Şimdi Ara

z5500 mü z906 mı acil elime para geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ikisinden biri ikisinide almaya param var hangisini önerirsiniz ? he bide güzel ses kartı önerirmisiniz

• O kadar para yatırılmaz Z906 gibi bir sisteme.
  • z5500 al. ikisini de defalarca test ettim z5500 daha ağır basıyo..
  • e aldım ama anakartım eski üzerinde 7 kanal ses kartı var ama onboard ve sadece yeşil olan çalışıyo hepsini oraya bağlıyorum ama ses yok önceki ses sistemimde oluyordu ??
  • Ben hiçbirini denemedim ama müzik dinleme gibi bir amacın varsa asla "tweeter"siz ses sistemi alma.
    Yoksa sadece müzik dinlediğini sanırsın ve sokaktaki "bass" açıp arabayla gezen apaçilerden farklı bir zevkin olmaz.

Ve en son olarak bildiğim kadarıyla Z5500'de "tweeter" yok.
    Diğerini bilmiyorum.
  • o paraya eve oto tesisatı çektir hocam ya :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gardanadam

o paraya eve oto tesisatı çektir hocam ya :D

Sonra sadece Buuup,Buuuup her aynı bass.En azından Z5500 , Z906 falan farklı şekilde doyurucu basslar veriyor. :) O paraya yapılacak en iyi şeyi söyliyim.2 tane Z2300 sadece Sub + Solo 7c.Sonra bak kaliteye bak bass'a :)
  • 5500 aldım artık geçti sorunuma çözüm bulucak yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Falkenbach54

quote:

Sonra sadece Buuup,Buuuup her aynı bass.En azından Z5500 , Z906 falan farklı şekilde doyurucu basslar veriyor. :) O paraya yapılacak en iyi şeyi söyliyim.2 tane Z2300 sadece Sub + Solo 7c.Sonra bak kaliteye bak bass'a :)

sanırım arkadaş daha önce hiç oto ses sistemi dinlememiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just4ForMe

quote:

quote:

Merak etme öyle sistemlerde müzik dinledimki sigara içerken dumanı boğazımdan geçmiyordu.O sistemleri eve alıp kurmak uğultudan,gürültüden başka birşey değil.Ben o fiyatlara kurulabilecek güzel bir çözüm söyledim sadece.Ayrıca 2 tane Z2300 Sub'ı emin ol 250-300 W RMS veren her türlü oto Sub'ı kadar yeryer daha fazla tatmin edecektir.Dinledim,işittim,biliyorum.Solo7'nin kalitesinide (Ahım şahım kaliteli bir sistem değil) takacağın yüzlerce liralık mid takımlarından daha iyi olacaktır.He biraz daha paran varsa alırsın Klipsch,Razor gibi markaların Multimedyaları ya da Audioengine'in stereo sistemlerinden sonra istediğin kadar tesisat yap arabana o aletlerden çıkan sesin kalitesinin 50 de birini alamazsın.Adı üstünde oto ses sistemi.Ev değil.Adam geliyor diyor ''Abi bak 5 milyar harcadım sistem yaptım.'' giriyorsun içine dinlemeye başlıyorsun hani temiz ama yapay bir ses geliyor önce sonra arkadan bass bir giriyor.Saçların,paçaların,burnun bile yalpalıyor kulakların basınçtan sanki yüksek yere çıkmış gibi tıkanıyor sonra ''Müzik dinledim.'' bu mu yani ? :) Tabii müzik zevki işi görecelidir bana kötü gelen başkasına iyi gelir birşey diyemem.
  • Abi naptınız ya :D 2500 tl bütçe vardı :D gittim z5500+ps3 aldım şuan keyfime bakıyorum ne araba sistemi :D yanlış anladınız :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merak etme öyle sistemlerde müzik dinledimki sigara içerken dumanı boğazımdan geçmiyordu.O sistemleri eve alıp kurmak uğultudan,gürültüden başka birşey değil.Ben o fiyatlara kurulabilecek güzel bir çözüm söyledim sadece.Ayrıca 2 tane Z2300 Sub'ı emin ol 250-300 W RMS veren her türlü oto Sub'ı kadar yeryer daha fazla tatmin edecektir.Dinledim,işittim,biliyorum.Solo7'nin kalitesinide (Ahım şahım kaliteli bir sistem değil) takacağın yüzlerce liralık mid takımlarından daha iyi olacaktır.He biraz daha paran varsa alırsın Klipsch,Razor gibi markaların Multimedyaları ya da Audioengine'in stereo sistemlerinden sonra istediğin kadar tesisat yap arabana o aletlerden çıkan sesin kalitesinin 50 de birini alamazsın.Adı üstünde oto ses sistemi.Ev değil.Adam geliyor diyor ''Abi bak 5 milyar harcadım sistem yaptım.'' giriyorsun içine dinlemeye başlıyorsun hani temiz ama yapay bir ses geliyor önce sonra arkadan bass bir giriyor.Saçların,paçaların,burnun bile yalpalıyor kulakların basınçtan sanki yüksek yere çıkmış gibi tıkanıyor sonra ''Müzik dinledim.'' bu mu yani ? :) Tabii müzik zevki işi görecelidir bana kötü gelen başkasına iyi gelir birşey diyemem.

