Şimdi Ara

PTT Yurtdışı Gönderi takip mesajı hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
6
Favori
100.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yurtdışından gelecek gönderim PTT'nin sitesinde 4 gündür aşağıdaki mesajla durmaktadır. Herhangi bir sorun var mıdır? Gümrüğe takıldığından mı bu şekilde sabit kaldı. Çünkü yurt içi hareketide göremedim. Yoksa çok mu sabırsızım?

Yardımlarınızı bekliyorum.

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    15/09/11 08:36 2011-09-15 08:36:11 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugi -- 19 Eylül 2011; 8:39:04 >

• 15/09/11 06:56----------2011-09-15---------06:56:20--------Receive item at office of exchange (Inb------Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi------TÜRKIYE

benimde ayni durumda

CW014371854US bu barkod numaram Sizin barkod numaraniz ne? bari birbirimizinkinden fikir sahibi olalim. Ben Bugun gumrugu aradim kontrol edilmemis henuz oyle dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugi

Arkadaşlar,

Yurtdışından gelecek gönderim PTT'nin sitesinde 4 gündür aşağıdaki mesajla durmaktadır. Herhangi bir sorun var mıdır? Gümrüğe takıldığından mı bu şekilde sabit kaldı. Çünkü yurt içi hareketide göremedim. Yoksa çok mu sabırsızım?

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    15/09/11 08:36 2011-09-15 08:36:11 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE

bu arada ayni ucakla gelmis sanirim bizim gonderiler. Benim kargo amerikadan geliyor. Adres edirne . Sizin durum nasil?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemci54

quote:

Arkadaşlar,

bu arada ayni ucakla gelmis sanirim bizim gonderiler. Benim kargo amerikadan geliyor. Adres edirne . Sizin durum nasil?
    Benim kargoda gelisme var.

SN İŞLEM / YER
    BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
    1. Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(GÜMRÜKLÜ) 19/09/2011 16:34:46

470 dolar fiyati olan ama uzerindeki fatura 50 dolar kesild. 50$ lik nargile nasil gumruge sevk edilir anlamadim ben bunu yahu
  • quote:

quote:

Arkadaşlar,

Evet benimkide Amerika sanırsam aynı uçak:) İstanbul teslim bekliyorum. İnş. sorunsuz
  • quote:

SN İŞLEM / YER
    BİLGİ GİRİŞ TARİHİ

470 dolar fiyati olan ama uzerindeki fatura 50 dolar kesild. 50$ lik nargile nasil gumruge sevk edilir anlamadim ben bunu yahu

Benimkide bir gelişme yok.
    Vala gümrüğün sağı solu belli olmuyor. Benimkide 200 dolarlık bir sualt housing muhtemelen bendede aynı durum olacak :)
  • Şu an sorun yok ürünler gelecek merak etmeyin korkmayada gerek yok.

Yurt dışından gelen her ürün gümreğe sevk edilir şüphelenirlerse açarlar bakarlar içine içindekini araştırıp tekrar fiyat verirler biçerler size eğer içindeki ürün kolinin dışındaki ürünü tutmazsa
  • quote:

quote:

SN İŞLEM / YER
    BİLGİ GİRİŞ TARİHİ

Vala gümrüğün sağı solu belli olmuyor. Benimkide 200 dolarlık bir sualt housing muhtemelen bendede aynı durum olacak :)

Yeni mevzuata gore sinir 75Euro. Senin urun normalde gumruge takilmasi gerekiyor ama insallah atlarlar. Yoksa paypal ciktisi ve kredi karti ekstresiyle gidip urununu gumrukten aliyorsun. Birde amerika icin %20 vergi oduyorsun. Zaten bunlari biliyorsundur sanirim.

Benim anlamadigim nokta kisisel kullanimdan ote gecemeyecek bir nargile nasil gumruge sevk edilir. Kutu buyuk diye mi acaba? Bunlari kim sevk ediyor PTT kafasina gore mi yapiyor bu islemi anlamadim ki ben.

Gumruge takilipta Nargile icin paypal ciktisi falan istemezler umarim. O zaman zictik.
  • quote:

quote:

quote:

SN İŞLEM / YER
    BİLGİ GİRİŞ TARİHİ

Yeni mevzuata gore sinir 75Euro. Senin urun normalde gumruge takilmasi gerekiyor ama insallah atlarlar. Yoksa paypal ciktisi ve kredi karti ekstresiyle gidip urununu gumrukten aliyorsun. Birde amerika icin %20 vergi oduyorsun. Zaten bunlari biliyorsundur sanirim.

Benim anlamadigim nokta kisisel kullanimdan ote gecemeyecek bir nargile nasil gumruge sevk edilir. Kutu buyuk diye mi acaba? Bunlari kim sevk ediyor PTT kafasina gore mi yapiyor bu islemi anlamadim ki ben.

Gumruge takilipta Nargile icin paypal ciktisi falan istemezler umarim. O zaman zictik.

Alıntıları Göster
    adam nargile yada değil ona bakmıyor gümrüğe tekıldıysa mecbur paypal çıktısı götürmek zorundasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaWYeR53

adam nargile yada değil ona bakmıyor gümrüğe tekıldıysa mecbur paypal çıktısı götürmek zorundasın

Alıntıları Göster
    Dostum Tugi inş gümrüğe takılmaz diyeceğim ama limitlerin üstünde, bizim arkadaşta takılır dedi ama bakalım kısmet bellide olmaz bu işler.Bizim arkadaşın 300-350 TL arasında birçok alışverişi oldu giyim-teknik parça üzerine hepside gelmişti(25 $' lık deneme amaçlı aldığı cep telefonu dışında :) zaten oda 1.5 ay sonra baktılar gumruge vergisini vermiyo cihazı gonderdiler aldı :) ) Ürün Turkiye'ye giriş yapmış, işlem görmesi ve tr içi dağıtıma çıkması için 1 hafta süre normalmiş.

