DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Tivibu Ev aboneleri için DSL modem ayarları
40
Cevap
5
Favori
46.321
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Tivibu Ev aboneleri için DSL modem ayarları
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Onbaşı
  30 Mesaj
  10 Eylül 2011 21:56:26
  Merhaba arkadaşlar.

  Tivibu Ev üyesiyseniz, ve herhangi bir sebepten ötürü, Tivibu Ev kurulumu yapılırken STB ile kurulan Airties marka modemi kullanmak istemiyorsanız, aşağıda kendi modeminizde yapmanız gereken ayarların özetini bulabilirsiniz. Bana verilen Airties modem Xbox Live'da bütün ayar optimizasyonlarıma rağmen MTU problemi verip, konsolumun Live bağlantısını engellediği için, elimde bulunan önceden Superonline Fiber ile kullandığım Pirelli A226G'yi kullanma kararı aldım ve ayarların temel mantığını Airties modemi kurcalayarak öğrenip, uygulamasını A226G üzerinde deneme yanılma yöntemiyle epey bir uğraşıp başardım.

  Kendi modeminizi kullanacaksanız, iki özelliğin desteklediğinden emin olmanız gerekiyor. Bu özellikler modeminizde yoksa, Tivibu Ev STB'sini modeminizle kullanamayacaksınız.

  1) Birden fazla PVC desteği (Birden fazla WAN bağlantısını destekleyebilecek türden bir modem olmalı. Çoklu portlu modern bir modem/router bu koşulu sağlayacaktır. 2008-09 sonrası satın alınan herhangi bir modem bunu muhtemelen sağlar. Modemin kullanma kılavuzu veya üreticinin sitesinden bunu kontrol ediniz.)
  2) IGMP Multicast desteği (Tivibu Ev yayını standart protokolle broadcast edilmez, IGMP olarak broadcast edilir TTnet sunucusundan. O yüzden modeminizin IGMP broadcast'ini alıp dağıtabilmesi gerekiyor)

  Yapmanız gereken ayarlar modemden modeme adım adım değişecektir, o yüzden şimdilik adım adım tarif etmeyeceğim, sadece yapmanız gereken ayarların özünü oluşturan parametreleri ve mantığını aktarıyorum:

  1) Mevcut Airties modem ve Tivibu EV STB'sinin yanına gidip, STB'nin gücünü arkasındaki güç anahtarından kesin. Airties modemi de aynı şekilde kapatın, kendi modeminizi güce, telefon hattına ve ethernet üzerinden STB'ye bağlayın.
  2) Modem ayarlarında yapmanız gereken, Internet bağlantısını sağladığınız standart arabirim olan, TTnet kullanıcı adı ve şifrenizi tanımladığınız herkesin bildiği PPPoE 8/35 yanına, bir adet ETHoA 8/55 bağlantı açmak. Bu ETHoA bağlantının özellikleri kısaca VPI: 8 VCI: 55 Traffic Class: UBR ve Encapsulation: LLC. Kullanıcı adı vs sormamalı modeminiz bunun için size. Eğer soruyorsa boş bırakmayı deneyin, boş bırakmanızı kabul etmiyorsa, ETHoA tipi bağlantı değil, PPPoE veya PPPoA türü bağlantı kuruyorsunuz demektir, düzeltin.
  3) Yeni açtığınız ETHoA 8/55'i otomatik IP alacak şekilde ayarlayın. (Dikkat edin burada, kendi ağınızda DHCP server işlevi görmeyecek, onunla karıştırmayın, modem bu arabirim için TT DHCP'sinden IP alacak) Netice olarak ETHoA bağlantının TTnet'in sunucusundan 10.x.x.x bloğundan 255.255.240.0 subnet'i ile IP alabilmesi lazım. Bunu alabiliyorsa Tivibu Ev STB'sinin modem üzerinden kullanacağı bağlantı hazır demektir.
  4) Son olarak, STB'yi faal hale getirmeden önce, ETHoA bağlantının modem/router üzerindeki dağıtım ayarlarından IGMP seçeneğinin aktif olduğuna dikkat edin. Büyük bir ihtimalle IGMP ile başka ayar yapmanıza gerek kalmadan modeminiz otomatik dağıtım yapacaktır.

  Buraya kadar geldikten sonra, modemin inceleme sayfasından ETHoA bağlantının aktif halde ve IP alabilmiş olduğunu kontrol edin. IP alamıyorsa, modeminizin DSL MAC ID'sini size TTnet tarafından verilen Airties modemin DSL MAC ID'sine çevirmeniz gerekebilir. Ben hala emin değilim TTnet'in Tivibu için modeme IP verirken modemin MAC ID'sini kontrol edip etmediğinden. Emin olamadığım için de, elimdeki A226G'nin DSL MAC ID'sini Airties modemin DSL MAC ID'si ile değiştirdim arabiriminden.

  Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken Tivibu STB'sinin arkasındaki güç anahtarını açmak. Ekrana Tivibu kurulumu gelecektir, sizin birşey yapmanıza gerek yok, 5 dakikayı bulabiliyor görüntü gelene kadar.

  Hepsi bu kadar.  Şu anda Tivibu STB'mi Pirelli A226G modemimle kullanıyorum ve gayet memnunum. Airties'ın donanımsal özelliklerini bilmemekle birlikte, yazılımsal problemlerden ötürü yetersiz olduğunu söyleyebilirim Pirelli A226G'ye nazaran. TTnet'in yazılımsal kısıtlama ve özelleştirmeleri maalesef Airties modemi kullanılmaz hale getirmiş. Port yönlendirmesi ve MTU ayarlarının yapılmış olmasına rağmen hiçbir şekilde Xbox 360'ım ile Live'a bağlanmam mümkün olmamıştı. Şu an Pirelli ile hiçbir sorun yaşamıyorum.

  (İleride talep olursa, elimdeki mevcut modemler ve imkanlar çerçevesinde modemler için ayrı ayrı adım adım anlatım eklemem söz konusu olabilir)
  _____________________________

  Cüret eden kazanır
 • Er
  14 Mesaj
  07 Ocak 2012 11:52:53
  Airties RT-205 modemimde IGMP de var, birden fazla PVC desteği de...

  Ama IGMP menüsünden downstream ve upstreamları nasıl seçmeliyim?

  Böyle mi?  Yoksa böyle mi?
  Ayrıca bende protokol olarak ETHoA gözükmüyor (yazılımı güncel).
  Ssadece PPPoE, PPPoA, Static, DHCP ve Bridge var.

  Ayrıca Bridge de VLAN seçimi de gerekiyor.
  PVC Auto mu olmalı?

  Şimdi ne yapmalıyım?

  DHCP:  Static:  Bridge:

  _____________________________

 • Yüzbaşı
  417 Mesaj
  11 Mart 2012 16:47:50
  Merhaba benimde bu tivibu ev modemiyle ilgili bir sorunum var. Zyxel 2602hwL-d1a Modem kullaniyorum.ancak 1. Sorun ; ipad'im ne zaman wifi ile aga uzerinden bilgisayarim ile senkronizasyon yapsa, modem reboot oluyor.
  2. Sorunum ise; hp envy 110 printer aldim. Bu printer airprint destekli ( ios cihazlari otomatik olarak ag uzerinde goruyor ve print ediyor) ancak printer ağa bagli oldugu halde bir turlu air print ozelligini kullanamiyorum.butun caba ve arastirmalarina ragmen basarili olamadim.yardimci olabilecek biri var ise cok memnun olurum.
  _____________________________

 • Yarbay
  3577 Mesaj
  11 Mart 2012 17:28:25
  hocam kota muhabbeti önemli kotalı kullanıcıysak ve tivibuev kullanıyorsak ne yapacaz. Riski var mıdır

  ben de bu modem var sitesinde özellikle belirtmiş iptv desteği vardır diye


  IPTV Servisine Hazır!
  Air5440 bir IPTV uygulaması için gerekli tüm özelliklere sahiptir. IPTV ve veri trafiğini birbirinden ayırabilmek için 8 adet ATM PVC destekler. Tek PVC üzerinden farklı servislerin sunulması durumunda da IPQoS özelliği kullanılarak farklı servis trafik tiplerine bant genişliği rezerve edebilir ve önceliklendirilebilir.

  IPTV STB (IPTV alıcısı) AirTies modeminizin kullanımı olduıkça kolaydır; sadece herhangi bir Ethernet portuna IPTV cihazınızı bağlamanız yeterlidir. QoS servisleri sayesinde, IPTV görüntü kalitesi her zaman en üst seviyededir.

  sitesinde falan da yazıyor ama 12 gigabyte kotalı internetim var o yüzden çok tırsıyorum ben
  _____________________________

 • Teğmen
  137 Mesaj
  30 Mart 2012 17:32:27
  quote:

  Orijinalden alıntı: sakocuk

  Airties RT-205 modemimde IGMP de var, birden fazla PVC desteği de...

  Ama IGMP menüsünden downstream ve upstreamları nasıl seçmeliyim?

