Şimdi Ara

Next Minix HD (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.469
Cevap
31
Favori
358.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FaKKoriyell

quote:

Orijinalden alıntı: xxpashaxx

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _ozimozi_

quote:

evet yeterli ancak natgeo discovery gibi kanalları free share ile izleyebilirsin

Hocam biraz daha açarmısın bu free share konusunu ?

next kullanıcılarına özel ücretsiz bir server paylaşımıdır net bağlantısı gerektirir menü gereçler network ayarlarındayken 666666 tuşlayarak aktif edilir hotbird ve astra uydusunda birçok kanal şifresiz olarak izlenilebilir

sadece internete bağlayıp, network ayarlarında 6 tane 6 tuşlamamız yeterli mi? başka bir işlem yada kayıt olmamız gerekiyor mu? bilgi verirseniz sevinirim.

dediklerinizi yapmanız yeterli ek olarak net bağlantısını sağlıklı bi şekilde kurun yeter

Teşekkürler ben fırsatı bulmuşken bir kaç soru daha sorayım, ethernet kablosuyla modeme bağladıktan sonra network ayarlarında rakamları girmem yeterli değil mi? modem ile ilgili minix'e her hangi bir ayar yapmam gerekir mi?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet yeterli ancak natgeo discovery gibi kanalları free share ile izleyebilirsin

next kullanıcılarına özel ücretsiz bir server paylaşımıdır net bağlantısı gerektirir menü gereçler network ayarlarındayken 666666 tuşlayarak aktif edilir hotbird ve astra uydusunda birçok kanal şifresiz olarak izlenilebilir

sadece internete bağlayıp, network ayarlarında 6 tane 6 tuşlamamız yeterli mi? başka bir işlem yada kayıt olmamız gerekiyor mu? bilgi verirseniz sevinirim.

dediklerinizi yapmanız yeterli ek olarak net bağlantısını sağlıklı bi şekilde kurun yeter

Teşekkürler ben fırsatı bulmuşken bir kaç soru daha sorayım, ethernet kablosuyla modeme bağladıktan sonra network ayarlarında rakamları girmem yeterli değil mi? modem ile ilgili minix'e her hangi bir ayar yapmam gerekir mi?

alıcıyı modeme bağlayıp network ayarlarına gir dhcp yi açık olarak ayarla ve son olarak ip yenileyerek nete bağlanabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

alıcıyı modeme bağlayıp network ayarlarına gir dhcp yi açık olarak ayarla ve son olarak ip yenileyerek nete bağlanabilirsin

Teşekkürler
  • merhaba arkadaşlar.. bu cihazı samsung 6140 ile kullanan var mı performans değerlendirmesi yapabilir mi?
  • Selamlar

Mavş, siyah pembe renk derken kafam birhayli karıştı. siyah ve diğerleri arasındaki tek farkın ethernet girişi oldugu söyleniyor. Ethernet girişi olmayışının dez avantajı nedir şimdi değilse bile sonra bana bir dezavantaj yaratır mı ? Siyah modelden aldıgıma sonradan pişman olurmuyum yardım edin lütfen .
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugiacar

Selamlar

Mavş, siyah pembe renk derken kafam birhayli karıştı. siyah ve diğerleri arasındaki tek farkın ethernet girişi oldugu söyleniyor. Ethernet girişi olmayışının dez avantajı nedir şimdi değilse bile sonra bana bir dezavantaj yaratır mı ? Siyah modelden aldıgıma sonradan pişman olurmuyum yardım edin lütfen .
    Teşekkürler

almışken mavi almanız daha iyi olabilir. sebebi bu cihazla internete bağlanmak için usb portuna ekstradan alıcı almanız gerekecek. onu alsanız bile bu sefer bu tek usb girişine usb bellek harddisk benzeri şeyler bağlayamayacaksınız. bunlar sizin önemli değilse siyah alın. ben kablo ile nete bağladım.usb ilede bellek takılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ETTONE

merhaba arkadaşlar.. bu cihazı samsung 6140 ile kullanan var mı performans değerlendirmesi yapabilir mi?

Teknosa'dan aldığım UE46ES6140 Led Tv ile hediye ettiler. Siyah olanını. Uydu alıcı gayet iyi ve görüntü kalitesi çok iyi. Sadece ısınma sıkıntısı var gibi. HD yayınları çok iyi alıyor. şimdilik olumsuz bir yanı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfaydin -- 20 Ekim 2012; 20:28:00 >
  • merhaba arkadaşlar.1 yıla yakın süredir lg led tv kullanıyorum.ama receiverım vestel fta dvb 3600.benim en büyük sorunum ses cızırdama sorunu.tvnin kumandasından sesi kısınca cızırdama azalıyor.ama tvden sesi kısınca da ses bazı kanallarda yetersiz kalabiliyor.hasılı tvnin kumandasını yanımdan ayıramıyorum.sorunumun kaliteli bir scart kabloyla hallolacağını söylediler ama kaliteli bir scart kablo da neredeyse bir cihaz parası.ben de hdmı çıkışlı mini uydu alıcısı almak istiyorum.sunny ve next minixin yorumlarını okudum.her iki cihazın da olumlu ve olumsuz yönleri var.kararsız kaldım.