Edit: Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadir59 -- 19 Eylül 2011; 21:04:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawyer53

Boyle yaziyor ama bunun anlami gumruge takildi demek degil. Gumruk kontrolune girecek demek
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sawyer53

Boyle yaziyor ama bunun anlami gumruge takildi demek degil. Gumruk kontrolune girecek demek

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende birşey sormak istiyorum. Ebay 'den bir ürün satın aldım. Email gönderildi msn adresime. Hongkong post adında bir taşıma firmasına verilmiş aldığım ürün.

Daha önce bu firma ile gönderim alan oldumu acaba aranızda ? Nasıl takip edebilirim, ayrıca email olarak takip numaram geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yağız35

Arkadaşlar bende birşey sormak istiyorum. Ebay 'den bir ürün satın aldım. Email gönderildi msn adresime. Hongkong post adında bir taşıma firmasına verilmiş aldığım ürün.

Daha önce bu firma ile gönderim alan oldumu acaba aranızda ? Nasıl takip edebilirim, ayrıca email olarak takip numaram geldi.

Alıntıları Göster
    ptt kac gunde almanya hollanda ukrayna rusya tarzi ulkelere ulastiriyor bilginiz varmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabregas.

ptt kac gunde almanya hollanda ukrayna rusya tarzi ulkelere ulastiriyor bilginiz varmi

Sectigin gonderi secenegine bagli. 4 5 gun icerisinde karsi hedef ulkeye varir. Ama varis ulkelerindeki gumruk nasil isliyor onu ordan arastirman lazim. Su sekil hesaplayabilirsin. Ben cin´den sample siparisleri veriyorum firmam icin, en gec 2 haftada elime ulasiyor turkiye olmasina ragmen.
  • quote:

Saticiya mail atip sorsana? o sana tracking sayfasinin tam url`sini gonderir. Ayrica bildigim kadariyla bahsettigin posta Yerel posta, yani bizim PTT ile ayni. Karsi ulkeden turkiyeye varana kadar Onlarin web sayfasindan ve ptt`nin yurtdisi sorgulama sayfasindan , Vardiktan itibaren ptt yurtici sorgulama sayfasinan sorgulayabilirsin.
  • quote:

quote:

Saticiya mail atip sorsana? o sana tracking sayfasinin tam url`sini gonderir. Ayrica bildigim kadariyla bahsettigin posta Yerel posta, yani bizim PTT ile ayni. Karsi ulkeden turkiyeye varana kadar Onlarin web sayfasindan ve ptt`nin yurtdisi sorgulama sayfasindan , Vardiktan itibaren ptt yurtici sorgulama sayfasinan sorgulayabilirsin.

Teşekkürler hallettim. Ürünüm türkiye içerisine girmiş, bu sayede ptt sayfasından öğrendim.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler hallettim. Ürünüm türkiye içerisine girmiş, bu sayede ptt sayfasından öğrendim.

Alıntıları Göster
    Benim durum

1.
    Gümrükte Tutuluyor - İSTANBUL(AVR)(GÜMRÜKLÜ)
    20/09/2011 10:04:24

Aşağıdaki gibi oldu. Heralde gümrükten alacam. Buranın adresini bilen var mı?
  • quote:

Benim durum

1.
    Gümrükte Tutuluyor - İSTANBUL(AVR)(GÜMRÜKLÜ)
    20/09/2011 10:04:24

Aşağıdaki gibi oldu. Heralde gümrükten alacam. Buranın adresini bilen var mı?

Alıntıları Göster
    en azindan gidip alma sansin var beklemeden. gidip hemen alabilirsin vergisini odeyip. Bizimkini daha kontrol edeceklerde karar vereceklerde.. ohoooo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemci54 -- 20 Eylül 2011; 11:59:11 >
  • quote:

en azindan gidip alma sansin var beklemeden. gidip hemen alabilirsin vergisini odeyip. Bizimkini daha kontrol edeceklerde karar vereceklerde.. ohoooo

Alıntıları Göster
    1 .Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(GÜMRÜKLÜ)
    19/09/2011 16:34:46
    2. Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(GÜMRÜKLÜ)
    21/09/2011 08:44:00

Avpimi aradim, Edirneye gonderildi diyor.

Edirneyi ariyorum bugun gelmemis yarin gelir diyor.

Musteri Hizmetlerini aradim, "gümrüklu olarak sevk edilmis, 1 hafta içinde bulundugunuz ilde gümrük kontrolunden geçer" diyor.

Hangisine inanicam ben
  • quote:

1 .Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(GÜMRÜKLÜ)
    19/09/2011 16:34:46
    2. Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(GÜMRÜKLÜ)
    21/09/2011 08:44:00

Avpimi aradim, Edirneye gonderildi diyor.

Edirneyi ariyorum bugun gelmemis yarin gelir diyor.

Musteri Hizmetlerini aradim, "gümrüklu olarak sevk edilmis, 1 hafta içinde bulundugunuz ilde gümrük kontrolunden geçer" diyor.

Hangisine inanicam ben

Alıntıları Göster
    Ben bugün gümrükten teslim almak için gittim. Gümrük muaynesindeymiş henüz depo numarasını verdiler pazartesi gel alırsın dediler.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.