  Böyle mi?  Yoksa böyle mi?
  Ayrıca bende protokol olarak ETHoA gözükmüyor (yazılımı güncel).
  Ssadece PPPoE, PPPoA, Static, DHCP ve Bridge var.

  Ayrıca Bridge de VLAN seçimi de gerekiyor.
  PVC Auto mu olmalı?

  Şimdi ne yapmalıyım?

  DHCP:  Static:  Bridge:
  Bu arkadaşın sorusuna cevp verebilecek olan var mı? bana da acil lazım
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  682 Mesaj
  30 Mart 2012 23:49:35
  quote:

  Orijinalden alıntı: 06mekan06

  Alıntıları Göster


  Bu arkadaşın sorusuna cevp verebilecek olan var mı? bana da acil lazım

  valla bendede airties vardı. aynen gittim 40 tl ye birisien sattım. tp-link aldım. tp-linkin o kadar kolayki kurulumu. ben arkadaşın üsteki anlattığı gibi değerleri girdim. şak diye tivibu açıldı. resetten sonra tabiiki. aklınız varsa airtesten uzak durun. resmen ttnetin yandaşı olmuş.
  _____________________________

 • Çavuş
  74 Mesaj
  31 Mart 2012 14:09:48
  Güzel bir paylaşım olmuş ben başka modemlerde çalışmaz sanıyordum ama yanılıyormuşum
  _____________________________

 • Binbaşı
  1661 Mesaj
  Eski Kullanıcı Adı:
  KuzeyRüzğarı


  31 Mart 2012 14:25:15
  arkadaşlar airteis 5440 modeli modem ile tivibu ayarlarını yapabilen varmı
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  515 Mesaj
  16 Nisan 2012 15:05:00
  bende de airties 5450 var uğraştım olmadı.airties destek ile görüştüm.olmaz diyor.ttnet kendi modemine özel ayar yapıyormuş.eee iyide bu modemi satarken iptv uyumlu diyen airties değilmi?
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  340 Mesaj
  20 Nisan 2012 19:45:10
  bende tp-link TD-W8950ND marka modemimle yapmaya çalıştım. yukarıda arkadaşın söylediği ayarlardan bambaşka şeyler vardı açıkçası ama en sonunda deneme yanılma yoluyla yapabildim. modemin arayüzünde iki bağlantınında gayet güzel bağlandığını gösteriyor ama gel gör ki tivibuyu açınca hata kodu:1001 alıyorum. belkide modemin gerçekten iptv özelliği olması gerek. anlamadım....
  _____________________________

  Macbook Pro 15.4" i7
  ASUS K53SD 15.6"
  Samsung Galaxy S4
  Hyundai i20 1.4 CRDI
 • Çavuş
  73 Mesaj
  08 Mayıs 2012 23:39:05
  dostum tp-link modemimle dediğin şekilde ayarları yapınca tv yayınları açıldı fakat seç-izle bölümünde kayıtlı filmleri seyretmek isteyince hata veriyor. yardımcı olursan sevinirim.
  _____________________________

 • Çavuş
  58 Mesaj
  31 Mayıs 2012 17:44:06
  Dostum port acarak ethernet kablo ile modemden bir cıkıs alarak evde ındırme yapabılırmıyım. Tv bu ev kullanımına zarar verır mı?
  _____________________________

  şükür
 • Çavuş
  60 Mesaj
  04 Haziran 2012 16:31:00
  kendi modemini kullanan arkadaşlar. Seç izle veya tekrar izle konusunda sorun varmı. her denemenizde sorunsuz izleyebiliyormusunuz?
  Ben sorunsuz izleyebileceğinizi sanmıyorum kendi modeminizle.
  _____________________________

 • Binbaşı
  1824 Mesaj
  23 Haziran 2012 00:07:40

  arkadaslar peki ttnetin kendi cihazı ile mesh yaptigim bir 5452 uzerinden normal yayinlari nasıl alabilirim
  sec izle tekrar izle kismi calisiyor sadece kanallaın normal yayınlarını izleyemiyorum bir yolu varmıdır
  _____________________________

 • Çavuş
  69 Mesaj
  26 Ağustos 2012 17:18:07
  Bu konuya yolu düşenler için bilgi vereyim. İlk mesajda ETHoA (ethernet over atm) adıyla geçen protokol farklı cihazlarda PPPoEoA, IPoA, "enet-encap" gibi adlarla kullanılabiliyor. Çok eski olmayan çoğu cihazda bu özellik ve IGMP Multicast desteği mevcut. Doğru ayarlarla bu cihazları Tivibu ev (IPTV) için kullanmak mümkün.
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  307 Mesaj
  04 Mart 2013 21:27:49
  biraz hortlatmış olacağım ama tivibu kurulum persneli ayarı yapamadı, bu sayede ben yaptım. teşekkürler. igmp ayarı günü kurtardı
  _____________________________