Öncelikle uzun uzun yazmış, zahmet etmişin eline sağlık.

Yalnız ben şunu demek istedim tabi oto ses sistemi otomobile, multimedya ev sistemleri ev için üretilmiştir. Yalnız benim demek istediğim güzel bir mid-tiz uyumu ile sadece bass değil mid tiz sesleride çok iyi alabiliriz. Amfiden bunu ayarlamak mümkün şu an Z-2300 kullanıyorum ama ben bu sub'u araca koysam tabii ki evdeki kadar bass sesi alamam bazıları var derki, Bassı eve koydum arabadakinden kat kat daha şiddetli çalıyor:) tabi fark olur ama maalesef hala bu multimedya ev sistemi & oto sistemlerinin mantığını kavrıyamamışlar var. Aslında eve 250rms lik bir sub, 1 veya paraya göre 2 takım ( kaliteli mid takımı ) surround 5 kanal 1 mono çıkış 2 kanal stereo çıkışlı 2 amfiye gerek yok evde:) akü veya smps. Akü için şarj aleti kabloları vsvs... Derken ortalık bit pazarına döner. Bu yüzden bende evde multimedya ev sistemleri öneririm kablo karmaşasını bir nebze azaltmak için. Yani evdede oto ses sistemi kullanılabilir güzel birşey çıkartmak içinse yüksek rakamlar ile karşılaşılıyor tabi.

Arkadaş Z-5500 ve PS3 almış hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
  • Teşekkürler aldım ama yanında gt5 hediye verdiler bende snopy v-19b dierksiyon var bu oyunda bunu kullanabilirmiyim acaba D: d
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle uzun uzun yazmış, zahmet etmişin eline sağlık.

Yalnız ben şunu demek istedim tabi oto ses sistemi otomobile, multimedya ev sistemleri ev için üretilmiştir. Yalnız benim demek istediğim güzel bir mid-tiz uyumu ile sadece bass değil mid tiz sesleride çok iyi alabiliriz. Amfiden bunu ayarlamak mümkün şu an Z-2300 kullanıyorum ama ben bu sub'u araca koysam tabii ki evdeki kadar bass sesi alamam bazıları var derki, Bassı eve koydum arabadakinden kat kat daha şiddetli çalıyor:) tabi fark olur ama maalesef hala bu multimedya ev sistemi & oto sistemlerinin mantığını kavrıyamamışlar var. Aslında eve 250rms lik bir sub, 1 veya paraya göre 2 takım ( kaliteli mid takımı ) surround 5 kanal 1 mono çıkış 2 kanal stereo çıkışlı 2 amfiye gerek yok evde:) akü veya smps. Akü için şarj aleti kabloları vsvs... Derken ortalık bit pazarına döner. Bu yüzden bende evde multimedya ev sistemleri öneririm kablo karmaşasını bir nebze azaltmak için. Yani evdede oto ses sistemi kullanılabilir güzel birşey çıkartmak içinse yüksek rakamlar ile karşılaşılıyor tabi.

