Şimdi Ara

mikro usb kablo bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
13.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • arkadaşlar elimde eski telefonlardan kalma bir çok şarj adaptörü var.
    yeni aldığım telefon şarj soketi 5 pinli mini usb girişinden şarj olmakta.(Vodafone 945)

elimde kullanmadığım bir ucu normal pc ye takılan usb olan ve diğer ucu telefon şarj giriş soketine uygun olan 5 pinli mini usb soketli olan ismini tam bilmediğim (ismi data kablosu olabilir) kablolardanda var.bu kablo bu telefonum ile çalışıyor.yani bu kablo ile telefonu pc ye bağlayıp data transferi yapabiliyorum.yada pc ye taktığımda bu kablo ile telefonu şarj edebiliyorum.

işyerinde kullanmak için bu kablo ve eski adaptörlerden birini kullanarak ikinci bir şarj cihazı yapmak istiyorum.
    elimdeki fazla olan data kablosunun pc ye takılan kısımdaki normal usb soketini acarak lehimlerinden ayırdım.
    bu data kablosunda 5 adet uç bulunmakta.kabloların renkleri siyah-kırmızı-yeşil-beyaz-şeffaf renk.mini usb soketli tarafını sökmedim.

elimdeki eski adaptörleriden birinin içini açıp onunda kablosunu lehimlerden ayırdım.

öğrenmek istediğim elimdeki bu data kablosunun hangi renkte olanları adaptör çıkışının + ve - uçlarına bağlamam gerekiyor?

bu konuda yardıma ihtiyacım var.

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.