Şimdi Ara

Akciger kendini yenilermi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
16.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10 sene boyunca sigara içip 34 35 yaşlarında bırakan bir kimsenin akcigerleri kendini karaciğer gibi yenileme şansına sahipmidir?

• hocam net cevabı veremem ancak beyin hariç tüm vucut hücretleri mitoz bölünme ile çoğalır. tabi bu çoğalma yenilenme anlamına mı gelir gelirse 10 sene sigara içmiş bi akciğer tam olarak kendini ne kadar sürede yeniler bilmiyorum.
  • akciğeri bilmemde Karaciğer kendini en iyi yenileyen organdı sanırım %90 ı zarar görse bile kendini yenileyebiliyor diye duymuştum.
  • Sigara bırakma broşürlerinde yazıyor, 10 ya da 16 yılda tamamen yenilenip hastalık ihtimalini normal seviyeye düşürüyormuş akciğerler.
  • Akciğerler kanser gibi bir hastalığa yakalanmamışsa yeniliyor fakat kanser olmuşsa yapacak birşey yok.
    Karaciğer ameliyatla büyük bir kısmı alınıp hasta yaşamına devam ediyor karaciğer kendini tamamlıyor.
    Fakat akciğer bildiğim kadarıyla ameliyatı kolay kolay yapılmıyor. Akciğeri balon gibi düşün bir kısmını alıp devam edilemiyor.
    Tıpçı değilim fakat babam kanseriyle mücadele etti çok araştırmıştım zamanında.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.