  Burn the land boil the sea,but you can't take sky from me!
 • Binbaşı
  1364 Mesaj
  04 Mart 2013 22:30:06
  aklıma bir hinlik geldi ip tv akk ye takılmadığını duymuştum. şu mantığı düşündüm kendimce akk ye dahil olmamak için modemden ip tv için ayrılan port ip adresleri vs. Tüm ayarları var olan pc için uygulasak akk ye dahil olamdan kullanabilirmiyiz forumdaşlar ?

  Not:ihtiyaçlar teknolojiyi oluşturma gereğini sağlar.
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  394 Mesaj
  05 Mart 2013 09:36:55
  quote:

  Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

  aklıma bir hinlik geldi ip tv akk ye takılmadığını duymuştum. şu mantığı düşündüm kendimce akk ye dahil olmamak için modemden ip tv için ayrılan port ip adresleri vs. Tüm ayarları var olan pc için uygulasak akk ye dahil olamdan kullanabilirmiyiz forumdaşlar ?

  Not:ihtiyaçlar teknolojiyi oluşturma gereğini sağlar.

  bu kadar uğraşana kadar 50 tlye set alır izlerim


  anıl dediğin olamz sanırım çünkü adamalrın yolladığı veir belli.kaldıki sen facebooku normal yolardan bile sitesen adamlar reklamı basıyor.tırt biarzda
  _____________________________

  Her modern demokratik "Türk" izlemeli
  http://www.youtube.com/...ge&v=d9BhkEGKM90#t=4725s
  Türk'e ,Türk Kültürüne ve İslama laf atanlar,kendileirnce modern olanlar, Öteki Gündem adlı programı izleisnler.Habertürkün siteisnden ve youtubeden ulaşabilirsiniz.
  Yasama,Yürütme,Yargı http://www.youtube.com/...ge&v=CNxw1XDghqw#t=1235s bir kaç saniye öncesinden başlayınız
 • Çavuş
  43 Mesaj
  08 Nisan 2013 19:28:20
  Arkadaşlar P-660W-T1 v3 için tivibu modem ayarları anlatabilecek birisi var mı?
  _____________________________

 • Teğmen
  114 Mesaj
  13 Mayıs 2013 20:56:08
  Arkadaşlar konu hort olacak ama ttnet ile az önce görüştüm başka modemlerle bağlantı olmuyormuş. Sadece fiber ve tivibu tarafından verilen modemlerlebağlantı sağlanılabilir dediler. Ne kadar yaptıysam olmadı. Elimde airties rt-206v4 hiç modemle bağlanmayı başarabilen oldu mu acaba?
  _____________________________

  Referanslarım: Sefa, bigdede, Schauder, Kuseyr
 • Yüzbaşı
  308 Mesaj
  04 Haziran 2013 18:51:28
  Arkadaşlar modemden masaüstü pcme ethernet kablosu ile internete giriyorum. Ev tivibu aldım. bu pcme taktığım ethernet hattı ile tivibu kurulumu yaptılar. Şimdi aynı etnernet hattımla hem internet hem tivibu kullanmak istiyorum. Ek bir ethernet hattı çekmek istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  642 Mesaj
  29 Ekim 2013 19:07:08
  Arkadaslar Asus DSL N66U modemde tivibu ev ayarlarini yapamadim. ATM modunda ne internet nede iptv baglantisi calismiyor sadece PTM modunda internet alabiliyorum. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  447 Mesaj
  23 Ocak 2014 23:42:48
  Zyxel P-2602HWL-D1A Modemde sorunsuz oldu ellerine sağlık kurulum yapan eleman yapamayıp modem bağlamıştı mutfakta kullanamıyordum sayende oldu
  _____________________________

 • Çavuş
  73 Mesaj
  06 Şubat 2014 16:22:58
  ARKADAŞLAR AİRTİES MODEMLER İÇİN AYARLARI YAZIYORUM AMA MODEM CİHAZINIZ İP TV DESTEKLEMESİ LAZIM BUNU AİRTİESİN SİTESİNDEN VEYA İNTERNETTEN BULABİLİRSİNİZ..


