirseniz sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarco

quote:

turan_y

Merhaba arkadaşlar,

Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun. Sorunuza cevap veremeyeceğim ama bende sizden bilgi öğrenmek istiyorum.
    Siz nereden ve kaça aldınız bu kombiyi? Benim araştırdığım bayilerde daha evo modeli (yoğuşmalı) piyasaya çıkmadı, bize gelmedi diyorlar.

Ben Ankara 'da oturuyorum. Kombiyi Ankara Batıkent Anıt İş Merkezi'ndeki Kombi Dünyasından aldım. Fiyatı herşey dahil (proje+işçilik falan) 1750 TL tuttu. Sadece kombinin fiyatı 1325 TL idi sanırım. Bu kombiler sipariş üzerine geliyormuş. Ankara'da oturuyorsanız bu dediğim yerden alabilirsiniz. Turan Yıldırım vasıtasıyla geldim derseniz yardımcı olacaklardır.

İyi akşamlar.

• Ariston genus premium gerçekten iyi bir kombi. Yanlız kullanım kitapçığının ayarlar kısmı çok detaysız verilmiş. Rusça kullanım kılavuzunu bulup bazı çevirmeler yaptım. (Tabii google translete sağolsun) . Bir de ingilizce kitapçıkta çok detaylı kombiyi çoklu bölgelere bağlama vb detaylarda buldum. İsteyen olursa yardımc olabilirim.

Mesela
    * 2 zone bağlamak için ayarlar.
    * Yarı otomatik doldurmanın açıp kapatılması
    * 2. oda termostatının açılıp kapatılması
    *Elektro termik vana bağlandığında kombi pompasının 0-90sn-3dk gibi geç çalışması vb ayarların hiçbiri türkçe kitapçıkta yok.
    İlgilenenlere dokümanları linkini verebilirim.

Ben çoklu zone olarak 2 termostatla ve 2 ayrı haftalık programla kullanıyorum.
    Clip in (çoklu zone kartı) olmadan, elektro termik vanalarla, röle ve termostatlarla kurulum yaptım. İlgilenen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ariston2012

Ariston genus premium gerçekten iyi bir kombi. Yanlız kullanım kitapçığının ayarlar kısmı çok detaysız verilmiş. Rusça kullanım kılavuzunu bulup bazı çevirmeler yaptım. (Tabii google translete sağolsun) . Bir de ingilizce kitapçıkta çok detaylı kombiyi çoklu bölgelere bağlama vb detaylarda buldum. İsteyen olursa yardımc olabilirim.

Mesela
    *Elektro termik vana bağlandığında kombi pompasının 0-90sn-3dk gibi geç çalışması vb ayarların hiçbiri türkçe kitapçıkta yok.

Clip in (çoklu zone kartı) olmadan, elektro termik vanalarla, röle ve termostatlarla kurulum yaptım. İlgilenen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Ayeni aldigim bosch kombi var ama kapasitesi evime dusuk geldi ariston kombi dusunuyorum memnun musnuz hangi modelini onerirsiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: turan_y

quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarco

quote:

turan_y

Merhaba arkadaşlar,

Merhaba,

Ben Ankara 'da oturuyorum. Kombiyi Ankara Batıkent Anıt İş Merkezi'ndeki Kombi Dünyasından aldım. Fiyatı herşey dahil (proje+işçilik falan) 1750 TL tuttu. Sadece kombinin fiyatı 1325 TL idi sanırım. Bu kombiler sipariş üzerine geliyormuş. Ankara'da oturuyorsanız bu dediğim yerden alabilirsiniz. Turan Yıldırım vasıtasıyla geldim derseniz yardımcı olacaklardır.

İyi akşamlar.

Slm kombiden memnun musunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

quote:

Ariston genus premium gerçekten iyi bir kombi. Yanlız kullanım kitapçığının ayarlar kısmı çok detaysız verilmiş. Rusça kullanım kılavuzunu bulup bazı çevirmeler yaptım. (Tabii google translete sağolsun) . Bir de ingilizce kitapçıkta çok detaylı kombiyi çoklu bölgelere bağlama vb detaylarda buldum. İsteyen olursa yardımc olabilirim.

