Şimdi Ara

fiat doblo.vites ve direksiyon yağı varmıdır.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • fiat doblo.vites ve direksiyon yağı varmıdır.direksiyon yağını duydum ama vites yağını ilk kez duyuyorum.varsa bunu nasıl.yani çeşidi varmı.açıkçası dün abimin fiat doblo aracına bındım.vites geçişi çok rahat.benimkisi ise zor geçiyor.onun kini parmağımla itebiliyorum.ama benim kisi zor.direksiyonda aynı.bunu sordum.bana vites yağı al dediler.direksiyon içinde aynısını söylediler.bu konu hakkında yardımcı olabılecek var mı acaba.

• vites yağı vardır- soğuk kış günlerinde aracın vitesi arac ısınana kadar biraz ağır geçer,hiç mi dikkat etmediniz
  • dostlar siz arabanın şanzımanıyla direksiyonunun neyle çalıştığını sanıyodunuz

ben hergün sizlerle aynı yolu paylaşıyorum üstelik allahım beni korusun
  • vites yağı şanzıman yağı aynı şey belki ondan kafan karıştı.
    vites koluna yağ sürmüyolar yani.

vites geçişleri arabadan arabaya değişir.hatta aynı model 0 arabalarda bile farklı oluyo.bazısı kolay geçiyo bazısı dişli oluyo biraz.seatta bariz gördüm bu durumu valla.
  • bazı otomobillerde debriyaj hidroliktir.debriyaj küçük bir hidrolik piston vasıtası ile ayırır. vites yağı dediğin bu devre olabilir
  • İkiside vardır.ayrıca arkadaşımında dediği gibi soğuk havalarda şanzıman ısınıncaya kadar vites geçişi biraz zor olur.Ancak ısındıktan sonrada aynı şekilde kalıyosa yağını ve şanzımanda yağ kaçağı olup olmadığını kontrol ettir.Yoksa normal şartlarda eksilme olmaması lazım.Eğer yağ tamsa debriyaj,ve şanzımanın içini kontrol ettir.(eğer debriyajda sorun yok ve vitese geçişlerde gacıdama varsa büyük ihtimal senkromeç dişlilerindendir)Eğer sanayide yaptıracaksan şanzımanı dağıttırmadan parçaları sor derim.Çünkü ben albeanın şanzıman parçalarını sanayide bulamadım serviste nedendir bilmem dışarı satmadı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.