  MODEMİN ARAYÜZÜNE GİRİN


  İNTERNET SEKMESİNE TIKLAYIN


  İNTERNET AYARLARINA TIKLAYIN
  YENİ TIKLAYIN

  İSMİNİ IPTV YAZIN BAĞLANTI ŞEKLİ DHCP VPI:8 VCI:55 YAZIN UBR KALSIN KAYDET DİYİN ÇIKIN BIRASI BU KADAR...

  BİR ADIM DAHA KALIYOR

  IGMP YAZAN YERİ BULUN.BURASI İP TVNİN KULLANACAĞI ALANI AÇAR BUNU ETKİNLEŞTİRMEDEN TİVİBU ÇALIŞMAZ..
  ETKİN DEMENİZ YETERLİ GERİSİNİ KARIŞTIRMAYIN..  TİVİBUNUZ HAYIRLI OLSUN...

  NOT:TİVİBUYU MODEMİN PORTUNA DİREK BAĞLAYIN ARAYA ETHERNET TAKMAYIN..  _____________________________

 • Yüzbaşı
  330 Mesaj
  10 Şubat 2014 20:28:03
  quote:

  Orijinalden alıntı: muratkurt677

  NOT:TİVİBUYU MODEMİN PORTUNA DİREK BAĞLAYIN ARAYA ETHERNET TAKMAYIN..


  Benim Modemim ve TV farklı odalarda. Elimdeki D-link 2100Ap Access Point ile Wireless Client modunda bağlanmak istiyorum. Canlı yayınları izleyemiyorum, ancak fragman veya eski dizileri izleyebiliyorum. STB internete bağlanıyor ancak canlı yayınlar açılmıyor. Yukarıda bahsettiğiniz sebepten mi kaynaklanıyor acaba ?
  _____________________________

 • Çavuş
  73 Mesaj
  12 Şubat 2014 18:41:53

  Bağlantınız Yavaş olabilir Modemin imgp ayarı kapalı olabilir. Eğer modemi direk tivibuya bağlamazsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz çünki tivibu için modem içinde bir porta bant genişliği ataması yapar....
  airtieslerde imgp açtığınız an tivibuyu iptvyi otomatik tanıyarak o porta bant genişliğini atar tabiii 8/55 i dizine eklemek gerekir
  gkngndcll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  330 Mesaj
  12 Şubat 2014 23:48:32
  quote:

  Orijinalden alıntı: muratkurt677

  Bağlantınız Yavaş olabilir Modemin imgp ayarı kapalı olabilir. Eğer modemi direk tivibuya bağlamazsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz çünki tivibu için modem içinde bir porta bant genişliği ataması yapar....
  airtieslerde imgp açtığınız an tivibuyu iptvyi otomatik tanıyarak o porta bant genişliğini atar tabiii 8/55 i dizine eklemek gerekir

  Aynen dediğiniz gibi, direk bağlamadan çalışmıyor. Belki port yönlendirme ile falan çözülür ama ondan da emin değilim.
  _____________________________

 • Onbaşı
  32 Mesaj
  08 Haziran 2014 20:10:28
  Arkadaşlar merhaba..

  Asus DSL-N66U modem almış bulunmaktayım ve TTnet müşteri hizmetlerinden gerekli desteği alamıyorum maalesef. Kendi bilgim dahalinide arayüzden bazı ayarları girmeye çalıştım ancak Tivibu evim bir türlü çalışmadı.
  Yarıdmlarınızı rica ediyorum? Asus modemlerde yada almış olduğum modemde sıkıntısız çalıştırabilen var ise paylaşabilirse sevinirim..
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  642 Mesaj
  11 Haziran 2014 16:58:17
  Arkadaşlar DSL-N66U için ASUS'tan aşağıdaki maili aldım. Modemi sattığım için deneyemiyorum ama yeni firmware ile VDSL2'de IPTV desteğinin çalışması gerektiğini ifade ediyorlar. Birisi deneyip sonucu paylaşabilir mi?

  quote:

  Please download the beta firmware for VDSL IPTV from the following link.
  https://www.asuswebstor...CFF4CE4916F912860E756C54

  You will need to set WAN again. Please refer the following picture.
  Change "Service Unit" for internet and iptv setting.

  After WAN setting finished, go to Advanced Settings -> LAN -> IPTV -> Choose IPTV STB Port.
  Then using this port to connect to your STB and see whether IPTV service work or not.  _____________________________

 • Xtreme
  3823 Mesaj
  25 Haziran 2014 10:20:33
  arkadaşlar alıntıdır, bana çalıştığını söylediler kullanan varsa kontrol edebilir.

