Şimdi Ara

''Mobil ağa erişilemiyor'' hatası (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
5
Favori
422.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gencgsli_81

Arkadaşlar Telefonu açıp kapatmak istemeyenlere bir öneri. Telefonu uçak modunu açın (Hat gidiyor) 2 saniye sonra tekrar açın (Hat geliyor) Telefonu kapatıp açmadan hat gelmiş oluyor. Ben bu şekilde sinir olmaktan bir nebze kurtuldum

Bende aynı yöntemi kullanıyorum şimdilik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SORUN BENDE ÇÖZÜLDÜ ; ÖNCELİKLE TELEFONUNUZU YEDEKLEYİN REHBERİNİZİ RESİMLERİNİZİ VS. VS. ÇÜNKÜ TELEFON FACTORY RESET YAPACAKTIR
    SONRA TUŞLAR MENÜSÜNDE *2767*3855# YAPTIĞINIZDA TELEFONUNUZ YENİDEN BAŞLAYACAKTIR .
    SONRA TELEFONUNUZU İLK ALDIĞINIZ GİBİ KURUN.YAPANLARDAN CEVAP BEKLİYORUM.
    UMARIM OLUR ...
  • Galaxy Ace 5830i de de aynı sorun var.. Sadece 2G ağlarını kullan seçeneğini aktif yaptım. İşe yaradı sanırım şimdilik bir sorun yok.
    3G olmasa 2G olsa ne farkı olur ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mami9686

SORUN BENDE ÇÖZÜLDÜ ; ÖNCELİKLE TELEFONUNUZU YEDEKLEYİN REHBERİNİZİ RESİMLERİNİZİ VS. VS. ÇÜNKÜ TELEFON FACTORY RESET YAPACAKTIR
    SONRA TUŞLAR MENÜSÜNDE *2767*3855# YAPTIĞINIZDA TELEFONUNUZ YENİDEN BAŞLAYACAKTIR .
    SONRA TELEFONUNUZU İLK ALDIĞINIZ GİBİ KURUN.YAPANLARDAN CEVAP BEKLİYORUM.
    UMARIM OLUR ...

bu da olmadı ... hattımla alakalı bir problem değil . direk telefonla alakalı .. bir başka hat taktım onda da aynı sorunu verdi ... bendeki şanssa bak ya...
  • üstad ben yaptım oldu :// bunu araştırdım sim kilitli olanlarda kullanılan bir kod muş bana da müşteri temsilcisi yaptırdı tekrar yap birşey kaybetmezsin ..
  • ARKADAŞLAR GALAXY ACE İÇİN ÇÖZÜMÜ BULDUM GALİBA.

HATTIM AVEA. ÖNCE AVEA MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARIYORSUNUZ. 500'Ü TIKLADIKTAN SONRA MENÜLERİ SAYMAYA BAŞLAYINCA 3 VE 0'I ARDARDA TIKLAYINCA MÜŞTERİ HİZMETLERİ DİREKT ÇIKIYOR. DURUMU ANLATIP "3G AKTİVASYONUMU RESETLEMEK İSTİYORUM" DİYORSUNUZ. MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ 3G'NİZİ RESETLİYOR VE HATTINIZ GİDİYOR.

SONRA TELEFONU KAPATIP AÇIYORSUNUZ VE AYARLAR KISMINDAN MOBİL AĞLARA GİRİP EL İLE AVEA'YI KENDİNİZ SEÇİYORSUNUZ, "HATTINIZ AVEA ÜZERİNE KAYDEDİLDİ" UYARISI GELİYOR. BEN DE HERGÜN 4-5 DEFA HAT GİDERKEN, 2 GÜNDÜR HERHANGİ BİR SIKINTI KALMADI.
  • arkadaşlar bende de aynı sorun daha hattı yeni aldım taktım telefona ama servis yok diyo bide ayarlardan mobil ağlar ve ağ operatörünü seç yerine gelince vodafona tıklıyorum bağlanamadı tekrar deneyin dio deniyorum aynı hatayı veriyo birini arayamıyorum. mobil ağa erişilemiyor diyo lütfen yardımcı olun acaba telefonun ayararından mı kaynaklanıyor bn m de telefonum s3
  • Galaxy ace gt 5830i aynı sorun var ama kapatıp açıncada geçmiyoo artık napcam ya telefonda sorun hatta değil birde birkaç hat denedim hiçbirinde çalışmıyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byanka

Galaxy ace gt 5830i aynı sorun var ama kapatıp açıncada geçmiyoo artık napcam ya telefonda sorun hatta değil birde birkaç hat denedim hiçbirinde çalışmıyo.

Kesin çözüm var, sorun 3G Bağlantısının zayıf olmasından kaynaklanıyor. Malesef ülkemiz 3g ye randımanlı geçiş sağlayamamış gördüğümüzü üzere.

ÇÖZÜM ŞUDUR; Kablosuz Ağ Ayarları --> Mobil Ağlar ---> Sadece 2G ağlarını kullan(Aktif olacak)
  • arkadaşlar galaxy note n7000 kullanıyorum aynı sorun bende de var ayarlara girin diğer ayarları seçinmobil ağları tıklayın şebeke modu (yalnızca gsm ) seçin ağ operatörü seç orda türksell vodafon avea çıkınca hangini kullanıyorsanız işaretleyin ağ üzerine kaydedildi diyecek hepsi bu
    not: cihaz yurtdışı ise mutlaka pasaport üzerine kaydettirip ilgili türksell yada vodafon bayiine gidip kaydını yaptırın hepsi bu
  • bende de aynı sorun baş gösterdi. ancak benim ki hard resetten sonra olmaya başladı. hattım avea, vodofone da denedim. aynı şekilde. operatörü buluyor. arada bağlanıyor. tek diş bile çektiği oluyor ancak sonra kesiliyor. x işareti çıkıyor yani hiç çekmiyor. tuş kilidinde iken sadece ekranın ışığını açtığımda avea gözüküyor ama çekim 0, bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • telefonum note 2. bendeki sorun işe şu şekilde.mobil veri dolaşımını açtığımda H+ gözüküyor veri trafiği tek yönlü işliyor ve kesinlikle internete bağlanamıyor.Daha da ilginç olan bu sırada telefonumdan arandığımda ulaşılamıyorum kapalı gibi gözüküyor telefon.mobil veriyi 3gyi kapattığımda sorun ortadan kalkıyor.Edge türünde internete girebiliyor fakat H+ da şuan için mümkün değil.Sorun yeni başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grazza

