Şimdi Ara

Boyun fıtığı ameliyatı :( Hakkınızı helal edin. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
0
Favori
19.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok geçmiş olsun Haluk abi,Allah acil şifalar versin inşallah..
  • Geçmiş olsun. Türkiye'deki bel ve boyun fıtığı ameliyatlarının %80'i gereksiz ameliyatlar malesef. Dünyada %5 olan operasyon oranı bizde %25'lerde. Bu nedenle operasyonu kabul etmeden önce güvendiğiniz doktor yakınlarınıza mutlaka danışın derim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: time_keeper

quote:

Orijinalden alıntı: -IceMan-
    Bilgi için teşekkürler.ben yaklaşık 1 senedir çekiyorum.fizik tedavi ile bir nebze olsun rahatladım.ama son zamanlarda sağ ayağında uyuşmada başladı.bir süre yürüdükten sonra geçiyor.kiloda biraz fazla boy 1.82 kilo 112 şimdilik ameliyat düşünmüyorum ileriki günler neyi gösterir bilemiyorum şuan.

Bundan 6-7 yıl önce babam da çok şiddetli bir şekilde bel fıtığıyla mücadele etti. Bazı zamanlar yürüyemeyecek kadar ağır oluyordu durumu.

Gittiği her doktor acil ameliyat olması gerektiğini, ameliyat olmazsa düzelemeyeceğini söylemişlerdi ama babam ısrarla ameliyat olmadı.

Fizik tedavi ve bol bol egzersiz ile şu anda bu sorunu kendine dikkat etmek koşuluyla aşmış bulunmakta. Maşallahı var.

Bu hastalıkta ameliyat acıya dayanamıyorsanız çözüm olabilir. Eğer bir süre idare edebilecek kadar güçlüyseniz ben kesinlikle ameliyat olmanızı tavsiye etmem. Aeliyat olunca da hiçbir zaman sağlığınıza tam anlamıyla kavuşamıyorsunuz. Kilo vermeniz, egzersiz yapmanız ve ağırlık kaldırmamanız yine gerekmekte.

Bel fıtığı ameliyatı olup, aynı ağrıları tekrar çeken tanıdıklarım da var.

Haluk abi geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede yeni arabanın direksiyonuna geçersin.

Çok ilerlemiş fıtıklarda felç olma riski var. Yani uzun sürecek bi fizik tedavi, egzersiz ile hastalığı düzelteyim derken felç ile karşılaşabilir kişi. Allah korusun. Allah kimseye göstermesin. Yani bazı durumlarda ameliyat olmak gerekebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

Geçmiş olsun. Türkiye'deki bel ve boyun fıtığı ameliyatlarının %80'i gereksiz ameliyatlar malesef. Dünyada %5 olan operasyon oranı bizde %25'lerde. Bu nedenle operasyonu kabul etmeden önce güvendiğiniz doktor yakınlarınıza mutlaka danışın derim .

Bu verileri nereden aldınız?
    referans lütfen...

Bu arada geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 7 Eylül 2011; 23:04:12 >
  • çok geçmiş olsun haluk abi en kısa zamanda iyileşip ayağa kalkacağına eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorele2000

quote:

Geçmiş olsun. Türkiye'deki bel ve boyun fıtığı ameliyatlarının %80'i gereksiz ameliyatlar malesef. Dünyada %5 olan operasyon oranı bizde %25'lerde. Bu nedenle operasyonu kabul etmeden önce güvendiğiniz doktor yakınlarınıza mutlaka danışın derim .

referans lütfen...

Bu arada geçmiş olsun...

Veriler bilimsel bir kongrede dinlemiştim. Şu anda referans tabii ki veremem. Fakat yurtdışındaki oranların bizden çok düşük olduğu bilinen bir gerçek.

http://www.doktorumonline.net/mid/articles/id/452/bel_fitigi_ameliyati_olmadan_once.htm

• Gecmis olsun. Allah acil şifalar verir inşallah.
  • Çok geçmiş olsun Haluk Ağabey, Allah acil şifalar versin.

En kısa sürede iyileşmen, eski sağlığına kavuşman dileğiyle.
  • Çok geçmiş olsun. En kısa sürede sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle.

Bende de boyun fıtığı var, kendime dikkat ediyorum ve egzersizler yapıyorum.

Ameliyatı ve sonrasındaki sonraki süreci bizlerle paylaşabilirseniz ben ve birçok kişi sizin deneyimlerinizden faydalanma imkanı bulacaktır.
  • quote:

quote:

quote:

referans lütfen...

Bu arada geçmiş olsun...

Veriler bilimsel bir kongrede dinlemiştim. Şu anda referans tabii ki veremem. Fakat yurtdışındaki oranların bizden çok düşük olduğu bilinen bir gerçek.

http://www.doktorumonline.net/mid/articles/id/452/bel_fitigi_ameliyati_olmadan_once.htm

Bu durum bence oldukça normal. Doktorlarımız aç! Ameliyat yapacak ki, bıçak parası alsın, hastanın faturası şişsin, döner sermayeden alacağı pay artsın. Özel hastane ise, hastanenin kar oranı artsın vs. Denetimsiz toplumuz vesselam.