Mesela

Ayeni aldigim bosch kombi var ama kapasitesi evime dusuk geldi ariston kombi dusunuyorum memnun musnuz hangi modelini onerirsiniz ?

Ev 3 katlı. yaklaşık 160 m2. Daha önce demirdökümün 40.000kcal eski bir kazanı vardı. Ben genus premium 35 aldım. Kombi de "yok" yok. Ama daha 3-4 gündür kullanıyorum. Petekleri ısıtmada hiçbir sorun vs yok. Çok sessiz ayrıca. Yakıt olayını henüz bilemiyorum. Kombide 2 bölge için 2 ayrı termostat girişi ve haftalık programı olduğu için almıştım. Eğer arıza vs de çıkarmazsa özelliklerine göre kombi fiyatı diğerlerine göre çok uygun. Şimdilik ancak bunları söyleyebilirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

quote:

Mesela

Ev 3 katlı. yaklaşık 160 m2. Daha önce demirdökümün 40.000kcal eski bir kazanı vardı. Ben genus premium 35 aldım. Kombi de "yok" yok. Ama daha 3-4 gündür kullanıyorum. Petekleri ısıtmada hiçbir sorun vs yok. Çok sessiz ayrıca. Yakıt olayını henüz bilemiyorum. Kombide 2 bölge için 2 ayrı termostat girişi ve haftalık programı olduğu için almıştım. Eğer arıza vs de çıkarmazsa özelliklerine göre kombi fiyatı diğerlerine göre çok uygun. Şimdilik ancak bunları söyleyebilirim.

Ayrıca benim peteklerin toplam kalorisi 18.500. Kombi yaklaşık 26.000kcal geliyor. Kitapçığında ısıtma için 60-80 C de 30 kw diyor. Yaklaşık 26.000kcal yapıyor. Kombiyi alırken peteklerin ısı hesabını mutlaka yapın.

http://www.mekanikci.com/konutlarda-pratik-isi-hesabi.html

ben buradan hesapladım. alüminyum radyatörler için, dilimleri sayıp oradaki değerlerle çarparsanız peteğin kalorisini bulursunuz.

• merhaba bende 2 senedir eskişehirde ariston genus yoğuşmasız kombi kullanmaktayım 1,000TL ye almıştım haftalık programlama özelliği çok işime yarıyor tabi...benim başımdan geçenleri anlatayım isterseniz..
    1- otomatik su doldurma fonksyonu elektrikler gelip gidince 1 kere oldu ama mutfağı su bastı bunun üzerine servis soketini söküp iptal edelim mi dedi bende onayladım...zaten manual alıyordum genelde...yani aklınızda olsun otomatik su almayı iptal ettirin..
    2- servisten kaynaklanan bir sorunum oldu. ilk seneden sonra bakım yaptırayım dedim sağolsun basıncı sıfırlamadan kombi genleşme tankına gaz başmışlar onuda basalım derken daha kaçırmışlar..neyse kombinin basıncı her çalıştığında yükselince genleşme tankında gaz olmadığını kendim araştırıp buldum..ve bu başımdan geçenleri ariston merkezi arayak anlattım onlarda 10 numara ilgilendiler ve ücretsiz gaz basımını yaptırdılar servise şimdi sorunum kalmadı..
    3-bu sorun değil deneyim diyelim:(kullanma suyu sırasında alev boyum tam oluyordu ancak ısıtmada 3-4 çizgide kalıyordu ve sıcaklığı yavaş yavaş set değerine getirip sonra kısmaya başlıyordu.) kombimi genelde soğuklarda 48-49 da çalıştırıyorum ama alev boyum 3-4 çizginin üzerine çıkmıyordu yanarken ama set sıcaklığana yaklaşınca alev boyunu kısıp ayarlıyordu..bende bir sorun var deyip merkezi aradım yine bana dönüş yapılacağını söylediler ve 4 saat sonra bölge servis sorumlusu barış bey aradı ve bunun normal olduğunu anlattı istersem full ateş boyuda yaptıra bileceğini söyledi...bende yapalım dedim gerçekten sistem parametrelerini değiştirince alev boyu full olup daha sonra kısma yaptı, ancak barış beyin dediği yakıt tüketiminin böyle daha çok olacağı çünkü devamlı dur kalk olacağı yönündeydi bende eski konumuna almayı ungungördüm...ve şuanda kaç dereceye setleryem o derece 3-4 alev boyu çizgisiyle çıkıyor daha yavaş olarak...birde benim pompa hızımı normalden hızlıya yükselttik menüden...
    ama şunu söylemek isterim kombinin özellikleri ve prformansından sonderece mümnunum...tabi dediğim gibi merkez aristonun ilgisi süper..
    birde yabacı kullanım kılavuzunda daha detaylı anlatım olduğu yazılmış...acaba adres verebilirmisiniz birde daha konforlu ve tasarruflu kullanım için önerileriniz nelerdir..

