Şimdi Ara

ASKERE GİTMEK İSTİYORUM....YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
17.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lıseden sonra unıversıte okumak ıcın askerlıgımı tecıl ettırmiştim.okullum maalesef bıtmedı ve bende askere gıtmek ıcın 2005 ekım de askerlık subesıne tecılımı bozdurup askere gıtmek ıstedıgımı soyledım. Ve başvurdum. 2006 /1 subatta askere gıdecegımı soyledıler.
    Bende işyerınden ayrılcagımı soyledım ısyerıne.ocak sonu cıkıs alcagımı ılettım.
    Ocakta 2 de şubemı aradım kasım da gıdecegımı soyledıler. Herseyım alt üst oldu.
    Ben en erken sekılde askere gıtmek ıstıyorum
    Bunun ıcın subeyı aradım ve en erken sekılde gıtmek ıstedıgımı soyledım.Bana Milli Savunma Bakanlıgına Dilekçe yazmamı soyledıler. Internetten arastırdım gereklı belgeler bunlarmıs;

Biran önce askere gitmek istiyorum ne yapmam gerekir?
    Mazeretleri nedeniyle tâbi olduğu celp döneminden önce silâh altına alınmak isteyen yükümlülerin bu talepleri celp plânlamasını bozmamak, emsalleri önceki yıl içerisinde sevk edilmiş olmak, ciddi mazeretleri olanlar ile yaşlı doğumlulara öncelik verilmek kaydıyla dahilinde MSB Askeralma Dairesi başkanlığınca kabul edilmektedir. Erken sevk talebinde bulunacak yükümlüler;
    a. Kendilerinin bizzat imzaladıkları mazeretlerini belirtir dilekçe,
    b. Askerlik Durum Belgesi, (Askerlik Şubesinden alınacak)
    c. Varsa mazeretlerine ait belgelerini,
    aşağıdaki tarihlerde “Askeralma Dairesi Başkanlığı 06100 Bakanlıklar/Ankara” adresine posta ile veya bizzat veya bir yakınları vasıtasıyla başvuracaklardır.
    Başvuru tarihleri;
    a. Şubat Celbi : 01-31 Aralık
    b. Mayıs Celbi : 01-31 Mart
    c. Ağustos Celbi : 01-30 Haziran
    ç. Kasım Celbi : 01-30 Eylül

Şimdi Arkadaslar Bana Mazeret Dilekçisi lazım nasıl baslamam laızm nasıl bıtırmem lazım daha once hıc duzenlemedım. Lutfen yardımcı olun
    Daha once yazan varsa Bana ıletırse ornek olması acısından Sevınırım
    Şimdiden Teşekkurler

• ben askere giderken erkene aldırmak için dilekçe vermiştim.kabul edilmişti.kısaca bir mazeret belirt.yani örneğin

msb MSB Askeralma Dairesi başkanlığına diye başla..
    Ailevi durumum ve iş durumum sebebi ile ....... celbinde askere gitmek istiyorum.diye yaz.bir de biraz mazeretini detaylandırırsan geri çevrileceğini sanmam.özellikle bu dönem ertelemenin öne almadan daha çok olduğu ortada.
    yalnız şubene şunu sor.hangi celp için başvurabilirim de.erkene almanın da bir tarihi vardı.yani dilekçeyi en geç şu tarihe kadar vermen lazım demişlerdi bana.kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi futurereal -- 6 Ocak 2006 17:08:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: futurereal

ben askere giderken erkene aldırmak için dilekçe vermiştim.kabul edilmişti.kısaca bir mazeret belirt.yani örneğin

msb MSB Askeralma Dairesi başkanlığına diye başla..
    Ailevi durumum ve iş durumum sebebi ile ....... celbinde askere gitmek istiyorum.diye yaz.bir de biraz mazeretini detaylandırırsan geri çevrileceğini sanmam.özellikle bu dönem ertelemenin öne almadan daha çok olduğu ortada.
    yalnız şubene şunu sor.hangi celp için başvurabilirim de.erkene almanın da bir tarihi vardı.yani dilekçeyi en geç şu tarihe kadar vermen lazım demişlerdi bana.kolay gelsin.

katılıyorum arkadasa bende de suan boyle bır sroun var
    yazı yazdım beklıyorum.2 hafta ıcınde cvp gelıyormus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müzikadamı -- 16 Ocak 2006 10:51:03 >
  • bende giderken erken gitmek için mazeret göstermiştim ve gitmiştim
    mazeretim ise ailevi sorunlarımdan dolayi vaktinden erken gitmek istiyom demiştim
  • ya ben dilekceyi 26 martta mayıs celb döneminde gitmek için gönderdim bana mayıs ilk haftası belli olur gidip gitmiyeceğin dediler daha erken belli olmaz mı? bana bi yardım edin...
  • Lütfen bir dilekçe örneğiniz varsa gönderir misiniz? ne tür konulardan bahsetmemiz gereklidir.???
  • up
  • Benimde merak ettiğim birşey var, Normal Celbim Ağustos 2012 ama askeri şubede tercih olarak Şubat 2012 Mayıs 2012 diye sıraladım dilekçe yazmadım sanırım Ağustos 2012 celbinde gideceğim.

Ayrıca Celp isteği yapmak için E-Devlet (turkiye.gov.tr) üzerinden e-imza ile yapılmaktadır.

Not:Asal'ın Web sitesinden bir alıntı.

quote:

ERKEN SİLAHALTINA ALINMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Sevke tabi celp döneminden önce silahaltına alınmak isteyen yükümlüler celp tercihi yapmaları gerekmektedir. Celp tercihi yapabilmek için;

Son yoklamasını yaptırmamış yükümlüler; en yakın askerlik şubesinden son yoklamasını yaptırarak celp tercihinde bulunabilirler.

Öğrenci olarak erteli olanlar; en yakın askerlik şubesinden son yoklamasını yaptırarak celp tercihinde bulunabilirler.

Lise/yüksekokul mezunları ile fakülte/yüksekokul terklerden erteli durumda bulunanlar ise en yakın askerlik şubesine dilekçe ile müracaat ederek ertelemelerini iptal ettirmeleri durumunda celp tercihinde bulunabilirler.

Celp tercihinde bulunabilmek için yükümlünün cezalı (yoklama kaçağı/bakaya) durumunda olmaması gerekmektedir.

Erken silahaltına alınmak için celp tercihi yapmamış yükümlülerin en yakın askerlik şubesinden veya PTT Merkezlerinden alacakları şifre ile e-Devlet üzerinden celp tercihi yapmaları gerekmektedir. Celp tercihlerinin sonucunu her celp döneminden iki hafta önce askerlik şubelerinden veya e-Devlet üzerinden öğrenilebilir.

Askerlik şubesinin celp döneminde silahaltına alınmak isteyen yükümlülerin celp tercihi yapmamaları gerekmektedir.

• 1 ay önce yüksek lisans durumum ile askerliğimi tecil ettirmiştim. şimdi biran önce askere gitmek istiyorum. 27 yasındayım en yakın ne zaman gidebilirim dilekçe falan versem ?
  • Up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.