  ASUS DSL-N55U Tivibu Ayarları


  Sol menüden “Yerel ağ “ seçeneğine daha sonra açılan sayfadan IPTV sekmesine tıklıyoruz.
  Burada bulunan IPTV STB bağlantı noktasını seçin bölümünden IPTV cihazı modemin arkasındaki hangi porta bağlıysa o port numarasını seçiyoruz ve uygula seçeneğine tıklıyoruz.


  Daha sonra sol menüden WAN sekmesine tıklıyoruz karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecektir.
  Buradan ikinci satırın sonunda bulunan “+” seçeneğine tıklayarak ikinci bir PVC oluşturuyoruz .


  “+” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Burada VPI “8” , VCI “55” olarak ayarlıyoruz ve “Tamam “ tuşuna basarak uyguluyoruz.
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  642 Mesaj
  25 Haziran 2014 20:55:14
  quote:

  Orijinalden alıntı: iyaan

  Arkadaşlar DSL-N66U için ASUS'tan aşağıdaki maili aldım. Modemi sattığım için deneyemiyorum ama yeni firmware ile VDSL2'de IPTV desteğinin çalışması gerektiğini ifade ediyorlar. Birisi deneyip sonucu paylaşabilir mi?

  Alıntıları Göster

  Arkadaşlar sorun çözüldü, linkteki firmware ile aşağıdaki ayarları yaparsanız TiviBu'nun tüm fonksiyonları çalışıyor. Firmware henüz beta aşamasında, diğer fonksiyonlarda herhangi bir sorun olup olmadığına bakmadım.

  https://www.asuswebstor...13B4CA2B40EC6C55A5E4D844
  _____________________________

 • Yarbay
  3295 Mesaj
  04 Eylül 2014 01:33:37
  arkadaşlar evimde fiber internet var (vdsl) , modemi de dışardan satın aldım airties 5650 (ttnet değil) ...

  tivubu kurmak için geldiler kutuyu falan getirdiler , ama modeminiz ttnet modemi değil, o yüzden kuramayız dediler, acaba kendim airties 5650 modem üzerinden tivubu ayarlarını kurabilir miyim?


  Airties 5650 Modemde herşeyi düzgün yaptığım halde durum şu : siyah airties ekranda kalıyor kurulum ekranı çıkmıyor


  _____________________________

 • Onbaşı
  17 Mesaj
  14 Ekim 2014 11:53:54
  quote:

  Orijinalden alıntı: iyaan

  Alıntıları Göster

  Arkadaşlar sorun çözüldü, linkteki firmware ile aşağıdaki ayarları yaparsanız TiviBu'nun tüm fonksiyonları çalışıyor. Firmware henüz beta aşamasında, diğer fonksiyonlarda herhangi bir sorun olup olmadığına bakmadım.

  https://www.asuswebstor...13B4CA2B40EC6C55A5E4D844


  Arkadaşlar Huawei Hg630a firmware yükleyince ttnetle hiçbir alakası kalmadı aletin, araştırarak sıfırdan fiberi ve tivibuyu kurdum, ancak seç izle çalıştıramadım.
  Acaba seç-izle özelliği için üçüncü bir bağlantı daha mı yaratmak gerekiyor? (birinci fiber, ikinci tivibu yayın)
  _____________________________

 • Onbaşı
  17 Mesaj
  28 Ekim 2014 19:33:56
  _____________________________

 • Onbaşı
  27 Mesaj
  13 Kasım 2014 02:38:11
  Merhaba

  Daha yeni Tivibu ev paketine geçtim. Doğal olarak modemi mi değiştirdiler fakat modem 2 gün sonra arıza yaptı ve TTNET herzamanki gibi aradan 1 hafta geçmiş olmasına rağmen bir aksiyon almadı. Bende gidip TP-Link modem aldım ve ayarlarını kendim yaptım. Tivibu izleyebiliyorum fakat seç-izle kısmı maalesef çalışmıyor. Set box IPini DMZ olarak atamama rağmen seç izle de bir dizi veya film seçip izlemek istediğimde siyah ekran ile karşılaşıyorum. Bu problem ile karşılaşıp çözeniniz oldu mu?
  _____________________________

 • Teğmen
  100 Mesaj
  30 Kasım 2014 20:43:40

  merhaba arkadaşlar ilginç bir problem yaşıyorum ve ttnet problemimi çözemiyor.