• quote:

Orijinalden alıntı: turan_y

Merhaba arkadaşlar,

Kombi ile ilgili yorumlarinizi bekliyorum.benim gibi almak isteyen cok arkadas var.saygilar

• Ariston Genus Premium 30 kombi satın aldım. öyle bir anlattılarki süper dedim. ama kullanınca gördüm ki dandik marka ve ürünmüş. verdiğim paraya yazık. ürün kafasına göre sıcak su veriyor. bana her daim sıcak su ve musluğu açtığım zaman sıcak su vermesi gerekirken kafasına göre bir çalışıyor bir çalışmıyor. kaç defa servis çağırdığımı bilmiyorum artık. servis her seferinde başka başka bahane ve sebeplerle kombinin çalışmadığını söyledi. sıhhi tesisatımızda ters bağlantı (şönt) olduğunu baktırmamızı istedi. tesisatçı geldi her yeri kontrol etti sorun yok dedi. servis tekrar geldi mümkün değil ters bağlantınız var diyerek ısrar etti. sıhhi tesisatçıyı çağırdım ve servisi çağırdım yüzleştirdim baktılar bu sefer suyun 7 barla geldiğini ve basınç ayarlaması için kombinin su girişine cihaz takılması gerektiğini yoksa kombinin patlayabileceğini söylediler. tesisatçı gerekli malzemeyi alarak kombi su girişine taktı ve sonra tekrar servis çağrıldı. servis gerekli ayarlamaları yaptığını söyleyerek gitti. ama sıcak su yine kafasına göre bir su veriyor bir vermiyor. ben servis çağırmaktan sıkıldım ama aristoncular kendi ürünlerinde sorun olduğunu kabul etmek istemiyorlar anladığım kadarıyla. en servis cihazın içinde türbün değişimi yaptı. neden mi? yan yana iki binaya aynı üründen ayrı ayrı 2 tane aynı zamanda alınarak takılarak ve garanti kapsamında çalıştırılarak devreye giren kombiler nedense aynı şartlarda çalışmalarına rağmen diğer binandaki sorunsuz çalışıyor. kendi kombisi için servis hiç çağrılmamışken benim kombi için kaç defa servis çağrıldı ve her iki kombiye bakmalarına rağmen benimki sıcak suyu kafasına göre veriyor hala. ben anlamadım. garanti kapsamında değiştirin diyorum başka bahanelerle sürekli bir şeyler söyleniyor. ben tam 1 aydır suyu tüple ısıtarak duş alıyorum. bazen kombi canı isterse duşu açtığımda su veriyorsa duş alabiliyorum. bu ne rezilliktir. bu saçmalıktır. paramla çektiğim sıkıntılara bakın. ariston markasını tüm platformlarda internette çevremde ve tüm facebook twitter ve sosyal paylaşım sitelerinde şikayet edicem. yazık veridiğim tüm paralara. hala taksit ödüyorum. garantisi var ama kombinin arızalı olduğunu kabul etmiyorlar şaşıyorum.

• Ariston'dan çok memnun olan da var arada bir böyle olmayan da. Şikayet var sitesine yazın, ellerinden geldiğince kısa sürede değiştirirler. Başka çözümü kabul etmeyin.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.