telefonum note 2. bendeki sorun işe şu şekilde.mobil veri dolaşımını açtığımda H+ gözüküyor veri trafiği tek yönlü işliyor ve kesinlikle internete bağlanamıyor.Daha da ilginç olan bu sırada telefonumdan arandığımda ulaşılamıyorum kapalı gibi gözüküyor telefon.mobil veriyi 3gyi kapattığımda sorun ortadan kalkıyor.Edge türünde internete girebiliyor fakat H+ da şuan için mümkün değil.Sorun yeni başladı

bu samsunglarda niye böyle oluyor anlamadım.
  • Arkadaşlar yanlış anlamayın ama 2 bin tl para veriyoruz telefonun 3G sini kapatın diyorsunuz. :))) hangi kafadasınız :) ben o kadar para verip internette kahır çekeceksem yerim öyle telefonu :) ben s4 aldım 2. gün çekmediğini fark ettim yeni mikro sim aldım olmadı bende servise götürdüm

Hattım :Vodafone
    Telefon model : Samsung Galaxy S4
    Yaptığım değişiklikler : Eski kartımı attım yeni kart aldım olmadı, Fabrika ayarlarına döndürdüm yine olmadı. sitede ne yazıyorsa yaptım olmadı...
  • bende de galaxy ace var arkadaşlar aynı sorun mevcut durumda hattım 64kb vodafone daha önce turkcell ve avea da bu tarz bir sorun olmamıştı. Telefonu 3G'ye alınca 2 tane ok çıkıyor oklardan sağdaki yeşil yanıyor 1 2 kere sonra servis yok diyor Edge'de ise bir problem olmuyor sorunun vodafone'dan mı Samsung'dan mı kaynaklandığını çözemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakartal3535

Arkadaşlar yanlış anlamayın ama 2 bin tl para veriyoruz telefonun 3G sini kapatın diyorsunuz. :))) hangi kafadasınız :) ben o kadar para verip internette kahır çekeceksem yerim öyle telefonu :) ben s4 aldım 2. gün çekmediğini fark ettim yeni mikro sim aldım olmadı bende servise götürdüm

Yaptığım değişiklikler : Eski kartımı attım yeni kart aldım olmadı, Fabrika ayarlarına döndürdüm yine olmadı. sitede ne yazıyorsa yaptım olmadı...

sonuc ne oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Arkadaşlar yanlış anlamayın ama 2 bin tl para veriyoruz telefonun 3G sini kapatın diyorsunuz. :))) hangi kafadasınız :) ben o kadar para verip internette kahır çekeceksem yerim öyle telefonu :) ben s4 aldım 2. gün çekmediğini fark ettim yeni mikro sim aldım olmadı bende servise götürdüm

sonuc ne oldu?

Tamir siparişi no .....
    Ürün No GT-I9500ZWATUR
    Tanım SAMSUNG CEP TEL. GT-I9500 WHITE
    Seri/IMEI No .......
    Sipariş Veren M.... O.... B...
    Adres
    Durum Değişim/iade onayına sunuldu
    Yapılan İş SAMSUNG CEP TEL. GT-I9500 WHITE

Not: Yukarıdaki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız destek@destekbilisim.com adresine bildirebilirsiniz.

gördüğün üzere fabrika hatası olduğu anlaşıldı. ilk 30 günde götürdüğünüz zaman telefonun içini açmıyorlarmış yazılım atıyorlar olmuyor ise yenisini veriyorlar yada para iade yapıyorlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

sonuc ne oldu?

Tamir siparişi no .....
    Ürün No GT-I9500ZWATUR
    Tanım SAMSUNG CEP TEL. GT-I9500 WHITE
    Seri/IMEI No .......
    Sipariş Veren M.... O.... B...
    Adres
    Durum Değişim/iade onayına sunuldu
    Yapılan İş SAMSUNG CEP TEL. GT-I9500 WHITE

Not: Yukarıdaki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız destek@destekbilisim.com adresine bildirebilirsiniz.

gördüğün üzere fabrika hatası olduğu anlaşıldı. ilk 30 günde götürdüğünüz zaman telefonun içini açmıyorlarmış yazılım atıyorlar olmuyor ise yenisini veriyorlar yada para iade yapıyorlar.

Benim anlamadigim samsung cihazlarda genellikle bu problem goruluyor ama hic samsung boyle diyeni gormedim :)

• Vodafone kullanıcısıyım. 2G'nin ful çektiği yerde 3G'ye aldığım zaman 1-2 diş çekme durumu oluyor. Sebebini bilmiyorum. Diğer şebekelerde varmı acaba böyle bir sorun? Bu arada tel iphone 3gs

• arakdaşalr bende de galaxy s3 var ve dün akşam üstü arkdaşımı arıyıcaktım fakaf bu hatayı verdi ve bidahe ne birini arayabildim nede çağrı alabildim bu sorunu s3 için çöce bilen var mı lütfen yardım etsein telefonu bide yeni aldım hattım avea
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.