1-)bu cihazlarda da aynı ses sorununu yaşar mıyım?
    2-)next minix ve sunnynin yorumlarını okudum.ustalardan ricam bu iki marka dışında da önerebileceğiniz sd ve hd yayınlarda da başarılı olan ve sorunsuz kullanabileceğim bir mini cihaz var mı,bunlardan birini mi tercih etmeliyim yoksa cihaz almak için biraz daha beklemeli miyim.?

şimdiden tşkr ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetizmir38

merhaba arkadaşlar.1 yıla yakın süredir lg led tv kullanıyorum.ama receiverım vestel fta dvb 3600.benim en büyük sorunum ses cızırdama sorunu.tvnin kumandasından sesi kısınca cızırdama azalıyor.ama tvden sesi kısınca da ses bazı kanallarda yetersiz kalabiliyor.hasılı tvnin kumandasını yanımdan ayıramıyorum.sorunumun kaliteli bir scart kabloyla hallolacağını söylediler ama kaliteli bir scart kablo da neredeyse bir cihaz parası.ben de hdmı çıkışlı mini uydu alıcısı almak istiyorum.sunny ve next minixin yorumlarını okudum.her iki cihazın da olumlu ve olumsuz yönleri var.kararsız kaldım.

1-)bu cihazlarda da aynı ses sorununu yaşar mıyım?
    2-)next minix ve sunnynin yorumlarını okudum.ustalardan ricam bu iki marka dışında da önerebileceğiniz sd ve hd yayınlarda da başarılı olan ve sorunsuz kullanabileceğim bir mini cihaz var mı,bunlardan birini mi tercih etmeliyim yoksa cihaz almak için biraz daha beklemeli miyim.?

şimdiden tşkr ediyorum

Bu cihaz ile dırıltı,zırıltı v.b. olumsuz sesler duyulmaz.Sebebi scart olmayıo hdmi bağlantısından ötürü.Next veya herhangi bir marka yerine normal kutulardan almaya bakın.Size tavsiyem next18500+ cihazıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugiacar

Selamlar

Teşekkürler

Kesinlikle ethernet girişli olanını alınız.Cihazın paylaşım özelliği vardır,birkaç internet uygulamasıda vardır.Hoşunuza gidecektir.
  • cevaplar için tşklr arkadaşlar.mini bir cihaz olursa daha kullanışlı olur.dizayn olarak next güzel geldi bana ama teknolojik aletler konusunda çok şanssızım.forumdaki olumsuz yorumları da okuyunca kararsız kaldım ve hala cihaz almış değilim :(
  • bu cihazın küçük kumandasının orjinali piyasada var mı?

• ŞU CIHAZA NE ZMAN İP TV ÖZELLİGİ GELECEK YAWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW
  • quote:

bu cihazın küçük kumandasının orjinali piyasada var mı?

NEXT KUMANDA
  • quote:

Orijinalden alıntı: sade100

quote:

bu cihazın küçük kumandasının orjinali piyasada var mı?

NEXT KUMANDA

bugün 20TL ye aldım. Burada da kargo ile 15TL oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bigdede

ŞU CIHAZA NE ZMAN İP TV ÖZELLİGİ GELECEK YAWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

yaklaşık 2 ay önce 2 hafta içinde ip tv yazılımı çıkıcak denildi hala bekliyoruz ne zaman geleceği meçhul

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bigdede

ŞU CIHAZA NE ZMAN İP TV ÖZELLİGİ GELECEK YAWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

yaklaşık 2 ay önce 2 hafta içinde ip tv yazılımı çıkıcak denildi hala bekliyoruz ne zaman geleceği meçhul

bu gidişle gelmez sanırım
  • elinde güzel kanal listesi olan varmı
  • merhaba arkadaşlar son zamanlarda 500 gb lık harıcı hardıskı taktıgımda 5 dk. bır next mınıx kendıne reset atıyor kayıtta etmıyor bu zamana kadar gayet guzel calısıyordu acaba sorun neden kaynaklanabılır bırde bır kanalı kaydederken baska kanalları ızlemek ıstedıgımde kaydettıgım kanala gore bazılarında 5 bazılarında 10 kanal ısmı cıkıyor mesela kanal d yı kaydederken 12 kanal cıkıyor star ı kaydederken 6 kanal cıkıyor butun kanllar cıkmıyor cıkan kanallarda ulusal kanallar degıl sızden gorus ve onerılerınız beklıyor sımdıden tesekkur edıyorum
  • quote:

merhaba arkadaşlar son zamanlarda 500 gb lık harıcı hardıskı taktıgımda 5 dk. bır next mınıx kendıne reset atıyor kayıtta etmıyor bu zamana kadar gayet guzel calısıyordu acaba sorun neden kaynaklanabılır bırde bır kanalı kaydederken baska kanalları ızlemek ıstedıgımde kaydettıgım kanala gore bazılarında 5 bazılarında 10 kanal ısmı cıkıyor mesela kanal d yı kaydederken 12 kanal cıkıyor star ı kaydederken 6 kanal cıkıyor butun kanllar cıkmıyor cıkan kanallarda ulusal kanallar degıl sızden gorus ve onerılerınız beklıyor sımdıden tesekkur edıyorum

Aynı yayın grubunun kanalları görünüyor. Yani aynı frekansları kullananlar.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.