DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Akciger kendini yenilermi
4
Cevap
0
Favori
7.296
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Akciger kendini yenilermi
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      4686 Mesaj
      22 Eylül 2011 12:42:08
      10 sene boyunca sigara içip 34 35 yaşlarında bırakan bir kimsenin akcigerleri kendini karaciğer gibi yenileme şansına sahipmidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Özel Bilgisayar Servisi - www.oesbilisim.com
    • Yarbay
      3711 Mesaj
      22 Eylül 2011 12:44:13
      hocam net cevabı veremem ancak beyin hariç tüm vucut hücretleri mitoz bölünme ile çoğalır. tabi bu çoğalma yenilenme anlamına mı gelir gelirse 10 sene sigara içmiş bi akciğer tam olarak kendini ne kadar sürede yeniler bilmiyorum.

• Binbaşı
      1728 Mesaj
      22 Eylül 2011 12:50:56
      akciğeri bilmemde Karaciğer kendini en iyi yenileyen organdı sanırım %90 ı zarar görse bile kendini yenileyebiliyor diye duymuştum.

Coffee İs Life
    • Binbaşı
      1024 Mesaj
      22 Eylül 2011 12:52:56
      Sigara bırakma broşürlerinde yazıyor, 10 ya da 16 yılda tamamen yenilenip hastalık ihtimalini normal seviyeye düşürüyormuş akciğerler.

Benim adım insanların hizasına yazılmıştır
      Her gün yepyeni rüyalarla ödenebilen bir ceza bu
    • Yüzbaşı
      318 Mesaj
      22 Eylül 2011 13:29:40
      Akciğerler kanser gibi bir hastalığa yakalanmamışsa yeniliyor fakat kanser olmuşsa yapacak birşey yok.
      Karaciğer ameliyatla büyük bir kısmı alınıp hasta yaşamına devam ediyor karaciğer kendini tamamlıyor.
      Fakat akciğer bildiğim kadarıyla ameliyatı kolay kolay yapılmıyor. Akciğeri balon gibi düşün bir kısmını alıp devam edilemiyor.
      Tıpçı değilim fakat babam kanseriyle mücadele etti çok araştırmıştım zamanında.

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Akciger kendini yenilermi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.