Arkadaş Z-5500 ve PS3 almış hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Tabii otomobil içinde Hi-Fi mid takımları var.Fakat evdeki Hi-Fi lar ile kıyaslarsak çok sönük kalır.Evine çok aşırı güçlü olmayan oto sub'ı koyan epey insan var.Çokta memnunlar.Yine oto mid ve tiz takımları ile bütünlüyorlar sistemi.Ama o kadar masrafa gerek görmüyorum.Zaten 1000 liraya eve kurulacak sisteminde kalitesinin ne olacağını tahmin etmek zor değil.Böyle yapanlar kaliteliden çok şiddetli müzik dinlemek için yapıyorlar.Hoş benimde önceliğim şiddettir.Ama şiddettin dozuda bir yere kadar. :)
  • arkadaslar merhaba; elimde 2.1 var ama kendime 5.1 arıyorum ve z5500 ile z906 arasında gidip gidip geliyorum sizce hangisini alsam...z5500 üretimi durdu z906 yeni ama z500 ün daha iyi oldugu yazılıp çizilmiş bir cok yerde su an benim yerimde olsanız hangisini alırdınız???

ps3, xbox ve pc de kullanabilecegim bir sistem istiyorum ,logitech x230 a sahibim thx sertifikalı bir sistem istiyorum z623 de var aslında 2.1 in thx li olanı sizce e yapsam kafam çok karısık....
  • quote:

Orijinalden alıntı: brigand45

arkadaslar merhaba; elimde 2.1 var ama kendime 5.1 arıyorum ve z5500 ile z906 arasında gidip gidip geliyorum sizce hangisini alsam...z5500 üretimi durdu z906 yeni ama z500 ün daha iyi oldugu yazılıp çizilmiş bir cok yerde su an benim yerimde olsanız hangisini alırdınız???

ps3, xbox ve pc de kullanabilecegim bir sistem istiyorum ,logitech x230 a sahibim thx sertifikalı bir sistem istiyorum z623 de var aslında 2.1 in thx li olanı sizce e yapsam kafam çok karısık....

Dostum hiç gidip gelme kendini yorma, bulabiliyosan sıfır öncelikli o yoksa ikinci el bile olur Z5500 al ve keyfine bak. Kesinlikle pişman olmayacaksın için rahat gönlün ferah olsun. Ben 2 gün önce 2.el z5500 aldım 500 liraya 1 senede garantisi var tertemiz sistem hiç tık temiyor :) dolabın kapakları hariiiiiiç!! Yalnız kargo baya tutuyor 45 lira kargo parası verdim.
  • kargo tutması normal çünkü baya bir agır...bende arattım nette bi arkadas 550 tl ye satıyor ama kargo ile 600 tl olur bimekste 700 tl ye sıfırı var...simdi hala bakınıyorum acaba diyorum evime ev sinema sistemi alsamda cihazlarımı ona mı baglasam ilerde tv me baglarım gerekirse digital girişli bir sony sistem alsam 800-900 tl ye hem oyatıcılı falan olur ilerde direk tv me baglasam kafam öyle bir karısık ki...
  • quote:

kargo tutması normal çünkü baya bir agır...bende arattım nette bi arkadas 550 tl ye satıyor ama kargo ile 600 tl olur bimekste 700 tl ye sıfırı var...simdi hala bakınıyorum acaba diyorum evime ev sinema sistemi alsamda cihazlarımı ona mı baglasam ilerde tv me baglarım gerekirse digital girişli bir sony sistem alsam 800-900 tl ye hem oyatıcılı falan olur ilerde direk tv me baglasam kafam öyle bir karısık ki...

Dostum hiç tereddüt etmeden Z5500 al. Apartman'da oturuyorsan ev sinema sistemi alman daha mantıklı, bende senin gibi çok kararsız kaldım ama sonunda kafa Z5500'e takılı kaldı ve 2.elini 550 TL'ye kargo dahil aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samet19o7

quote:

kargo tutması normal çünkü baya bir agır...bende arattım nette bi arkadas 550 tl ye satıyor ama kargo ile 600 tl olur bimekste 700 tl ye sıfırı var...simdi hala bakınıyorum acaba diyorum evime ev sinema sistemi alsamda cihazlarımı ona mı baglasam ilerde tv me baglarım gerekirse digital girişli bir sony sistem alsam 800-900 tl ye hem oyatıcılı falan olur ilerde direk tv me baglasam kafam öyle bir karısık ki...

Dostum hiç tereddüt etmeden Z5500 al. Apartman'da oturuyorsan ev sinema sistemi alman daha mantıklı, bende senin gibi çok kararsız kaldım ama sonunda kafa Z5500'e takılı kaldı ve 2.elini 550 TL'ye kargo dahil aldım.

bende dün itibari ile 2. el z5500 aldım 550 tl ye bakalım 2-3 gün içinde elimde olur...2 senedir hayalini kurdugum sisteme sonunda sahip olucam...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.