Haluk bey, geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

Saygılar.

• Sağolun arkadaşlar.

Bugün sabahtan kan verilecek, diğer tetkikler yapılacak falan.

Gece de hastanede ağırlanacağım. :)

Görüşmek üzere.
  • Çok geçmiş olsun en kısa zamanda aramıza dönmenizi bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: **osk@r78**

Geçmiş olsun.Rabbim tez zamanda size ve tüm hastalara şifa versin inş.
    Helal olsun ne demek sizde helal edin..

Âmin
  • Cuma mübarek gün üstad tüm dualarımız seninle
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut4.bahtiyar

quote:

quote:

quote:

referans lütfen...

Bu arada geçmiş olsun...

Bu durum bence oldukça normal. Doktorlarımız aç! Ameliyat yapacak ki, bıçak parası alsın, hastanın faturası şişsin, döner sermayeden alacağı pay artsın. Özel hastane ise, hastanenin kar oranı artsın vs. Denetimsiz toplumuz vesselam.

Saygılar.

Bu sözleri maalesef duya duya hekimlerde de mesleğinden soğudu. Yıllarca oku, oku... 34 yaşına gel, eve kapan, aylarca ders çalış, uzmanlığın üzerine bir de yan dal yapmak için aylarca çalış; sana reva görülen bu sözler...

1. Döner sermayaden bir hekime bu kadar riskli bir ameliyat sonrası gelecek para taş çatlasın 50 lira, şaka değil 50 lira... ( devlet hastanesinde)

Aldığın riskin haddi hesabı yok, aldığın para taksim, kadıköy arası taksi ücreti..

bu da önemli değil, Allah rızası için yapıyorum diyorsun, şu forumda duyduğun cümleler sonrası mesleğinden, insanlıktan soğuyorsun...

Diğer arkadaşıma ise söyleyeceğim tek kelime, kulaktan duyma kelimeler... kimse kimseyi boşuna ameliyat etmez...

Türkiyedeki en büyük sıkıntı yine hastaların ta kendisi...

amaeliyat olmadan rahatlamayan o kadar hasta var ki..

sezaryen gibi, kadın sezaryan yaptırmak istiyorum diyor, anlatırsın, aynı cümleyi tekrar eder...

maalesef internet den doktorluk olmaz, o yüzden referans istediğimde verilecek kaynak

tektir, bilimsel bir dergide makaledir.. sci, sci expanded

bıçak parası hapis nedenidir, kimse almaz.

çok kazanan doktorlar 130 bin dr arasında 1000-2000 tane hocadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 8 Eylül 2011; 10:09:40 >

• abi buyuk gecmis olsun insALLAH iyilesirsin kisa surede...
  • geçmiş olsun acil şifalar dilerim.
  • Haluk abi benim belki sana hakkım geçmemiştir ama geçtiysede HELAL olsun inşallah en kısa zamanda aramıza katırlırsın buralar sensiz sıkıcı olur yoksa :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mesut4.bahtiyar

quote:

quote:

quote:

referans lütfen...

Bu arada geçmiş olsun...

Saygılar.

Bu sözleri maalesef duya duya hekimlerde de mesleğinden soğudu. Yıllarca oku, oku... 34 yaşına gel, eve kapan, aylarca ders çalış, uzmanlığın üzerine bir de yan dal yapmak için aylarca çalış; sana reva görülen bu sözler...

1. Döner sermayaden bir hekime bu kadar riskli bir ameliyat sonrası gelecek para taş çatlasın 50 lira, şaka değil 50 lira... ( devlet hastanesinde)

Aldığın riskin haddi hesabı yok, aldığın para taksim, kadıköy arası taksi ücreti..

bu da önemli değil, Allah rızası için yapıyorum diyorsun, şu forumda duyduğun cümleler sonrası mesleğinden, insanlıktan soğuyorsun...

Diğer arkadaşıma ise söyleyeceğim tek kelime, kulaktan duyma kelimeler... kimse kimseyi boşuna ameliyat etmez...

Türkiyedeki en büyük sıkıntı yine hastaların ta kendisi...

amaeliyat olmadan rahatlamayan o kadar hasta var ki..

sezaryen gibi, kadın sezaryan yaptırmak istiyorum diyor, anlatırsın, aynı cümleyi tekrar eder...

maalesef internet den doktorluk olmaz, o yüzden referans istediğimde verilecek kaynak

tektir, bilimsel bir dergide makaledir.. sci, sci expanded

bıçak parası hapis nedenidir, kimse almaz.

çok kazanan doktorlar 130 bin dr arasında 1000-2000 tane hocadır.

Burası bilimsel bir platform değil. Dediğim gibi dergide okumadım. Bir kongrede üstelik bir beyin cerrahından dinledim. Çok merak eden kendisi araştırsın.

Bence de sorun doktorlarda değil, hastaların bilgisiz ve bilinçsiz olmasında. Sezaryen ile karşılatırmayın. Tamamen farklı bir konu. Hiçbir hasta kendi zoruyla bıçak altına yatmak istemez.

• Çok geçmiş olsun haluk bey. İyi bir ameliyat güzel bir rehabilitasyon süreci ve sağlıklı günler diliyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.