  tivibu ev aldım. ekiplerin getirdiği zte marka modem laptopuma interneti çok yavaş gönderiyor. wlan ayarlarından kanal sayısı değiştiriyorum problem düzeliyor ancak browserda açtığım ayarlar sayfası oturumu sonlanınca internetim yine yavaşlıyor. Zte sorunuma çözüm bulamadığı için kendi Airties 5452 modemim ile bağlanmaya karar verdim bu sayfayıda bu şekilde keşfetmiş oldum. İnternet hızı sorunum ortadan kalktı ancak tivibu da çoğu kanalı izleyebilmeme rağmen cihaz sıfırdan başladıktan 1 saat kadar sonra bazı kanallar görüntülenmiyor. görüntülenemeyen kanallar her defasında değişiyor. bunun sebebi ne olabilir?

  yukarda ayar resimleri paylaşan arkadaşlardan gördüğüm kadarıyla modem de tivibu için yeni wan açan arkadaşlar hep dhpc türünü seçmişler ben bridge olarak ayarlamıştım. dhpc ayarladığım zaman tivibu cihazı "sunucuya ulaşılamadı" hatası veriyor. yani açılmıyor.
  konuya hakim arkadaşların yorumlarını dört gözle bekliyorum.
  Bahsedilenler: é
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  707 Mesaj
  29 Aralık 2015 13:49:11
  benim şöyle bir sıkıntım var,

  yıllardır airties5452 modem kullanıyorum,
  tivibucuların getirdiği ZTE modemi kurdurmadım, eski modeme bridge bağlantısı yaptılar.
  şimdiki sıkıntım, modem dhcp ip dağıtırken tivibu ip grubundan ip veriyor.(ör.10.xxx.xxx.xxx)
  oysa dhcp ayarları normalde ağdaki bilgisayarların kullandığı ip havuzuna ayarlı.(ör.168.188.2.50-99 arası)

  eğer clientların IPlerini statik hale getirirsem sıkıntı yok ama ağda geçici bağlanan herkese gidip IP vermek anlamsız,
  zira başka ağa bağlanmak istediklerinde IP adresini otomatik olarak değiştirmeleri gerekiyor, bu da çoğu kullanıcı için zor.

  bu sorunun çözümü hakkında yorumu olan var mı?
  tüm cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
  _____________________________

 • Yüzbaşı
  566 Mesaj
  29 Aralık 2015 15:32:36
  quote:

  Orijinalden alıntı: alpmighty

  Merhaba arkadaşlar.

  Tivibu Ev üyesiyseniz, ve herhangi bir sebepten ötürü, Tivibu Ev kurulumu yapılırken STB ile kurulan Airties marka modemi kullanmak istemiyorsanız, aşağıda kendi modeminizde yapmanız gereken ayarların özetini bulabilirsiniz. Bana verilen Airties modem Xbox Live'da bütün ayar optimizasyonlarıma rağmen MTU problemi verip, konsolumun Live bağlantısını engellediği için, elimde bulunan önceden Superonline Fiber ile kullandığım Pirelli A226G'yi kullanma kararı aldım ve ayarların temel mantığını Airties modemi kurcalayarak öğrenip, uygulamasını A226G üzerinde deneme yanılma yöntemiyle epey bir uğraşıp başardım.

  Kendi modeminizi kullanacaksanız, iki özelliğin desteklediğinden emin olmanız gerekiyor. Bu özellikler modeminizde yoksa, Tivibu Ev STB'sini modeminizle kullanamayacaksınız.

  1) Birden fazla PVC desteği (Birden fazla WAN bağlantısını destekleyebilecek türden bir modem olmalı. Çoklu portlu modern bir modem/router bu koşulu sağlayacaktır. 2008-09 sonrası satın alınan herhangi bir modem bunu muhtemelen sağlar. Modemin kullanma kılavuzu veya üreticinin sitesinden bunu kontrol ediniz.)
  2) IGMP Multicast desteği (Tivibu Ev yayını standart protokolle broadcast edilmez, IGMP olarak broadcast edilir TTnet sunucusundan. O yüzden modeminizin IGMP broadcast'ini alıp dağıtabilmesi gerekiyor)

  Yapmanız gereken ayarlar modemden modeme adım adım değişecektir, o yüzden şimdilik adım adım tarif etmeyeceğim, sadece yapmanız gereken ayarların özünü oluşturan parametreleri ve mantığını aktarıyorum:

  1) Mevcut Airties modem ve Tivibu EV STB'sinin yanına gidip, STB'nin gücünü arkasındaki güç anahtarından kesin. Airties modemi de aynı şekilde kapatın, kendi modeminizi güce, telefon hattına ve ethernet üzerinden STB'ye bağlayın.
  2) Modem ayarlarında yapmanız gereken, Internet bağlantısını sağladığınız standart arabirim olan, TTnet kullanıcı adı ve şifrenizi tanımladığınız herkesin bildiği PPPoE 8/35 yanına, bir adet ETHoA 8/55 bağlantı açmak. Bu ETHoA bağlantının özellikleri kısaca VPI: 8 VCI: 55 Traffic Class: UBR ve Encapsulation: LLC. Kullanıcı adı vs sormamalı modeminiz bunun için size. Eğer soruyorsa boş bırakmayı deneyin, boş bırakmanızı kabul etmiyorsa, ETHoA tipi bağlantı değil, PPPoE veya PPPoA türü bağlantı kuruyorsunuz demektir, düzeltin.
  3) Yeni açtığınız ETHoA 8/55'i otomatik IP alacak şekilde ayarlayın. (Dikkat edin burada, kendi ağınızda DHCP server işlevi görmeyecek, onunla karıştırmayın, modem bu arabirim için TT DHCP'sinden IP alacak) Netice olarak ETHoA bağlantının TTnet'in sunucusundan 10.x.x.x bloğundan 255.255.240.0 subnet'i ile IP alabilmesi lazım. Bunu alabiliyorsa Tivibu Ev STB'sinin modem üzerinden kullanacağı bağlantı hazır demektir.
  4) Son olarak, STB'yi faal hale getirmeden önce, ETHoA bağlantının modem/router üzerindeki dağıtım ayarlarından IGMP seçeneğinin aktif olduğuna dikkat edin. Büyük bir ihtimalle IGMP ile başka ayar yapmanıza gerek kalmadan modeminiz otomatik dağıtım yapacaktır.

  Buraya kadar geldikten sonra, modemin inceleme sayfasından ETHoA bağlantının aktif halde ve IP alabilmiş olduğunu kontrol edin. IP alamıyorsa, modeminizin DSL MAC ID'sini size TTnet tarafından verilen Airties modemin DSL MAC ID'sine çevirmeniz gerekebilir. Ben hala emin değilim TTnet'in Tivibu için modeme IP verirken modemin MAC ID'sini kontrol edip etmediğinden. Emin olamadığım için de, elimdeki A226G'nin DSL MAC ID'sini Airties modemin DSL MAC ID'si ile değiştirdim arabiriminden.

  Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken Tivibu STB'sinin arkasındaki güç anahtarını açmak. Ekrana Tivibu kurulumu gelecektir, sizin birşey yapmanıza gerek yok, 5 dakikayı bulabiliyor görüntü gelene kadar.

  Hepsi bu kadar.  Şu anda Tivibu STB'mi Pirelli A226G modemimle kullanıyorum ve gayet memnunum. Airties'ın donanımsal özelliklerini bilmemekle birlikte, yazılımsal problemlerden ötürü yetersiz olduğunu söyleyebilirim Pirelli A226G'ye nazaran. TTnet'in yazılımsal kısıtlama ve özelleştirmeleri maalesef Airties modemi kullanılmaz hale getirmiş. Port yönlendirmesi ve MTU ayarlarının yapılmış olmasına rağmen hiçbir şekilde Xbox 360'ım ile Live'a bağlanmam mümkün olmamıştı. Şu an Pirelli ile hiçbir sorun yaşamıyorum.

  (İleride talep olursa, elimdeki mevcut modemler ve imkanlar çerçevesinde modemler için ayrı ayrı adım adım anlatım eklemem söz konusu olabilir)

  Son dönemi bilmiyorum ama TTNET Modemin MAC ID'sini kontrol etmiyordu.Zira bana verdikleri modem yerine elimdeki modemi kullanarak yayınları alabilmiştim. Konunuz çok faydalı bence dşğer modemlerle de açıklamaları ekleyin.
  _____________________________

  İmza Bulunamadı.
 • Çavuş
  50 Mesaj
  05 Ocak 2016 19:34:50
  IPTV VE TTNET ABONELIĞİNİN AYNI KİŞİYE AİT OLMASI ŞART MI ?
  FAKLI KİŞİLERE AİT OLMASI HALINDE ÇEKMEZ Mİ ?
  _____________________________

 • Çavuş
  50 Mesaj
  14 Ocak 2016 22:37:35
  sorumun cevabını kendim vereyım..evet aynı olmak zorundadır.
  _____________________________

 • Çavuş
  86 Mesaj
  24 Ekim 2016 08:57:38
  TİVİBU'nun yeni güncellemesinden sonra Asus DSL-N66U da tivibu'yu çalışmıyor. Çalıştırabilen arkadaş var mı ?
  _____________________________

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Tivibu Ev aboneleri için DSL modem ayarları
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar